Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Podivné či šokující?

(d, 9. 3. 2018 1:25)

ano za poukazky od sociálky si nakoupite jenom v TESCU tzn u pana babise,blik )))))))

FF

(FF, 9. 3. 2018 1:23)

PRISLA MI VYPATNI PASKA,NASTOUPIL JSEM 10.2. A MOJE VYPLATA JE 7000 KC CISTEHO VE FABRICE ))) ,TAKZE PRACOVAT ODMITAM ,MAM MATURITU,PRIHLASIM SE NA CESKY PRACOVNI URAD,ZAJDU NA SOCIALKU A BUDU NA TOM STEJNE,PRACOVAT SE NEVYPLATI V CR,PROBLEM JE ZE VAM TI BOLSEVICI ODMITAVAJ TY DAVKY DAVAK UZ I,JE TO ODPORNA ZEME ))

Pravicová štvanice na poslance Ondráčka z KSČM

(Josef, 6. 3. 2018 17:51)

Pan Ondráček je na tom přesně jako major Zeman v dílu Štvanice. Tam také církevní kruhy ( farář z Plánice a udavač gestapa v jedné osobě ) rozpoutají za pomocí kriminální žumpy prodejných novinářů na naše bezpečnostní složky úplnou štvanici. Kalina umírá, Žitný je ohrožen na životě, major Zeman propuštěn ze služby. Kdejaký kriminálník, kterého mjr. Zeman dostal do vězení se mu teď vysmívá. Ještě štěstí, že v srpnu 1968 přijeli sovětští vojáci a osvobodili nás podruhé!

revoluce už je třeba jako sůl

(nedám si nic líbit, 28. 2. 2018 22:57)

počtete si a hlavně napište svůj názor!
https://www.facebook.com/notes/jana-pastuchov%C3%A1/tiskov%C3%A1-zpr%C3%A1va-poslankyn%C4%9B-pastuchov%C3%A1-chce-zm%C4%9Bnit-okruh-p%C5%99%C3%ADjemc%C5%AF-p%C5%99%C3%ADsp%C4%9Bvku-na-%C5%BEiv/1569644936482552/?comment_id=1574553275991718&reply_comment_id=1576646932449019&notif_id=1519822860862892&notif_t=feed_comment_reply&ref=notif

F

(F, 28. 2. 2018 20:44)

JSEM HRDEJ NA TO,ZE JSEM NEPRACOVAL 20LET,ZE JSEM UNIKL TY CESKY HNILOBE,ZAVISTI,PODLOSTI,DÍKY TOMU,ZE TY CESKY TUPY OPICE A ZADNY SOCIALNICH DAVKACH NEMELI ANI TUSENI,JAK JSOU PROSTE PRIMITIVNI ZAOSTALY,NEVEDELI,ZE NECO TAKOVEHO EXISTUJE VUBEC )) .JA MEL ASPON NA JIDLO A NAJEM,TED DÍKY TOMU,ZE SE O TOM DOZVEDELA POSLEDNICH 5 CESKA SPODINA,ZE TY DAVKY EXISTUJOU,TAK TO ZRUSILI,ABY TY CESKY ZRUDICKY NEMELI VZTEK ,,,,,,,JSEM ALE RAD,ZE TECH 20 BYL KLID,DFALI POKOJ,TED S NIMA CHODIM MAKAT ZA TY MINIPLATY A MUZU RICT,JSOU TO FAKT SMRADLAVY,HLOUPY,ZAVISTIVY,NEPREJICNY,ZAOSTALY,KRIVACI PODLY .))) NEVIM JAK TO DOPADNE,SNAD PRIDE ZMENA A CASEM TEN SOCIALNI SYSTEM SE ZAS OBNOVI,AZ TO EU NARIDI,,,,,,JINAK ZKUSIM CIZINU,

xxx

(DDD, 28. 2. 2018 20:39)

STBAK PREMIER,KTERY SEM AKORAT PRITAHL LACINOU PRACOVNI SILU Z RUMUNSKA,NEJNIZSI MZDY V EVROPE,ZA KTERY SI KOUPITE JEN JIDLO,ZAPLATITE NAJEM,CESKA VYPLATA VYDRZI ANI NE NA CELY MESIC,TAKZE POKUD PRIJDETE O PRACI,TAK JSTE HNED ZADLUZENY,PROTOZE CESI NEMAJ ANI ZADNY SOCIALNI SYSTEM ).DOSTANETE STRAVENKY A JESTE VAS U TOHO BUDOU PONIZOVAT,TOHLE JSOU CESI,NEMAM JE RAD,JE TO FAKT,PRISU TO SEM UZ 10 LET ) ,CHODIM TED DO RPACE ZA 15000 MESICNE NIC MI NEZBYLO A VIDI TU CESKOU SPDDINU JAK NA SEBE ZALUJE NAVZAJEM,JAK JSOU PODLY,HLOUPY A ZAVISTIVNY,NEPREJICNY,SPINAVEJ NAROD

lepši zitřky

(otrok, 19. 2. 2018 16:00)

lidi dospěl sem k zavěru že kapitalisticky režim je pro obyčejne lidi a nezamestnane snad ještě horši než ten prašivy komunisticky režim kdo za to muže no jednoznačně naše prašiva česka vlada a poučeni z toho dilema je jedina možnost pro nezamestnane je jit do ulic a protestovat proti tomuto zlu to je jedine možne řešeni pro lepši zitřky pro obyčejne lidi pekny den

Povinné stravenky jsou nesmysl, vadí seniorům i postiženým

(Josef, 19. 2. 2018 11:28)

Plošné rozdělování části dávek hmotné nouze ve stravenkách se vymstilo. Peníze chybí hospitalizovaným lidem, seniorům, invalidům i pečujícím. Zákon, který začal platit loni v prosinci, podle všeho dozná změn.
„Pro lidi, kteří nemohou svou situaci zlepšit, je to nevýhodné, ponižující, stojí to peníze navíc a je to úplně nesmyslné,“ řekl Právu předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.

Podle současného zákona totiž musí úřady práce třetinu až dvě třetiny příspěvku na živobytí vydávat ve speciálních poukázkách. Nejsou to typické stravenky, za které si lze pořídit oběd, ale poukázky na nákup zboží.

Nicméně služby ani nájem se jimi zaplatit nedají, a tak mnohým lidem v hmotné nouzi pak chybějí peníze na některé životní potřeby. Zdaleka se nejedná jen o lenochy, ale o osoby, které nemají šanci svou tíživou situaci vyřešit. Třeba lidé v nemocnicích, kteří nemají jak vydělávat.

„Někteří lidé do práce chodit nemohou, protože je nikdo nechce přijmout kvůli jejich hodně špatnému zdravotnímu stavu. Problém mají i matky pečující o postižené dětí, ale i lidé, kteří pečují o své rodiče na stáří,“ popsal Krása.

Podle něj čelí i ústrkům, jakmile se ukážou v obchodě s poukázkou, a musí také polykat nadávky do „socek“.

Na slevy z letáků už nedosáhnou
Obzvláště na postižené osoby dopadá zákon nejtvrději, protože horko těžko platí výdaje na bydlení a nic navíc už jim nezbývá. Někteří se ani nemohou dopravovat na větší vzdálenosti, jenže poukazy se musí vyzvedávat buď osobně, anebo formou ceniny, což opět stojí peníze navíc.

Další potíž tkví v tom, že některé obchodní řetězce tyto poukázky nepřijímají, a tak musí lidé dojíždět do obchodů, kde je vezmou. Jenže mezi velkoobchody si dříve mohli vybírat zboží v akci nebo slevy podle letáků. V menších obchodech jsou potraviny dražší.

Některé úřady práce tisknou pro své klienty seznamy obchodů, kde poukázky fungují, ale není na to spoleh. Podle informací Práva i v takových prodejnách stojí na úvaze běžné pokladní, jestli si může zájemce za poukaz koupit deodorant nebo ne. A to vše podstupuje občan se stigmatem nepřizpůsobivého se speciální stravenkou.
Kromě toho si lidé stěžují, že se na poukazy vrací jen pětikoruna a že neutracená částka se musí vracet, takže si kupují i věci, které nepotřebují.

Zle to pociťují i státní organizace. Lidé v domovech pro seniory také využívali příspěvku na živobytí na zaplacení těchto služeb. Pokud však přišli o třetinu či dvě této dávky, musí chybějící peníze uhradit poskytovatel.

Ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením Jaroslavy Němcové (ANO), jejíž spolustranice zákon prosazovaly, už chystá novelu. Ta však podle předběžných kontur bude řešit jen problémy kolem výdajů státu.

„Ministerstvo práce se zabývá přípravou legislativní změny, která se týká plošného vyplácení poukázek zejména s ohledem na některé zranitelné skupiny lidí. Jedná se například o klienty sociálních služeb, osoby hospitalizované ve zdravotnickém zařízení a osoby s omezenou svéprávností,“ sdělil Právu mluvčí resortu Petr Sulek.

Krása by však šel mnohem dál. „Podle nás by měli být z povinnosti poukázek osvobozeni lidé s třetím stupněm invalidity, kteří nepobírají důchod, nebo jen minimální, potom osoby, které pečují o osoby blízké, ale nemají vlastní příjem, a potom lidé s příspěvkem na péči ve druhém a čtvrtém stupni,“ uvedl.

