Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv diskusních příspěvků - říjen 2013 (1)

8. 12. 2016

Je třeba začít jinak myslet
Diskuse

Jaspin

1. 10. 2013 13:15

Možná to bude znít dost pesimisticky, ale práce je málo a v budoucnu ji bude ještě méně. Lidská práce je totiž stále více nahrazována technologiemi. Robotizace, automatizace, to vše likviduje pracovní místa. Stačí navštívit některý strojírenský veletrh - většina nové techniky je o tom, že nahrazuje nebo šetří práci konanou člověkem. S tímto faktem je třeba se pomalu sžívat, změnit způsob uvažování nad sociálními problémy a hlavně tomu přizpůsobit sociální systém. Zejména v západních zemích již sociologové zcela vážně debatují o zavedení tzv. nepodmíněného základního příjmu. Ten by mohl nahradit současný systém důchodů a dávek, který jak všichni vidíme, přestává fungovat. Základní příjem by pobíral každý dospělý občan bez ohledu na svůj sociální status, rodinné poměry a příjem ze zaměstnání, a to stále ve stejné výši. U nás se prý hovoří o částce 10 000 Kč měsíčně. Každý by tak byl ochráněn před chudobou a zároveň by se vždy vyplatilo pracovat, jelikož výdělek by se od základního příjmu neodečítal. Tudy si myslím, že vede cesta ke zlepšení životních podmínek nezaměstnaných. Budoucnost, ve které bude dost plnohodnotné práce pro každého, už opravdu nečekejme.

Nepodmíněný základní příjem je zajímavou alternativou k současnému sociálnímu systému, o které stojí zato hovořit.

Odpovědět Smazat IP: 78.157.160.30 Blokovat IP Nahlásit SPAM

Re: Je třeba začít jinak myslet
Diskuse

Kossuth

1. 10. 2013 14:47

Ano, souhlasím, o ZNP vím již delší dobu, bohužel v ČR se o tom moc nemluví, aby se tím vůbec EU začala zabývat je třeba mnohem více podpisů pod petici než doposud. Navíc to, nic nemění na současné situaci, pouze by to tlumilo negativní dopady (důsledky) krize, ale neřešilo její příčiny. Obávám se, že již je na vše pozdě, EU by stejně na nic takového nepřistoupila. Příčiny krize jsou totiž v samotné podstatě kapitalismu (systému), musel by se tedy změnit celý systém a to se bez krve.........................neobejde. Vycházím z historických skutečností, kdy se skutečné změny systému děly vždy v průběhu revolucí a poslední taková skutečná změna se stala v roce 1848 (zrušení nevolnictví.....................) a její důsledky byly 1. sv. válka, potažmo finanční krize 1933................. Za skutečnou změnu naopak nepovažuji tzv. revoluci v roce 1989, protože vše bylo předem domluvené, prostě končila dohoda platná tuším 50 let, která se uzavřela někdy ke konci druhé světové války mezi mocnostmi USA, VB, Rusko (možná FR). Základní podstatou této domluvy bylo rozložení sféry vlivu, proto jsme my spadaly pod SSSR, proto se rozpadl tak najednou sovětský svaz, proto nebyla tzv. revoluce 1989 potlačena, tak jako v 1968 ...................................

http://basicincome2013.eu/ubi/cs/

Odpovědět Smazat IP: 89.203.220.170 Blokovat IP Nahlásit SPAM

prosím minutu ticha)))
Diskuse

Imka

1. 10. 2013 16:49

Pohřeb s muzikou a plačkami. Tak vypadal konec sKaret
http://www.novinky.cz/domaci/314844-pohreb-s-muzikou-a-plackami-tak-vypadal-konec-skaret.html
Tak a Drábkova mašiněria s Skartama je pohřbena...

Odpovědět Smazat IP: 178.72.254.6 Blokovat IP Nahlásit SPAM

Nemá náhodou Drábek kořeny v Maďarsku?
Diskuse

ABC

1. 10. 2013 18:01

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/314828-v-madarsku-zacinaji-trestat-a-veznit-bezdomovce.html

Odpovědět Smazat IP: 81.200.54.251 Blokovat IP Nahlásit SPAM

Začátek formuláře

·  Příspěvky

 

Re: Je třeba začít jinak myslet
Diskuse

Rad

1. 10. 2013 21:43

To by bylo ideální, ale 10 tisíc měsíčně pro každého, to není reálné (cca 900 miliard ročně). Částka by musela být nižší, pak by ale nestačila tomu, kdo by jiný příjem neměl.
Prozatím by stačilo dejme tomu nepodmíněných 5 tisíc pro každého bez příjmu a zaručený příjem pro každého pracujícího třeba 15 tisíc. Co by nedal zaměstnavatel, doplatil by stát, tak nějak to mají v Německu.
A samozřejmě bezplatné sociální bydlení pro ty, kdo by měli jen těch 5 tisíc.

Odpovědět Smazat IP: 78.45.76.17 Blokovat IP Nahlásit SPAM

bezohledny kapitalisticky režim
Diskuse

orlando

2. 10. 2013 10:42

lidi ano chce to nastolit trochu jiny režim takovy polokapitalisticky s lidskou tvaři aby se měly slušně i obyčejni lidi a nebyl takovy bezohledny kapitalisticky režim co je ted veškere velke podniky by měly byt ve statnich rukou a vězte že by bylo lip nezaměstnanost by se řešila na polovični uvazky zbytek by doplacel stat minimalni přijem lidi by měl byt 12000 bak by domacnosti vyce utracely stat by měl větši přijmy a byla by i nizka nezaměstnanost opravdu to chce troch změnit systém na lidštějši

Odpovědět Smazat IP: 91.221.212.35 Blokovat IP Nahlásit SPAM

Re: Nemá náhodou Drábek kořeny v Maďarsku?
Diskuse

Kossuth

2. 10. 2013 18:29

Příjmení Drábek vychází ze ze slova dráb, což byl původně pěší voják, pak zřízenec nebo dozorce při robotě neboli nevolnictví – všechno do sebe zapadá.

Jinak Drábek kořeny v Maďarku určitě nemá spíš bych to šacoval na německou říši, ale když už je řeč o Maďarsku, tak není bez zajímavosti, že to není první „vychytávka“ se kterou tam zákonodárci přišly, v nedávné době, tam chtěly zřídit gulagy (pracovní tábory pro nezaměstnané) viz odkaz a to už se raději nezmiňuju o tom jak převorali Ústavu..................

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/237504-orban-chce-pro-nezamestnane-vybudovat-pracovni-tabory.html

Odpovědět Smazat IP: 89.203.220.170 Blokovat IP Nahlásit SPAM

Veřejná služba pro nezaměstnané na dávkách? Pravice, ANO i levice jsou pro
Diskuse

Kossuth

3. 10. 2013 06:56

Zdroj:
http://www.novinky.cz/domaci/315009-verejna-sluzba-pro-nezamestnane-na-davkach-pravice-ano-i-levice-jsou-pro.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
To je sice pěkné, ale podle mě nelze podmiňovat nárok na jakoukoliv soc. dávku.................., výkonem veřejné služby. Pokud to pořád někdo nechápe, tak ať si přečte Ústavu ČR a nález Ústavního soudu ČR Pl.ÚS 1/12 ze dne 27. 11. 2012. Ať totiž udělají cokoliv vždy tu budou dvě skupiny uchazečů o zaměstnání, protože nepředpokládám, že všem co pobírají dávky nabídnou veřejnou službu, z toho vyplývá, že někdo si dávky bude muset odpracovat a někdo ne, už to samo o sobě je neústavní.

Odpovědět Smazat IP: 89.203.220.170 Blokovat IP Nahlásit SPAM

Re: Veřejná služba pro nezaměstnané na dávkách? Pravice, ANO i levice jsou pro
Diskuse

mzvm

3. 10. 2013 19:06

přesně tak - bude to opět diskriminační, a vlastně po všech stránkách nesprávné opatření :(
jenže to čtení naší ústavy nezvládají jak politici, tak i voliči ...

bud je práce, a tudíž pak pracuji, a nepotřebuji dávky
anebo práce není a pak holt nemohu pracovat ...

a když vyplácím dávky, tak mám řádně kontrolovat aby nedocházelo k zneužívání
ale kontrola a otroctví je přece jen rozdíl

Odpovědět Smazat IP: 90.179.40.46 Odblokovat IP Nahlásit SPAM

Re: Veřejná služba pro nezaměstnané na dávkách? Pravice, ANO i levice jsou pro
Diskuse

Václav

3. 10. 2013 19:34

verejna sluzba-Sociální dávka a podpora v nezaměstnanosti není odměna za práci-za odvedenou práci budou muset k te davce nebo podpore zaplatit navic nikoliv tu vydelanou castku z te verejne sluzby strhnout z podpory v nezamestnanosti.nevidim v tom zadny smysl-nezamestnanost to nesnizi a jsou to jen dalsi vydaje navíc vlozene do nezamestnanych-je to zase dalsi zbytecna drahá blbina jako donez ci skarty vytvorena nejakym idiotem

Odpovědět Smazat IP: 78.102.233.94 Blokovat IP Nahlásit SPAM

Lenka Kohoutová z Ods škodí nezaměstnaným občanum stejně jako Řápková
Diskuse

Michal

3. 10. 2013 22:03

Veřejná služba-Koncept podobný tomu z dílny ODS už před časem přijala TOP 09, hlavním rozdílem ale je, že na veřejnou službu mohli být posláni nezaměstnaní už po dvou měsících v evidenci úřadů práce. Strana se svého nápadu nevzdává. Její místopředseda Pavol Lukša tvrdí, že v Moravskoslezském kraji, kde je vysoká nezaměstnanost, měla veřejná služba úspěch. :strana Top09 a ODS se sveho nápadu nevzdává-veřejná služba měla uspěch......??? uspěch?a u koho?

Odpovědět Smazat