Jdi na obsah Jdi na menu
 

Volby do poslanecké sněmovny v říjnu 2013

Rubriky

Příspěvky

Stanovisko ASN k říjnovým volbám do poslanecké sněmovny

18. 10. 2013

Přinášíme stanovisko ASN k říjnovým volbám do poslanecké sněmovny, ve kterém doporučujeme občanům, aby nevolili ty politické strany, které v sociální oblasti nerespektují základní lidská práva, neuznávají právo na práci, právo na spravedlivou mzdu za práci, právo na finanční zabezpečení v době nezaměstnanosti, chovají se k lidem bez práce agresivně, chtějí udělat z nezaměstnaných bezplatnou či levnou pracovní sílu a usilují o to, aby nezaměstnaní a sociálně slabí dále zůstávali v sociálních problémech.

 

Veřejná služba pro nezaměstnané na dávkách?

3. 10. 2013

Některé politické strany usilují o znovuobnovení veřejné služby. O jejich postoji k nuceným pracím se můžete leccos dozvědět z následujícho článku:

http://www.novinky.cz/domaci/315009-verejna-sluzba-pro-nezamestnane-na-davkach-pravice-ano-i-levice-jsou-pro.html

 

Linda Sokačová - Paraziti a černí pasažéři

1. 10. 2013

Linda Sokačová se ve svém článku s názvem Paraziti a černí pasažéři zamýšlí nad přístupem politických stran k nezaměstnaným. Celý článek si můžete přečíst zde:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/linda-sokacova.php?itemid=21123

 

Odpovědi na otázky pro předsedy politických stran

30. 9. 2013

Před časem jsme poslali předsedům někteých politických stran několik základních otázek, které se týkající nezaměstnanosti a finančního zabezpeční občanů bez práce. Zde si můžete přečíst odpovědi.

 

Předvolební debata z Karlovarského kraje o nezaměstnanosti - záznam

26. 9. 2013

25. 9. 2013 odvisílala ČT24 Předvolební debatu z Karlovarského kraje. Tématem byla nezaměstnanost. Debatu můžete shlédnout ze záznamu zde:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10483849868-mimoradne-porady-ct24/213411033280925-predvolebni-debata-z-karlovarskeho-kraje/

 

Programy některých politických stran a jejich představy, jak řešit nezaměstnanost

20. 9. 2013

 Přečetli jsem programy několika politických stran, které se budou ucházet o přízeň občanů v říjnových volbách. Předkládáme vám jejich návrhy, jak řešit nezaměstnanost. Programy některých politických stran jsou stručné, jiné obsáhlejší.

Najdete zde výňatky z programů těchto politických stan a hnutí: ČSSD, Hnutí ANO A. Babiše, Hnutí Úsvit T. Okamury, KDU-ČSL, KSČM, ODS, Pirátská strana, Strana svobodných občanů, Strana zelených, SPZO – Zemanovci, TOP 09.
Strana LIDEM nekandiduje v říjnových volbách jako samostatný politický subjekt a výkonný výbor této strany schválil spolupráci se Stranou soukromníků ČR. Strana Věci veřejné spolupracuje ve volbách s Hnutím T. Okamury. 
 

Diskuse představitelů různých stran na práce nezaměstnaných v domácnosti občanů

18. 9. 2013

Zde si můžete přečíst diskusi představitelů různých politických stran o podpoře domácích prací, které by nezaměstnaní vykonávali za poukázky:http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Do-prace-Tak-veli-nepracujicim-Zeman-i-CSSD-A-toto-pravili-Drabek-Gazdik-a-expertka-ODS-284648

 

Podle ČSSD mají nezaměstnaní pracovat za poukázky. Ty jim agentura promění na peníze

11. 9. 2013

ČSSD usiluje o inovaci veřejné služby a navrhuje, aby nezaměstnaní vykonávali pro občany práce v domácnosti za poukázky. Ty jim agentura promění na peníze. Více si můžete přečíst zde: http://www.cssd-tabor.cz/index.php/novinky/precetli-jsme-za-vas/6383-rsklenak-pro-mf-dnes-nezamestnani-potrebuji-praci