Korektnost

(Anonym, 24. 1. 2018 18:39)

Tak mám takový dojen, že by jste se měli přejmenovat na ukňouraný spolek nezaměstnaných, pokud budete neustále tak ultratolerantní jak jste, nakonec to dopadne pravděpodobně tak, že sociální dávky a podpora stát úplně zruší. Čím víc se zlu ustupuje, tím je zlo drzejší a horší. Přečtete si Halo noviny z 16.1. 2018, kde paní poslankyně Aulická Jírovcová za KSČM označuje nezaměstnané za opilce a feťáky a tvrdí, že lidé si dělají z nezaměstnanosti a žití na dávkách životní styl. KSČM měla štěstí , že to napsala po volbách, jinak by měli volební výsledek ještě horší. Lidé jim spočítali tzv. soudruhy, kteří označovali nezaměstnané za lenocha a zákon o příživnictví a jejich pasivitu. Autorka toho článku tomu ovšem nasadila pověstnou "korunu"

Re: Korektnost

(neuee, 29. 1. 2018 11:23)

souhlasím s tebou .nechat si libit protiprávní,diskriminační a ponižující úpravy zákonů, které jsou namířené proti nejchudším vrstvám s cílem je ponižovat, je hloupost.jak píšeš,pokud jim to bude procházet,budou přitvrzovat.Ale podívej se zde, na této diskuzi,někdo tu nasdílel fb Jany Pastuchové ,původkyně potravinových lístků,včetně jejího článku ,pod který se dá reagovat a kolik lidí ,kteří se rozčilují tady,jí tam přispělo svým nesouhlasným názorem nebo aspon lajkem ,někomu, kdo tam vyjadřuje jejich postoj? maximálně jeden..ostatní na to kašlou,kdy už tento národ pochopí,že se musí bránit ?!

Re: Re: Korektnost

(Roman, 6. 2. 2018 16:41)

Taky souhlas.

Je to ostuda, že dosud v České republice neexistuje skutečně AKČNÍ SPOLEK NEZAMĚSTNANÝCH a místo něj je tu jen pasivní, neškodný webík, kde si pár lidí občas zanadává ... a nic.

hamba pravici i levici

(otrok, 5. 2. 2018 15:53)

lidi vyte že česko rapidně porušuje lidska prava a svobody hlavně ministerstvo prace a socialnich věci ktere už dlouhodobě šikanuje nezamestnane a obyčejne lidi ruznymy nesmyslnyma zakonama že tito lide si už musi připadat jako v nějake diktatuře a je uplně jedno zda vladne pravice nebo levice nezamestnani maji velke starosti až existenčni problemy hamba pravici i levici

Hyenismus na ÚP

(Roman, 2. 2. 2018 22:56)

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201802026706220-clovek-stat-pribeh-rodina/

ořijďte demonstrovat

(přijďte demonstrovat, 2. 2. 2018 5:51)

Pokud se Vám nelíbí jak Babiš,Pastuchová a další takoví ohýbají ústavu jak se jim to líbí,zůčastněte se této akce,čím víc nás bude,tím lépe.Takže odkaz na tuto akci zde:
https://www.facebook.com/160405304496097/photos/a.160660611137233.1073741828.160405304496097/263858380817455/?type=3&theater
je to akce aktivistů skupiny AUVA.

Re: ořijďte demonstrovat

(!, 2. 2. 2018 22:19)

AUVA? Kdo jste?

falešni komuniste

(otrok, 25. 1. 2018 10:47)

lidi co chcete po falešnych komunistech kteři si nevidi na špičku nosu ano to bych od komunistu nečekal že budou takto pohrdat obyčejnyma lidma vždy sem si myslel že se budou nezaměstnanych trocha zastavat a ouhle alespon je vydět co jsou komuniste za pořadna verbež dyt i novou veřejnou službu take posvětily komunističti senatoři opravdu hamba jim nechapu vubec jak je někdo vubec muže volit takovou verbež falešnou pěkny den nezamestnanym

Re: falešni komuniste

(JR, 25. 1. 2018 19:47)

Kdysi jsem komunisty volil, to se ještě zastávali nezaměstnaných. Hodně se změnilo jejich myšlení a pohled na sociálně slabé lidi. Nechali se ovlivnit asociální vládou a lidmi, který nezaměstnané nenávidí. Dneska by je opět trestali a zavírali za příživnictví.

Re: Re: falešni komuniste

(zkorumpovaná čr, 27. 1. 2018 23:00)

Tak amen s náma republiko, vyhrál zeman ,babiš okamura..ta nejhorší trojka škodné. a jinak souhlasím, taky si všímám že komunisti překabátili ,ale co taky od nich čekat ,tohle jim vždy bylo vlastní .

co to sem chodí za idioty

(cotoje, 11. 1. 2018 17:32)

hanniga? ty osle jeden Hannig jde ve šlépějích Zemana.Toho ani náhodou nevolte,pokud nejste sami proti sobě vážení nezaměsntaní.Volte kandidáta kterého doporučují Piráti tzn.Hilšner nebo Drahoš

Životní minimum? 12000 korun

(!, 9. 1. 2018 8:22)

I ptali se pánů kandidátů na prezidenta, jestli vědí, jaké je v ČR životní minimum (včerejší zprávy, Nova). Odpovídali, že 12 000 Kč ! Jeden dokonce tipoval 15 000. Skutečnosti se blížila odpověď, že 6 000.
Nejpřesněji odhadoval pan Hannig: 4 000 Kč.

Pro neinformované. Životní minimum v ČR je 3 410 Kč.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »