Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Budeme státem převážně pracujících " různo důchodců" a nezaměstnaných?

(Marie, 18. 1. 2015 22:41)

Mari, naprosto s tebou souhlasím. Již čtyři roky hledám stabilní práci, ale mám smůlu. Často se mě ptali, zda jsem důchodkyně, pak by mě vzali, anebo jsem byla pro zaměstnavatele už stará. Je mi 58 let a mám za 1/2 roku nárok na předčasný důchod a budu ho muset vzít a absurdní je, že pak najdu práci lehčeji než v současnosti. Také jsem byla naštvaná na pracující důchodce, ale v dnešní době jinou možnost nemám. Přeji Ti, abys měla větší štěstí než já.

Re: Budeme státem převážně pracujících " různo důchodců" a nezaměstnaných?

(Roman, 26. 1. 2015 16:26)

Díky za tyhle údaje, které se v příspěvku vyskytly, protože už delší dobu mám podezření, že ten oficiálně udávaný počet nezaměstnaných vůbec neodpovídá realitě. Přinejmenším vím o nějaké změně metodiky výpočtu, kterou aplikovali před několika lety a pomocí které se dá nakamuflovat nižší počet nezmaměstnaných, ale to o těch důchodcích, to je jistě taky výzmnamný faktor. A do toho ještě OZP, kterým místo aby dali plný důchod, tak je ženou do práce ( což sice vypadá velmi "pravicově", ale pak je míst tím méně, takže nemůže najít práci ani zdravý živitel rodiny ).

Re: Re: Budeme státem převážně pracujících " různo důchodců" a nezaměstnaných?

(Mari, 26. 1. 2015 17:33)

Pane Romane k těm "práce potřebným" (nezaměstnaným) patří dále :
.Záměrně neregistrovaní nezaměstnaní na UP (nechtějí se registrovat)
.Vyřazení nezaměstnaní z UP
.Nemocní nezaměstnaní registrovaní na UP (ti se do výpočtu % nezaměstnanosti nepočítají)

Další skupinou jsou mladí, kteří by třeba i rádi pracovali, ale protože práce není, tak alespoň " někde studují". Rodiče tak mají vyšší finanční částky do rodinného rozpočtu. Pokud by dítě bylo jen nezaměstnané, nárok by nebyl.( sociální dávky, sirotčí důchody, výživné od druhého z rodičů na nezaopatřené dítě - využívají maximální věk dítěte do kterého mají na tyto dávky nárok)
To jen pro doplnění k těm " různo důchodcům"
M.

Re: Re: Re: Budeme státem převážně pracujících " různo důchodců" a nezaměstnaných?

(Roman, 27. 1. 2015 11:42)

Díky za upřesnění, Mari, něco takového jsem tušil.

Mrzuté je, že tyto snadno zjistitelné údaje víme my, ale vysoko postavení úředníci a politici se tváří, jako by je nevěděli nebo to tak bylo dokonce "v pořádku". Přitom každý gramotný člověk se základním vzděláním, který si postaví vedle sebe i ty učesané, oficiální čísla o počtu míst a počtu nezaměstnaných, tak musí okamžitě uvidět, že se tady děje něco příšerného, protože i kdyby hned dnes všichni obsadili ta "volná místa", tak pořád zůstane přes 480 000 lidí, které ani nejde rekvalifikovat, protože už nebude na co - pracovní místa budou rozebraná. A tenhle jednoduchý, do očí bijící fakt, lidi prostě nechtějí pochopit, protože by museli zároveň přiznat, že s důvěrou v úřady, politiky a s "pozitivním myšlením" to daleko nedotáhnem a věci se nezmění.

Taky je fascinující, jak ten systém nejdřív dovolil rozkrást celou republiku hrstkou podnikavců, čímž zanikly pracovní místa, a teď trestá obyčejné lidi za to, že vůbec žijou a že si dovolí bydlet v zemi, kde vinou tunelářů pro ně není práce.

Viz také :

http://www.svice.cz/clanek807-Zpravy-z-bojiste-nezamestnanych-aneb-Individualni-akcni-plan

Tohle je už 6 let starý článek !!! Za to, že NIKDO tu situaci od té doby neřešil by měly padat hlavy, konfiskovat se majetky a "drobní spoluviníci" by měli dostat patnáctileté tresty v třetí nápravné.

Místo toho se na nás dál pohrdlivě dívají z obrazovek i volebních plakátů a úřady s námi jednají jako s lenochy.

Fakt nevím, co bude dál...

NAJDI SI Zajímá vás počet nezaměstných spoluobčanů ve vaší obci ?

(Mari, 26. 1. 2015 18:32)


http://portal.mpsv.cz/sz/stat/nz/uzem

V mém případě je jich víc než jsem si myslela. M.

Re: Re: NAJDI SI Zajímá vás počet nezaměstných spoluobčanů ve vaší obci ?

(Roman, 27. 1. 2015 11:10)

Třeba k tomu, že se člověk trošku víc probere do reality... :-) Což je zpravidla trpký doušek, ale cokoli člověka přibližuje k poznání pravdy - dobré je.
A "přibližuje" píšu proto, že ani ty oficiální čísla nejsou úplně přesná, skutečnost je mnohem horší, jak už tady Mari vysvětlovala jinde.
Ale i tak je to důležitý krok na cestě k pravdě, protože mnozí dodnes vůbec netuší, která bije a dál papouškují kecy o líných nezaměstnaných...

Vyřazení z evidence

(Berta, 22. 1. 2015 23:25)

Dobrý večer, na ÚP mi dali ,,Doporučenku" na práci, kde je uveden mobilní tel a meil ale tel nikdo nezvedá, na meil nereagují. Mám 3 dny na domluvení schůzky
a návštěvu firmy, kde mi potvrdí doporučenku, že jsem se tam byla zeptat. Nemůžu se dovolat a už mi ybývají jen 2 dny. Vyřadí mě z evidence, když se s nimi není možné spojit? Podporu nepobírám. Nevím, jak to řešit,

Re: Vyřazení z evidence

(Josef, 23. 1. 2015 14:56)

Dojděte si co nejdříve na ÚP a problém s nimi proberte. Není přeci vaše vina, že nějaká firma existuje jenom na papíře. Ale s ÚP musíte tento problém včas řešit.

Re: Vyřazení z evidence

(Mari, 23. 1. 2015 16:34)

Pokud firma nesídlí daleko, zajděte tam rovnou bez předchozího kontaktu. Třeba tu firmu ani nenajdete, nebo tam má jen kancelář a v ní nikdo není. Takové zaměstnavatele vám nabídne i UP, mám s tím osobní zkušenost.
Jak zde píše pan Josef - jděte co nejdříve problém řešit na UP který vystavil Doporučenku. Nejlépe v období těch 3 dnů a nečekat na zázrak že se někdo z firmy ozve. Vaše vyřazení z evidence UP by se jim moc hodilo - snaží se snižovat % registrované nezaměstnanosti.

Re: Vyřazení z evidence

(jindra, 24. 1. 2015 9:16)

Berto,žádné potvrzení pro up,ohledne te doporucenky nepotrebujete,mame novou demokratickou vladu se spcialnim citenim-čssd,ktera nezamestnane nesikanuje,neobtezuje a nezotrocuje jako vlada top09 a jaromír drábek,jinak nechapu- rikate,ze chcete od te firmy potvrzeni pro up,ale pouze tam volate a pisete email,,,,,,,zajimalo by me,jak to chctetw od nich úpotvrdit,kdyz tam nehodlate zajit osobne-pres tel a email asi tezko,,,,,,,,,,budte radi za novou vladu,ze nemusite nekde v tomhle mrazu litat s doprucenkama pro potvrzeni tam a zpet,budte radi za cssd,protoze top0*9 by vas zotrocovali,obtezovali a sikanovali

Re: Re: Vyřazení z evidence

(Jitka, 24. 1. 2015 14:28)

Jindro, to jste slyšel kdepak, že nepotřebujete nyní potvrzení na doporučenku?

Re: Re: Re: Vyřazení z evidence

(Roman, 26. 1. 2015 15:39)

Nohama na zem, vážení. Praxe se liší pracák od pracáku. Někde Vám dají doporučenku 2x měsíčně, někde 1x ročně ( jako třeba mi ). Svinstvo bylo, že mi to dost nečekaně přinesla pošťačka i když jsem dva dny předtím byl na ǓP, kde mi nic nedali a neřekli. Za druhé tam bylo, že se mám tentýž den do 10:00 hlásit u 14 km vzdáleného zaměstnavatele, aby mi doporučenku orazítkoval. Za třetí tam bylo, že se dopis považuje za doručený i kdybych ho nepřevzal. Za čtvrté tam nebylo, že se mám s orazítkovanou doporučenkou vrátit ke své úřednici na ÚP, ale na jakýsi "JOB CLUB" ( což byla kancelář na adrese ÚP ) a to mě dost zmátlo, kdo mi to vlastně posílá. Za páté mi do doporučenky zaměstnavatel napsal, že mě "zařazuje do výběrového řízení" a pak se už nikdy neozval, což pracáku zjevně nevadilo... Prostě fialový hnus, kam oko pohlédne.

"Známosti", jako oficiálně žádaná podmínka pro účast ve výběrovém řízení ?

(Mari, 25. 1. 2015 23:03)

V nabídkách volných pracovních míst i na stránkách ÚP se začíná vyskytovat text: " Životopisy bez referencí nebo doporučení nebudou akceptovány."
Myslíte, že doporučení a reference z UP jsou akceptovány, asi NE. :((
Jedná se o nabídky i na zkrácenou pracovní dobu, potřebné vzdělání středoškolské.
Nemáš správné známé - nedostaneš ani šanci na pohovor.

Pro paní Bertu...

(ABC, 25. 1. 2015 12:52)

Ono na tom celém problému s doporučenkama je nejpikantnější to, že firma, kde se máte hlásit, nemá žádnou povinnost danou zákonem Vám cokoliv podepisovat! Takže když Vám nic nepodepíšou a Vás kvůli tomu vyhodí z ÚP, můžete se leda tak soudit nebo požádat o pomoc ombudsmanku. Tomu se prý říká "právní stát". Vy máte povinnosti založené na libovůli druhé strany. Fajn demokracie.

Re: Pro paní Bertu...

(R, 25. 1. 2015 20:25)

A ta ombudsmanka stejně jen napíše, že je občan v právu, ale že nemá pravomoc mu nijak pomoci. Takže to ten občan odnese jako v jakékoliv jiné diktatuře. Soud mu taky nepomůže, protože zákon říká jasně, že má být vyřazen, když nepřinese razítko.

budeme státem pracujících "různodůchodců" a nezaměstnaných

(Dana, 22. 1. 2015 15:50)

Zajímá mě, pokud půjdete do předčasného důchodu a jste 4 roky nezaměstnaná nebude se Vám ten důchod krátit?

Re: budeme státem pracujících "různodůchodců" a nezaměstnaných

(Krácení předčasného důchodu, 22. 1. 2015 21:46)

Ano, důchod se mi bude krátit asi o 2000 Kč. Naštěstí mám dostatečný počet odpracovaných let a tři roky vyloučené doby. Pokud Vás zajímají informace o krácení předčasného důchodu, vše je na internetu. Takže budu pobírat almužnu, hlavně že naše elita si přidala na platech.

nepřijmutí práce

(Alena, 14. 1. 2015 13:29)

Dobrý den,
chci se zeptat jak je to s vyřazením z evidence při nepřijmutí práce. Nabídka mi přišla od Uřadu práce formou SMs stylem. /cituji : pokud máte zájem o práci v administrativě ve firmě xy volejte č. tel..... pana....
Pokud na toto nebudu reagovat mohou mě vyřadit ?
Děkuji

Re: nepřijmutí práce

(ABC, 15. 1. 2015 14:28)

Dobrý den, vyřadit Vás kvůli tomu nemohou. Respektive ne v souladu se zákonem. Nicméně hádejte se potom s úřednickou "pussy" :-) Být Vámi, tak bych obětoval drobné za telefon a zavolal tam, zjistil si podrobnosti a případně poslal dotyčné do hajzlu.

Re: nepřijmutí práce

(R, 16. 1. 2015 17:17)

Nemohou, protože Vám nedokážou, že jste tu sms dostala. Ale možná se při další návštěvě budou ptát, jak jste tam pochodila, tak si něco vymyslete. Rozhodně jim neříkejte, že jste se na to vykašlala. Když tam zavoláte nebo zajdete, bude to soukromý rozhovor, ze kterého nebude žádný důkaz - tedy můžete práci svobodně odmítnout, ale na úřadě říct, že Vás nevzali.

Prostě si jen na úřadě musíte dávat pozor, abyste tím, co říkáte, sama neposkytla důkaz, že jejich úsilí sabotujete, to už by na vyřazení bylo.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »