Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pišta

(jindra, 6. 7. 2014 15:47)

"nápad" rapkovy,ze by se meli zavest exekuce na socialni davky pouze na dluhy vuci mestu je mimo moje chapani-za prve tyto davky slouzi na preziti a exekuce se samozrejme nemuze na ne vztahovat,protoze by ty lidi chcipli,kdyby jim ty prostredky na preziti sebral exekutor a tyto prostredky nepatri samozrejme do kapes exekutorum,rapkovy nebo do kasy mesta,ale prave lidem v nouzi,kdyby se na ty davky zavedli exekuce,tak by tyto prostredky putovali tam kam nemaj a neplnili by ucel a bylo by samozrejem zbytecny,aby stat tyto penize cpal do chrtanu exekutorum za dluhy,se kterymi ten stát preci nema nic spolecnyho a je nesmysl preci aby stát platitl nekomu dluhy dokonce s 1000% nima zlodejskyma urokaama :))))-tohle chtel proste rapkova zavest-aby stat platil nekomu neci dluhy a vkladal tak statni penize do kapsy exekutorum a splacel nekomu dluhy :))) je to tunel a nesmysl samozrejem,aby statni pracvhy sli do kapes lidem,ktery se z ivi exekucema,,,,,,,,proc by jako meli socialni davky slouzit na placeni pokud vuci mestu????ty davky by neplneli ucel a stát by tak plnil proste mestskou kasu pekne :)) navic pokuty vuci mestu napr za pejsky nezaplaceny svoz odpadu hlasitou hudbu nebo výpalny za pejsky urcite nemaji vetsi vahu nez dluhy,ktere ruzní dluznici dluzi naprklad svym byvalym manzelkam za alimenty nebo kdyz nekdo dluzi za zproneveru,kradez apod,,,,,,,za prve na ty davky se zadna exekuce samozrejme nemuze vztahovat proste NIKDY a za druhe kdyby ano( podle scenaře ivany rapkova).tak by ty dluhy vuci mestu nemeli mit prednost pred dluhy dejmetomu za alimenty ci zporneveru,,,,je to nesmyl proste a slo jen o to,jak presvedcit nekoho z vlady,aby statni prostredky(socialni davky) sli do kapes kamarum ivany rapkove,ktere by si ona na ty lidi najmula-preci jenom socialni davky bere dost lidi a to rapkova moc dobre vi a to by prave super zdroj penez a super prijem,,,,,,,,-bohuzel na samozrejme na ukor statu a potrebnych:))) je to proste tunelarka vychytrala,ktera maká pro par kamosu a chce tunelovat a vysavat stat za kazdou cenu,ucidime kde a kdy bude jeji konec :)

rapkova chtela vytunelovat cesky statni socialni system a tyto penize pro potrebne nacpat do kapes exekutorum

(jindra, 6. 7. 2014 15:34)

rapkova chce zavest exekuce na socialni davky,ktere stat poskytuje lidem v nouzi na preziti a tyto davkY narvat do kapes exekutorum,pod zaminkou,ze by se jednalo "pouze" o dluhy,ktere ty lidi v nouzi dluzi mestu napriklad za nezaoplaceny svoz odpadu,ci pokuty za pejsky,nezaplacene vyplane za pejsky a pod,,,,,,to je ale jen zaminka,jak s hloupym argumentem(ze by ty davky sli do kapes exekutorum "pouze" za dluhy vuci mestu) nekoho asi dojmout nebo oblbnout,aby takovehle tunel zavedl a ty socialni davky,ktere plati stat a dava je na socialni system a politiku sli do kapes prave pouze exekutorum,ktere by si najmulo mesto(samozrejme kamaradi pani rapkovi) no a ty socialni davky,na ktere stat vynaklada obrovkse prostredy by sli prave do kasy a kapes exekurotum,rapkovy a mestu misto aby souzili prave na ucely ,pro ktere je stát vydava a to je samozrejme pomoc lidem v nouzi nikoliv nacpat tyto financni prostredky do kapsy rapkovy,obcim a exekutorum,chlast,drogy a automaty......je to samozrejem pokus o tunel,ty socialni davky by neplnii svuj ucel,ale slouzili prave pro "ucely" rapkovy,ktera by na tom se svymi kamaradickami exekutorami profitovaly a bohatli a z techto penez by pekne plnili kapsu exekutora,vlastni kapsy a kasu mesta,,,,chacha :)

Nemoc, léčení a nezaměstnanost.

(Hanka, 1. 7. 2014 19:49)

Nezaměstnanost lidí nad 50,55 let ovlivňuje i to, že zaměstnavatelé musí platit svému zaměstnanci po určité dny nemocenskou. Pracovníka po nemocenské často čeká výpověď z práce. Zaměstnavatelé předpokládají, že lidé v 50 letech mají různé zdravotní neduhy. Proč by měli platit nemocenskou a ještě k tomu mzdu brigádníka, který práci vykonává za nemocného? Tak raději preventivně starší lidi nezaměstnají vůbec, nebo jen na dobu určitou. Nejedná se jen o 50+,zdravotní problémy mají i mladší i u nich platí "po nemocenské výpověď". Pak máme na UP lidi bez šance získat zaměstnání, tak zvaní "opotřebovaní pracovníci " však nemají často nárok na invalidní důchod, věk odchodu do starobního důchodu se stále prodlužuje, na podporu v nezaměstnanosti nedosáhnou (nemají odpracované měsíce). Vzniká tak skupina Živořících.

Re: Nemoc, léčení a nezaměstnanost.

(fddf, 2. 7. 2014 20:40)

proto vlada prisla s napadem dotovat(mozna i z penez eu) mista prave pro lidi nad 50 let a absolventy.....:) ,tak se zkuste optat ted na praci a treba vas vemou,nebot na vas dostanou dotace(pokud je vam tedy 50+)

Re: Re: Nemoc, léčení a nezaměstnanost.

(Eva, 2. 7. 2014 22:50)

Je mi 55+ a nikdo mi nechce dát práci,i když jsem pracovitá, středoškolsky vzdělaná, ochotna vzít jakoukoli práci a nevypadám zrovna na svůj věk. Podobnou zkušenost má mnoho starších lidí. Takže dotace jsou k ničemu, když jsou tu mladší, např. čtyřicátníci. Jsme prostě odepsaná generace, která je opravdu na chvostu. Jsem zvědavá, jestli nám vláda znovu oddálí důchod. Pak opravdu nezbude než jít pod most. Tato situace je opravdu na zešílení.

nemoc,léčení a nezaměstnanost

(Dana, 3. 7. 2014 16:39)

Je mi 54+ a taky si říkám , že již my jsme ztracená generace. Do práce nás nikdo nechce, lékař vám řekne ať si hledáte práci vhodnou dle zdravotního stavu, neb diagnozy se nesčítají a invalidní důchody se nedávají a kdo nezvládne odpracovat 35 let nebude mít ani důchod. Taky si požádejte o výpis odpracovaných dob OSSZ v Praze neb se Vám může stát jako mě, že i když mám zápočtový list , důchodové listy za víc jak 9 let v Praze nejsou, ale mám si je hledat na Slovensku neb za tyto roky mé ředitelství bylo v Bratislavě a závod na Moravě.

Re: komousi udelali z lidi hyeny hladový

(Kossuth, 26. 6. 2014 8:51)

Tak propagandou zpracovaná a očipovaná ovce, tady říká, že jsou tu samé ovce a že za to může „bolševík“ to se povedlo a co když za to může ta propaganda, co když jeto trochu jinak viz odkaz Ovčí národ

http://stuna.blog.idnes.cz/c/398551/Ovci-narod.html

Re: komousi udelali z lidi hyeny hladový

(Lživá kapitalistická propaganda, 27. 6. 2014 15:31)

Socialismus byl pro obyčejné lidi mnohem lepším systémem k životu, než-li dnešní kapitalismus. Co je však hodně zlé, je to, že se situace obyčejných lidí bude prudce zhoršovat. Jak chce tedy režim zabránit další revoluci, která by ho smetla? Zejména masivní lživou antikomunistickou propagandou, která je dnes mnohem horší, než-li byla ta komunistická v 50. letech. Touto masivní propagandou vychová z lidí poslušné ovce, které ještě ochotněji, než-li kdy dříve půjdou zcela dobrovolně na porážku. Příkladů šíření této propagandy existuje bezpočet, neustále se na obyvatelstvo valí ze všech médií, v práci, ve škole, v odborech, dokonce i v laciných bordelech. Těžko pak nezůstat ovcí a nepsat podobné bláboly, jako vy, že tfde?

vlada cssd a top09 vraci lidem to co jim necas s rapkovou ukradl

(tr, 30. 6. 2014 15:38)

to co necas drabek rapkova a cela ods a top09 ukradli obcanum na duchodech,soc davkach apod nyni lidem andrej babis a cssd vraci zpet,

fandim vlade-nikomu nic neberou,naopak lidem pridavaj a investuji do budoucna a to je ok

(efe, 29. 6. 2014 18:42)

za komousu mel kazdej praci,dobre,ted je to rozkradeny a neni kde pracovat,takze navrat komousu by nic nevyresil

Re: kdyby tu nebyla nikdy totalita,tak by dnes v čr byla nizka nezamestnanost ,protoze by jmeli zkusenosti s podnikanim

(ABC, 24. 6. 2014 0:10)

To jsou nesmysly, co tady plácáte? To jako třeba v USA, ve Francii nebo v Německu jsou všichni OSVČ a neexistují tam zaměstnanci? Ba ne, problém je někde úplně jinde.

Re: Re: kdyby tu nebyla nikdy totalita,tak by dnes v čr byla nizka nezamestnanost ,protoze by jmeli zkusenosti s podnikanim

(ffd, 28. 6. 2014 18:44)

no urcite tech podnikatelu je v tom nemecku v prepoctu na pocet obyvatel vice nez u nas a proto tam prave maji nezamestnanost 4% a ne 7% jako je u nas,......hold tam maj zkusenosti s podnikanim 50 let,u nas to do 89 nikdo neznal........je to tak

mininalni mzda 8500 hrubeho,kterou obhajuje ods a top09 pro stat devastujicí

(zdeněk, 22. 6. 2014 18:35)

Ten dnešní výstup a argumenty od zombie jaromíra drábka na čt1 u moravce o tom,jak je pro náš stát a pracující cesky obcany výhodný pracovat za 8500 hrubého na ukor toho,ze stat nic nevybere na odvodech za zamestnance a ti zamestnanci,kteří pracuji za 8500 hrubeho(protoze tak tu minimalni mzdu drabek spolu s ods a top09 proste stanovil)budou mit tak nizky prijem a duchod,ze se o ne stat bude muset starat az do smrti a bude jim k vyplate od zamestnavatele vyplacet socialni davky,protoze za vyplatu 8500 hrubeho jidlo a bydleni nezaplatite a stat se o tyhle lidi,ktery pracujou za minimalni mzdu bude starat i v duchodu,protoze ho budou mit velice nizky,stat to po case samozrejme neutahne-dotovat zamestnance ,nezamestnane a duchodce a to jen diky tomu,ze tu nekdokdysi stanovil minimalni mzdu v castce,ktera je proste pod zivotnima potrebama a nakladama :) lidi nebudou mit prachy a stat taky ne a ke dnu pujdou i ti,ktery si na tomhle vsem nahrabali a to jsou prave ti zamestnavatele,kteri zamestnavaji za minimalni mzdu 8500 hrubeho a statu nic neprinasi ani tem zamestnancum a stat se o ne musi starat,tihle zamestnavatele prinasi jen chudobu do budoucna,ods a top09 jen vzdy devastovali zemi a tvarili se u toho jako kdyby delali dobrou vec,to je klasicky u nas a nikdo to nevidi :))) volicu maj porad dost,stejne jako komousi ,kdu csl a dalsi jelita

Re: mininalni mzda 8500 hrubeho,kterou obhajuje ods a top09 pro stat devastujicí

(fgf, 24. 6. 2014 0:35)

Neustále tu řešíš minimální mzdu a diskutuješ sám se sebou a zabíráš tu místo dalším diskutujícím. Jsi tedy na minimální mzdě a nebo jsi nezaměstnaný. Ta tvoje obecná moudra nikomu nic nedají a spíše odrazují od diskuse.

pravice tu napachala skody

(fdfe, 22. 6. 2014 20:37)

strategie a konecny vysledek pravicovych extremistu z byvaleho ceskoslovenska byla asi takova-privezt sem zapadni zbozi a sluzby z druhe ruky a naśim obcanum toto zbozi a sluzby nabizet za dvojnasobne ceny,za ktere je kupuji obcané na zapede a jeste k tomu za cesky platy,ktery jsou o polovinu mensi ,nez maji lide na zapade,proste spravedlnost po cesku,selsky rozum na druhou

nezamestnanost se verejnou sluzbou nesnizi,prave naopak va vs ty lidi uvaze v evidenci up dele

(zdeněk, 22. 6. 2014 20:13)

pozadovat po nezamestnanxch,aby v evidenci up soucasne pracovali je hyenismus bez logiky jako poplatky v bance,ktere museji u nas lidi platit za to,ze te bance delaji sluzbz a ze si tam ukladaji sve penize-to je sluzba pro ty banky preci a ne naopak,proto je potreba ,aby se stat snazil z nezamestnanych udelat zamestnance,ktery nebudou muset byt v evidenci up,aby se o ne nemusel preci starat,nezamestnanost je soucast kazdeho statu a je to z toho duvodu,ze se pracovni mista nedostanou na vsechny a z toho duvodu,stat jako hospodar musi s tim zbytkem,ktery nenajde praci pocitat-normalni vec,ale premyslet nad tim,jak ty nezamestnane zotrocit proste dokaze vymyslet jen mácovka z ceska,ktera nema co na praci a resi problem/snizit nezamestnanost) zpusobem,kterym se dany problem nevyresi,je potreba snizovat nezamestnanost a ne zamestnavat nezamestnane-tam neni treba vubec vrazet energii,protoze to se snizovanim nezamestnanosti nema nic spolecnyho a nic to nevyresi preci

zvyseni minimalni mzdy by vedlo ke smiru a byl by to signal pro pracujici,ze se maji lepe,nez ti na davkach

(dd, 22. 6. 2014 19:43)

zvyseni minimalni mzdy by vedlo jen ke smíru,pracujici by se meli lepe,nez ti na davkach a nic by jim nevycitali a vycistilo by to vzduch

minimalni mzda se musi zvednout,protoze je stejna jako davky a ty uz se snizit nedaji,protoze nejsou ani na preziti

(danek, 22. 6. 2014 19:39)

za minimalni mzdu nikomu nedoporucuji pracovat,protoze nebude mit duchod a na socialnich davkach(poku na ne bude mit narok) bude na tom podobne-mozna i lepe....proto tu mame spoustu lidi,ktery nemaji motivaci pracovat,kdyz tu mame nizke mzdy a samozrejme snizovat davky je dalsi pitomost,protoze ty uz jsou na urovni NE-preziti ,takze je potreba proste zvednout platy ,aby nebyli hloupe na stejny rovine jako davky :))) pak si radeji kazdy vybere ty davky .proto je potreba od sebe ty davky a tu minimalni mzdu od sebe oddelit,tak aby ta minimalni mzda byla vyssi ,nez ty davky,,,,,,

good-bye top09 ods

(fdf, 22. 6. 2014 19:27)

cim nizsi minimalni mzda ,tim zamestnavatel musi mene odvadet,ma vetsi zisky,zamestnanci nemaj prijmy ani duchody a stat se o ne stara,,,,,,dobra vyhoda,ale jak pro koho a je mi jasny,ze ods a top09 ji chce zrusit prave kvuli tomu,aby zamestnavatele za zamestnance statu odvadeli jeste mene,aby stat nic nevybral a jeste musel ty zamestnance podporovat davkama i duchodu:) kvalitni hospodari ti z ods a top09,dal bycch jim venec,ale s granatama(samozrejme odjistenyma-makety),tak jak to delaj oni nasemu statu a obcanumale oni pouzivaji prave naboje....a to je pruser,jeste ze maji 4 roky stopku do dalsich voleb,ale ja si myslim,ze to levice-konkretne cssd váli dobre zatim a jen za tech 6 mesicu co jsou u vlady se povedlo si myslim dost dobrych veci,jen tak dal,makaj pro stat a obcany a to je fajn,pravej opak ods a top09 "zivnostnikum" co nic statu neodvadej a co nic zamestnancum neplatej,na takovy tu cekame celou dobu uz od valky,

DFF

(FDD, 22. 6. 2014 19:15)

ZAKONEM STANOVENA MINIMALNI MZDA 8000 HRUBEHO (KTEROU STANOVILA PRAVICE SAMOZEJME) ZNAMENA PRO ZAMESTNAVATELE TO,ZE SE MOHOU SVOBODNE ROZHODNOUT V JAKE VYSI BUDOU DAVAT SVYM ZAMESTNANCUM PLATY S TIM,ZE NEMUZOU JIT POD HRANICI 8000 HRUBEHO-TO JE V PORADKU,JE TO JAKASI REKNEME "STOPKA" PRO TY ZAMESTNAVATELE,KTERY BY MELI V PLANU NEPLATIT A ZOTROCOVAT-POKUD BY ALE MINIMALNI MZDA BYLA ZRUSENA(TAK JAK SI PREJE ODS A TOP09),TAK BY TO ZNAMENALO PRO ZAMESTNAVATELE TO,ZE BY MOHLI SVOBODNE ZAMESTNAVAT ZA JAKE CASTKY CHTEJI A MOHLI BY JIT I POD CASTKU 8000 HRUBEHO A TO JE SAMOZREJME SPATNE A JASNY SIGNAL TOHO,ZE PROSTE ODS A TOP09 TOHLE PODPORUJI,JE TO SAMOZREJEM PODRAZ,MINIMALNI MZDA PROSTE MUSI BYT ZE ZAKONA STANOVENA,ABY SE NEMOHLO JIT POD NI A VUBEC TO NEZNAMENA,ZE BY DOTYCNY ZAMESTNAVATEL NEMEL MOZNOST SI SAM SVOBODNE URCIT PLAT,KTERY CHCE ZAMESTNANCOVI DAT,ZRUSENI MINIMALNI MZDA MA JEN JEDEN DUVOD A TO,ZE NEKDO MA ZAJEM NA TO,ABY MOHL ZAMESTNAVAT BLBECKY JESTE ZA MENE NEZ ZA 8500 HRUBYHO :))) ,OKRADAT STAT A ZAMESTNANCE ODS A TOP09 VZDYCKY UMELY OSTATNE STATNI DLUH JE JEJICH PRACE


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »