Jdi na obsah Jdi na menu
 

Podnět k provedení kontroly na Magistrátu města Karviná

7. 2. 2013

 

                                                                Oblastní inspektorát práce pro Moravskoslezský kraj
                                                                Živičná 1123/2
                                                                702 00 Ostrava
 
 
 
                                                                                                 7. února. 2013
 
 
 
Věc: Podnět k provedení kontroly na Magistrátu města Karviná
 
 Žádáme Vás o provedení kontroly na Magistrátu města Karviná. Z informací obsažených v článku http://www.novinky.cz/ekonomika/292144-nezamestnani-v-karvine-dostavaji-jednu-stravenku-za-sest-hodin-prace.html a v dalších veřejně dostupných zdrojích vyplývá, že Magistrát města Karviné zaměstnává pracovníky na úklid, ale platí jim pouze stravenkami.  
 
 Tím Magistrát obchází zákon, neboť za činnost, která má charakter závislé práce, neposkytuje mzdu, nýbrž stravenky. Zaměstnanci tak přicházejí o právně garantovaný výdělek a stát je krácen na daních a na platbě pojistného. Žádáme Vás o prošetření přípustnosti smluv, které Magistrát města Karviné s pracovníky uzavřel.
 
 Magistrát ve svém Karvinském deníku propaguje svůj postup jako návrat k tzv. veřejné službě ve smyslu §18a zákona o pomoci v hmotné nouzi. Za tu však podle současné právní úpravy nepřísluší odměna, tudíž se o veřejnou službu jednat nemůže.
 
O výsledcích kontroly nás prosím informujte na níže uvedených kontaktech.
 
      S pozdravem
 
    
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Podnět dobrý

(Kossuth, 23. 2. 2013 9:48)

Podnět je to sice dobrý, ale v Karviné zřejmě našly skulinu v zákonech, to že je to prasárna je taky fakt. Jsem zvědav, co vypadne z oblastního inspektorátu práce, protože pod koberec se toho vejde skutečně hodně.

Dobrý podnět

(jerrymungo, 20. 2. 2013 20:54)

A jsem zvědav, co na to Oblastní inspektorát práce v Karviné. Myslím, že pod koberec se toho vejde ještě hodně.
A příště by se třeba mohla vyplácet třeba koruna na hodinu práce...
Je dojemné, jak obce pláčou, že při úklidu v ulicích počítaly s bezplatnou prací nezaměstnaných a s ušetřením peněžních prostředků...

ff

(ff, 15. 2. 2013 15:10)

to tedy v souladu se zakonem a v poradku rozhodne neni,kdyz tem lidem davaj za 6hodin prace padesatikorunovou stravenku!je preci jedno cim plati,jestli stravenkama,bonama, eurech nebo dolarech lidi!jde preci o to jak a ne čím!!!za 6 hodin odvedene prace by byli i 3 padeatikorunovy stravenky malo!na ten magistrat v karvinne podat trestni oznameni rovnou a hned,co nejdriv,n,neotalet to,jinak se tehle svini nezbavime!podejte na tu karvinnou trestni oznameni,jinak se nic nezmeni!