Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Propaganda o nejnižší nezaměstnanosti

(rad, 21. 2. 2017 18:41)

Že jim to věříte?! V Česku jsou nejtvrdší podmínky pro registraci, proto je tu nejméně registrovaných nezaměstnaných, reálně je tu nezaměstnaných aspoň 2x tolik. A to nepočítám nezaměstnané přeřazené do předčasných důchodů.

Re: Propaganda o nejnižší nezaměstnanosti

(priscko naspuleny , 23. 2. 2017 22:35)

nezamestnani prerazeni do predcasnych duchodu? jako kym? pro odchod do predcasnyho duchodu se snad každý rozhoduje same ne? a ten kdo odejde do prescasneho duchodu je podle me brany jako duchodce,ktera bere duchod a není hlasena na UP-mate to cele popletene-jo a v cechach nejnizsi nezamestnanost je-to vam vadit snad nemusi-problem je spis,ze s tou nejnizsi nezamestnanosti tu mame jaksi i nejnizsi platy z cely eu a to je podle me to co by vam vadi mělo,ale zrejme mate dlouhe vedeni podle vase prispevku jako většina lidi v cr a nadavate na něco co je uplne v poradku a to je to,ze tu je nejnizsi nezamestnanost-at se vam to libi milej zlatej nebo ne,tak je to tak a kecy o důchodcích a tvrde registraci nemaj zadnej smysl,problem jsou nizky platy v cr-opravdu nechapu ceskou mentalitu :)))

Re: Re: Propaganda o nejnižší nezaměstnanosti

(www, 24. 2. 2017 16:28)

To, že jsou zde žebrácké platy nikdo nezpochybňuje. To, co tu psal příspěvkář rad o množství nezaměstnaných v čr, jsi zcela nepochopil. Chtěl jenom zdůraznit, že by armáda nezaměstnaných byla mnohem a mnohem větší, kdyby starší a dlouhodobě nězaměstnaní nebyli donuceni odejít do předčasnoho důchodu a pobírat vyloženě almužnu, coby !důchod!.

Re: Re: Re: Propaganda o nejnižší nezaměstnanosti

(soya milk , 25. 2. 2017 11:04)

do prescasneho duchodu se chodi jenom v cechach? :) nezamestnanost je tu z cely evropy nejnizsi,ale zaroven tu mame i nejnizsi platy a to je ostuda,kterou ty nepochopíš a místo toho resis duchodce v predcasnym duchodu-rozumej duchodci nemaj s nezamestnanyma nic spolecnyho,v kazdym state se chodi do predcasnyho duchodu a spousta nezamestnanych je mimo evidenci up,tzn ,ze v kazdym state je realna nezamestnanost vetsi,nez ta oficialni haha,fakt cesky hlouposti tu pisete lidi,snazite se byt asi zajimavy,ale je to hloupy cus :)

Re: Re: Re: Re: Propaganda o nejnižší nezaměstnanosti

(www, 25. 2. 2017 16:02)

Opět urážíš a nezamýšlíš se nad obsahem jiných příspěvků. Ani člověk nad 55 let nechce pobírat za práci almužnu, být nezaměstnaný a stále odmítaný a také nechce jít do předčasného důchodu a brát ještě větší almužnu, než je v Česku ubohá minimální mzda. Těch svinstev se děje mnohem více než je žebrácká mzda, ikdyž od ní se mnoho odvíjí. Psal jsi , že vyjedeš do Německa. Už se něco rýsuje? Když, tak dej tip pro ostatním.

Re: Propaganda o nejnižší nezaměstnanosti

(zlutasek cicoretka , 23. 2. 2017 23:04)

pro rad -nezamestnanost je tu nejnizsi a paradoxne jsou tu nejnizsi i platy,ale vam nevadi ty nizke platy a místo toho tady rikate,ze ta nizka nezamestnanost je vymysl-proc by si to někdo vymyslel? :) a co by z toho mel? .... to,ze tu je nijnizsi nezamestnanost a k tomu i nejnizsi platy zadna "vyhra" není-je to spis ostuda a ukázka toho jakou ma cesky narod "hodnotu" a jak si sebe sam vazi a vlastne jak si ho vazi i svet(zamestnavatele)-nemyslim si,ze temi nejnižšími platy co nam tu davaj si tuhle zemi někdo ceni hahahha

Re: Propaganda o nejnižší nezaměstnanosti

(Josef, 15. 3. 2017 19:59)

Naprostý souhlas, pane. I úředníci na ÚP, když se občas podřeknou přiznávají, že je v ČR nejméně dalších 250 000 neregistrovaných nezaměstnaných. Při neexistenci jakékoliv evidence těchto nezaměstnaných mají pochopitelně ÚP nařízeno toto číslo bagatelizovat a snižovat, proto bude reálně tak 2 - 3 x větší. Můžeme tedy zcela odpovědně mluvit o tom, že v ČR je mezi 500 000 - 750 000 skutečně neregistrovaných nezaměstnaných, přičteme-li k tomu ty registrované, dostáváme se k číslu přes milión reálně nezaměstnaných.

Pochopitelně, že předčasné důchody měly toto obrovské číslo alespoň částečně snížit tím, že ze systému odpadnou v tomto protilidovém režimu nezaměstnatelní lidé kolem 60 let, což se také příliš nepodařilo, zejména proto, že milión nezaměstnaných je tak obrovské číslo, že jinak než revolucí tento problém již odstranit nepůjde.

asocialni česka vlada

(otrok, 12. 3. 2017 16:11)

přesně tak jak tu někdo piše za naši mizernou minimalni mzdu nemuže zapad ale jednoznačně česka asocialni vlada v čele s gaunerama sobotkou a babišem ale lidi to bylo od jakživa že i předešle česke vlady odjakživa kašlaly na obyčejne lidi a je to uplně fuk zdaly pravice nebo levice opravdu si myslim pokud by to bylavlada soudržna lidova tak by musela byt realna minimalni mzda u nas momentalně okolo dvaceti tisic ale jak pišu vladni politicy to budou odmitat jelikož maji kamarady podnikatele ti na ně tlači zaměrně až tu je mizerna mzda aby pro ty podnikatele zbylo co nejvice pro ně a ne pro lidi ti at makaj za co nejnižši penize takže za tento problem muže jednoznačně vlada a je jedno ze ktere je strany takže k volbam letos nejdu

Kolonie

(kovadlina, 24. 2. 2017 1:03)

Na problém nízkých mezd politici zadělali mnohem dříve než se teď začal zviditelňovat. Jednoduše jsme kolonie a levná pracovní síla náramně vyhovuje kolonistům i politikům , ti pak mají akorát velké huby před volbami. Je celkem jedno jak se ty strany jmenují . Pravda ceny západní mzdy východní, stejně tak rozdílná kvalita potravin a navíc exekutorská mafie.
Firmy chtějí jen minimální náklady maximální zisk jde do kapes cizích akcionářů. Co se stane až bude nezaměstnanost stoupat, firmy to nezajímá . Propustí lidi a státe starej se, přece nebudeme nést společenskou odpovědnost to by nebylo kapitalistické.

Re: Kolonie

(bumerang, 24. 2. 2017 12:33)

stát potřebuje takového zamestnavatele,ktery zaplati svému zamestnanci mzdu-odvede z toho státu dane,zamestnanec něco utrati v obchode(obchod zaplati státu dane) a predpoklad je ten,ze nakonec ten zamestnanec dostane duchod,za kterej zase něco utrati v obchode-a na této bazi funguji státy v zapadni evrope-coz u nas pochopitelne díky tem nejnizsim mzdam není mozne,aby stát prosperoval,me to celou dobu proste prijde,ze ta vlády od roku 1990 jdou spis na ruku tem zamestnavatelum,kterym ty nejnizsi mzdy v evrope vyhovuji a to je pro stát spatne,protoze z tech nizkych platu nevybere na dánich tolik jako zapadni staty - a pak je pochopitelne stát nemá peníze a není na duchody apod,prijem každého západního státu proste tvorej platy,ze kterých se plati tomu státu dane,z tech nizkych platu tady toho stát na danich moc nevyvere a pak to odnasej zamestnanci akorát,kdyz vláda zvysuje odvody místo aby zvvysovali platy,,,,,,,

Re: Re: Kolonie

(KK, 11. 3. 2017 23:20)

PEPICKU TY PRSÍŠKO JEDNO,TO,ZE JSME LEVNA PRACOVNI SILA NESVADEJ NA ZAPAD,KAZDY STAT SI SAM ROZHODUJE O MINIMALNI MZDE A POKUD TU BUDE MINIMALNI MZDA 12 000,TAK TI ZADA FIRMA NEDA VIC-ANI TA CESKA-TO JE POLITIKA,SPINAVA CESKA POLITIKA TO ZOTROCOVNI LIDI A NE ZAPADU-NA ZAPADE LIDEM ZA PRACI PLATI NAROZDIL OD NAS.STYDME SE CO JSME ZAC

f

(f, 1. 3. 2017 13:35)

tahle země to je druha kategorie,nejnizsi platy v evrope nechtej přizpůsobit zbytku evropy(protože se jim to hodi-babis je zamestnavatel),ale na druhou stranu ve vsem ostatním(krome platu) jim prizpuzpusobit se ty evrope problém nedela,cesky lidi jsou nepoctivy to je důvod,proc si v praci vydelate v cesky republice maximalni 18 000 hrubého,na stari se urcite stehuju do evropy.nastesti jsme cleny EU,takze vidim zachytnej bod tady,od tyhle země a od ceskych lidi nic necekam a oni at necekaj nic ode me peace

Re: f

(www, 2. 3. 2017 10:09)

Na stáří se chceš stěhovat do Evropy. Asi si ještě nepostřehl, že ČR je evropský stát a a navíc členem evropské unie. Moc ti přeji, abys našel práci za velký peníz, ale dnes si jako dělník nevyděláš a nečekej, že se někdy tak stane. Jsi prostě tam dole a tam se mnoho šancí nevyskytuje. Chce to dobré vzdělání, alespoň v dělnické profesi a hodně štěstí. Pracující bez vzdělání a praxe nebudou mít nikdy na růžích ustláno. A co se týká důchodu, tak ty asi na něj nedosáhneš, díky dlouhodobé nezaměstnanosti. A se sociální českou dávkou tě nikde nebudou chtít. Je to prostě beznadějné.

g

(g, 25. 2. 2017 10:54)

cesi si vybudovali tu nejnizsi nezamestnanost díky nejnizsim platum v evrope a svoji prisnosti a sikane vuci nezamestnanym to je cely,z toho stát nic nemá,stát potřebuje aby mu zamestnavatele odvadeli dane a z ceskych platu se toho moc na danich nevybere,takze stat nemůže prosperovat,neni to o tom kolik lidi praci ma,ale kolik za tu praci dostanou zaplaceno a kolik z toho odvedou státu na danich,pak bude tento stát prosperovat a fungovat jako ostatní evropske staty,z tech njenizsich platu v evrpe nemůže byt zadna budoucnost,jak pro stat,tak pro lidi v nem cus

f

(kouzelná papája , 23. 2. 2017 23:19)

dokážete si představit,ze za tu samou praci,kterou tu delaj lidi za 10 000 hrubého(minimalni mzda v čr) dostanou v zapadni evrope zaplaceno 1200 euro?(minimálním mzda v evrope) ,ti co tu delaj ve fabrice za 17 000 hrubého by dostali v zapadni evrope 1500 euro,rozdily v platech obrovsky,ceny jsou tu stejny to se proste pochopt neda,navic je tu ještě k tomu nejnizsi nezamestnanost a tim spis by ty platy měli jit nahoru,kdyz ctu názory ceskych zamestnavatelu,tak o zvysovani platu nechtej ani slyset a oduvodnuji to vysokymi odvody za zamestnance-přitom odvody jsou tstejny jako všude jinde v evrope-proste platy nahoru nepujdou a když ano,tak i s cenama,jak je u nas zvykem,ty nizky platy jsou proste pro ty zamestnavatele vyhoda,kterou si nenechaj sebrat,na svoje trzby,ktery diky tem nizkym platu u nas maj si uz zvykli a když by museli nekdy v budoucnu ty platy zvýšit(diky vyssi minimalni mzde),tak by hned zvasili cenu svých služeb,je to jedno,proste lidi tady zijou od vyplate k vyplate z 20 000 hrubého a v evrope maj lidi na mesic 1800 euro ( 45 000) trosku rozdil a na jejich uroven se nikdy nedostaneme,dokud tu minimalni mzdu proste vláda nezvysi aspoň o 5000-zatim se to zadne vlade nepovedlo,od roku 1990 se minimalni mzda zvýšila o 5000 korun asi,pritom ceny za tu dobu stoupli nekolikanasobne

fašističti češi

(otrok, 13. 2. 2017 16:53)

lidi jsem stoprocentně přesvědčen o jedne věci a to že polovina čechu jsou fašiste kterym imponuje adolf hitler jinak by se takhle tvrdě nechovali k nezaměstnanym a imigrantum češi to je spodina e u a je my z toho trocha smutno a toto bude trvat delši dobu než přijde dalši budouci generace ktera už snad bude vice tolerantni k těmto skupinam to ale přijde nejdřive tak za třicet let do te doby budou tyto skupiny hodně trpět bohužel to se tak hned nezmeni

Re: fašističti češi

(rad, 21. 2. 2017 18:36)

Fašista vychová zase fašistu. Další generace budou horší a horší. Tenhle národ nemá budoucnost.

r

(r, 18. 2. 2017 11:12)

čr ma sice nejnizsi nezamestnanost z cely eu,ale taky tu jsou nejnizsi platy z cely eu a tom to není-stát potřebuje,aby zamestnavatel svymu zamestnanci platil takovou mzdu,ze kterou něco utrati v obchode,z které bude mit duchod nakonec a v první rade ze které stát něco vybere na danich a to tu chybi! sazba dani je tu stejna nebo podobna jako v ostatních evropských statech,ale platy nekolikanasobne nižší,tzn ze z tech platu,ktere tu jsou asi 20 000 hrubého stat vybere 20% na danich-to je cca 4000 korun kdezto ty ostatní evropske staty,kde mate platy 1600 euro mesicne vyberou na danich 320 euro mesicne(20% z 1600 euro) a to je oproti 4000 korun,ktere vybere čr rozdíl a to je ten duvod proc tomuhle státu chybi peníze,protoze mu chybi zakaldni prijem z vyberu dani -z platu/z mezd!!! :) lidi tady díky tem platum si toho v krame taky nakoupi méně,obchodnik toho méně proda,nakonec lidi z tech platu u nas nemaj ani duchod,za který si taky nic neporidi,ted když tu mame nejnizsi nezamerstnanost je traba zamerit se na kvalitu a ty platy proste trosku priblizit tem evropskym tzn zvýšit minimani mzdu -z te se to cele odviji,amme tu nejnizsi nezamestnanost a přitom nejnizsi platy,tzn,ze lidi pracovat chteji a jsou ochotny pracovat i za nejnizsi platy v eu,takze nevidim problém ted při takove nizke nezamestnanosti tu minimalni mzdu proste zvýšit a tem lidem podekovat,za to,ze tu makaj za nejnizsi platy v eu a to tak,ze tu je nejnizsi nezamestnanost z cely eu,to by mel stát ocenit a tu společnost podporit

stejna verbež

(otrok, 18. 2. 2017 10:56)

skončila v roce 89 jedna diktatura a pak začla druha diktatura kapitalisticka bohužel to je holy fakt i to že po roce 89 se pro obyčejne lidi nic k lepšimu nezlepšilo pouze přeživaji od jednoho měsice k druhemu takže všecko jedna stejna verbež

g

(g, 14. 2. 2017 13:02)

Realita Čr- nejnizsi platy z cele evropy a zaroven paradoxne nejnizsi nezamestnanost v cele Eu-k tomu ještě pridame nejvyšší kriminalitu z cele Eu a preplnene veznice a mame výsledek-stát tak musí platit lampasakum,ktery se o ty kriminalniky staraji-jsem presvedcenej,ze ty veznice praskaji ve svech díky te nejnizsi zivotni urovni-tem nejnizsim platum z cele eu,ze kterých pokryjete jen jidlo a najem,takze pokud jste si v minulosti někdo nadelal mensi dluhy a mate třeba exekuce,tak se při takových podminkach(nejnizsi platy v evrope) z tech dluhu dostanete za hodne dlouho a takove prostředí samozrejme nahrava potencionalnim kriminalnikum,je jasne,ze tam,kde je mizerna zivotni uroven je i vetsi kriminalita,je jasny,ze kdyby tu mzdy byli srovnatelne s Evropou,tak tu je nezamestnanost ještě nižší,kriminalita mensi a stat nemusi vynakládat prostředky a usili do zamestnavani policajtu a bacharu,do toho ten strach z uprchliku,ktery sem nemiri ani a mame tu další naklady na policajty,veskery prostředky jdou dnes do policajtu-to neni ale reseni-stát by mel investovat do vyssi zivotni urovne obyvatel,stacilo by zvýšit minmalni mzdu a ne do policajtu,ktery díky ty nizky zivotni urovni mají praci


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »