Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Pracují ale žijí pod hranici chudoby, po navýšení minimální mzdy v chudobě asi zůstanou.

(..., 26. 7. 2016 12:19)

Kromě „minimální mzdy“ existuje ještě tzv. „minimální státem zaručená mzda“.

http://www.jobcentrum.cz/dokument/minimalni%20mzda%202016.pdf
Informace se může hodit právě těm co nastupují na nové pracovní místo.

Krácené předčasné starobní důchody. Do smrti ožebračení lidé, kteří většinou nemohou najít práci kvůli věku.

(Jana, 16. 7. 2016 13:57)


Rok
Počet vyplácených předčasných starobních důchodů

2016 (červenec)
http://www.ceskereformy.cz/predcasnych-starobnich-duchodcu-v-cesku-pribyva/

600 000

2015 (červenec)
575 979

2014
565926

2012
523 886

2010
428 395

2008
358 803

2006
309 065
http://www.ceskereformy.cz/duchod-pobirame-dele-je-to-dobra-nebo-spatna-zprava/Re: Krácené předčasné starobní důchody. Do smrti ožebračení lidé, kteří většinou nemohou najít práci kvůli věku.

(Hrůůůza , 25. 7. 2016 17:54)

Zmínil jste důstojný důchod, což zní jako volební heslo. Co si pod tím představit? 15.6.2016

http://archiv.noviny.mpsv.cz/cs/26735

...Ten pojem nám uložila vláda. Dá se například pracovat s definicí životního minima podle Evropské komise – což pro jednotlivce činí 9 901 korun měsíčně. Docela rozumně k tomu přistoupila i Rada seniorů – předseda Zdeněk Pernes uvádí, že naprosté minimum pro zajištění potřeb důchodců k přežití je 8 338 korun....
TEN PERNES snad není normální 269 Korun na den. Za tuto částku může snad bydlet jeden jen pod mostem nebo ve stanu, pokud zaplatí ubytovnu, nezbude mu na jídlo. Normálně nájem a inkaso nezaplatí.
TY Ty Ty Pernes, ženeš důchodce pod hranici chudoby a to zastupuješ zájmy důchodců za velký prachy. Styď se a rychle odejdi.

znovu zavedeni veřejne služby

(otrok, 17. 6. 2016 17:39)

dobry den pěkne prase ten poslanec za o d s jaroslav zeman opět navrhuje znovuzavedeni veřejne služby a ten kdo odmitne ma dostat pouze existenčni minimum je to pěkna lumparna z jeho strany lidi snad ten navrh neprojde ale docela se obavam že projde poslaneckou sněmovnou pro nezamestnane by zase začaly zle časy

Re: znovu zavedeni veřejne služby

(R, 20. 6. 2016 18:08)

Jaký navrhuje? To už přeci prošlo před několika měsíci sněmovnou a co nevidět to začne platit.

ČSSD a ODS jsou dvě tváře jedné bestie.

Re: znovu zavedeni veřejne služby

(Pavel, ASN, 16. 7. 2016 14:12)

Ahoj

Stále by mělo platit rozhodnutí ÚS a odmítnutí VS by nemělo být sankcionováno http://www.proalt.cz/wp-content/uploads/2013/01/Nontemporus-reactio.pdf , http://www.proalt.cz/?p=4325 . Podle mého tedy Marksová svými návrhy (Ministerstvo práce a sociálních věcí chce, aby dlouhodobě nezaměstnaní lidé odpracovali pro obec alespoň dvacet hodin měsíčně. Měli by potom nárok na celé životní minimum. Místo existenčního minima 2 200 korun by dostali o dvanáct set víc. Kdo se bude práci bez vážných důvodů vyhýbat, o část dávek naopak přijde. „Člověk, který odmítne nabídnutou veřejnou službu a nemá k tomu nějaké skutečně závažné zdravotní důvody, bude vlastně potrestán tím, že spadne na existenční minimum,“ řekla ČT ministryně. ) porušuje rozhodnutí ÚS, i když by obnovení VS mělo novou podobu. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1521544-navrat-verejne-sluzby-vitaji-starostove-i-opozice

Nezaměstnaný stojí stát ročně přibližně 200 000 Kč.

(Josef, 9. 7. 2016 12:51)

Jeden nezaměstnaný přijde státní kasu v Česku na zhruba 207 tisíc korun ročně. Částka se skládá z podpory v nezaměstnanosti, státních plateb za zdravotní pojištění, ztrát z daní a odvodů za neprovedenou práci (44 procent z celkové částky) a z dalších sociálních dávek (33 procent).
Patří sem ale i náklady na různé rekvalifikační kurzy, ale i například zdravotní výdaje, když po ztrátě práce přijdou deprese či problémy v rodině. Vyplývá to ze studie Odhad nákladů veřejných rozpočtů vynakládaných na jednoho nezaměstnaného Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí.

Přestože míra nezaměstnanosti klesá, v Česku je v současnosti bez práce kolem 400 tisíc lidí.

„Snižovat počet lidí bez práce má proto obrovský význam pro ekonomiku země. Je třeba si uvědomit, že jakmile nezaměstnaný přestane po několika měsících pobírat podporu, začne okamžitě využívat různých jiných podpor sociálního systému. Většina rodin, které pobírají různé podpory, mají některého člena bez práce. Snižování počtu lidí bez práce může ročně ušetřit miliardy, které se mohou investovat jinam,“ řekl finanční poradce František Macháček.

Zhruba 60 procent lidí bez práce má pouze základní či střední vzdělání bez maturity

Délka období bez práce snižuje také nároky na důchod, což zase zpětně přispívá k tomu, že člověk se může celoživotně stát závislým na sociální pomoci, dodává Macháček.

K částce mezi 150 až 250 tisíci korun dospěla i řada dalších studií zabývajících se náklady na nezaměstnané. Jak ale všichni autoři upozorňují, jde pouze o odhady vycházející z průměrů, které nemohou přesně kvantifikovat všechny dopady nezaměstnanosti, zejména pokud se týká zdraví, psychiky, ztráty kvalifikace atd.

Podle psychologů i sociologů je neočekávaná ztráta zaměstnání zejména ve vyšším věku pro řadu lidí neobyčejně tvrdým zásahem do života srovnatelným snad i s úmrtím blízké osoby.

Státní podpora i zaměstnavatelům
Mezi přímé náklady na nezaměstnaného patří podpora v nezaměstnanosti vyplácená po dobu několika měsíců. Doba výplaty závisí na věku nezaměstnaného, předcházejícím výdělku a délce období, po které je bez práce. Podporu v nezaměstnanosti tak pobírá jen zhruba 20 procent všech nezaměstnaných.

Výplata podpor přitom nepředstavuje zásadní problém. Pokud si nezaměstnaný během několika měsíců, kdy pobírá podporu, sežene jiné zaměstnání, eventuálně si rozšíří kvalifikaci, vynaložené náklady se státní kase velmi brzy vrátí.

Jak ale upozorňuji studie, po ukončení vyplácení podpory v nezaměstnanosti se značná část nezaměstnaných okamžitě registruje do systému státní sociální podpory. Pokud člověk ztratí práci, automaticky rostou náklady sociálního systému. Až v 77 procentech domácností, které pobíraly například v roce 2012 dávky hmotné nouze, byla alespoň jedna nezaměstnaná osoba.

Obecně platí, že čím vyšší vzdělání, tím menší je šance, že člověk zůstane dlouhodobě bez práce. Zhruba 60 procent nezaměstnaných má totiž pouze základní či střední vzdělání bez maturity.

Největším problémem je dlouhodobá nezaměstnanost, shodují se experti na trh práce. Po roce bez práce člověk ztrácí i své dřívější pracovní návyky. Snadno se potom může stát nesolventním dlužníkem, bezdomovcem nebo se dostává na šikmou plochu a prostředky nutné k živobytí si opatřuje trestnou činností.

Stát proto přispívá i zaměstnavatelům, aby se zvyšování počtu lidí bez práce předcházelo. I tyto náklady, například na tzv. kurzarbeit, různé pobídky, veřejně prospěšné práce, které udrží zaměstnance v práci, se státní kase nakonec vyplatí.

Re: Nezaměstnaný stojí stát ročně přibližně 200 000 Kč.

(R, 11. 7. 2016 22:13)

Tradiční propaganda založená na lži, že každý nezaměstnaný od státu něco dostává. Ve skutečnosti pomoc v hmotné nouzi pobírá cca 100 tisíc lidí, tj. zhruba čtvrtina registrovaných nezaměstnaných. Druhá čtvrtina má podporu, půlka jich nedostává nic. A to nezmiňuji neregistrované nezaměstnané. A když vyvozují, že se z dlouhodobě nezaměstnaných stávají kriminálníci, je to jednoznačně vinou státu, který nezaměstnaným nepomáhá, ale nutí je krást.

Veliké vítězství exekutorů chudých - Sítě revolučních buněk

(Josef, 4. 7. 2016 20:54)

Přes rok trval boj vedený Sítí revolučních buněk (SRB) proti pražské restauraci Řízkárna, kde zaměstnavatel Vladimír Krulec nevyplácel mzdy za práci. Krulec konečně uznal porážku. Po nátlaku SRB vyplatil dlužnou mzdu několika lidem, co v Řízkárně pracovali. Celkem vyplatil V. Krulec přes 100 000,- Kč postiženým zaměstnancům, i když sám to v nejrůznějších médiích popírá. Tvrdí pochopitelně, že žádnému zaměstnanci nedluží a nedlužil ani korunu.

SRB od března 2015 organizovala různé sabotáže Řízkárny. Čtyřikrát byla zapálena firemní auta. Chod restaurace byl narušován pachem kyseliny máselné. Došlo také k desítkám vynucených evakuací, během kterých byl provoz Řízkárny zcela zastaven. Sabotáže svým rozsahem způsobily Řízkárně výrazné škody. Jak finanční tak provozní. Velikost škod a hrozba jejich dalšího růstu přiměly Krulce k uznání porážky. Splnil, co od něj SRB chtěla. Tedy vyplatil dlužné mzdy.

Vítězství SRB bylo produktem donucení. SRB určila cíl boje a přímými akcemi donutila Krulce aby udělal kroky k jeho splnění. Nebyl tady žádný prostor pro politikaření nebo ústupky. Nebylo tu žádné zprostředkování cíle byrokracií nebo politiky. Žádné vyjednávaní nebo ustupování požadavkům nepřítele ve snaze dojít ke kompromisu. Toto SRB přenechává jiným a místo toho preferuje logiku permanentního konfliktu, který nutí nepřítele jednat jak sami potřebujeme.

Jiné přímé akce ale probíhaly i před tím než se do boje zapojila SRB. Byly to veřejné protesty, hapenningy, pikety nebo protestní okupace restaurace. Organizovaly je jiné skupiny než SRB a za určitých okolností jistě mohly být úspěsné. Jenže k úspěchu nesměřovaly a právě proto SRB zahájila vlastní akce, které zvýšily stupeň nátlaku na zaměstnavatele. Autonomní intervence SRB i zvolené sabotážní metody byly vynuceny okolnostmi a potřebami tohoto konkrétního boje. Rozhodně však nejsou univerzálním modelem aplikovatelným na všechny situace.

V jiných bojích může k dosažení stejného cíle postačit organizace piketů. V takovém případě zajisté nemusejí hořet firemní auta. Tam, kde ale mírné protesty nestačí, tam se série sabotáží stává pákou, která nás odvrátí z cesty k porážce a umožní nám vítězit. Boj SRB proti Řízkárně je dobrým příkladem. Inspirujme se jím a použijme získané zkušennosti. Analyzujme ho a jeho přednosti zužitkujme pro další boje.

Síť revolučních buněk (SRB) – 23. 5. 2016

Havloidi, aneb těžký život v zemi ovládané sektou.

(Josef, 1. 7. 2016 17:56)

Právě vyšla kniha R. Veličky. Velice zajímavé čtení o odporných Havloidech.

Re: A je to tady zase

(R, 16. 6. 2016 20:24)

Mohli by tam nahnat propuštěné horníky, ti by těm šmejdům aspoň rozbili huby.

Nehrají si na věkovou diskriminaci, někdo zadal inzerát tak, jak požadoval zaměstnavatel

(Jana, 15. 3. 2016 23:34)

Asistentka obchodu
Popis práce
vloženo 15.03.2016

Hledáme ženu ve věku od 30-45 let na pozici asistentka obchodu.
Požadujeme:dobrou znalost AJ slovem i písmem, ostatní jazyky výhodou, znalost některého z grafických programů na úpravu fotek, Word, Excel, Internet, řidičský průkaz skupiny „B“, dobré organizační, administrativní a komunikační dovednosti, příjemné vystupování, praxe vítána.
Nabízíme: příjemné pracovní prostředí v mladém kolektivu, dobré finanční ohodnocení
Nabídka platná do: sobota 19.3.2016
http://www.projobs.cz/18444-asistentka-obchodu

Re: Nehrají si na věkovou diskriminaci, někdo zadal inzerát tak, jak požadoval zaměstnavatel

(., 21. 3. 2016 12:37)

... Míra nezaměstnanosti ve věkové skupině 50+ v lednu oproti měsíci prosinci 2015 rostla z 31,2% na 31,5%...

http://www.seniorum.cz/aktuality/z-domova/udalosti-d/10158-v-lednu-roste-nezamestnanost-ve-skupine-50-2b-na-31-2c5-25

Re: Re: Nehrají si na věkovou diskriminaci, někdo zadal inzerát tak, jak požadoval zaměstnavatel

(Jana, 31. 3. 2016 11:13)

....Mezi evidovanými převažovali lidé nad 50 let - 146 211 osob - a tvořili
31,7 % z celkového počtu uchazečů. Tento podíl stále roste.....

https://portal.mpsv.cz/upcr/media/tz/2016/03/2016_03_08_tz_nezamestnanost_unor_2016.pdf

Re: Re: Re: Nehrají si na věkovou diskriminaci, někdo zadal inzerát tak, jak požadoval zaměstnavatel

(J, 8. 4. 2016 11:27)

Průměrný věk nezaměstnaných činil v březnu 41,7 roku.

Největší skupinu – 32 procent – tvoří lidé nad 50 let.

http://byznys.ihned.cz/c1-65240760-nezamestnanost-klesla-na-6-1-procenta-lidi-bez-prace-je-nejmene-za-osm-let?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=obrazok_3

Re: Re: Re: Re: Nehrají si na věkovou diskriminaci, někdo zadal inzerát tak, jak požadoval zaměstnavatel

(Jana, 5. 5. 2016 10:16)

...
Okresní pobočky Úřadu práce ČR s nejvyšším podílem osob nad 50 let mezi uchazeči o práci:

Pobočka Podíl
Mladá Boleslav 40,8 %
Nová Jičín 38,8 %
Rokycany 38,2 %
Tachov 38 %
Rychnov nad Kněžnou 37 %
Jeseník 36,7 %
Havlíčkův Brod 36,1 %
Frýdek-Místek 35,8 %
Prostějov 35,7 %
Pelhřimov 35,7 % ...

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/je-mi-pres-padesat-a-hledam-praci-rok-narozeni-uz-radeji-neu/r~01133a1af5ab11e591da0025900fea04/

Re: Re: Re: Nehrají si na věkovou diskriminaci, někdo zadal inzerát tak, jak požadoval zaměstnavatel

(Jana, 9. 5. 2016 12:25)

Nezaměstnanost nad 50 let se zvyšuje. Stále se však prodlužuje věk odchodu do starobního důchodu a do práce nás nepřijímají.
Zvyšuje se i nutný počet odpracovaných let. Minulý týden jsem si na chodbě ÚP připadala spíše jako v řadě čekatelů na pobyt v Domovech důchodců.
S věkovou diskriminací se potýkám již asi 12 let a je to stále horší a horší.
...............................................................................................................
...Mezi nezaměstnanými na úřadech práce bylo na konci dubna 133 842 lidí nad 50 let, kteří tak tvoří téměř třetinu (32,3 procenta) z celkového počtu nezaměstnaných....

http://byznys.ihned.cz/c1-65283690-nezamestnanost-v-cesku-se-v-dubnu-snizila-na-5-7-procenta?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=link_3

Re: Nehrají si na věkovou diskriminaci, někdo zadal inzerát tak, jak požadoval zaměstnavatel

(J., 6. 6. 2016 9:01)

zahradnice
IZA Group s.r.o. - Hradec Králové
Informace
Do našeho týmu přijmeme mladou dívku, néjlepe zahradnici na občasnou výpomoc při realizaci zahrad.
http://cz.indeed.com/viewjob?jk=c0c3e7acc4054a39&l=Hradec+Kr%C3%A1lov%C3%A9&tk=1aki57b7f1d6gdma&from=ja&alid=5637c23fe4b04340db75cea2&utm_source=jobseeker_emails&utm_medium=email&utm_campaign=job_alerts

Žádné životní jistoty

(Strach, 9. 2. 2016 18:53)

http://moneymag.cz/ekonomika/5407-strach-z-budoucnosti-ovlada-ceske-rodiny-vic-nez-by-se-zdalo

O střechu nad hlavou se bojí každá druhá česká rodina (55 %), o své zaměstnání dokonce 8 z 10 domácností (78 %). Češi kvůli tomu podnikají řadu preventivních opatření, v mnoha případech i velmi překvapivých – třetina rodin si například permanentně vyhledává nové zaměstnání, polovina z nich má předem domluvené náhradní bydlení. „Oproti generaci svých rodičů vyrůstajících za jiného režimu, jsou dnes téměř všechny mladé rodiny kvůli vlastnímu bydlení zadlužené. Je to úplně nová situace, kterou ze svého dětství neznají – ztráta zaměstnání rovná se ztráta bydlení a tedy i sociálního postavení ...........

Re: Žádné životní jistoty

(., 11. 3. 2016 8:34)

...Celkový počet bezdomovců nyní odhaduje na 68,5 tisíce osob. Alarmující je množství lidí bezprostředně ohrožených ztrátou bydlení. Podle výzkumu je to bezmála 120 tisíc osob. ....
Výzkum MPSV také nepřímo ukázal, že téměř každý desátý Čech, který je podle parametrů statistiků ohrožen příjmovou chudobou (zhruba milión osob), tak začíná být zároveň vážně ohrožován ztrátou bydlení...
...„Chybí pobytové zařízení pro lidi bez domova, kteří potřebují sociální služby vzhledem k věku nebo zdravotnímu stavu. Problém se týká osob se závislostmi, s duševním onemocněním, bez příjmu, bez nároku na výplatu důchodu a lidí, kteří nejsou v evidenci úřadu práce,“

http://www.novinky.cz/domaci/397330-bezdomovcu-je-v-cesku-dvakrat-vic-nez-se-dosud-uvadelo.html


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »