Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Donez 2 za 900 milionu.

(gfdfd, 11. 2. 2014 18:11)

souhlas,diky temto AKCÍM pro nezamestnane jako DONEZ,VEREJNA SLUZBA bude nezamestnanych prave jeste vice,protoze ti nezamestnaní budou casove obtezovany a vytizeny,ze nebudou mit vubec cas hleda si praci,o ponizujici zatezi a efektu a o tom, kolik tyhle "nastrojeP,nebo jak se to da nazvat,ktere vlastne nic nerese stojej ani radeji nemluvit

DONEZ 1 A DONEZ 2-STAT PLATI 2X ZA TO SAME-NAKLADY?2MILIARDY KC

(E.R.N., 11. 2. 2014 0:06)

Velice podivná záležitost,stát a eu zaplatila za jeden sikanozni projekt 2x,podruhe akorat s jinym nazvem a zmenou mista sikany nezametnaneho,donez 1 -nezamestnany jesikanovan na poste,donez 2 -nezamestnany je sikanovany na uradu prace,pravdebodobne jim doslo,ze je to uspornejsi a levnejsi,ale vubec bych se nedivil,kdyby za to evropsky danovy poplatnik zaplatil jeste vice,nez za sikanu ceskycch nezamestnanxch obcanu ceskou postou,donez1-pul miliardy ,DONEZ 2:Efektivní systém rozvoje zaměstnanosti, výkonu komplexních kontrol a potírání nelegálního zaměstnávání v ČR
reg. č. CZ.1.04/2.2.00/11.00013
Dne 1. července 2011 byla Státním úřadem inspekce práce zahájena realizace tohoto projektu, který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu.
Doba realizace projektu:
1. 7. 2011 – 28. 2. 2015
Celkové náklady projektu: 798 102 100 Kč
Příspěvek ze strukturálních fondů: 678 386 785 Kč
Příspěvek ze státního rozpočtu: 119 715 315 Kč JEDNÁ SE O TO SAMÉ JAKO DONEZ,AKORAT S TIM ROZDILEM,ZE NEZAMESTNANY OBCAN CR SE TENTOKRAT NEMUSI POVINE HLASIT NA CESKE POSTE,ALE NA URADU PRACE A NERIKA SE TOMU DONEZ,ALE EFEKTIVNI SYSTEM ROZVOJE ZAMESTNANOSTI.TO ZNAMENA,ZE STAT ZAPLATITL ZA DVE STEJNE VECI??MALINKO BORDEL ,STAT PLATI ZA BUZERACI NEZAMESNANYCH 2X :)

Šikanovat nezaměstnané anebo raději snižovat nezaměstnanost?

(dffd, 10. 2. 2014 23:21)

Čr hlásí rekordní nezaměstnanost 600 000 lidí bez práce.Toto je výsledek práce čtyřleté vlády pravice,Drábka a jeho reforem a šikanujících opatření za milardy danových poplatníku Eu jako např.veřejná služba,donez atd.,svuj podíl na tomto rekordu má i vláda mr. rusnoka,která ani Donez 2 nedokázala zastavit,uvidíme co bude dál.

jak snizit nezamestnanost?

(Standa, 10. 2. 2014 22:43)

1) Musí se bojovat s nezamestnanosti,nikoliv s nezamestnanymi. 2) Nezamestnanost se snizi pouze novymi pracovnimi misty nikoliv buzeraci nezamestnanych. 3) Dulezitejsi je vynakladat fin prostredky,energii a cas uredniku do snizovani nezamestnanosti-do vytvareni novych pracovnich mist nikoliv do boje proti zametnavani na cerno,

1 miliarda na boj proti zamestnavani na cerno formou obtezovani nezamestnanych:)

(des, 10. 2. 2014 22:29)

Obtěžování nezaměstnaných Donezem pokračuje,akorát s tím rozdílem,že se to přejmenovalo na Donez 2-efektivní system zamestnanosti,vykonu komplexnich kontrol a ze se to z posty presunulo do kancelare uradu prace.stalo to 1 miliardu a zamerem utraceni techto penez z eu je boj se zamestnavanim na cerno,pritom realita v cr je takova,ze tu neni prace ani na cerno-tohle je tunel za miliardu a podvod,tohle je krive obvinovani neamestnanych z toho ,ze pracuji na cerno a jejich obtezovani a sikanovani.za co eu zaplatila miliardu?za ot,ze se nezamesnani chodeji povinne hlasit nekam?to je hodne ubohy a ujety,co na tento tunel jmenem donez 2 rika odbornik na internetove zkratky se skrytymi fasitickymi symboly podnecujici nenavist koSSuth?podle me čr ma problem s tim,ze tu nejsou nova volna pracovni mista a ne s tim,ze jsou ty mista obsazovana na cerno nebo ,ze tu lidi pracuji na cerno,podle me spis lidi nemaj kde pracovat a ani tu praci na cerno nesezenou,takova je realita a vyhazovat miliardy za boj s udajnym zamestnavanim na cerno,kdyz tu nejsou zadna pracovni mista je hodne hloupy,tady by se meli vrazet miliardy do novych pracovnich mist,to je ta efektivita zamestnanosti nikoliv strkat miliardy a cas do boje proti zamestnavani na cerno,ktere se tu nekona,to je hodne ujety a mimo,

Cash na otroky z mestskeho rozpoctu pro firmu.

(fdf, 10. 2. 2014 22:00)

CEDR o.s. organizuje a zajišťuje výkon veřejné služby.
Na podporu výkonu veřejné služby v roce 2012 CEDR – komunitní centrum, občanské sdružení obdrželo z rozpočtu města Rumburk dotaci ve výši 5000 Kč, která byla využita na nákup nářadí.

Donez 2-buzerace nezaměstnaných a byrokracie za stovky milionu začíná

(Renda, 10. 2. 2014 20:53)

Systém DONEZ byl jako součást projektu „Efektivní systém rozvoje zaměstnanosti, výkonu komplexních kontrol a potírání nelegálního zaměstnávání v ČR“ financován z ESF (Evropský sociální fond), a to prostřednictvím OP Lidské zdroje a zaměstnanost a také ze státního rozpočtu ČR. Činnost systému byla zahájena 1.října 2011 a do 30.června 2013 systémem prošlo celkem 117 900 lidí. Z toho s 9 585 uchazeči byl ÚP nucen zahájit pro nesplnění povinností správní řízení o vyřazení z evidence."""""""""" Na učely vyřazovat nezaměstnané z evidence uřadu práce pro "nesplnování povinnosti" sem Eu určitě peníze neposílala-to je tunelování eu,neakceptovatelní a sprosté.René

Donez skončil na poště a začal na up:)

(Renda, 10. 2. 2014 20:38)

Systém DONEZ končí, kontrola nelegální práce ale ne
6.11.2013
Systém docházky nezaměstnaných, známý pod zkratkou DONEZ, v září podle plánu skončil. Pro nezaměstnané v evidence Úřadu práce to znamená, že se již nemusí ve stanovenou dobu hlásit na poště, ale budou se obracet pouze na příslušné pracoviště ÚP. Kontrola nelegální práce se ale moc nezmění, bude probíhat v podobné intenzitě, jen trochu jinou formou.
Zaujala Vás tato aktualita? Pokud se chcete dozvědět další informace z této oblasti, podívejte se na naše připravovaná školení na téma Mzdy, personalistika, pracovní právo.
Systém DONEZ dříve kritizoval i ombudsman, již od února se také kvůli tomu utlumil. Ministr práce a sociálních věcí František Koníček dodal, že jelikož tento systém končí, měli bychom se z něj poučit a díky získaným zkušenostem nadále podporovat legální zaměstnanost. Podobný názor zastává také generální ředitelka ÚP ČR Marie Bílková.
Jaké konkrétní změny tedy od příštího roku nastanou? Nezaměstnaní nebudou muset dojíždět na smluvený čas na mnohdy vzdálenou poštu (na Czech Point České pošty), ale budou docházet na pobočku ÚP v jejich bydlišti. Klientům/uchazečům o zaměstnání se dostane individuálního i skupinového poradenství, díky čemuž se jim zvýší šance na získání nového zaměstnání, ale dozví se také důležité informace o tom, proč je tak rizikové nelegální zaměstnávání, anebo související informace z pracovně právní, finanční či sociální oblasti.
Systém DONEZ byl jako součást projektu „Efektivní systém rozvoje zaměstnanosti, výkonu komplexních kontrol a potírání nelegálního zaměstnávání v ČR“ financován z ESF (Evropský sociální fond), a to prostřednictvím OP Lidské zdroje a zaměstnanost a také ze státního rozpočtu ČR. Činnost systému byla zahájena 1.října 2011 a do 30.června 2013 systémem prošlo celkem 117 900 lidí. Z toho s 9 585 uchazeči byl ÚP nucen zahájit pro nesplnění povinností správní řízení o vyřazení z evidence a 3 728 lidí díky projektu nastoupilo do nové práce.
Počet lidí, kteří díky tomuto systému našli novou práci, sice není úplně zanedbatelný, ale každý projekt časem potřebuje nějaké vylepšení či zefektivnění procesu. Nezaměstnaní, kteří museli na poštu daleko dojíždět, určitě plánované změny ocení a snad se k nim přidají i další, kteří díky vylepšení systému najdou práci.

Donez 2

(Renda, 10. 2. 2014 20:34)

Tak do tohoto tunelu /projektu mě uřad práce jako nezaměstnaného na 3 měsíce zdarma zneužil,jako zločince,nebo otroka,22 unora musím nastoupit povinně jinak mě vyhodí z uřadu práce,v listopadu jsem absolvvoval 3x týdně celý měsíc Job club,tomuto podvodu za peníze danovych poplatníku čr a eu pro změnu říkají tomu Donez 2:Efektivní systém rozvoje zaměstnanosti, výkonu komplexních kontrol
a potírání nelegálního zaměstnávání v ČR
reg. č. CZ.1.04/2.2.00/11.00013
Dne 1. července 2011 byla Státním úřadem inspekce práce zahájena realizace tohoto projektu, který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu.
Doba realizace projektu:
1. 7. 2011 – 28. 2. 2015
Celkové náklady projektu: 798 102 100 Kč
Příspěvek ze strukturálních fondů: 678 386 785 Kč
Příspěvek ze státního rozpočtu: 119 715 315 Kč

Šikana ze strany uřadu práce

(Renda, 10. 2. 2014 20:22)

Uřady práce šikanují nezaměstnané-takovým zpusobem se tento stát snaží snižovat nezaměstnanost-donez,veřejná služba,job club,s karty a další blbinky,aby se uředníci nenudili. V listopadu jsem musel povině jako nezaměstnaný na uřadu práce absolvovat 3x týdně Job club,dnes jsem dostal Donez 2-efektivni system rovoje zamestnanosti,vykonu komplexnich kontrol-povinne se musim 3 mesice jako nejaky zlocinec,nebo jejich otrok zdarma dostavovat za nejakou pani v kterou hodinu a den si ona urci 3 mesice,nastup 22 unora,ted nevim,jestli si nemam jit ztezovat za omezovani osobni svobody nebo tak neco,copak jsem neco provedl,ze mam chodit nekam 3 mesice?nedostal jste to nekdo taky nahodou?

Donez 2

(Renda, 10. 2. 2014 17:14)

Od roku 2012 jsem bez práce,práci hledám a prostě se nedaří ji najít,nemohu za to.Neustále jsem šikanován a obtěživán uřadem práce-resp.uřednicí,která je tam zaměstnaná.V prosinci jsem od ní dostal Job club,který jsem řádně absolvoval,mám střední školu,je mi 38 let a nepotřebuju,aby mě nějaká někým proškolená ovečka,kterou za tyhle hovadiny platí stát mě učila,jak si mám hledat práci a jak vystupovat při hledání práce.Jsem středoškolák a takovými věcmi jsem se v Job clubu musel 3x týdně zabývat a poslouchat.Dnes na uřadě práce v pondělí prázdno a kanceláře narvaný uředníkamakterý se nudí a probíraj co si daj veřer k jídlu,opravdu nemaj co na práci.Dnes jsem odbdržel další šikanující a obtežující "pomoc" od uřadu práce s velice krásným názvem Donez 2-nevíte někdo náhodou o co se jedná?Budu 3 měsíce docházet jako kriminálník za nějakou ženskou,kterou neznám a která se mnou bude probírat muj osobní život a řikat mi co mám dělat a jak si hledat práci,tohle peklo buide trvat 3 měsíce a za tohle tu ženskou stát zaplatí,jinak mě vyhodí z pracáku,Nevíte,jak se proti tomu bránit a co mám udělat,abych tam nemusel?Už mám tý hlupý šikany a obtěžování ze strany uřadu práce dost,tohle není normální.Oni učej středoškoláky,jak maj vytupovat,jak se oblíkat při prac.pohovoru apod,to jsou věci,který zná snad i člověk se základním vzděláním a tohle mi bude ted říkat 3 měsíce,dokud ta, jednou zapomenu přijít a oni mě prostě vyhodí.To je prostě organizovanýá šikana nezaměstnaných jako za drábka.

mestske urady by se nemeli vmesovat a resit problem nezamestnanosti v čr

(fd, 10. 2. 2014 10:29)

otazku a problem nezamestnanosti v čr by mel resit stát-mpsv(ten je k tomu kompetentni,urceny a odpovedny) nikoliv nejaky obecni,mestsky urad ci magistrat,kde sedi nejakej kamaradama zvojenej nekompetentni pitomec se zakladkou!!mestske urady by se rozhodne nemeli vnmesovat do statni problematiky a resit problem nezamestnanosti:),to neni jejich funkce,problem a starost a zadna jarmilka z mestskeho uradu by tyto problemy,ke kterym neni kompetentni a odpovedne resit rozhodne nemela,lidi na mestkych uradech jsou statem placeny kvuli nicemu jinemu,rozhodne ne kvuli tomu,aby resili nezamestnanost v čr:),od toho tu jsou vytvoreny kompetentni instituce jako mpsv, o osudu nezamestnanych by rozhodne nemel rozhodovat zadnej vesnickej jouda z obecniho uradu,kteryho si tam zvolila 5 kamaradu:),mestke urady tu nejsou od toho,aby resili nezamestnanost.

Tady je další spolek se stejnou tématikou!

(ABC, 10. 2. 2014 1:17)

http://www.sdruzeninezamestnanych.estranky.cz/

magistraty a mestske urady v čr protizakone buzeruji,zastrasuji a zneuzivaji nezamestnane a poruisuji sve pracomoce

(fef, 10. 2. 2014 0:59)

mestske urady,obecni urady,magistraty a jejich zamestnanci by se meli zabyvat starat se pouze o zajistovani chodu mesta a poskytovat sluzby obcanum, nikoliv o to,aby se starali.vmesovali¨a resili problematiku nezamestnanosti a nezamestnanych-to neni jejich starost,vec,zalezitost a funkce-to ma na starosti mpsv.mestske urady a magistraty by meli slouzit a poskytovat sluzby obcanum nikoliv aby tomu bylo naopak,aby temto subjektum(magistratu,mestsymu uradum) poskytovali "sluzby" nezamestnani a slouzili jim!!!magistraty,mestske urady nemaji zadnou politickou funkci a moc i kdyz si to jejich zamestnanci,kteri asi nevi co maji ve sve pracovni smluve a za co je stat vlastne plati-za buzerovani a moralizovani nezamesntnaych lidi urcite ne!!problrm je ten,ze si vetsina zamestnancu mestskych uradu v cechach neuvedomuje,ze jsou tam pro obcany a ze maji zajistovat sluzby obcanum,ale myslne si mysli pravy opak.magistraty v čr porusuji sve pravomoce.neplni radne svou funkci a vmesuji se do zalezitostí statu(jako napr, nezamestnanost),ktere resit nemaji ,mestske urady a magistraty nejsou absolutne kompetnenti k tomu,aby se vnemsovali do problematiky nezamestnaosti nezamestnanych a tuto problematikou se zabyvali a resili ji,tohle ma na strarosti stat-mpsv nikoliv nejakym obecni urad kde sedi par mistnich kriplu se zakladkou,ktery tam zvolilo jejich 10 kamaradu,,,,,,,,,,to nejsou kompetentni lidi a insitituce aby resili nezamestnanost!!

Dlouhodobě nezaměstnaní nad 50 let

(Vlaďka, 6. 2. 2014 17:16)

Hezký den vám všem,
mám prosbu, kdyby se mi ozvali lidé dlouhodobě nezaměstnaní nad 50 let na v.jaroschy@centrum.cz.
Ráda bych se poradila a vyměnila zkušenosti. ÚP, MPSV, sociálka - nepomohou, nevím už kudy kam, z čeho a jak žít ?

Děkuji.Vlaďka

Re: Dlouhodobě nezaměstnaní nad 50 let

(Rudolf, 6. 2. 2014 21:49)

Nechci Vám radit,ale jediné řešení je si najít práci,se 3410 kč na měsíc se moc dobře vyjít asi nedá a tento stát Vám více neposkytne.....

Re: Dlouhodobě nezaměstnaní nad 50 let

(gf, 7. 2. 2014 10:02)

je škoda,že pro takove lidi jako jste vy-dlouhodobe nezamestnaná neni v čr moznost pracovat aspon na zkraceny pracovni pomer bez toho ,aby se vam kratila socialni davka.myslim si,ze by to urcite pomohla vam,statu taky,protoze by jste neco odvedla z toh zkracenyho uvazku,nesedela by jste doma a mozna by jste i z t oho ukracenyho uvazku nakonec presla na plny pokud by jste se osvedcila,navic by se vam zvysila ziv uroven a o to by melo jit ze jo,vice by jste utratila a podporila ekonomiku a trh,zakony v čr vyrabeji hlupaci a primitivove

volici top09 a ods jsou nejvetsimi nepriteli česke republiky jako takove

(fdd, 4. 2. 2014 19:09)

diky volicum top09 a ods(nejvetsim nepritelum nezamestnanych) sla čr 4 roky zbytecne spatnou cestou a slepou ulickou,je dobre,ze uz tahle verbez nedostala od naivnich lidi zadnou duveru,aby mohli pachat zlo a doufam,ze to tak bude i do budoucna

"Zákony" šli do koše

(Milada, 4. 2. 2014 9:40)

Nová vláda stáhla ze Sněmovny, která dnes začne novou schůzi, zákony, s nimiž nesouhlasí nebo si je chce sepsat po svém.Do koše hodila například návrh zákona o veřejném zdravotním pojištění, který měl obnovit nemocniční poplatky ve výši 60 korun denně.

levice!!

(fff, 3. 2. 2014 23:40)

je potreba prosazovat zajmy ceske republiky a ceskych obcanu,nikoliv zajmy oecd,paraziti z ods a top09 delali presne tohleto a rikali tomu "odpovednost",ale tu odpovednost nemeli vubec k čr a ceskym obcanum,ale prave k cizim mocnostem,proste delali to sami,co tu delali komousi 40 let,hrali si svoji hru a hrali si na chytraky,ale pravda je takova,ze to byli pitomcí nezkuseny prihloply


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »