Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zkrácený pracovní týden

22. 10. 2010

Evropské zkušenosti se zkráceným pracovním týdnem

V západní Evropě není neobvyklé, že lidé pracují méně než 40 hodin týdně. Ať už je to dané uzákoněním kratšího pracovního týdne nebo zkráceným pracovního úvazku. Můžeme se tedy podívat, jaké má zkrácení pracovního týdne vliv na nezaměstnanost a další ekonomické ukazatele.

Délka pracovní doby je v Belgii 38 hodin, v Dánsku 37 hodin a ve Francii dokonce 35 hodin týdně. Francie zavedla zkrácený pracní týden v roce 1998 a během pěti let díky této úpravě vzniklo 350 tisíc nových pracovních míst. Kromě zákonného omezení pracovní doby je v západní Evropě běžné, že zaměstnanci mají nárok na 50% příplatky za přesčasy.

Avšak v průměru nejméně času tráví v zaměstnání Nizozemci — kolem 30 hodin týdně. V Nizozemí jsou oblíbené zkrácené pracovní úvazky, má je 45 % zaměstnanců. Zakrácené úvazky jsou oblíbené i jinde v Evropě: ve Velké Británii 26 %, Švédsku 24 %, Dánsku a Rakousku 22 %. U nás pracuje na zkrácený úvazek pouze 3 % zaměstnanců. Zkrácené úvazky jsou nejoblíbenější u matek malých dětí, protože jim umožňují se starat o rodinu aniž by přišli o kontakt s profesní sférou.

Zkrácení pracovního týdne má vliv na nezaměstnanost v zemi. Zaměstnavatelé si musí na splnění zakázek najmou další pracovníky. Nepřekvapí, že v současné době najdeme nejmenší míry nezaměstnanosti v EU v Rakousku 4,3 % a v Nizozemsku 4,5 %.

Ze zahraničních zkušeností vyplívá, že zkrácením pracovní doby roste produktivita práce. V EU najdeme v první trojici zemí s největší produktivitou práce Belgii, Francii a Nizozemí. Podle zprávy OECD lidé zaměstnáni na zkrácený úvazek pracují mnohem rychleji, přesněji a věnují se práci po celou pracovní dobu. Produktivita práce je tedy u zaměstnance na zkrácený úvazek mnohem vyšší než u zaměstnance na plný úvazek.

Zkrácení pracovní doby je osvědčené opatření ke snížení nezaměstnanosti. Zavedení zkráceného pracovního týdne a zavedení příplatků za přesčasy nejsou opatření, jejíž zavedení by bylo nějak zdlouhavé či namáhavé. Pozitivní efekt na zaměstnanost je, oproti třeba finanční pobídkám, jistý a trvalý.

Tomáš

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář