Jdi na obsah Jdi na menu
 

Diskuse

Zde je možné debatovat.

 

Pro komplexnější debatu použijte diskusní fórum pro nezaměstnané založené naším hnutím.

nezamestnani.xforum.cz/

 

Zde můžete diskutovat o všech problémech, se kterými se lidé bez práce setkávají. Diskusní příspěvky by měly být věcné, ne příliš obsáhlé a hlavně by se měly týkat nezaměstnanosti. Z důvodu malé kapacity těchto webových stránek není možno diskutovat i o jiných problémech, které s nezaměstnaností souvisí jen velmi málo či vůbec. Příspěvky, které obsahují vulgarismy, urážky či slovní napadání nezaměstnaných či jiných diskutujících budou administrátorem smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: IAP

(Kossuth, 25. 4. 2015 18:47)

IAP je individuální akční plán a může obsahovat různé věci, dříve byla v IAP veřejná služba, nebo DONEZ, nyní například školení sociální gramotnosti, docházka na různé kurzy a školení, docházka na ÚP v určený čas a podobné nesmysly, záleží na tom co jste podepsala, dále je možná aktualizace IAP na něco jiného třeba zařazení do kurzu ......, a potom zase něco jiného, už se ho nezbavíte, jedině odhlášením z ÚP, ano můžou vám dávat doporučenky i bez IAP, práci můžete odmítnout z vážných důvodů, ty jsou specifikovány v zákoně o zaměstanosti, jiné důvody neuznají, zaměstavatel vás nemusí příjmout z různých důvodů, spíš napíše, že nesplňujete požadavky a hotovo.

Re: Re: IAP

(Marcela, 26. 4. 2015 9:35)

Díky za info :) A nevíte, jak přibližně dlouho trvá základní IAP, při docházce 1x týdně? Zda je to např. na 3 měsíce nebo rok nebo je to individuální? V papírech mám napsaný pouze od kdy začíná.

Re: Re: Re: IAP

(Kossuth, 26. 4. 2015 14:52)

IAP se ruší až s koncem evidence na ÚP, jinak se aktualizuje, nebo se s ním nic nedělá.

Re: IAP

(ABC, 29. 4. 2015 1:10)

Jen doplním, že jestli o danou práci, která Vám případně bude nabídnuta nestojíte, stačí tomuto zaměstnavateli na pohovoru sdělit, že budete vyžadovat dodržování zákoníku práce.

Re: Re: IAP

(Marcela, 5. 5. 2015 12:54)

Děkuji za radu :)

Re: Re: IAP

(FF, 8. 5. 2015 13:47)

presne,kdyz vas nekdo bude chtit zamestnat natlakem jako sveho otroka,pohruzte mu zakonikem prace,poslete na NEJ KONTROLU A ON SI TO PAK PANACEK CESKEJ ROZMYLI,JESLTI HCVCES ZAMESTNAVAT NASILIM OBETI TOHO SYSTEMU ANEBO JESTLI CHCE MIT NA KRKU FINANCAK,V TYHLE ZEMI TIHLE LUMOPVE,KTERY SI NABIRAJ PRES PRACAK UMI JENOM KRAST A TOHLE JE NA NE BIČ! ONI SI TO PAK ROZMYLIS SAMI A VYBEROU SI URCITE PRO SEBE LESP I VYRIANTU,CHUDAKA Z PRACAKU SEZENE KDYKLIV A KDEKOLIV,ALE POKUD MU TO JEHO "PODNIKANI" ZARAZI FINACAK,TAK SI MOC DO BUDOUCNA NENAKRADE,TAKZE VAS NEZAMESTNE POKUD MU POHROZITE ZAKONIKEM PRCE APOD,TIHLE PRASATA HO TOTIZ NEDODRZUJI SAMOZREJME :d

Individuální akční plán - zrychlení?

(Tomáš, 30. 4. 2015 12:09)

Dostal jsem IAP, po dvou měsících v evidenci. Nebývala doba potřebná pro zařazení do tohoho báječného a velmi nápomocného programu delší? Tuším tak 5-6 měsíců? Perličkou budiž, že mi IAP předali vlastně při první návštěvě ÚP. Ukončil jsem v lednu evidenci, koncem února se byl znovu zaevidovat (protože práci prostě nemám a nelepší se to) a první reálná návštěva u zprostředkovatelky byla až teď, koncem dubna. To se nezdá jako moc akční jednání, ze strany ÚP. A bum, bez jediné snahy o to najít mi vhodné zaměstnání hned IAP.

Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(R, 30. 4. 2015 15:59)

Tak to asi změnili, nebo je ta úřednice příliš horlivá. Zákon nezakazuje uzavřít ho dřív. Ale takové předčasné uzavření byste mohl zřejmě odmítnout.

Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(Tomáš, 5. 5. 2015 20:58)

Nevím jak to má paní s horlivostí, ani co přesně říká zákon. Ale na stránkách ÚP i MPSV, nebo vlastně všude kam se podívám a kam mi Google ukáže, se píše o pěti měsících v evidenci. Teprve pak prý nastupuje akce, digitální efekty a hollywoodská show. :) To jen že jsem překvapený.

Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(dan, 8. 5. 2015 13:41)

jake uzavevreni a ceho?muzete mluvit jako clovek?uz jen ta veta zkumulovana vase mi nahani hruzu,ani mluvit slusne a psat neumite

Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(Jana, 6. 5. 2015 8:10)

IAP nezaměstnanost jedince nevyřeší. Je to jen jedna jakoby aktivita UP.
Pokud by mě vznikly vyšší náklady na dopravu na UP, požádala bych o příspěvek na dopravu v rámci IAP.

Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(R, 6. 5. 2015 17:11)

Máte nějaké zkušenosti s tím příspěvkem na dopravu? Jaké jsou podmínky?
Řekl bych, že nárok bude mít jen ten, kdo pobírá nějaké existenční minimum a to je jen malá část nezaměstnaných.

Re: Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(Jana, 6. 5. 2015 23:27)

Vlastní zkušenost nemám, ale z doslechu vím, že lze požádat. Výsledek zda proplatí či ne, záleží na konkrétním UP a na situaci žadatele a finanční částce potřebné na jízdné. Ale proč to nezkusit ? Zvláště v případech, kdy nezaměstnaný musí v rámci IAP navštěvovat UP každý týden, jak zde uvádí paní Marcela.

Re: Re: Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(R, 7. 5. 2015 15:04)

Zkusit může, ale většina to stejně nedostane, takže ztráta času to zkoušet. Proto by bylo dobré znát podmínky, ty jsou určitě na všech úřadech stejné, aby člověk věděl, jestli má cenu jít do té fronty.

Re: Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(ABC, 7. 5. 2015 4:06)

O příspěvek můžete žádat (žebrat) leda tak na sociálce. Samozřejmě, až sociálka u vás doma udělá šetření a neprodá Vám třeba vaši televizi, ze které si pak dopravu možná uhradíte. Stát toto nijak neřeší. Slavný DONEZ, či Veřejná služba toho byla důkazem. Šikanování ze strany ÚP dosáhlo dokonce takové míry, že se lidem být v evidenci prostě nevyplatito a vyšlo je levněji být OBZP - tedy platit si z nejisté otrokařiny "práce na černo" zdravotní pojištění. Jestli jste dostal IAP tak brzy, pak je to nestandardní, ale dle zákona v pořádku.
Úřednici jste se asi nezdál :-) Zákaz svévole naše úřednictvo nezajímá. Ví totiž moc dobře, že na soudy nemáte finance. Možná by pomohla ombudsman(ka), ale ta asi čas mít nebude. Poptejte se Vaší úřednice, čím jste si to zasloužil, nebo to nechte plavat, protože, jak známo s volem (v tomto případě s krávou), se nemá cenu dohadovat.
Kdyby Vám náhodou nabídli (na výběr samozřejmě nemáte, protože při odmítnutí automaticky letíte z evidence) nějakou tu chuťovku typu JOB CLUB (asi za to nějaký úředník musel dostal taky titul jako za IAP, protože debilnější název byste jen těžko pohledal), tak vězte, že tam na dopravu MHD (samozřejmě jen nejhorší třídy) ÚP přispívá. Jen si musíte hlídat, abyste náhodou neztratil jízdenku nebo nenastoupil do vlaku s čistým hajzlem. Zpoždění, přestupy atd. se neřeší. Když něco nestihnete, nedostanete ani korunu. Když nestihnete včaš přijít, letíte z evidence (důvody úředníci neřeší, ty řeší až soudy, na které nemáte, nebo veřejný ochránce práv, který nemá čas ).

Re: Re: Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(R, 7. 5. 2015 15:10)

Mě se to přímo netýká, ale zajímá mě to. Při tom zařazení do JC úřad přispívá na dopravu každému, nebo taky jen tomu, koho úspěšně vyšetřil při domovní prohlídce?

Re: Re: Re: Individuální akční plán - zrychlení?

(dan, 8. 5. 2015 13:42)

dostnaente 25 korun na autobus a hybaj

Firmy nechtějí zaměstnávat trestané lidi

(Jirka, 7. 5. 2015 10:08)

Záznam v trestním rejstříku znamená u mnoha firem konec šancí na získání zaměstnání, ve skoro polovině z nich přitom výpis vyžadují u všech pozic bez rozdílu. Ukázal to průzkum společnosti LMC, do něhož se zapojilo 241 podniků všech velikostí z celé republiky.
Jen pětina firem trestané lidi cíleně zaměstnává, další pětina trestní minulost svých zaměstnanců neeviduje. Nejde však jen o bezúhonnost, personalisté mají u bývalých vězňů obavy z nedostatečných pracovních návyků, zatížení exekuce a také z nedostatečné praxe. Více na http://novinky.cz/articleDetails?aId=368903&sId=&mId=

Maxová (ANO): Mateřské školy - kolonka o zaměstnání zmizela!

(Jirka, 7. 5. 2015 10:03)

V poslední době jsem obdržela mnoho dotazů od rodičů, proč se z přihlášek do mateřských škol ze dne na den vytratila kolonka „zaměstnání“. Před rokem tam byla, teď už ne. Poptala jsem se na radnicích a dostala tuto odpověď: „Prý je to diskriminační!“ Radnice se přitom odvolávají na doporučení ombudsmana z roku 2012.

Náš stát má jako jeden ze zásadních strategických materiálů v rámci péče o rodinu zpracovanou a přijatou takzvanou Národní koncepci podpory rodin s dětmi. Podle této koncepce by měl podporovat rodiče, aby si udrželi zaměstnání. http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Maxova-ANO-Materske-skoly-kolonka-o-zamestnani-zmizela-373708

vs skodi

(DAN, 24. 4. 2015 15:18)

pozor,nekolik jedincu z top09 a ods se znovu snazi nezamestnanym nezakonne vnutit verejnou sluzbu ackoliv byla ustavnim soudem zakazana,je videt,ze pro tyto bestie zakony čr niv neznamenaji a ignoruji je,ustavu a lidska prava samozrejme taky,tyto 3 veci pro ne neznamenaji nic,protoze to jsou fasisticke nedemokraticke strany,verim,ze se strana top09 a ods uz nikdy nedostala k moci aby mohla skodit,nova vlada cssd se snazi nezamestnanost snizovat,ale ods a top09 by nezamestnanost umele zvysovali,protoze by tou verejnou sluzbou samozrejme svysili pocet pracovnich sil a tim by smaozrejme ubylo pracovcnich mist a zadna nova praovni mista by se nevytvarela,protoze by pracovni sil/ v podobe nezamestnanych otroku) bylo dost,cr potrebuje nova pracovni mista nikoliv dalsi lacinou pracovni silu,stat potrebuje normalni zamestnance za ktere jejich zamestnavatel bude platit,stat nepotrebuje,aby zamestnavaterle vyuzivali nezamestnanych evidovanych na urade prace!!! zamestnance evidovany na urade prace neni zamesntnace ale nezamestnana osoba,stat potrebuje nezamesntnae z pracaku dostat a ne si je tam tou verejnou sluzbou urdzovat a pestovat si je tam at do smrti!! ods a top09 jen situace zhorsuji,nikomu nepomahaji,ale naopak,ods a top09 lide v nasi zemi nepotrebuji protoze neprinasi nic dobreho,ale naopak veci zhorsuji,jsou to stary komanci prevlecenny za demokraty,ale pravda je takova,za to jsou cesky pitomci,ktery o svete nic nevedi-stop burankum z top 09 a ods,uz jich bylo dost a udelali tu jen bordel ted by mela sanci dostat dalsich 10 let cssd,to je jedina demokraticka strana v cr,cesi nejsou demokraticky zalozeny a vychovany a proto tu takove strany nejsou v mode,lidi jsou pitomy a vli sami sobe zlo autahovani opasku ve forme top09 a ods,pritom si tim jenom uskodi a nic si za to nekoupi preci!!! :)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90

následující »