Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vyjadřujeme se ke krajským a senátním volbám, jež se uskuteční v říjmu 2016

3. 10. 2016

Ke krajským a senátním volbám, které se uskuteční 7. a 8. října 2016 vydáváme toto prohlášení:

ASN nedoporučuje volit kandidáty nebo politické subjekty, které:

  • šíří nenávist vůči nezaměstnaným

  • ignorují jejich oprávněné finanční nároky vůči státu údajně kvůli „motivaci najít si práci“, která ovšem není

  • bagatelizují problémy nezaměstnaných v souvislosti se současným momentálním ekonomickým růstem

  • podporují nucené práce (tzv. veřejnou službu) v tvrdé či méně tvrdé podobě,

  • se snaží z nezaměstnaných udělat levnou pracovní sílu pod záminkou, že je budou „učit pracovat“, za práci nechtějí platit mzdu, ale chtějí dávat pouze sociální dávky („dávky za práci“) či poskytovat jen stravenky

     

Dále nedoporučujeme volit ty politické strany a kandidáty, kteří deformují sociální systém tím, že se soustředí pouze na některé sociální skupiny a těm neustále přidávají peníze z veřejných zdrojů a poskytují jim nepřiměřené výhody. Často se jedná o snahu „podplatit“ velké sociální skupiny s velkým voličským potencionálem (důchodci) nebo jde o záměrné vyvolávání nekritického obdivu k určitým skupinám („rodiny s dětmi“).

Taktéž nedoporučujeme volit strany a kandidáty, kteří nabízejí snadná a na první pohled líbivá řešení složitých společenských a ekonomických problémů či šíří nenávist nejen k nezaměstnaným, ale např. i k bezdětným či k dalším skupinám.

Doporučujeme proto volit kandidáty KSČM nebo strany zelených, pokud se konkrétní kandidáti nevymykají obecně pozitivní tendenci svých stran, a naopak nevolit za žádných okolností kandidáty stran ANO 2011, ČSSD, KDU-ČSL, SPO, TOP 09, ODS,  SPD, Úsvit. Volbou těchto stran si totiž jako nezaměstnaní vystavujete povolávací rozkaz na nucené práce (ČSSD, KDU-ČSL,TOP 09) nebo rovnou poukázku na pobyt v nějakém pracovním/internačním táboře (SPO,  ODS, SPD, Úsvit).

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář