Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vyjádření ASN k senátním volbám a k volbám do místních zastupitelstev, které se uskuteční v říjnu 2014

6. 10. 2014

Vyjádření ASN k senátním volbám a k volbám do místních zastupitelstev, které se uskuteční v říjnu 2014

Volby do místních zastupitelstev a volby do senátu jsou trochu jiné než volby do parlamentu.
 
Zvláště u voleb do místních zastupitelstev hraje důležitou úlohu spíše důraz na řešení místních problémů.
 
Doporučujeme občanům, aby nevolili ty politické strany či jednotlivce, kteří otevřeně projevují svůj agresivní postoj vůči nezaměstnaným a osobám v hmotné nouzi, obhajují nucené práce (tzv. veřejná služba) a podporují nejrůznější formy obchodu s chudými (drahé pronájmy bytů v ubytovnách, poskytování poukázek místo peněz, rozdávání jídla místo poskytování finančních prostředků apod.) Rovněž nedoporučujeme volit takové subjekty, které ignorují problémy lidí bez práce a upírají nezaměstnaným jejich právo na podporu v nezaměstnanosti a na dávky životního minima.
 
Koho v senátu nechceme
V senátu bychom neradi viděli ty senátor/ky, kteří se prostřednictvím dvou samostatných senátních návrhů snažili omezit poskytování doplatku na bydlení a obnovit výkon veřejné služby pro osoby v hmotné nouzi. Oba dva senátní návrhy předložili v prosince 2013 tito senátoři/rky: Jaroslav Zeman (ODS), Jaroslav Doubrava (Severočeši), Pavel Lebeda (bez stranické příslušnosti) , Marta Bayerová (KSČM) , Miroslav Krejča (bez stranické příslušnosti) a Alena Dernerová (bez stranické příslušnosti).
Z těchto lidí obhajují v říjnových volbách senátorský mandát: Pavel Lebeda (bez stranické příslušnosti) – obhajoba mandátu za volební obvod Kolín, Marta Bayerová (KSČM) – obhajoba mandátu za volební obvod Znojmo a , Miroslav Krejča (bez stranické příslušnosti) – obhajoba mandátu za volební obvod Strakonice.
 
Bohužel, obnovení výkonu veřejné služby podpořili i mnozí další senátoři/rky z různých  politických stran. Jak kdo hlasoval/a můžete najít v článku na webu ASN v čánku https://akcnispolek.estranky.cz/clanky/odmitame-verejnou-sluzbu-a-donez/senat-schvalil-novelu-zakona--ktera-obnovuje-verejnou-sluzbu.html.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Marta Bayerová neprošla!

(Josef, 12. 10. 2014 13:17)

To je důvod k pořádné oslavě. Češi, zdá se nejsou tak hloupí, aby volili člověka, který chtěl stavět pro nezaměstnané v ČR koncentrační tábory.

Re: Marta Bayerová neprošla!

(jirka, 25. 11. 2014 11:03)

Češi, zdá se nejsou tak hloupí, aby volili člověka, který chtěl stavět pro nezaměstnané v ČR koncentrační tábory :))) A PROTO SI ZVOLILI SAMI SOBĚ V ROCE 2010 TOP09 :))))

Re: Re: Marta Bayerová neprošla!

(Roman, 26. 1. 2015 15:26)

Jirka má pravdu. Blbost českých voličů nebes se dotýká...

A každý, kdo tvrdí, že 541 914 lidí může klidně nastoupit na 58 739 pracovních míst ( což je údaj z prosince 2015 ) by měl být okamžitě zbaven svéprávnosti. To je nehorázné, co se dnes děje.

nevolit asocialni pravicove strany,ktere nici socialni system čr a berou jejich socialni jistoty-ods.top09

(jirka, 25. 11. 2014 11:00)

problem je,ze u nas moc politickych stran se socialnim citenim neni,ale je urcite dobre k volbam jit a dat nekomu hlas,aby se k moci nedostali právě asocialni strany zamerene proti nezamestnanym jako jsou top09 a ods a lide uvnitr nich jako je jaroslav zeman,lenka kohoutova,ivana rapkova,jaromir drabek atd atd,-myslim si,že volby lepe dopadnout nemohli-cssd je strana se socialnim citenim,budme radi,ze nam tu nepokracuje pravicova vlada ods top09,to by byla katastrofa pro nasi zemi a nase obcany,urcite neni dobre volit asocialni pravicove strany typu top09 a ods,ktere se pokousi znicit socialni system ceske republiky a sebrat obcanum ceske republiky jejich socialni jistoty-------------uplny souhlas s postojem ASN!!!

nevolit asocialni pravicove strany,ktere nici socialni system čr a berou jejich socialni jistoty-ods.top09

(jirka, 25. 11. 2014 11:00)

problem je,ze u nas moc politickych stran se socialnim citenim neni,ale je urcite dobre k volbam jit a dat nekomu hlas,aby se k moci nedostali právě asocialni strany zamerene proti nezamestnanym jako jsou top09 a ods a lide uvnitr nich jako je jaroslav zeman,lenka kohoutova,ivana rapkova,jaromir drabek atd atd,-myslim si,že volby lepe dopadnout nemohli-cssd je strana se socialnim citenim,budme radi,ze nam tu nepokracuje pravicova vlada ods top09,to by byla katastrofa pro nasi zemi a nase obcany,urcite neni dobre volit asocialni pravicove strany typu top09 a ods,ktere se pokousi znicit socialni system ceske republiky a sebrat obcanum ceske republiky jejich socialni jistoty

ČSSD je celá nepřítel.

(Josef, 7. 10. 2014 22:02)

Nezbývá než volit KSČM. Např. jejich poslanec Dolejš kritizuje vládu a ČSSD za nedostatečné plánované zvýšení životního minima od roku 2014 a velmi doporučuje nejméně dvojnásobné zvýšení oproti návrhu.

Na seznam nepřátel chybí

(ABC, 7. 10. 2014 19:31)

Bublan (ČSSD), Dienstbier (ČSSD), Škromach (ČSSD).