Jdi na obsah Jdi na menu
 

Podle ČSSD mají nezaměstnaní pracovat za poukázky. Ty jim agentura promění na peníze

11. 9. 2013

ČSSD usiluje o inovaci veřejné služby a navrhuje, aby nezaměstnaní vykonávali pro občany práce v domácnosti za poukázky. Ty jim agentura promění na peníze. Více si můžete přečíst zde:

http://www.cssd-tabor.cz/index.php/novinky/precetli-jsme-za-vas/6383-rsklenak-pro-mf-dnes-nezamestnani-potrebuji-praci

Vyjádření ASN:

S návrhem ČSSD nesouhlasíme. Pokud občané potřebují, aby jim někdo pomohl s prací v domácnosti, mohou si již nyní tyto služby objednat od firem, které takovéto služby poskytují. Tyto firmy by měly zaměstnat více lidí na trvalý pracovní poměr nebo alespoň formou brigád, .  Není potřeba zřizovat další agenturu, která budde nezaměstnané registrovat a poskytovat jejich práci občanům. Rovněž poukázky jsou naprosto zbytečné. Občan, pro kterého je služba vykonána, ať za ni platí penězi.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

daňové úlevy na poukázky? - kolem 30%

(Rad, 13. 9. 2013 22:41)

Takže další dotace státu pro bohaté, kteří si nakoupí poukázky po 40Kč a zbytek jim proplatí stát, nebo je nechá odvést menší daně. Postižená osoba nebo rodina s jedním živitelem, prostě ti, kdo by potřebovali nejvíce pomoci, ti si to stejně nebudou moci dovolit, ti takové daně neplatí, aby si mohli něco odečítat. A navíc to bude nekalá konkurence pro firmy, které takové služby poskytují, jenže si za hodinu účtují 2 stovky. To by měli raději ty poukázky rozdávat zdarma v rámci sociálního systému těm postiženým nebo jinak omezeným v činnostech, aby si za ně mohli nakoupit práce, které jim neudělá pečovatelská služba.