Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv diskusních příspěvků - listopad 2012 (1)

20. 9. 2013

 

Dobrovolnost"
Diskuse
Vasek
1. 11. 2012 13:58
Dobrý den, chci se zeptat, jestli je zde někdo, komu se povedlo nechat vyškrtnout slovo o "DOBROVOLNOSTI PODPISU" ze smlouvy o VS? Párkrát jsem tady četl, že se o to můžem pokusit, ale podařilo se to někomu? Přece je všem jasné, že zadarmo nikdo nebude dělat dobrovolně!
Re: "Dobrovolnost"
Diskuse
Kossuth
1. 11. 2012 17:22
Slovo DOBROVOLNĚ ve smlouvě záměrně uvedeno není, přesně je ve smlouvě o výkonu VS napsáno toto - Smluvní strany prohlašují, že tuto smlouvu uzavřely svobodně a vážně a na důkaz toho připojují vlastnoruční podpisy. Pokud jde o tu DOBROVOLNOST – NEDOBROVOLNOST, tak se úřad práce hájí tím, že evidence na ÚP je dobrovolná a pokud se někomu nelíbí aspekty vedoucí k znovu uplatnění uchazeče o zaměstnání na trhu práce (VS, DONEZ), může se kdykoliv zcela dobrovolně odhlásit z evidence ÚP.
Radek
1. 11. 2012 20:32
Ale stejně by mu ty zločiny, kterých se dopustil, neměly projít. Doufám, že po rozhodnutí ÚS bude trestně stíhán a odsouzen. A oběti jeho teroru odškodněny.
Re: VZP
Poradna
Radek
1. 11. 2012 20:38
To je nutné dohodnout s VZP. Osoba bez zdanitelných příjmů si platí pojištění sama. To je taková typicky česká absurdita. Stát je plátcem pouze za toho, kdo je aspoň 1 den v měsíci v některé z těch kategorií, za které je ze zákona plátcem stát, například v evidenci ÚP.
HydePark ČT24
Diskuse
ABC
1. 11. 2012 21:40
Dnes byl hostem HydeParku Zdeněk Škromach. Na otázku, proč hojně využívají otrockých nucených prací také starostové za ČSSD, odpověděl vyhýbavě. Že prý je to pomoc nezaměstaným (kolem 45. - 55. minuty). Tímto mě zklamal. Budu proto volit nejspíš KSČM.
Re: HydePark ČT24
Diskuse
Radek
1. 11. 2012 23:25
Škromach neví, která bije. Za odmítnutí VS prý nezaměstnaný dostane existenční minimum. A ještě jedna důležitá věc. Za zákony 110 a 111/2006, kvůli kterým většina nezaměstnaných už dnes nedostává žádnou sociální pomoc, stojí právě on.
Re: Re: HydePark ČT24
Diskuse
ABC
2. 11. 2012 00:06
Taky mi tak připadal. Měl pouze plané kecy. Myslel jsem, že se polepšil, ale je to horší a horší.
Stálá šikana
Diskuse
Netami
2. 11. 2012 09:36
před pár dny jsem dostal na úp podepsat individuální akční plán kde bylo napsáno, že budu zařazen na VS. Dnes jsem se byl odhlásit, ještě pár dní před tím, než sem měl podepsat přímo smlouvu o VS a bylo mi řečeno, že to tak nejde a že budu sankčně vyřazen, protože je prý jasný, že se vyhýbám VS. Stál sem si za svým, že odcházím na vlastní žádost a zprostředkovatelka na to , že musím mít jen vážný důvod. Tak jsem uvedl, že jedu do zahraničí a ona si zatelefonovala a nakonec řekla, že tedy mohu se v tomto případě odhlásit, ale s tím, že pokud se přihlásím zase někdy na úp,tak mi bude okamžitě nabídnuta VS a napsala to do vyřazovacích formulářů.Nelíbilo se mi to, ale buď to, nebo sankční vyřazení na 6 měsíců, tak sem byl donucen to takhle podepsat.
Má na to vůbec právo?
jerry
2. 11. 2012 09:36
Úřady práce se pod vedením bývalého ministra staly pouhým nástrojem šikany nezaměstnaných. Byly degradovány na sankční orgán, který umí zorganizovat jen VPS a DONEZ. Ale jinak se ani nesnaží nějakou práci nalézt, ani pro lidi, kteří pracovat chtějí. Na ÚP už skončila jakákoli práce s klienty, možnosti rekvalifikací, dotovaných míst. Pro lidi nad padesát by se tam snad měla rozdávat nějaká tabletka pro bezbolestné utracení. O takové lidi nemá nikdo, ani stát, ani zaměstnavatelé zájem.
jerry
2. 11. 2012 09:41
Když se to všechno čte takhle pěkně pohromadě, chce se člověku zvracet. Proč člověku, který celý život poctivě pracoval bez jediné absence nakonec stát takto znechutí život, místo aby mu zajistil důstojné pracovní místo.
Jenže, co dělat?
Re: Stálá šikana
Diskuse
ifka
2. 11. 2012 12:35
Dobrý den,
evidence na úřadu práce je dobrovolná po podpisu ind.akč.plánu, prostě je dobrovolná.
Sankční vyřazení je na řadě, když přímo odmítnete výkon veřejné služby,což jste neodmítl, jenom chcete v součastnosti ukončit ebidenci na pracáku-můžete bez udání důvodu.Já jo taky ukončila s důvodem, že mi pracák nepomáhá při uplatnění se na trhu práce,ale mohla jsem to bez udání důvodu.
Prostě to na Vás ta chudinka z pracáku zkouší, páč by měla někoho na sankční vyřazení a půlroku,pokud nenajdete práci, tak byste si musel hradit sám zp-1080kč měs.,takhle bez sankč.vyřazení se můžete evidovat opět na úp kdykoliv .S klidem si na ní ztěžujte, že Vás mystifikuje a vnucuje Vám svoje triky.
Stálá šiiana
Diskuse
ifka
2. 11. 2012 12:43
At Vám ukáže, kde je uvedeno, že evidence na úp, není dobrovolná.
Z kterého pracáku je ta otrokářka,jestli se můžu optat? Jasně jste řekl, že chcete ukončit evidenci na úp a ne, ře odmítáte výkon VS.
Re: Stálá šikana
Diskuse
Kossuth
2. 11. 2012 12:45
Za prvé evidence na ÚP je zcela dobrovolná a nikdo vám nemůže bránit se odhlásit na vlastní žádost z evidence, tím by ÚP popřel onu „dobrovolnost“ kterou se stále ohání. Co se týče toho sankčního vyřazení z evidence, tak k tomu by musel být dán důvod tj., že jste něco vůči ÚP porušil (maření součinnosti, prokazatelné neplnění podmínek IAP atd.) odhlášení na vlastní žádost určitě není důvod pro sankční vyřazení z evidence, to že jste měl podepsaný IAP s veřejnou službou, ještě nic neznamená, vy jste ho ani porušit nemohl protože jste ještě nepodepsal smlouvu o výkonu VS. Za druhé žádný vážný důvod pro odhlášení z evidence mít nemusíte, můžete se odhlásit bez udání důvodu, zprostředkovatelka plete páté přes deváté, vážný důvod musíte mít jen v případě, když odmítnete VS tj. když odmítnete podepsat smlouvu o výkonu VS. Za třetí na veřejnou službu vás mohou znovu zařadit až po dvou měsících nepřetržité evidence na ÚP (což je dáno zákonem), určitě ne okamžitě po nové evidenci. Skutečně nevím, co přesně vás zprostředkovatelka donutila podepsat. Spíš bych to viděl, na několikanásobné pochybení úřednice, určitě bych zvažoval podání stížnosti ve smyslu úmyslné a záměrné poskytnutí nepravdivých informací.
blok u.s.
Poradna
block
2. 11. 2012 13:07
věřte tomu že veřejnou službu a donez ustavni soud schvalně blokuje v jinych statech evropske unie už by takove nesmysly byly davno zrušene jsou to sluhove top 09
Re: Re: Stálá šikana
Diskuse
ifka
2. 11. 2012 13:09
V podstatě i kdybych podepsala smlouvu na výkon na VS, tak mě to nezavazuje k tomu, že nemůžu kdykoliv ukončit svoji evidenci na pracáku, jenom nesmím použít terminologii odmítám výkon VS, ale že ukončuji evidenci na ÚP.
Přece i samotným podepsáním nějaké smlouvy na výkon VS , ve které není stanovena podmínka, že po celou dobu výkonu VS nesmím ukončit svoji evidenci na úp-to tam není, tam je jenom v podmínkách IAP , že nesmím odmítnout výkon VS, ane že mě samotný nástup na výkon VS zbavuje práva se odhlásit z evidence pracáku.
To by muselo být uvedeno přímo, že po celou dobu výkonu VS nesmíte ukončit evidenci na ÚP a to tam není!
A taky ten důvod se vůbec nemusí uvádět , když nukončujete sám evidenci na ÚP, to prostě zkouší...co si můžou dovolit.
stižnost na dominy na pracaku
Diskuse
block
2. 11. 2012 13:25
lidi budme trochu tvrdši na ty dominy na pracaku napište my prosim o ktery pracak se jedna v tom stala šikana a přijmeni te dominy ktera si zaměrně vymišli to je na trestni oznameni ja na ni podam trestni oznameni jenom musim znat jeji zakladni inicialy nemužeme si všechno nechat libit
Re: Re: Re: Stálá šikana
Diskuse
Kossuth
2. 11. 2012 13:57
Přesně tak i po podpisu smlouvy o výkonu VS a zařazením na VS nebo během výkonu VS stále zůstáváte uchazečem o zaměstnání a máte tedy právo se kdykoliv odhlásit na vlastní žádost z evidence ÚP a to i bez udání důvodu. Veřejná služba je výkonem práce při souběžném vedení osoby v evidenci uchazečů o zaměstnání.
Re: stižnost na dominy na pracaku
Diskuse
Netami
2. 11. 2012 14:12
Úřad práce Jablonec nad Nisou
Poláková Martina (přepážka A)

a Děkuju za podporu.
nemocenská
Diskuse
Bohumír Zelenka
2. 11. 2012 14:58
Dobrý den. Jsem 6 měsíců veden na ÚP.Jsem nemocen.Může mi lékař vystavit PN a mám nárok na nemocenské dávky?Popřípadě kam odevzdat PN.Děkuji za radu.
nemocenská
Diskuse
Bohumír Zelenka
2. 11. 2012 15:02
Dobrý den. Jsem 6 měsíců veden na ÚP.Jsem nemocen.Může mi lékař vystavit PN a mám nárok na nemocenské dávky?Popřípadě kam odevzdat PN.Děkuji za radu.62bz@seznam.cz
Re: Stálá šiiana
Diskuse
Netami
2. 11. 2012 15:33
Přesně tak. Děkuju. neustále jsem jí opakoval, že ukončuji evidenci na vlastní žádost a že jsem tam dobrovolně a že na to mám právo. Byl jsem celou dobu snlušný a snažil se jí v klidu přesvědčit, že i jám mám jistá práva.O VS jsem jí za celou dobu neřekl ani slovo. Akorád mi způsobila panickej záchvat že budu vyřazen a tak jsem raději podepsal pod tímto nátlakem, myslím že ručně napsanou větu,že při příští evidenci budu okamžitě zařazen na VS. Je to ÚP Jablonec n/N
 
Re: Re: Re: Stálá šiiana
Diskuse
Netami
2. 11. 2012 18:23
Ano i Drábek je od nás, nechápu, kde se tady takový lidé berou.
Re: Re: Re: HydePark ČT24
Diskuse
Nezaměstnaný
2. 11. 2012 19:05
Dobrý den, já jsem tomuto 150 kg Škromachovi nikdy nevěřil, Sám nejspíš nikdy , kromě tlachání v parlementu a přejídání se v dotované poslanecké jídelně, nic nekonal. Takže se tomu ani nedivím a je to svým způsobem podobný lump, jako Drábek. Jen je špatné, že čssd nepochopila , právě díky těmto reptilním tlustokožcům, že lidé je nevoili proto, že jim věří, ale že nechtěli volit TOPinkáře a morálně opotřebovanou ODS . Takže je na velkém omylu, pokud se domnívám že mu lidé takto vyjádřili důvěru .Ale těch 150 kbg nenažranosti ser mu stane osudným , Za pár let zajde na tuto nenasytnost. Takže se dá říci, že pobyt ve sněmovně je svým způsobem životu nebezpečný .Ale žádná škoda, je to jen chodící a mluvící zažívací trubice .Má docela správnou hmotnost, takže by mohl posloužit "sociálně potřebným"
vyzvednutí karty
Diskuse
lenka
2. 11. 2012 19:11
dobrý den, potřebovala bych od někoho poradit. dnes mi přišel z UP dopis abych si vyzvedla v konkrétní den kartu potřebnou pro výplatu dávek. Nějak tomu nerozumím, protože již dele než půl roku nejsem v evidenci UP. Tak nevím jestli jde o chybu nebo co to má znamenat. Děkuji za odpovědi
Re: Re: "Dobrovolnost"
Diskuse
Nezaměstnaný
2. 11. 2012 19:13
Jasně ,že ano, ale je to účelová lež. Ve skutečnosti , právě proto ,že je člověk nezaměstnaný, tak by neměl z čeho platit 1080 poj. a stal by se dluhovým otrokem, takže to není právě a z tohoto důvodu, velmi závažného, dobrovolné.. Je ale špatné, že morálně zdegenerovaná justice sama iniciativně na toto nepoukázala a nenavrhla to ke zrušení. Jen čeká, až někdo, kdo na to nemá prostředky, to bude dávat ke stále vyššímu soudu, aby to nakonec skončilo u ESLP. Jenže i to je špinavost od soudů, jelikož oni sami mají možnosdt iniciativně to, co je zločinné, zrušit .
Re: vyzvednutí karty
Diskuse
Radek
2. 11. 2012 22:17
To je ta Drábkova "SS Karta". Tu si dobrovolně povinně musí vyzvednout každý, kdo od státu něco pobírá, třeba příspěvek na děti, prostě cokoliv kromě důchodu (zatím). Jestli od státu nedostáváte vůbec nic, tak je to chyba v "Matrixu" a reagovat nemusíte.
Re: nemocenská
Diskuse
Radek
2. 11. 2012 22:23
PN Vám vystaví obvodní lékař, ale žádné peníze na to nedostanete, jen nebudete muset plnit součinnost s ÚP. Řekněte, že tu PN chcete pro ÚP, protože ono se to jmenuje jinak, je to jiný papír, ale plní stejnou funkci, je to taková omluvenka pro ÚP, donesete ji své zprostředkovatelce (do 8 dnů - pokud to nejde, tak aspoň zavolejte, oznamte jí to a domluvte se, kdy jí to přinesete).
Re: Stálá šikana
Diskuse
Radek
2. 11. 2012 22:53
Jednal jste naprosto správně a je dobře, že to sem píšete, aby ostatní viděli, co se může stát a co v takovém případě dělat. Ideální by asi bylo mít tu žádost o odhlášení z evidence již připravenou, podepsanou a pouze požadovat její potvrzení razítkem a podpisem úřednice (2 originály - 1 zůstane na úřadě, ten orazítkovaný si vezmete). Samozřejmě si tam nenechat nic dopisovat. Ale i když se stane to co Vám, nic není ztraceno. Úřednice jednala protiprávně a zaplatí za to. Po opětovném přihlášení na ÚP Vám tu VS nesmí nabídnout dřív než za 2 měsíce, ale tím, že jste ji podepsal ten souhlas s dřívějším zařazením, tak Vás tam asi opravdu pošle hned, jak se příští měsíc přihlásíte, takže ten svůj souhlas budete muset napadnout (hned, nebo až se znovu přihlásíte, ale pak už asi v sankčním řízení) s odůvodněním, že byl vynucen, že jste ten papír podepsal pod nátlakem. Asi bych doporučil odvolat jej hned, třeba doporučeným dopisem na ÚP, ve které sdělíte, že jste byl k podpisu toho doplňku donucen, a že odmítáte, abyste byl na VS zařazen okamžitě po novém přihlášení do evidence, ale to Vámi iniciované odhlášení platí. Nějak takto:

Ke dni... jsem se odhlásil z evidence ÚP podle § 29 písm. b) zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti, přičemž jsem byl pod psychickým nátlakem donucen podepsat souhlas s okamžitým zařazením na VS při dálším možném přihlášení do evidence ÚP. Tento souhlas odvolávám, mé dobrovolné odhlášení k tomu datu platí. Požaduji, abyste mě písemně informovali o přijetí tohoto požadavku. Současně na tuto pracovnici (jméno) Vašeho úřadu podávám stížnost a požaduji její potrestání snížením platu nebo ukončením pracovní smlouvy. Celou věc předávám také ombudsmanovi, aby dohlédl na jednání Vašeho úřadu, které se neslučuje s dobrými mravy ani platnými zákony tohoto státu.

Samozřejmě si to upravte podle svého a adresujte to vedení toho Vašeho ÚP a stížnost ombudsmanovi pošlete taky. Na jeho stránkách najdete návod. Stěžujte si na tu pracovnici, a pokud vedení toho úřadu nebude reagovat k Vaší spokojenosti, stěžujte si i na ně.

Budeme rádi, když nám tu pak povyprávíte, jak to dopadlo.
Re: Re: Re: vyzvednutí karty
Diskuse
Radek
2. 11. 2012 23:04
Ano, ta karta je na všechno kromě důchodů. Ale zavádí se postupně, takže většina lidí dostává dávky ještě přímo a vzhledem k tomu, že sílí tlak na její zrušení, tak ji do ruky možná nikdy ani nedostanou.
Veřejná služba neskončí,naopak bude se více rozvíjet!
Diskuse
výkon VS-ZADARMO
3. 11. 2012 12:10
Dobrý den,
prac.pozici školnáka nevytvoří, ale přes veřejnou službu zadarmo ho vemou, to se jim hodí, kdxž to není prac.smlouva se vším všudy...viz zdroj
m.denik.cz/denik/c/odmitl-pracovat-zadarmo-zdravotni-pojisteni-si-tak-musi-platit-ze-sveho-20121030.html
Re: Veřejná služba neskončí,naopak bude se více rozvíjet!
Diskuse
Výkon VS-ZADARMO
3. 11. 2012 12:12
oprava-školníka ,když...))překlep v rozčílení.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.212.230.49 Blokovat IP
 

 

Re: blok u.s.
Poradna
Ultima
3. 11. 2012 12:16
Přesně tak, otroctví, robota-novodobě se tomu nadává workfare nebo také “aktivní politika nezaměstnanosti”, to už tady zůstane.
Re: Re: Re: "Dobrovolnost"
Diskuse
Kossuth
3. 11. 2012 15:52
Samozřejmě že je to účelová lež, ve skutečnosti se jedná o vykořisťování uchazečů o zaměstnání úřadem práce potažmo MPSV potažmo touto vládou. Úřad práce zneužívá finanční tísně nezaměstnaných a jejich závislosti na soc. dávkách či podpoře v nezaměstnanosti a podmiňuje výplatu těchto dávek výkonem VS čímž se opět dopouští protiprávního jednání. Nezaměstnaní jsou fakticky úřadem práce podrobeni nuceným pracím.
Veřejná stížnost a trestní oznámení k Kancelář presidenta
Diskuse
Jaroslav Kvasnička
4. 11. 2012 02:04
02.11.2012 02:46 Jaroslav Kvasnička Prosím Vás spoluobčané o Vaši pomoc.Díky tomu,že mě invalidu vláda Č.R. řádně nezajistila a stále vše zdražuje,tak mne prostřednictvím jejich lichvářský bank a jejich nájemných vrahů exekutorů o vše okradla a to i o můj domov,který tímto nesvéprávným způsobem podstrčila profesionáním podvodníkům,kterými jsou pan Antonín Klusák a jeho manželka paní Lenka Klusáková z Jamolice 182.Nejprve zavinili mou nesolventnost tak,že mi rozbíjením oken a dveří vyháněli mé partnerky i nájemce,které mi můj strýc povolil,tak abych sám na dům finančně nestačil,pak opili v restauraci v Pohořelicích mého strýce,kterým byl pan Bohumír Kvasnička,kterého opilého pod zakázanými depotními vysokohalucinogenními injekcemi o obsahu Risperdexu donutili aby sepsal u notáře,kterého on neznal a nikdy před tím neviděl takto neplatnou závětˇosoby trpící závažnou duševní chorobou,kde jeho ošetřující lékař psychiatr Mudr. Josef Fiala Ivančice Kounická ulice hrubě zanedbal strýcovu léčbu tím,že léky co mu předepisoval prý strýc jíst nemusí,tak proč by mu je předepisoval,tak je to manipulátor co vlastně napomáhal podvodníkům Klusákovým,že strýc nesvéprávně sepsal závětˇ v jejich prospěch a ani ne za týden ho mého strýce pana Bohumíra Kvasničku oni Klusákovi zabili v Pensionu v Mohelně za ochotné asistence pana vedoucího Pensionu Mohelno s panem Nováčkem aplikací neznámé látky s následným zametením důkazů kremací a představte si,že Okresní Soud Třebíč se mi vysmál a to samé i Krajský Soud Brno Rooseweltova 16,který mnou jakožto žalobcem pohrdal a jak už to tak bývá Ústavní Soud se od toho instancoval a tím se zbavil jakých koliv povinností a odpovědnosti a odmítl mou více než odůvodněnou stížnost.Světe div se a vrchol všeho je,že takto neoprávněně toto podvodem nabyté dědictví paní Lence Klusákové,kterou do svého kšeftu nastrčil její manžel pan Antonín Klusák potvrdil notář Judr. Jiří Strnad v Třebíči a to je od něj rovněž zrada a ne oprávněný právní úkon.Proto Vás prosím o pomoc abych mohl mít kde strávit Vánoce.Podotýkám,že jsem vlastně bezdomovec od roku 2006 kdy mi byla odpojena voda,elektřina a plyn.Můj dům je takto v destrukci jako já sám.Protože to pocitˇuji jako loupežnou vraždu spáchanou na mě Státem Česká Republika jménem České Republiky i ten fakt,že hlavní destrukční multizákeřný podvod na mě spáchala soudní znalkyně v odvětví psychiatrie Mudr. Marta Holanová Brno Taussigova ulice svými několikanásobnými křivými znaleckými posudky a lze ji považovat za více než dobře krytou ůstřední mafiánku všech soudů v České Republice a i ten fakt,že ke zločinu spáchaném na mém strýci panu Bohumíru Kvasničkovi po němž jsem já dědicem ze zákona je ty podvodníky Klusákovi z Jamolic navedla ke zločinu jejich advokátka Judr. Jitka Buršová zastupující žalovanou paní Lenku Klusákovou,aby mého strýce opili,donutili ho pod psychofarmaky injekcemi,které patří mezi tzv. mozkové inhibitory ve spojení s alkoholem obluzeného k sepisu takto neplatné závěti a dále pak aby ho zabili a budou mít můj dům hned.Protože pan Antonín Klusák v roce 2003 zkrachoval a jinak svou rodinu uživit než zákeřnými nebezpečnými podvody neumí.PROSÍM POMOZTE MI?Kontakt:720166491

Re: dostanu v cili diplom?
Diskuse
+ 50
4. 11. 2012 15:40
U mě byla docházka na poštu přes 3 měsíce a tam mi / při tzv. poslední návštěvě / vytiskli stejný papír jako vždy, ale tam byla napsána další návštěva na ÚP, tedy datum, tak pak už následovalo hlášení v uvedené datum na ÚP.
zdravím
Sjezd ODS
Diskuse
Nasazená VS
4. 11. 2012 16:05
Dnes jsem poslouchala Nečase na sjezdu a nechápu když prohlásil,že v této zemi by měl mít každý důstojnou práci a za ni důstojnou mzdu.Tak proč veřejná služba?Myslim že si s....e do huby.
CO BUDE PO VYCERPANI PODPURCI DOBY
Diskuse
BOZENA
5. 11. 2012 07:14
Po peti mesicich me vypsi davky podpory v nezamestnanosti a co bude dal ,mam narok neco dostavat nebo musim zadat.Ja jsem na uradu prace poprve a tak se vtom vubec nevyznam.ze zdravotnich duvodu jsem zamestnani musela ukoncit ,je mi padesat a jine sehnat nemuzu poradi mi nekdo co dal.Moc dekuji a krasny den
Donez a Veřejná služba
Poradna
Dokoupilová
5. 11. 2012 11:27
Dobrý den ,mám dotaz zda nemáte informaci zda se nebude systém Donez a VS rušit .... nebo zda probíhá nějaké jednání tyto povinnosti zrušit děkuji Dokoupilová
Re: CO BUDE PO VYCERPANI PODPURCI DOBY
Diskuse
Majkl
5. 11. 2012 12:00
Můžete si požádat o sociální dávky, ale pozor jsou na ně přísnmá kritéria. nesmíte mít moc úspor, nesmíte mít nějaké cenné věci. A Vaši spolubydlící nesmí mít nějaký příjem. Jinak Vám úřednice řekne, at vás živi oni, nebo cenné věci prodejte.
Re: Re: Re: Re: vyzvednutí karty
Diskuse
alena
5. 11. 2012 13:28
tak dnes jsem si na UP ohledně karty zavolala. a situace se má údajně tak. Protože ještě v srpnu jsem brala přídavek na dítě, tak už mi byla karta vystavena. i když ji teď už nepotřebuji musím si ji vyzvednout, a údajně podle paní na UP bude mít postupně kartu každý člověk a karta má platnost 4 roky,tak nevím.Tak jen trochu informací pro ty, kteří by se divili stejně jako já.
Re: Re: Re: Re: Re: vyzvednutí karty
Diskuse
ifka
5. 11. 2012 14:44
Dobrý den,
a čím úřednice obhájila to, že si kartu musíte převzít, podle jakého zákona jste povinna , něco převzít, co nepotřebujete? To je kiks úřednice, trošku já to osolte a kartu neberte. Nic nepobíráte.
Drábkův nesplněný slib. Složenkou už dávky nedostanete
Diskuse
Kossuth
5. 11. 2012 15:53
Drábkův nesplněný slib. Složenkou už dávky nedostanete
Více na:
http://aktualne.centrum.cz/finance/penize/clanek.phtml?id=762243#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-5
Re: Donez a Veřejná služba
Poradna
Kossuth
5. 11. 2012 16:17
VS je napadena u Ústavního soudu a do doby než Ústavní soud nějak rozhodně se určitě rušit nebude, jde o to, že je třeba zrušit nebo změnit zákon, který umožňuje úřadům práce vytvářet otroky v rozporu s Ústavou. Nelze od MPSV očekávat, že by iniciativně nebo dobrovolně zrušily VS nebo DONEZ. Co se týče systému DONEZ, tak ten už před několika měsíci označil veřejný ochránce práv za protiprávní neboli nezákonný a i o VS se vyjádřil ve smyslu, že se nejspíš jedná o nucenou práci atd., ale MPSV tyto argumenty nebere v potaz. Veřejný ochránce práv by měl přejít k „agresivnímu vyjednávání“ a ne se spokojit s konstatováním, že se jedná o platnou právní úpravu a že nemůže v tuto chvíli nic dělat.
odhlašeni
Poradna
block
5. 11. 2012 16:36
dnes jsem se byl odhlasit z pracaku na svou vlastni žadost bez udani duvodu a šlo to uplně hladce až sem se sam divil musime to tak dělat čim meně otroku tim lepe koncem prosince se zase pujdu přihlasit a uvidime jak to pujde doufam že dominy nebudou dělat problemy hodně nezaměstnanych by to takhle mělo dělat at jim narušujeme plany z donez a v s doufam že už ty nesmisly brzy zruši ustavni soud
nenechat se
Diskuse
nezaměstnany
5. 11. 2012 16:50
ahoj lidi daleko vice bychom si měli stěžovat na ty dominy z pracaku co oni si někdy dovolujou to je do nebe volajici nenechme si všechno nechat libyt chtělo by to taky se nějak rozumně domluvit a podat na ministerstvo prace hromadnou žalobu za nucene prace všechno jde když se chce chtělo by to informovat i e u jak se v česku porušujou lidska prava je my z česke vlady na bliti to je tak asi vše
 
Ten papír bude mít cenu zlata :D
Diskuse
Občan
6. 11. 2012 10:36
Tak jsem byl ráno opět na DONEZu. A jsem v šoku! V pátek mi vytiskli nabídku práce, dojezd jen 72 minut (1x přestup). Ale dneska se předvedli! Ta páteční nabídka byla alespoň ze stejného kraje jako bydlím. Ale dneska mi vytiskli nabídku z Hodonína! A já jsem z Plzeňského kraje :D
Re: Ten papír bude mít cenu zlata :D
Diskuse
Tomio nádeník
6. 11. 2012 12:16
Fobrý den,
Okamura už našel lék na nezaměstnanost)))
zde více
www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Okamura-nasel-lek-na-nezamestnanost-Drabek-Ten-uz-tu-mame-230271
Na poště to berou, jak jim to systém vyhodí,Donez je zmatek a jenom kšeftík české poště.
 
Re: Re: vyzvednutí karty
Diskuse
Vlada
6. 11. 2012 13:46
já dostávám podporu a chodí mi na účet
Re: nenechat se
Diskuse
Kossuth
6. 11. 2012 18:19
Taky bych se přimluvil za hromadnou žalobu na VS, nejvhodnější by bylo, kdyby se něco takového organizovalo pod záštitou ASN, jinak každý kdo byl rozhodnutím vyřazen z evidence ÚP, může proti takovému rozhodnutí podat odvolání (jako proti každému jinému rozhodnutí se kterým nesouhlasí) a pokud neuspěje ani s odvoláním, může podat správní žalobu (do 60 dnů od právní moci rozhodnutí) proti rozhodnutí správního orgánu o odvolání. Problém je v tom, že podání je zpoplatněno částkou 2000,- kč, dále je vhodné mít advokáta vzhledem k tomu, že je nutné správní orgán usvědčit z protiprávního jednání a ten asi taky nebude zadarmo. Možná by nebylo od věci, kdyby se tady na stránkách ASN zřídila speciální sekce, která by se věnovala správnímu řízení, spousta lidí nevyužívá svoje práva nebo ani neví o tom, že mají nějaká práva (podat odvolání, stížnost atd.), dále by zde mohly být vzory jednotlivých podání, stížností apod.
Držte palce!
Diskuse
Občan
6. 11. 2012 21:22
Dne 27.11.2012 bude veřejné vyhlášení nálezu Ústavního soudu!
http://www.concourt.cz/clanek/JednaniSoudu/type/7373
Re: Držte palce!
Diskuse
Občan
6. 11. 2012 21:24
Pardon, zatím pouze ústní jednání. Jestli to bude probíhat stejně, jako když Wagnerová a Rychetský před celým národem udělali z Toplánka a Julínka idi*oty. Snad jen výsledek by oproti tzv. regulačním poplatkům mohl být jiný.
Každopádně se ledy hnuly!
Š I K A N O V Á N Í NEZAMĚSTNANÝCH V ROZPORU S ÚSTAVNÍM ZÁKONEM
Docházka nezaměstnaných – DONEZ
Frencis
7. 11. 2012 08:57
Paní Plívová, sloužíte "švejkovskému zřízení", které postihuje svojí neschopností nezměstnaným osobám zajistit pracovní příležitost. Dokonce se mají omluvenky nosit na pošty. Osobám, kterým toto neschopné Ministerstvo práce a sociálních věcí neschopné nejen, že neplatí žádnou podporu v nezaměstnosti, neumožnilo rekvalifikaci, kdy osoba, která ukončila střední školu nemá na podporu v nezaměstnanosti nárok vůbec, přičemž se musí hlásit na poště, je vysloveně b u z e r a c e poctivých lidí bez práce.
Neschopné ministerstvo s neschopnými úředníky namísto, aby postihlo skutečně skupinu osob pracujících na "černo", debilními opatřeními postihuje jinou skupinu osob namísto, aby jednoduše postihla skutečné "černé duše".

Je to byrokracie a "NESCHOPNOST" úředníků za peníze pocivých lidí!!!!!
Z důvodů přetížení Česká Pošta zamyšlí rušit pobočky, kde se budou nezaměstnaní hlásit. Pravděpodobně u vietnamců v pračkách pod názvem "Večerka", kde si budou vybírat doručenou poštu, předloží omluvenku a koupí si konopí!!!!!!!!!!!!

BUZERACE - NESCHOPNOST, TO JE VAŠE KRÉDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Ten papír bude mít cenu zlata :D
Diskuse
Jana
7. 11. 2012 09:22
:)) To se vylepšují služby pro nezaměstnané. Stále jsme skuhrali, že nám žádné nabídky na DONEZ na poště nedávají. Tak vylepšili systém. Napráskali tam pár možná volných pracovních míst a ty nám nyní budou nabízet.
eva
7. 11. 2012 09:40
Otroctví v Českých zemích přece zrušila už Marie Terezie ne? A DRÁBek je prosím kdo????? Imbecil!
jsem v šoku
Diskuse
dia
7. 11. 2012 11:56
Tak to jsem tedy netušila, jaká je to diskriminace. Do února letošního roku jsem chodila na DONEZ, sotva to skončilo, tak jsem celé léto chodila na veřejný práce zadarmo. A teď po 2 měsích od nucených prací musím znovu absolvovat DONEZ, a to mi hned na pracáku řekli, že jakmile skončím, tak mě zařadí znovu na veřejný práce, takže je to pořád dokola, ani se mi tomu nechce věřit, jak s člověkem zachází. A to mám VŠ, jenomže jsem z Ústeckého kraje, kde je nejvyšší nezaměstnanost, tak mám smůlu, a to mi řekla, že takhle donekonečna zadarmo můžu makat až do důchodu, to je co??
Re: jsem v šoku
Diskuse
Jana
7. 11. 2012 12:30
...jsem z Ústeckého kraje, kde je nejvyšší nezaměstnanost, tak mám smůlu, a to mi řekla, že takhle donekonečna zadarmo můžu makat až do důchodu, to je co??

Bohužel součastná realita.!!!!
Jak lze přijít o práci
Diskuse
Jana
7. 11. 2012 12:47
http://finance.idnes.cz/za-chybu-na-pocitaci-dostala-vypoved-dvp-/viteze.aspx?c=A121030_122222_viteze_sov
Re: jsem v šoku
Diskuse
Kossuth
7. 11. 2012 13:27
Zkuste si stěžovat na úřední postup (opakované zařazení do systému DONEZ), nejlépe řediteli pobočky úřadu práce kam docházíte, požadujte konkrétní důvody opětovného zařazení do systému DONEZ, pokud úřad práce vaší stížnosti nevyhoví, podejte stížnost veřejnému ochránci práv. Nesmíte si nechat všechno líbit.
jsem v šoku
Diskuse
dia
7. 11. 2012 13:33
Byl tady z Vás někdo také opakovaně zařazen do systému DONEZ? Napište mi prosím Vaše zkušenosti. Díky.
Re: Ten papír bude mít cenu zlata :D
Diskuse
Kossuth
7. 11. 2012 13:36
To je jen taková šaškárna, aby se mohly na ministerstvu honosit tím, že na poště dochází ke zprostředkování zaměstnání, jen zoufalý pokus o obhajobu protiprávní zvrhlosti DONEZ.
Tajný přílepek rozhodne o sKartě. Je v zákoně o dětech
Diskuse
Kossuth
7. 11. 2012 13:42
Tajný přílepek rozhodne o sKartě. Je v zákoně o dětech
Více na:
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=762528#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-4
Nezaměstnaných ubude stát mění pravidla počítání
Diskuse
Kossuth
7. 11. 2012 13:52
Nezaměstnaných ubude stát mění pravidla počítání
Více na:
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/prace/clanek.phtml?id=762625#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-4
Návrh na zrušení reformních zákonů projedná Ústavní soud koncem listopadu
Diskuse
Linda666
7. 11. 2012 14:03
Ústavní soud (ÚS) svolal první veřejné jednání o návrhu poslanců ČSSD na zrušení 14 reformních zákonů ze sociální, zdravotní i daňové oblasti. Uskuteční se 27. listopadu. Plénum soudu si při jednání vyslechne názory kritiků i zastánců reforem. Je možné, že týž den soudci také rozhodnou.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Navrh-na-zruseni-reformnich-zakonu-projedna-Ustavni-soud-koncem-listopadu-252735
Re: dostanu v cili diplom?
Diskuse
Sakic
7. 11. 2012 15:37
No jsem na to zvedav, podle vseho to vypada na kiks v systemu. Pri posledni navsteve jsem byl proste shledan jako osoba mimo DONEZ, prestoze k vyrazeni nebo normalnimu ukonceni nedoslo. Zajimave.

Cekam mily dopis z UP, abych se co nejdrive dostavil a vysvetlil me nedostaveni se k navsteve DONEZ na poste. Budu take mily, ja mam vsechny papiry v poradku. :)

 

Re: Re: dostanu v cili diplom?
Diskuse
Hanka
7. 11. 2012 17:07
jenže to bohužel není pravidlo,někdy lidé chodí dřív na veřejné práce než na poštu:(
Re: Re: jsem v šoku
Diskuse
Hanka
7. 11. 2012 17:12
u nás v jižních čechách je to samí.Řekli mi,že na poštu a veřejné práce můžu chodit víc než jednou a já už v zimě(leden až duben) chodila 3 měsíce na poštu,musela jsem mít omluvenku i na to,že potřebuji syna vyzvednou ze školky.Ale je zajímavý,že někdo na tu poštu ještě nemusel(viz moje kamarádka,která je na p.ú 4 roky),tak teda nechápu podle čeho se ty úřednice rozhodujou kdo na tu poštu bude chodit a kdo ne..asi jak se vyspí,jinak se to neumim vysvětlit.
Pomoc
Poradna
Leona
7. 11. 2012 19:52
Dobrý den, dnes jsem podepsala smlouvu a VS a v pátek na ní mám nastoupit, mohu se ještě zítra z evidence odhlásit? A jaký mám uvést důvod?A Kolik se prosím vás ted platí za zdravotní a sociální? děkuji za odpověď.
pro Leonu
Poradna
Leona
7. 11. 2012 21:02
Dobrý večer,
evidence na pracáku je dobrovolná, ani podpisem k výkonu VS se nic nemění.
Ukončit evidenci lze bez udání důvodu, Veřejnou službu jste neodmítla a neodmítáte, ale chcete v součastnosti ukončit evidenci na úp bez uvedení důvod a to je rozdíl, takže Vás nemůžou sankčně vyřadi, že odmítáte VS ,a maříte IAP.
Více zde v diskusi
www.akcnispolek.estranky.cz/clanky/diskuse.html
Doneste to písemně, nedejte se vmanipulovat do toho, že ukončujete evidenci na úp z důvodu výkonu VS,hlídejte si co jim podepisujete a kdyby z Vás někdo páčil důvod k ukončení, tak at Vám ukáže , podle jakého zákona to vyžaduje, at Vám to podloží právně, že máte povinnost uvádět důvod!-protože jak už jsem psala evidence na úp je dobrovolná a můžete ji kdykoliv sama ukončit bez udání důvodu.

Používejte termín ukončení evidence.
Je mi opravdu na zvracení z tohoto státu
Diskuse
ABC
7. 11. 2012 23:08
Tady je nutné si pořizovat při každém "jednání" s úředníky nahrávky. To je opravdu hnus, ale já to tak dělat budu a hodlám si veškeré rozhovory s úředníky nahrávat. Nelze jinak. Stydím se za tento stát. Pamatuji si, jak kdysi, ješte na ZŠ, se třídní učitelka ptala, zda jsme hrdí na to, že jsme Češi. Dnes bych ji poslal ..... někam.
Re: Pomoc
Poradna
Radek
7. 11. 2012 23:24
Odhlásit se můžete kdykoliv. Bez udání důvodu, nebo můžete říct z osobních (rodinných) důvodů. Za zdravotní se platí 1080 Kč, za sociální kolem 2 tisíc měsíčně, ale to sociální není povinné. Změnu musíte na pojišťovně nahlásit do 8 dnů. Za měsíc, kdy je alespoň 1 den plátcem pojištění stát, vy neplatíte nic.
Re: A teď si myslete co chcete!Kdo je vlastně blbej?My?
Docházka nezaměstnaných – DONEZ
Odpověď panu Drábkovi
8. 11. 2012 09:31
Pane Drábku, kdo tu buzeraci vymyslel, Vy a vaši podřízení, nebo snad nezaměstaní.
Tak kdo je skutečně blbej, možná na to přídete i sám!!!!
Re: pro Leonu
Poradna
Kossuth
8. 11. 2012 15:59
Přesně tak je třeba vycházet z ust. § 29 písm. b) zákona o zaměstnanosti, z tohoto ustanovení nelze dovozovat, že by uchazeč o zaměstnání měl povinnost mít vážný důvod ve smyslu ust. § 5 písm. c) zákona o zaměstnanosti, v případě dobrovolného odhlášení z evidence uchazečů o zaměstnání na vlastní žádost (ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání na vlastní žádost). Úřednice by se dopouštěla protiprávního jednání, pokud by podmiňovala odhlášení z evidence na vlastní žádost existencí vážného důvodu. Úřad práce nemá žádnou pravomoc vyžadovat po vás jakýkoliv důvod odhlášení z evidence a naopak vy nemáte žádnou povinnost úřadu práce sdělovat důvody vašeho odhlášení z evidence.
nečas
Poradna
nezaměstnany
8. 11. 2012 16:39
vubec nepřehanim když srovnam diktatora nečase s diktatorem stalinem začiname byt diktatorskou zemi s fašistickou fazonou top 09
do důchodu snad jen pro ty co to maj 2014
Diskuse
ladislav
8. 11. 2012 16:41
Bez ohledu na to , co US, tak komunisti a soc.dem deklarovali,že ty Donezy a Vs a Sockarty zruší ,takže do voleb, lépe předčasných
ANONYM
8. 11. 2012 17:17
Váš návrh je super, je mi 52 let , už v 45 jsem přišla o práci a další nenašla a nenajdu, jednak proto, že je zlikvidovaný lehký průmysl i těžký, v likvidaci je školství, zdravotnictví , zemědělství a vše co fungovalo, na jedno místo je 14-18 lidí a to zdravých, mám ČID a vláda se stará akorát o sebe a ne o zaměstnanost lidí a jít do důchodu by bylo prima.Je hodně lidí, kteří jsou na tom jak já, jsou nezaměstnaní nuceně a když máte na jídlo a další výdaje jen 2800 Kč, tak z toho živořit je hrůza. Já bych je dala Kalouskovi jako plat, ať ukáže, jak z toho zvládne žít.Jde o to ,jen tento návrh prosadit.
Re: jsem v šoku
Diskuse
Nezaměstnaný
8. 11. 2012 20:08
Dobrý den, tak se prostě pravidelně odhlašujte a přihlašujte a budete chodit "navštěvovat" dominy asi přibližně stejně často, jako předtím , než byly tyto nesmysly zavedeny .
pošta
Diskuse
donez
8. 11. 2012 22:58
já donez několikrát vynechal a na poště vždy jen chtěla co tam má napsat za omluvu vždy sem jí řekl že to bylo z důvodu hledání práce.
když jsem donez úspěšně dokončil a šel na pracák, tak o mojich absencích nepadlo ani slovo a aby si udělala radost tak mě poslala na veřejné práce.
po prvním úspěšném 4 hodinovém pracovním dnu jsem stačil vynadat všem zaměstnancům technických služeb kteří pohrdali lidmi z vs a chovali se k nim jak k trestancům a řval jsem tak že vylézali lidi z oken z okolních paneláků !
druhý den jsem se odhlásil na pracáku a myslím že zaměstnanci děkují bohu že se mě zbavili ! teď jsem na pracáku znovu a když to zjistila ta moje dáma která mě na vs poslala tak se hodila marod a já se na ní tak těšil !
Brumeda-Müllerová
Diskuse
Brumeda
9. 11. 2012 11:04
Dobrý den,
tak koho dosadí na post min. práce a soc. věcí? Snad ne Ludmilu Müllerovou (TOP 09),kterou tak vehementně dotlačuje Schwarzenberg.
Spol.Brumedy,tunel -nemocnice Bruntál 90léta....a Müllerová(
/Zdroj noviny 5 +2 dny/
Re: Re: jsem v šoku
Diskuse
dia
9. 11. 2012 14:02
Tak jsem si došla k řediteli pro vysvětlení, proč jsem znovu zařazena do systému DONEZ. Vysvětlil to tím, že jsem v evidenci uchazečů o práci 4 roky a tudíž mě mohou opakovaně a stále dokola posílat na veř. práce a na poštu. Že to mají v předpisech a nejde s tím nic dělat. Je zajímavé, že někteří nezaměstnaní nemusejí chodit ani na poštu ani na veř. práce a jsou daleko déle v evidenci. Asi je to případ od případu a také, k jak sympatické úřednici patříte.