Jdi na obsah Jdi na menu
 

Veřejná služba je od února 2017 obnovena

3. 2. 2017

Vyjádření ministerstva práce a sociálních věcí, které vede M. Marksová z ČSSD, k veřejné službě najdete zde:

http://www.mpsv.cz/cs/29339

Tisková zpráva MPSV k veřejné službě:

http://portal.mpsv.cz/upcr/media/tz/2017/02/2017_02_01_verejna_sluzba.pdf

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vyjádření ASN:

Od února 2017 vstupuje v platnost novela zákona o pomoci v hmotné nouzi, která znovuzavádí veřejnou službu. Pokud občan, který pobírá životní minimum 3 410,- Kč déle než 6 měsíců, odmítne zadarmo odpracovat 20 h, sníží se mu dávka na minimum existenční ve výši 2 200,- Kč. Pokud občan odpracuje zadarmo 30 hodin měsíčně, dostane 4 015,- Kč.

Veřejná služba v této podobě je stejně protiústavní jako ta za exministra práce J. Drabka (TOP 9) a exministra práce Nečase (ODS). Občanům se při odmítnutí pracovat zadarmo snižují dávky – jedná se o vydírání a porušení zákazu nucených prací. Za práci nenáleží mzda – je porušeno právo na odměnu za práci. Určitou novinkou je, že úřady práci nebudou mít povinnost nucené práce zprostředkovat. Pokud si občan veřejnou službu nenajde sám, budou mu sníženy dávky. Občané tedy budou obcházet růžné subjekty a nabízet svoji pracovní sílu zadarmo. To je hrubá urážka lidské důstojnosti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Po skončení VS podejte žalobu! Musí Vám vyplatit mzdu odpovídající zaručené mzdě za konkrétní práci!

(Pozor!, 26. 12. 2017 9:23)

https://goo.gl/SSRbVv

je to likvidace lidské důstojnosti

(jarmila, 7. 6. 2017 0:01)

je mi 66 a lítám s koštětem , nebo klečím 4 hodiny a vytrhávám plevel to jsem si nezasloužila pí marksová stydte se všichni ve vládě,ale můžu si koupit ty dva rohlíky denně děkuji

je to děs

(zdena, 7. 2. 2017 10:01)

Je to přesně jak píšete,copak je možné takovéto vydírání. Tyhle nucené práce byly již 'Ustavním soudem zrušeny a právem. Asi po dobu 3 let jsem ještě před tím tyto vykonávala v neziskové org. a tak vím o čem to je. Mám střední školu. tyto nuc. práce mi zhoršily zdravotní stav natolik,že jsem musela skončit.Nakonec to i 'Ustavní soud zrušil.A nyní se někdo snaží zase o zotročrní
lidí.Já mám 61 let a nemám už zdraví ani sílu na takové svinstvo .Tohle je diskriminace a teror,Nevíte prosím,jestli je to omezeno věkem:?