Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pište ministryni práce a požadujte úplné zrušení veřejné služby

4. 12. 2012

 

Pište ministryni práce a požadujte úplné zrušení veřejné služby
 
11. 12. 2012 by měl vyjít ve sbírce zákonů Nález ústavního soudu týkající se veřejné služby.
V Nálezu bylo konstatováno, že veřejná služba porušuje hned několik lidskoprávních ustanovení. Jde o porušení zákazu nucených prací, porušení práva na spravedlivou odměnu za práci, porušení práva na hmotné zabezpečení v nezaměstnanosti, porušení práva na lidskou důstojnost a porušení práva na svobodnou volbu povolání. Současná ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Mullerová ze strany TOP 09 se k Nálezu ještě oficiálně nevyjádřila, ale z diskusí, které se uskutečnily ve veřejnoprávních médiích, vyplývá, že nechce veřejnou službu zrušit, ale jen upravit.
Akční spolek nezaměstnaných chystá prohlášení, ve kterém budeme požadovat úplné zrušení veřejné služby a vyplacení odškodného obětem Drábkových nucených prací. Zapojte se také vy a napište ministryni práce, aby veřejnou službu zrušila.
 
Mailový kontakt na ministryni práce L. Mullerovou je: edesk@vlada.cz.. Do předmětu zprávy napište, že je mail určen ministryni práce a sociálních věcí. Kontakt na ní a na další členy vlády můžete najít na webových stránkách Vláda ČR.
 
Psát můžete také premiérovi Petru Nečasovi. Jeho mailová adresa v poslanecké sněmovně je:
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář