Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv diskusních příspěvů - červenec 2012 (3)

28. 5. 2013

 

otrok Drábka
16. 7. 2012 18:54
za těch ušetřených 10 milionů utratil miliardy
a je hotovo!
Poradna
dětinský kmet
16. 7. 2012 20:18
Nedávno jsem tu psal, že se mi chtějí VS prodloužit od 2 měsíce, a že se půjdu odhlásit a přihlásit. Dneska jsem šel na výzvu podepsat dodatek ke smlouvě o VS. Tento dodatek jsem podepsal, a chystal se k odchodu. Pak jsem si jako vzpomněl, a dal úřednici papír, že se k tomu a tomu datu odhlašuji na vlastní žádost z evidence úp. Ten kus hovězího málem spadl pod stůl! Ten pohled stát za všechny prachy! A 1.srpna se jdu zaevidovat znovu.
Re: a je hotovo!
Poradna
Radek
16. 7. 2012 20:35
Měl jste udělat foto a podělit se. :))

Jestli od státu nic neberete a chcete do evidence jen kvůli zdravotnímu pojištění, tak Vám stačí přihlásit se až koncem srpna.
Re: Re: a je hotovo!
Poradna
dětinský kmet
16. 7. 2012 21:00
Neberu nic, ale chci se zaevidovat co nejdříve. Ať jí vidím co nejdříve. Už se na ní těším. A to jsem na ní čekal, měla 14 dní dovolenou.
Na hrubý pytel, hrubá záplata.
A ať mě pak klidně vyhodí, děti slíbily že mi v nejhorším zdravotní pojištění zaplatí.
Re: Re: Re: a je hotovo!
Poradna
sarka
16. 7. 2012 21:20
Dětinský kmete,peníze ,které by jste s pomocí dětí dal na platbu ZP,raději užijte s rodinou a dále využívejte formu odhlášení a znova přihlášení.Jak sám píšete na hrubý pytel hrubá záplata.
Re: Re: Re: Re: max. 20 hodin týdně
Diskuse
XYZ
16. 7. 2012 21:39
jak je najednou možný, že co se týče přestávek, které prodlouží těch maximálních 20 hodin týdně o X času navíc, to do VS klidně zákoník práce zamontují,ale co se týče odměňování, odškodňování prac.úrazů, případných nároků na dovolenou a jiná pozitiva pro zaměstnance, tak na to už najednou pro VS zákoník práce neplatí? tak buď sakra neplatí nic ze ZP pro VS nebo všechno! To je vidět,že ten,kdo využívá nezaměstnané k výkonu VS, si prostě vyčůraně vybere jen to,co je pro něho výhodné a člověka má jen za kus hadru na podlahu :-(
Re: Re: Re: Re: a je hotovo!
Poradna
dětinský kmet
16. 7. 2012 21:41
Oni mě pak najdou "vhodné" zaměstnání, třeba otroka u pracovní agentury, dojezd do 1,5 hodiny (nebo kolik můžou dát). 2x budu přestupovat atd. Koho se chtějí zbavit, toho se zbaví. Ale v srpnu se přihlásím znovu, a pak se uvidí. Ale dneska to byl výkon na Oscara. Nejdříve jsem sis ní povídal, jak se měla na dovolené, jak se mi vs líbí, nic mi nechybí. A pak bác. Odhlášení na vlastní žádost!
Re: Re: Re: Re: Re: a je hotovo!
Poradna
sarka
16. 7. 2012 22:16
Pokud se přihlásíte koncem srpna,další dva měsíce Vám VS nabídnout nemohou.Tak proč spěchat se znovu přihlášením,tento čas můžete věnovat k hledání zaměstnání.VS to je zbytečné mrhání časem .
Re: Re: Re: Re: Re: a je hotovo!
Poradna
Radek
16. 7. 2012 22:27
Odhlásit se můžete kdykoliv, i když Vám nabídnou to "vhodné" zaměstnání s dlouhým dojezdem, tak ještě než uplynou ty 3 dny, co máte na vyřízení, můžete se odhlásit bez sankce. A ty pracovní agentury nebudou povinné, takže na tu jejich novou nabídku můžete říct klidně NE. Ale já Vás chápu, že tam chodit nechcete, ono je to obvykle o nervy pro všechny zúčastněné.
 
Re: VS
Diskuse
petr-de
17. 7. 2012 03:07
kdyz se odhlasite z up,tak je povinnost prihlasit se k zdravotnimu pojisteni.prihlasit se k duchodovemu pojisteni je dobrovolne.potud je to jasny,ale v nejakem rozhovoru se zamestnankyni mssz na dotaz,jak se budou vypocitavat duchody tem,kteri si neplatily na duchod,nemeli tedy smlouvu s mssz(vetsinou OBZP)?dotycna odpovedela,ze do budoucna se predpoklada,ze temto lidem nevznikne narok na radny starobni duchod,ale budou si muset zazadat o prispevek v hmotne nouzi.to se netyka tech co jsou na up,nebot i kdyz stat za ne neplati,tak mame uzavrenou smlouvu s mssz,kazdy kdo je na pracaku.nechci vypoustet poplasne zpravy nemam to overeno,ale ,kdyz si dame souvislosti dohromady,vyhodit co nejvic lidi z pracaku,z kterych se stanou OBZP,pak ubyde vyplacenych duchodu.kdo muze at zjisti vic.
dodatek
Poradna
Ela
17. 7. 2012 19:20
Pokud člověk podepíše byť jen dodatek k VS a odhlásí se z ÚP, měla jsem z předchozích komentářů dojem, že se mnou zahájí sankční řízení. Nebo to tak není?
Re: Re: VS
Diskuse
otrok Drábka
17. 7. 2012 20:13
je to pravda, je to přímo plán Drábka jak ušetřit na důchodech ! a třeba v 68 letech budete pobírat peníze jen v hmotné nouzi a příspěvek na bydlení maximálně 7 let,ale i ten teď chtějí zrušit! Drábek chce jen důchody pro ty,kteří jsou celý život zaměstnaný!
Re: Re: VS
Diskuse
Radek
17. 7. 2012 20:37
Tak to jste špatně pochopil, to platí už dávno, že sociální pojištění stát platí jen za ty nezaměstnané, kteří pobírají podporu v nezaměstnanosti a ostatním se započítávají maximálně 3 roky pobytu na ÚP. Pokud tedy člověk nestačí odpracovat těch 25-35 let, žádný důchod nedostane, jen hmotnou nouzi, ale to většinou taky ne, když má třeba rodinu. Už dnes je spousta starých lidí bez důchodu a bez pomoci. Delší pobyt na ÚP než ty 3 roky nehraje v souvislosti s důchodem žádnou roli.
Re: dodatek
Poradna
Radek
17. 7. 2012 20:51
Nevím, co podepisujete v dodatku k VS, ale obecně platí, že sankční řízení může být zahájeno pouze v případě, že nesplníte některou ze svých povinností daných zákonem. Být v evidenci ÚP není povinností. Odhlásit se můžete kdykoliv.
Je to tak!
Workfare
ABC
17. 7. 2012 21:37
Já tomu říkám sociální fašismus.

 

dodatek
Poradna
Ela
17. 7. 2012 19:20
Pokud člověk podepíše byť jen dodatek k VS a odhlásí se z ÚP, měla jsem z předchozích komentářů dojem, že se mnou zahájí sankční řízení. Nebo to tak není?
Je to tak!
Workfare
ABC
17. 7. 2012 21:37
Já tomu říkám sociální fašismus.
Zdravotní pojištovna
Poradna
ifka
18. 7. 2012 09:50
Dobrý den,
rok 2014 -Pojišťovny si určí, kolik zaplatíte za zdraví.
Z článku:A lidé bez práce sice dostanou dávky v nezaměstnanosti, ale budou muset zaplatit i adekvátní část pojistného.
-------------------------------------------------
Kolik občanů ty dávky bere?! -málo.
A i ted´když je někdo nezaměstnaný ,t.j hledá si práci sám a není v evidenci Úřadu pro nasazení na práci zadarmo, myslím tím výkon VS přes ÚP, tak si hradí již ted´jako OBZP měsíčně platbu sám, tak co bude pak?! To si ještě bude navíc připlácet, nebo občan v evidenci ÚP si bude navíc připlácet? Z čeho???Co zase chystají. ...
Re: Zdravotní pojištovna
Poradna
ifka
18. 7. 2012 09:53
Jsem zapomněla uvést zdroj , kde to info je
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=751779
Re: To snad není pravda
Diskuse
ifka
18. 7. 2012 09:55
Dobrý den,
nejen to ,alei zdrav.poj. chystají změnu , viz můj příspěvek v poradně
https://akcnispolek.estranky.cz/clanky/poradna.html#block-comments
Re: Re: Re: VS
Diskuse
ifka
18. 7. 2012 10:17
Dobrý den,
je to tak jak uvádíte.
Já i když momentalně práci mám, tak prd placenou na dobu určitou, a na půl úvazek-což jde do důchodu nula kaček, tak že se vůbec nešetřím. Kdybych neměla manžela, který ví, jak je těžké práci sehnat a on mě v podstatě živý a vydržuje, tak asi umřu hlady. Taky může kdykoliv o práci přijít, a máme stejný názor na stáří v těhle podmínkách co tady nastávají pro staré lidi.
Žiju nezřízeným životem v rámci svých možností,na nic si nepůjčuji, at´po mně nezbydou dluhy, než mě klepne, tak vše přepíšu, at´po mě ani ten prd nezbyde,protože, kdoví jak to bude ze zákonama kolem dědictví. Kávu si dávám několikrát za den, na cholesterol kašlu, s éčkama v potravinách se nepárám, jedno moje tričko má velký nápis NERESUSCITOVAT, to budu nosit až když budu na sobě znát, že to jde s kopce s mým zdravím. K mudr nelezu, páč léčit se a prodlužovat si to tady NEBUDU-nehlídám se vůbec, protože důchodu se tady dožít NECHCI! A netrápí mě pocit, že na stará kolena nechci živořit, to raději půjdu zhuntovaná s ůměvem a dříve do kytiček, jo a jsem uvažovala, že daruji télo k lékařským účelům, to pak rodina necáluje pohřeb, ale bohužel chtějí , nevím proč pouze zdravá těla, a to já mít určitě nebudu))), tak že rozprášt na louku a adios.
Veřejná služba
Diskuse
PODIVEN
18. 7. 2012 19:23
Také já mám přislíbeno že mě vyšlou na VS.Nepobírám žádné dávky,pouze
za mne UP hradí pojištění.Pracoval jsem na peci,lisovně na stavbách a montovnách.Základní vojenskou službu jsem mimo jiné strávil u uložiště
radioaktivního odpadu z atomových elektráren.Elektřinu máme doma stejně drahou jak ostatní.Dozimetr jsem vyděl pouze na obrázku v časopisu.
Na úřadech použiji kouzelné slovo-trvám.Trvám na tom, že se mnou sepíší
protokol o ústním jednání.PODIVEN je postava věrného služebníka a vojáka
z 10 století,který byl oběšen.
Re: Veřejná služba
Diskuse
ABC
18. 7. 2012 22:50
Dobrý den, spíše trvejte na tom, aby ve smlouvě, kterou Vám předhodí k podpisu bylo uvedeno k pasáži o dobrovolném a svobodném podpisu této smlouvy také něco vesmyslu, že tuto smlovu podepisujete také s vědomím, že kdybyste ji nepodepsal, bylo by s Vámi zahájeno správní řízení o sankčním vyřazení z evidence ÚP.
 
Re: Re: Veřejná služba
Diskuse
Michelin
19. 7. 2012 20:18
a pokud by tam ta formulka (ohledně správního řízení chyběla)tak by byl nepostižitelný a pak by to mohl udělat každý.
Re: VS
Diskuse
Michelin
19. 7. 2012 20:20
ano oddálí.pracák za váss platí pouze část na důchodovém pojištění.
Re: Re: Re: VS
Diskuse
Re: Kdo chce,tak se veřejné službě vyhne.
Diskuse
Michelin
19. 7. 2012 20:25
ONO to není tak jednoduché vyhnout se VS.jednině ze zdr.důvodů a to ještě musí být doložené lékařem!
rekvalifikační kurzy
Diskuse
Justiceros
19. 7. 2012 20:42
Nevíte někdo, kde najdu na netu rekvalifikační kurzy, které pořádá úřad práce? Je to možná banalita, ale nikde to kupodivu nemůžu najít. Dík.
Re: Re: Kdo chce,tak se veřejné službě vyhne.
Diskuse
wolfram
19. 7. 2012 20:49
Jsem na pracáku měsíc, takže to řeším doložitelnými zdr.důvody od lékaře, které jsem psal v žádosti o zprostředkování práce a zatrhl jsem, že mám zdr. problémy. Jinak opravdu nevím, jak proti tomu bojovat. MOžná péči o dítě, ale to by stejně neuznali. Budete muset být v zdr.problémech nějak vynalézavý. Další věc je ta, že nejsou zdr.důvody všechny stejné. Můžou Vás poslat na práci na kterou se svým omezením stačíte. Jenže druhá věc je ta jestli je zrovna tento druh práce volný.
DONEZ a pravá ruka po operaci
Diskuse
JAN
20. 7. 2012 08:59
Všude čtu, že DONEZ je kvůli tomu, aby lidé nepracovali načerno. Jsem pravák, mám po operaci pravé ruky - prsty a dlaň. Je to důvod k tomu abych nemusel jezdit do města na poštu na DONEZ ? Co myslíte? UP mi platí jen zdravotní pojištění jina knic nedostávám.
Drábek je vysmátý dosáhl přece svého.
Diskuse
já občan
20. 7. 2012 09:07
Nutí nás k VS a co s tím uděláme?Aneb nechali jsme se zatlačit do otroctví?
Čemu ještě podlehneme?Bránit se těmhle nesmyslům VS apod.Pozor a bránit se!"Kdo ví na co si Drábek může ještě troufnout a tím lidem více znemožnit a nejen dotyčný.Jak dlouho zde budeme vypisovat a bědovat?Jak nás má kdo ještě zlomit.Zadarmo ani kuře nehrabe:-)Bránit se je naši povinnosti.
Re: DONEZ a pravá ruka po operaci
Diskuse
Nezaměstnaný
22. 7. 2012 01:04
Dobrý den , v nejhorším případě se odhlaště z evidence úp a pak po měsíci zase přihlašte a tak to čiňte tolikrát, kdykoliv po zápisu do staronové evidence na Vás vyjedou s nesmyslem Donez a na poštu tím pádem nechoďte .
Rád bych viděl ve vyšetřovací vazbě místo Ratha Drábka, lépe by se tam vyjímal , mohl by vést spoluvěznům kroužek výpočetní techniky .
Re: rekvalifikační kurzy
Diskuse
xxxx
22. 7. 2012 20:16
http://www.eu-dat.cz/
Anonym
23. 7. 2012 15:26
Jen nářek na Internetu je na nic, proč to ASN nesepíše a nepošle to k Mezinárodnímu soudu pro lidská práva do Haagu a i do Bruselu:Také ti co jsou schopni jít demonstrovat, ať vyletí v hojném počtu do ulic a dělají pořádný randál.Kdyby se sjednotily všechny protivládní hnutí a
organizace s levicí a stávkovalo se celoročně a celostátně , tak by se s tím mohlo něco udělat.Stálo by také za to podat na pana Drábka žalobu pro porušování lidských práv a obchodování s lidmi.
Veřejné práce podpis smlouvy
Diskuse
Petra
23. 7. 2012 17:44
Dobrý den všem,
nezaměstananá jsem už asi přes rok na DONEZ chodím 3 měsíc. Když jsem byla na začátku tohoto měsíce na pracáku tak mi bylo sděleno, že po skončení DONEZ nastupuji ihned na veřejné práce. Mám se dostavit 30.7. k podpisu smlouvyna ÚP.
Nevím co mám nyní dělat, na srpen mám zaplacený týdenní intenzivní kurz angličtiny a k tomu jsem chtěla jet na nějakou malou dovolenou (Donez i 3* týdně mi nedovolil někam dále odjet)
To však samozřejmě nikoho na ÚP nezajímá. Zbývá mi tedy se odhlásit ale teď potřebuji Vaši radu :
Odpovědět | Smazat | IP: 89.177.66.63 Blokovat IP
 

 

pokračování
Diskuse
Petra
23. 7. 2012 17:52
Kdy se mám odhlásit z ÚP? Nejlépe by to vycházelo v srpnu a přihlásila bych se zase v září, ale to bych musela 30.7. naklusat k podpisu smlouvy na VP, tu nejpíše podepsat musím, jinak by se mnou zahájili správní řízení a vyloučili mě na 6 měsíců z ÚP. Ale co když pak po podpisu smlouvy v srpnu při odhlášení z ÚP budou dělat problémy? Mám se raději stihnout odhlásit ještě tento měsíc před podpisem smlouvy na VP?

Děkuji moc za Vaše cenné rady a připomínky.
Re: Drábek je vysmátý dosáhl přece svého.
Diskuse
Ela
23. 7. 2012 19:57
Odhlašováním z evidence ÚP se nic nevyřeší, je to pouze krátkodobý efekt a nahrává jen Drábkovi, ptotože se snižuje nezaměstnanost. Minulý týden mě vytočila zpráva v TV, kdy zastupitel obce si stěžoval, že nemůže přemluvit nezaměstnané lidi z dotyčné obce na VS, protože to není motivující. Takže to vypadá, že si vlastně tady stěžujeme zbytečně. Proč se neobjeví v televizi, v tisku údaje o tom jak je VS pro všechny ponižující, že odporuje Listině zákl.lid. práv a svobod atd. ?
Re: pokračování
Diskuse
Radek
23. 7. 2012 20:08
Když to odhlášení necháte na srpen, bude v tom víc stresu, možná bude nástup na nucené práce už 31.7., to byste musela ten den odpracovat a je taky možné, že by se Vám ten odchod snažili nějak zkomplikovat, jak tu už někdo psal. Já bych se odhlásil hned, na konci srpna zase přihlásil, a tu dvouměsíční pauzu bych si dal později, až to bude lépe vycházet.
Re: pokračování
Diskuse
Zdenka
23. 7. 2012 20:27
já radím odhlásit se tento týden a další přihlášení máte zase až konec září,nic neplatíte,jen se musíte přihlásit do 8 dnů na zdr.pojištovnu,mě čeká opětné přihlášení do konce měsíce,nechám to na po nebo ut příští týden,uvidím jak se bude za moje krá... tvářit,pak písnu
Re: Veřejné práce podpis smlouvy
Diskuse
Občan
23. 7. 2012 22:47
Já koukal na ten průkaz nezaměstnaného (ten sešítek co tam píše kdy se mám jít znovu podepsat), je tam na konci "Žádám o vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání z těchto důvodů". Nechal bych tam nezaškrtnuté -*na vlastní žádost, od kdy. Podpis. A odnesl bych jí to tam. A za pár dní bych si šel pro nový průkaz :D
Opakované přihlašování a odhlašování z ÚP
Diskuse
Filda
24. 7. 2012 00:36
Dobrý den ve spolek!
Od konce června chodím na DONEZ a myslím, že zde ani nemusím popisovat, jak mi tato "buzerace nezaměstnaných" komplikuje život..
Chápu tedy dobře, že:
- když se zajdu 1.8. na ÚP odhlásit na vlastní žádost bez udání důvodu (či z osobních důvodů), zdravotní pojištění za mě již hradí na celý srpen ÚP?
- pokud se znovu přihlásím na ÚP poslední pracovní den v září (tedy 28.9.), hradí opět i za celé září zdravitní pojištění ÚP?
- JDĚME DO EXTRÉMU - zařadí-li mě ihned opět na DONEZ, je možné se na just 1.10. znovu dobrovolně odhlásit a přihlásit 30.11.? (počítám s tím, že opět oba dva měsíce - říjen i listopad - hradí zdravotní pojištění ÚP) a takhle to opakovaně praktikovat do nekonečna?
Bohužel nevím jak jinak se DONEZu zbavit a vyjádřit jako jedinec nesouhlas s celým systémem.

Předem děkuji za Vaše komentáře!
Re: pokračování
Diskuse
petr-de
24. 7. 2012 05:59
navrhuji ,dostavit se 30.7. na up,pokud vam daji k podpisu smlouvu o vykonu VS,nic nepodepisovat a vzit si ji domu k prostudovani s pravnikem,na zacatku srpna(1.-2.?)smlouvu vratit s podekovanim za tuto milou nabidku a ukoncit svoje pusobeni v evidenci up.cely srpen vzp zaplaceno a koncem zari se do evidence vratit,vzp za zari rovnez zaplaceno.
Re: Re: pokračování
Diskuse
Petra
24. 7. 2012 08:08
Děkuji za rady. Kdybych se odhlásila tento týden, tj.ještě v červenci, naklusat tam musím již ke konci srpna. 30.7. mám podpis té smlouvy o VP. Raději jsem se chtěla odhlásit někdy začátkem srpna (to bych se pak přihlásila koncem září, ale to už mi nejspíše bude pracák ten odchod nějak komplikovat.....to je dilema :-(
 
Re: Re: pokračování
Diskuse
sarka
24. 7. 2012 09:32
Zítra se jděte odhlásit,.25.7. Uveďte,že se jdete odhlásit na vlastní žádost,důvody uvádět nemusíte.Přihlásit zpět se musíte koncem srpna,ty dva měsíce Vám teď nevyjdou,snad příště.Komplikovat si to podpisem VS je zbytečné.Pokud by jste podepsala,to už by Vám nohli dělat problémy.
Reakce na komentář ze 17.7.2012 Nezaměstnaný mladík
Nezaměstnaný mladík mluví o šikaně. Nechce už žít. A ministr Drábek mlčí
Mirek
24. 7. 2012 10:59
Nemám takové zkušenosti jako Michal, na úřadu práce se ke mně chovají slušně a vstřícně, přesto ale plně souhlasím s názorem, že v případě veřejné služby se jedná o šikanu lidí, kterým tato společnost, obvzláště v Ostravském regionu, prakticky neumožňuje najít jakoukoliv práci, natož adekvátní vyučení či škole.
Je mi 52 let a už přes rok marně sháním práci byť jakoukoli, odpovídající mému zdravotnímu stavu. Absolvoval jsem i kurzy na vysokozdvižný vozík a obchodní zástupce, rozesílám své životopisy na všechny možné strany, osobně jsem prošel také i průmyslovou zónu v Hrabové i další firmy,vše stojí nemalé peníze za jízdné, telefony aj.
Nepobírám žádné sociální dávky a nepracuji nikde na černo.Žiju momentálně z životních úspor, které jsem šetřil samozřejmě na jiné účely. Sám nyní žiju z 50 Kč na den, přesto mne od dalšího měsíce zřejmě čekají tyto Drábkovy nucené práce, což považuji za diskriminaci lidí bez práce, vytahování dalších peněz z kapes nezaměstnaných a ztěžování již tak těžké životní situace těchto lidí.
Jak vůbec mohl projít sněmovnou zákon, který dělá z lidí v demokratickém systému nevolníky. Mám hrůzu z toho co bude dál.
Re: pokračování
Diskuse
Michael
24. 7. 2012 12:49
Už jsem to zde psal 3.7. a 23.5.2012,tak že ještě jednou.
Nejjednoduchší způsob je napsat na papír:

Úřad práce
Kontaktní místo ....(místo,kde jsem evidován)...

ŽÁDOST O UKONČENÍ VEDENÍ V EVIDENCI

Žádám o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání ke dni doručení této žádosti.
Jméno,příjmení
adresa
Doručeno ...(datum,kdy osobně doručím).... podpis žadatele
-------------------------------------------------------------------------------
Moje osobní zkušenost,celá procedura trvala pár minut.Vytisknout dvě žádosti.Jednu si nechají a druhá je pro mne,kde mi dali razítko "Doručeno osobně" s podpisem úřednice.Žádost jsem dával na přepážce "Evidence".Dotaz úřednice byl "...a důvod?" Má odpověď zněla " No přece na vlastní žádost". To bylo všechno,dostal jsem výpis o době pobytu na ÚP.Ukončení evidence platí od dne doručení.V měsíci,kdy je evidence ukončena,platí zdravotní pojištění ÚP (v tomto případě květen).Když se přihlásím poslední pracovní den v červnu zpět na ÚP,zdravotní platí opět ÚP.Stačí jeden den v měsíci,kdy jste přihlášení na ÚP a celý měsíc platí ÚP.Můžete zůstat bez ÚP jak dlouho chcete,ale platba zdravotního pojištění je 1080 Kč za měsíc.Když se opět na konci června přihlásím,tak začínám od nuly,tzn.,že historie na ÚP neplatí a je s vámi jednáno jako úplně s novým žadatelem o zaměstnání.
Nepobíral jsem žádný příspěvek ani podporu,přesto mě šoupli na Veřejnou službu na 20h týdně zdarma.Bezdomovci,cikáni a někteří další pobírači dávek,jak jsem zjistil,nebyli do VS zařazeni.Vše závisí na úředníkovi,zda jste mu sympatičtí nebo zda se dobře vyspal.Smysl tento systém nemá a je ponižující zvlášť pro ty,co nic neberou (dávky).
Michael
Dodatek: Odhlásit se můžete z ÚP kdykoli bez ohledu na to,zda právě docházíte na Donez nebo vykonáváte Veřejnou službu.Přihlášení na ÚP je dobrovolné a odhlášení je dobrovolné taky a nemůže být klientovi ÚP nijak bráněno v jeho přihlášení či odhlášení.Pro upřesnění - pokud se odhlásí klient do konce července a přihlásí zpět na ÚP v poslední úřední den srpna,pak oba měsíce platí zdravotní pojištění ÚP.
Daniela
24. 7. 2012 15:37
Chodila jsem 3 měsíce na poštu a ani jednou mi tam nedali ani jednu nabídku k práci, i na úřadě práce mi už rok nedali ani jednu nabídku na práci, mám zdravotní omezení a hledám si práci sama na úřadě práce mě jen psychycky ponižujou a posměšně mi paní říká: to jsem zvědavá, kdy si najdete práci. To je bohužel realita.
Re: Re: DONEZ a pravá ruka po operaci
Diskuse
JAN
24. 7. 2012 15:39
Děkuji za odpověď. To odhlašování by pro mě asi mohl být problém. S ovázanou, práce neschopnou rukou bez bez papíru pracovní neschopnosti by mě asi nemuseli znovu zaregistrovat. Nebo ano?
Veřejná služba
Diskuse
Jana
24. 7. 2012 18:05
Já jsem bohužel také jedna z těch šťastných, kterým byla nabídnuta veřejná služba. Nerozumím sice tvrzení, že je to v rámci lepšího uplatnění na trhu práce, to tedy leda, že bych si dělala maturitu jen proto, že mím vysněným zaměstnáním bylo zametání ulic. Nicméně pod nátlakem vyřazení z evidence jsem smlouvu podepsala a na veřejnou službu již psychicky zlomená, ale přece jen s nadějí (podle mnohých článků na internetu), že veřejná služba není jen zametání ulic, nastoupila.
Překvapená jsem ale byla při dotazu na OÚ na kolik hodin týdně mě budou tedy potřebovat, že jsem neobdržela žádnou konkrétní informaci a ani po dvou dnech vlastně nevím kolik hodin týdně mám vlastně pracovat, aby nebyl důvod mě vyřadit z ÚP. Po dvou dnech osmi hodin nepřetržitě na přímém sluníčku při zaštipování jehličnatých stromků jsem toho měla dost a šla na neschopenku. Nyní se ale vracím a nevím jak dál postupovat. Mám vyžadovat nějaký dokument kde bude přesně uvedeno v které dny a na jak dlouho mám do práce chodit? Máte někdo zkušenosti s takovým přístupem ze strany OÚ? A pokud ano jak jste postupovali.
Děkuji za radu
Re: Opakované přihlašování a odhlašování z ÚP
Diskuse
Radek
24. 7. 2012 19:13
Ano, je to tak:
http://www.vzp.cz/platci/informace/povinnosti-platcu-metodika/obzp/oznamovaci-povinnost

viz bod č.2.

Já bych se ale pro jistotu odhlašoval až 2. a přihlašoval předposlední den v měsíci, aby tam ten jeden den každý měsíc byl celý. Oni by také mohli časem vyrukovat s tím, že se přihlašujete účelově a mohli by dělat problémy, proto bych se snažil, aby ta doba evidence byla co nejdelší, třaba i s tou docházkou na poštu, jeden týden bych to vydržel, pak bych měl aspoň pádný argument k tomu odhlášení a nemohli by mi dokázat, že se přihlašuji a odhlašuji jen tak. VS nelze oficiálně uvést jako důvod odhlášení, DONEZ lze.
Re: Veřejná služba
Diskuse
Radek
24. 7. 2012 19:25
V každém kraji je to asi jinak, nějaký rozpis hodin byste ale určitě dostat měla. Pokud od státu neberete nic, co by bylo závislé na Vaší evidenci na ÚP, tak máte nejlepší se na pár týdnů z ÚP odhlásit. Pročtěte si PORADNU a DISKUSE tady. To Vás inspiruje. Pokud se nemůžete odhlásit, tak se zkuste domluvit s doktorkou, jestli by Vás rovnou neosvobodila. Stačí když napíše, že zadanou práci nezvládnete.
Re: Re: Re: DONEZ a pravá ruka po operaci
Diskuse
Radek
24. 7. 2012 19:35
Zaregistrovat Vás musí. Formuláře si nechte někým vyplnit a podepište je levou. V kolonce omezení tu zraněnou ruku uveďte. Proč vlastně na ni tu neschopenku nechcete? To byste na poštu chodit nemusel.
Čekání na spravedlnost
Diskuse
ABC
24. 7. 2012 20:04
Tak jsem se díval na Interview ČT, dnes tam byl ombudsman, včera Rychetský a dozvěděl jsem se, že ve věci stížnosti, kterou podala ČSSD k ÚS by mělo být rozhodnuto až někdy říjnu. Do té doby si to bohužel asi budeme od Drábka a jeho úředníků nechat líbit. Dnes ovšem Varvařovský trval na tom, že Drábkův DONEZ je protiprávní. Trošku mě mrzí, že jeho přístup byl tak trochu laxní ve stylu "Co já s tím?" Nezmínil VS atd. Hlavně, že se nezapomněl zmínit o možnosti uplatnění nároku na odškodné za nefunkční registr vozidel. Nějaká Veřejná služba a porušování lidských práv zřejmě u něj přednost nemá.
Re: Čekání na spravedlnost
Diskuse
Michelin
24. 7. 2012 20:36
No budem moct být rádi, zda se to vůbec v tom říjnu vyřeší!!!
 

 

Re: Čekání na spravedlnost
Diskuse
Občan
24. 7. 2012 21:57
A co jste očekával? Přece se soudci nebudou honem zabývat nějakými právy cca 16000 lidí, kteří jsou na nucených pracích (pardon, veřejné službě)! A to jich má být časem až 50 000! Soudci se prioritně zabývají tí, že jim nesmí být sníženy platy, a to jich berou 14 do roka! Že první tři dny marodí plebs bez náhrady.
Až bude v říjnu po pařácích, tráva posekaná, pak rozhodnou. A když to zruší, tak to Drábek vymyslí znovu, nazve to jinak. A bude mít další rok otroky.
PS. Dneska k nám na VS nastoupila mladá slečna, prý nebere nic. Tak jsem jí vysvětlil, že má možnost jak z toho ven- odhlášení na vlastní žádost. Jsem vykonal dobrý skutek.
Re: Re: Čekání na spravedlnost
Diskuse
Občan
24. 7. 2012 22:52
Zatím by mohl tlačit na UP a obce aby "nevolníkům" dávaly mimo slušivé vesty a rukavic za 20,-Kč i například pracovní obuv, oděv. Takhle si člověk ničí vlastní. Mohl by pořešit otázku WC a hygieny vůbec. To lze i bez Ústavního soudu.
Body Individuálního akčního plánu
Diskuse
Michelin
24. 7. 2012 22:59
Nedávno jsem o tom tématu zde psal a uvádím jeho body z druhé diskuze od jedné pisatelky.

1. zveřejnění životopisu a inzerátu "Hledám práci" na portálu MPSV
2. aktivní vyhledávání volných pracovních míst v nabídce ÚP
3. Pravidelné vyhledávání volných míst v tisku
4. osobní nebo telefonické kontaktování zaměstnavatelů za účelem získání zaměstnání
5. projednání vhodné rekvalifikace
6. účast v rekvalifikačním kurzu
7. projednání účasti v projektu ESF
8. účast v projektu ESF

Všechny body jsou přece samozřejmosti u kterých by se ten IAV nemusel vůbec dělat! Třeba ty projekty EsF. Kdyby raději lili prachy do tvorby nových pracovních míst. Pokud tyto místa nebudou...můžete být jakkoli vyškoleni, ale práci Vám to nepřinese. Tento plán je jen proto, aby veřejnost věděla, že stát něco dělá pro dlouhodobě nezaměstané, či starší lidi. TÍM NĚCO JE PRÁVĚ taková nejjednodušší cesta, když stát neumí vytvořit nová pracovní místa. ÚP BY MĚL POVINNĚ ZVEŘEJNIT PROCENTUÁLNÍ ÚSPĚŠNOST TĚCHTO INDIVIDUÁLNÍCH AKČNÍCH PLÁNŮ. Prostě kolik lidí si díky jim našlo práci. Jestliže by toto udělal bylo by to pro něj WATERLOO! Např. státní maturity byly zrušeny už po dvou letech. IAV je neůspěšný 7 let!! PROč ho už nezrušili, když u státních maturit to šlo?
Re: Re: Opakované přihlašování a odhlašování z ÚP
Diskuse
sociální a zdravotní??
25. 7. 2012 09:52
Dobrý den,
v jednom článku jsem narazila na toto:
Každý nezaměstnaný přece dobře ví, že za něho pracovní úřad platí sociální a zdravotní pojistné. Pokud se nepřihlásí, budou sociální správa i zdravotní pojišťovny vyžadovat peníze po něm,--
---O zdravotním vím, to je mi jasné, ale comě může chtít socální správa????Tam nemám po ukončení evidence na ÚP ani ohlašovací povinnost, ptala jsem se na úp A BYLO MI ŘEČENO, ŽE NA SOC. SPRÁVU NEMUSÍM NAHLÁSIT to, že jsem ukončila evidenci na pracáku,že jedině co si mám vyřešit je zdravotní pojištovna a to si hradit.
Jak to z toho článku chápete? je zde:
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/prace/clanek.phtml?id=752515
Navíc tu větu pronesl ředitel Úřadu práce v Litoměřicích Ivan Vilím, a ten po poslední rozepři s drábkem mi přijde, že je korektní, když řekl naplno co si myslí i tomu imbecilovi.
 
VEŘEJNÁ SLUŽBA
Diskuse
PODIVEN
25. 7. 2012 10:27
Děkuji ABC a Michelin.Vše potřebné mám prostudováno.Při jednání o podpisu smlouvy VS budu trvat na písemném protokolu z jednání.Budu trvat na změně pasáže o dobrovolnosti,koneckonců v ZÁKLADNÍM POUČENÍ UCHAZEČE O ZAMĚSTNÁNÍ jsem byl poučen že mě vyřadí pokud na VS bez vážného důvodu nenastoupím a budu trvat na tom že chci vidět pojistnou smlouvu pro případ úrazu.V roce 1989 jsem byl přesvědčen že se začnou lidi chovat normálně jsem z toho všeho PODIVEN jako věrný služebník PODIVEN jehož v 10.století oběsili a 3 roky nechali vyseti za to,že věrně
sloužil.
Re: Re: Re: Opakované přihlašování a odhlašování z ÚP
Diskuse
Radka
25. 7. 2012 11:16
Dnes jsem ten článek ,myslím,že na Centrumu také četla a je mě to taky divné.Já jsem se odhlásila asi před měsícem a půl,z pracáku,kvůli té buzeraci na poště a platím si sama zdravotní pojištění ale o sociálním tam nepadlo ani slovo,jen mě upozrnili na placení zdravotního což jsem věděla i bez nich!
Re: Re: Re: Opakované přihlašování a odhlašování z ÚP
Diskuse
Radek
31. 7. 2012 16:36
Omlouvám se za opožděnou odpověď, ale zase tu nefungovalo přidávání komentářů.

ÚP platí sociální pojištění prvních několik měsíců, po dobu, po kterou je nárok na podporu, pak už ne. Takže na ty první měsíce se vyplatí na ÚP přihlásit, zůstávat déle v evidenci má smysl už jen kvůli tomu zdravotnímu. Po odhlášení má nezaměstnaný povinnost hradit si zdravotní pojištění, sociální je dobrovolné - sociální správa nic vyžadovat nebude. Rozumíte tomu lépe než ten ředitel.