Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Lidé bez práce mohou sloužit veřejnosti. Dostanou almužnu

(fdd, 1. 8. 2014 15:19)

mo ono to par zoufalcu a hlupaku vezme z tu dvacku na hodinu a oni to dobre vedi a business s levnou prac silou se jm hnedka rozjede,tohlle napadne proste jenom cechacka takova sprostoa,kterou kazde vidí!!

Re: Lidé bez práce mohou sloužit veřejnosti. Dostanou almužnu

(Anonym, 7. 8. 2014 17:38)

Je to hnusné vykořisťování lidí, když člověk , který bere nějakou sociální podporu si přivydělá, tak mu to odečtou od sociální dávky či dávek nula od nuly pošla, protože je na tom stejně blbě , jak byl. Nikde není zmínka, že za něj bude se platit SP a ZP , takže podnikatelé budou mít laciné otroky, ten dotyčný si nepomůže a nebude se mu to počítat do odpracovaných let.Ten dotyčný z toho bude mít asi jen škodu, protože na místo výkonu práce bude muset dojet MHD a zpět. Určitě to bude na Dohodu o provedení práce, kde se neplatí SP a ZP DZP.AŤ za to dělá pan Sobotka a paní Marksová-Tominová.

Bezdomovci či postižení nemohou najít práci. Nový zákon to má změnit

(Jirka, 6. 8. 2014 21:10)

Najít si práci se často nedaří ani lidem, kteří jsou vzdělaní a nepotýkají se s žádným handicapem. Pro postižené, bezdomovce nebo třeba lidi po výkonu trestu je hledání práce ještě mnohem obtížnější, někdy takřka nemožné. http://ceskatelevize.cz/ct24/domaci/282260-bezdomovci-ci-postizeni-nemohou-najit-praci-novy-zakon-to-ma-zmenit/

Nezaměstnaný s přivýdělkem na brigádě? Jen s omezením a komplikacemi

(Jirka, 5. 8. 2014 21:57)

K podpoře v nezaměstnanosti si přivydělat nesmíte, ale nezaměstnaný může pracovat. http://m.mesec.cz/clanky/nezamestnany-privydelek-na-brigade/

Re: Nezaměstnaný s přivýdělkem na brigádě? Jen s omezením a komplikacemi

(SSDDS, 6. 8. 2014 8:26)

DLOUHODOBE NEZAMESTNANI MAJI ZAKAZANO PRACOVAT NA ZKRACENY UVAZEK-TEDY MUŽOU,ALE PRIJDOU O DAVKY:).TAKZE EFEKT A DOPAD TO MA TAKOVY,ZE TI DLOUHODOBE NEZAMESTNANI PRACOVAT NA ZKRACENY UVAZEK NIKDY NEBUDOU I KDYZ BY CHTELI,PROTOZE BY PRISLI O DAVKY-PRACE NA ZKRACENY UVAZEK JE TU SAMOZREJME V NASI ZEMI SPOUSTA,DALEKO VICE NEZ NA UPLNY UVAZEK A TI NEZAMESTNANI,TAK PRICHAZEJI O MOZNOST PRACOVAT NA ZKRACENY UVAZEK A Z TOHO ZKRACENEHO UVAZKU PREJIT NA PLNY UVAZEK,POKUD BY SE U ZAMESTNAVATELE OSVEDCILI,NAVIC BY STAT VYBRAL ZA TY ZKRACENE UVAZKY DANE,ALE NEVYBERE NIC,PROTOZE DLOUHODOBE NEZAMESTNANI PROSTE ZKRACENY UVAZEK MIT NEMOHOU A NEVIM PROC-TI STÁTEM BOHATE PLACENY UMELCI CO SEDEJ NA MPSV A ROZHODUJOU O TOMHLE BY TO ZA TECH 20 LET MOHLI POCHOPIT A TEM DLOUHODOBE NEZAMESTNANYM BY MELI DAT KONECNE MOZNOST PRACOVAT NA ZKRACENY UVAZKY,BEZ TOHO,ABY JIM SAHALI NA TY DÁVKY,URCITE BY TO TEM LIDEM POMOHLO ZVYSILA BY SE JIM SANCE,ZE ZE ZKRACENYHO UVAZKU PREJDOU NA UPLNY,ZVYSILA BY SE JIM ZIVOTNI UROVEN,ODVEDLI BY STATU A OSVEZILI BY SI PRACOVNI NAVYKY........

Re: na mě ne

(Luděk, 2. 8. 2014 20:12)

zacni pracovat milacku 160 hod,za m. Myslíte jako za 20 kč na hodinu 160 hod m.?

ds

(dds, 2. 8. 2014 17:04)

zacnete uz konecne normalne platit za praci,co to tu je?vsechno z druhy a treti ruky,potraviny drazsi nez na zapade a platy o pulku mensi,spravedlnost po cesku,nekde je chyba,odmenovani lidi za praci je tu na urovni tretiho sveta,je zajimave,ze se romove vsude ve svete-na zapade "chytnou" a praci sezenou a supove placenou-prace na letistich,v supermarketech vsude za 40 000 korun mesicne a zamestnaj je a nediskriminujpu je a v pohode se proste na pracovnim trhu uchytej-tady??cechacek romaka posle tak akorat kopat diry a zaplatimu 50 korun na hodinu,,,,,,,,,,ne ne ne,chyby je tady

OD MIN MZDY SE ODVIJI I PLATY TECH,KTEŘÍ ZA MIN MZDU NEPRACUJI

(JKK, 1. 8. 2014 15:32)

KDYBY TU BYLA STANOVENA OFICILANI MINIMALNI MZDA VYSSI,TAK BY I TI,KTEŘÍ ZA MINMALNI MZDU NEPRACÚJ MELI LOGICKY VETSI PLATY,PRIJMY A BYLA BY TU LEPSI ZIVOTNI UROVEN,KOUPESCHOPNOST,EKONOMIKA,STAT BY MEL PRIJEM A LIDI DUCHODY NA UROVNI ,PROTOZE SPOUSTA ZAMESTNAVATELU ,KTERI ZA MIN MZDU NEZAMESTNAVAJI SE RIDI PRAVE VÝŠŠÍ MININALNI MZDY A TA MINIMALNI MZDA JE PRO NE JAKYSI BOD,JAKESI MERITKO,STUPEN,OD KTEREHO SE ODVIJI PRAVE OSTATNI MZDY,,,,,,,,,JE TO TAK

od minimalni mzdy se odviji i ostatni platy

(dff, 1. 8. 2014 15:10)

je tu bida jinak celkove v čr,platy o polovinu mensi nez na zapade a mame tu sice zbozi ze zapadu,ale za dovjnasobne ceny,jako na zapade:),takze je to velke podvod tahle zeme a zacina to prave u ofocialni minimalni mzdy 8500 mesicne hrubeho!!:),je samozrejme,kze kdyby byl u nas minimalni mzda vyssi,tak by i tik,kteri za minimalni mzdu nepracuji meli vetsi platy,protoze spousta zamestnavatelu se ridi prave výší oficialni minimalni mzy v dane zemi a je to pro ty zamestnavatele,jaka si latka,stupen,od ktere se odviji prave ty jeho mzdy a odmenovani,spousta zamestnavatelu se prave drzi "ze slusnosti" a z nejake "lidskosi" prave nekolik procent od minimalni mzdy,aby nebyli oznacovani jako ti,kteří za minimalni mzdu zamestnavaji:)),takze je logicke,ze pokud je u nas minimalni mzda 8500,tak budou davat proste o neco vic-takze 12nactku,pokud by ale byla oficialni minimalnmi mzda vyssi,treba 13 000 korun,tak ti zamestnavatele proste budou davat 16 a ne 12,tak to proste funguje a je-od mininmalni mzdy se odviji a stanovuji i ostatni mzdy,je to zvlastni,ale proste to tak funguje a ta minimalni mzda 85 000 prave muze za to,ze jsou u nas ubohe platy kolem 12 000 korun,nekdo to tu spatne proste nastavil a nikdo s tim nic nedela.........bez eu by tahle zeme byla v prdeli

urady prace maji uredniku prebyxtek,reditelka tvrdi ale pravy opak

(fdf, 20. 7. 2014 19:40)

reditelka uradu prace tvrdi,ze nezamestnaní potrebuji vice uredniku-ja se ptam k cemu?nezamestnani potrebuji pracovni mista nikoliv vice uredniku-uz ted jsou klienti uradu prace obtezovany a ne jednoho klienta jsou 3 urednici..........uredniku je proste moc a stat by urcite na tyhle veci nemel nabirat dalsi,jak se reditelka uradu praxce domniva

Re: urady prace maji uredniku prebyxtek,reditelka tvrdi ale pravy opak

(Josef, 20. 7. 2014 20:07)

Hlavně je naprosto šílené tvrzení té paní, že 60% dávek v hmotné nouzi se vyplácí neoprávněně. Taková osoba nemá vůbec na ÚP pracovat, natož být jeho ředitelkou. To je skandální, tak nekompetentně se nevyjadřoval ani ministr za TOP09, Drábek! Tato nekompetentní osoba byla dosazena paní Marksovou z ČSSD, že by další náhoda, nebo toto odporné tažení proti nezaměstnaným ze strany ČSSD pořád ještě ČSSD-jásačům nestačí?

dovolena

(jarka, 19. 7. 2014 13:37)

prechazim k novemu zamestnavateli,nekde jsem cetla,ze si muzu nevybranou dovolenou z minuleho zamestnani prevest k novemu zamestnavateli-co je to za pitomost?to mi jako ma novy zamestnavatel proplacet dovolenou za meho predesleho zamestnavatele?

Sociální dávky pod drobnohledem, Marksová dostane 600 nových lidí

(Jirka, 16. 7. 2014 10:42)

http://ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/280257-socialni-davky-pod-drobnohledem-marksova-dostane-600-novych-lidi/

Nezaměstnaní vám doma uklidí a vyžehlí. Plán pro trh práce

(Josef, 14. 7. 2014 9:39)

Služby pro domácnost fungují úspěšně třeba v Belgii. Právě se řeší, zda jsou vhodné i pro Česko. Mohou přinést tisíce pracovních míst a omezit trh s prací v šedé zóně ekonomiky.

V Česku vzniká plán, jak pomoci dlouhodobě nezaměstnaným a zároveň omezit trh s prací v šedé zóně ekonomiky. Inspiraci čerpá především v Belgii, kde takzvané služby pro domácnost fungují už od roku 2004.

„Do systému služeb pro domácnost se tam zapojilo už 150 tisíc lidí, což představuje 56 tisíc plných úvazků. V Česku můžeme bez problémů během několika let takto vytvořit tisíce až desítky tisíc pracovních míst,“ říká Vít Jásek, výkonný ředitel Unie zaměstnavatelských svazů, která se snaží projekt do Česka přitáhnout.

Unie nyní pracuje na tom, aby ministerstvo práce a sociálních věcí zadalo studii proveditelnosti, která by zanalyzovala, zda mají služby pro domácnosti potenciál pomoci českému pracovnímu trhu. „Potřebnost vypracování této studie za přímé účasti Úřadu práce ČR, a pro jeho potřeby, v současné době ministerstvo posuzuje,“ říká Petr Sulek, mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí.

Ministerstvo si už v loňském roce nechalo zpracovat první část studie, která mapovala zahraniční praxi. S Úřadem práce a Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí na něm spolupracovala právě i Unie zaměstnavatelských svazů. Studie podle Sulka ukázala, že v mnoha evropských státech jsou služby pro domácnost vnímány pozitivně a dokáží podpořit vznik nových pracovních míst.

Toto vše má být placeno stravenkami firmy Sodexho pass, o jejichž hodnotě se ještě vedou diskuze. Nezaměstnaný tedy místo mzdy dostane stravenku. Nebude to ani napadnutelné u soudu, protože zde bude "přiměřená" odměna. V Sodexho passu taky pracuje zmíněný navrhovatel novodobé drábkoviny a veřejné služby č. 2 Bc. Vít Jásek. Že by o tom místní ČSSD-jásači nic nevěděli? Vsadím se s jakýmkoliv ČSSD-jásečem tady v diskuzi a není jich málo, co zamořují svými nesmyslnými příspěvky zde vzduch, že dopady "reforem" Marksové budou pro nezaměstnané ještě horší, než-li ty Drábkovi. Nezaměstnaní si ještě jistě vzpomenou na ministra práce a soc. věcí za ČSSD Škromacha, který jim způsobil mnoho zlého.

Re: Nezaměstnaní vám doma uklidí a vyžehlí. Plán pro trh práce

(ABC, 14. 7. 2014 12:33)

Za práci nelze platit stravenkou.

Re: Nezaměstnaní vám doma uklidí a vyžehlí. Plán pro trh práce

(Kossuth, 14. 7. 2014 18:24)

Skvělá práce od ČSSD, má to ale několik podstatných, pro někoho možná nepodstatných vad, za prvé stravenku určitě nelze považovat za spravedlivou odměnu za práci, a za druhé taková idea určitě není slučitelná s českým právním řádem, a pokud se bude jednat o práci vymáhanou pod pohrůžkou, tak se může jednat i o nucenou práci, necenné práce jsou veškeré práce a služby vykonávané za nulovou nebo NEODPOVÍDAJÍCÍ odměnu, které jsou vymáhány pod pohrůžkou jakéhokoliv trestu, a trestem může být i ztráta práv a výhod, jedinou možností by bylo, že by se jednalo o práce vykonávané zcela dobrovolně, ale ani potom by nemohla být odměnou stravenka, ledaže by se jednalo o dobrovolníky bez stravenky. Od ČSSD je to skutečně skvělá práce jak opět uměle snížit nezaměstnanost, podle hesla, kdo bere stravenky již není nezaměstnaný, ale bohužel ani zaměstnaný. Jo a ten jásač ČSSD je skrytý příslušník DSSS a je pouze jeden, ale vystupuje pod různými nicky, čím větší aktivita tím větší odměna od domovské organizace.

Re: Nezaměstnaní vám doma uklidí a vyžehlí. Plán pro trh práce

(xxl, 15. 7. 2014 16:04)

problem je,ze se cechacek nekde docte nebo doslechne,ze nezamestnani tamhle nekde v belgii chodi pracovat do domacnosti a pak to chce aplikovat i u nas,ale celoplosne a hlavne to chce tem nezamestnanym vnucovat a ja si docela dobre dokazu predstavit,ze ty sluzby pro domacnost v ty belgii fungujou perfektne,protoze v belgii je nejvyssi zivotni uroven v cely evope a maji tam platy 80 000 mesicne minimalne a ty rodiny si ty sluzby od tech nezamestnanych mohou dovolit a je mi jasny,ze ti nezamestnani za to slusne dostavaj zaplacena,vim taky na 100% ,ze to tam pro ty nezamestnany neni povinny a urcite to tam nefunguje celoplosne pro vsechny nezamestnany a je to samozrejme nenasilnou formou,,,,,,,,,u nas tohle neni mozny,tady tolik bohatych rodin,ktery si budou moc dovolit sluzebný neni,nemuze to tady fungovat a nikdo si nebude brat domu cizi lidi,jeste k tomu nezamestnany neprizpusobivy z pracaku m,aby mu "uklidili" byt :)),.tady to nejakej hlupak docetl,ze to v belgi funguje ty sluzby pro domacnosti,ale tam je jina spolecnost,jina zivotni uroven,neecistujou tam prakticky zlodeji,nekrade se tam,lidi to tam nemaj zapotrebi krast,maj tam cistotu velky platy a tyto sluzby si muzou dovolit,,,,,,navic nezamestnany clovek se tam ma kolikrat lepe nez kdejaky reditel nebo vedouci u nas,podpory tam maj vysoky,ti nezamestnani tam maj ai taky jinou uroven a urcite nekradou,,,,,,,,u nas to chce hlupacek zavest nasilne,celoplosne a hlavne tem nezamestnanym za to chce platit drobnejma jeste k tomu stravenkami :))) tohle nema smysl vubec zavadet u nas,,oni chtej jen vycucnout dalsi penize,,,,,,misto kopirovani a napodobovasni belgie by si kazda zeme mela prizpusobit podle svyho,,,,,,uz vidim,jak si bohata rodina najme chudaka z pracaka na "uklid",,,,,nedokazu si to predstavit v realu proste

nizka minimalni mzda bere lidem motivaci a chut pracovat,protoze si za to nic nekoupi:))

(fdf, 13. 7. 2014 16:11)

nizka minimalni mzda zvysuje nezamestnanost-nemotivuje mlade lidi pracovat,protoze si uvedomuji,ze na socialnich davkach na tom budou podobne-reseni samozrejme neni snizit socialni davky(protoze jsou na hranici preziti),ale reseni je zvysit minimalni mzdu,aby lidi meli chut pracovat a byli na tom lepe,nez ti,kteří nepracuji,to je fér

Dotaz

(ABC, 9. 7. 2014 23:47)

Moc by mě zajímalo, co Vám psycholog řekl na nezákonné vymáhání nucené práce panem Drábkem.

Re: Dotaz

(Kossuth, 10. 7. 2014 7:04)

Tak sice obecně uznal, že tento systém drtí obyčejného člověka neuvěřitelným způsobem, nadrbou stranu se, ale jednalo pouze o konstatování, bez snahy skutečně něco změnit, jedná se o zastánce názoru, že je lepší nějaké práce než žádná. Potom je otázkou co se ještě dá nazvat pojmem práce, mezi prací a zaměstnáním je přeci rozdíl. Jde o zastánce i takových postupů jako jsou popsané v článku níže – (Dlouhodobě nezaměstnaní na Ústecku můžou pracovat pro Lesy ČR, místa nabízí i církev), a o to právě jde nezaměstnaní jsou ve skutečnosti nedobrovolně, pod pohrůžkou nahnaní do lesů a na veřejnosti se to potom prezentuje jako pomoc………….., to že na tom chtějí parazitovat i církve mě nepřekvapuje, to jsem předpokládal. Jinak jsme se shodly že moje názory a postoje mohou představoval riziko v osobním i pracovním životě, je ale otázkou pro koho, prostě říkám, co si myslím a nic na tom nebudu měnit, i když vím, že někteří jedinci to nesou špatně, většinou se jedná o zastánce tohoto systému.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/dlouhodobe-nezamestnani-na-ustecku-muzou-pracovat-pro-lesy-cr-mista-nabizi-i-cirkev--1367694

Pak je otázka zda nezaměstnání můžou pracovat (dobrovolně), nebo musí pracovat (z donucení).


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »