Jdi na obsah Jdi na menu
 

Odmítáme kult rozmnožování a kult dítěte

S velkým znepokojením sledujeme, že část české společnosti místo řešení sociálních, ekonomických a ekologických problémů začíná čím dál více vyznávat jakýsi kult biologického rozmnožování a kult dítěte. Děti se stávají záminkou pro získání výhod v sociální i daňové oblasti či výmluvou pro všechno.  V některých případech používají dospělí občané děti jako "živý štít".  Kultem rozmnožování (porodnosti, natality) maskují politici, členové "odborných komisí" a různé "neziskové organizace"  svoji neschopnost racionálně řešit současné problémy.

V této rubrice najdete články, jimiž chceme upozornit na negativa a protiústavnost, které kult rozmnožování a kult dítěte přináší.

 

Příspěvky

ASN protestuje proti zavádění otcovské dovolené placené z nemocenského pojištění

25. 10. 2016

ASN protestuje proti novele zákona o nemocenském pojištění (sněmovní tisk 821), kterou předložila ministryně práce a sociálních věcí M. Marksová začátkem roku 2016.  Novela zákona kromě jiného zavádí novou sociální dávku – otcovskou dovolenou. Novelu zákona v současné době projednává poslanecká sněmovna

 

Andrej Ruščák - Kult dítěte musí skončit

30. 5. 2016

Zaujal nás článek Andreje Ruščáka s názvem Kult dítěte musí skončit. Článek s nezaměstnaností přímo nesouvisí. Nicméně kult dítěte má vliv na sociální politiku státu, kdy se peníze již nedávají dospělým, protože je postihla určitá negativní sociální událost (např. přišli o práci), ale peníze se „dávají dětem“ či „na děti“. Sociální problém dospělého má menší váhu než sociální problém jeho dítěte.

Celý článek si můžete přečíst zde:

http://andrejruscak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=480356

 

Reprodukční práva patří k těm nejzákladnějším lidským právům

24. 5. 2016

K základním lidským právům patří právo svobodně si vybrat partnera i svobodně a odpovědně rozhodovat o počtu dětí. Nikdo nesmí být jakýmkoliv způsobem diskriminován či zvýhodňován za to, že učinil volbu a rozhodl se pro bezdětnost či pro rodinu s více dětmi. Více o reprodukčních právech si můžete přečíst zde:

http://www.amo.cz/wp-content/uploads/2016/01/PSS-Reproduk%C4%8Dn%C3%AD-pr%C3%A1va-HRC1.pdf

 

Pavel Kohout - Mussolini a daň pro bezdětné

23. 5. 2016

Další z článků, který reaguje na kult porodnosti, je  článek P. Kohouta s názvem Mussolini a daně pro bezdětné. Přečíst si jej můžete zde:

http://pavelkohout.blogspot.cz/2005/03/mussolini-dan-pro-bezdtn.html

 

Jana Smetánková: ...a ty bezdětné necháme rovnou zavřít

19. 1. 2016

Zaujal nás článek J. Smetánkové s názvem „….a ty bezdětné necháme rovnou zavřít.“ Článek byl napsán jako reakce na předvolební kampaň strany KDU-ČSL.  Bohužel, tato strana není jediná, která šíří nenávist vůči bezdětným, nerespektuje reprodukční práva občanů a snaží se prosadit diskriminační a protiústavní zákony. Stejné snahy vidíme u současné ČSSD vedené B. Sobotkou. Tato strana si do svých priorit na rok 2016 dala snížení sociálního pojištění pro lidi s dětmi a zvýšení pojistného pro občany bez dětí. S tím ASN rozhodně nesouhlasí.

Celý článek J. Smetánkové si můžete přečíst zde:

http://smetankova.blog.idnes.cz/c/96028/a-ty-bezdetne-nechame-rovnou-zavrit.html

 

 

 

ASN protestuje proti diferencovaným odvodům na sociální pojištění pro bezdětné a proti zavádění otcovské dovolené

7. 1. 2016

ASN protestuje proti diferencovaným odvodům na sociální pojištění podle počtu dětí (nižší odvody pro rodiny s dětmi, vyšší odvody pro bezdětné) a proti zavádění otcovské dovolené placené z nemocenského pojištění. Oba tyto zákony chystá ministryně práce M. Marksová z ČSSD a oba se do jisté míry týkají i nezaměstnaných. Zákony by měly projít legislativním procesem v roce 2016.