Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv diskusních příspěvků - duben 2012 (3)

28. 1. 2013

 

Dany
15. 4. 2012 17:12
Ano, to si zaděláváme na budoucí problém, který se týká určitě hodně lidí. Nezaměstnanost v předdůchodovém věku ( od 50 let) i dříve je častá. Nevím z čeho si mám platit soukromně na budoucí důchod, když i vláda organizuje práci, bez peněžních příjmů a likviduje tak množnost tyto práce vykonávat lidem za plat. Vůbec nevím jak v tomto státě žít. Snad jen krást. Lidé budou umírat dříve, protože už nyní není na léčebné poplatky a léky.
Odpovědět | Smazat | IP: 213.192.60.32 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: moje dobrovolná veřejná služba zdarma
Diskuse
Radek
15. 4. 2012 17:15
Ten právník byl opravdu moudrej. Tenkrát jen málokdo tušil, kam to tady povede.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Veřejná ostuda p. Drábka
Diskuse
sarka
15. 4. 2012 17:27
Myslím,že když se odhlásíte sama nemají nárok loudit proč.Brigádou může být myšleno,výpomoc seniorovi v okolí,Tak jaké potvrzení.A také úřady se k nám chovají nemravně,tím myslím práce zadarmo,tak proč my se máme k úřadům chovat slušně.Taky mi není jasné proč Vás oslovila přímo obec,ale tady v tom Kocourkově je vše možné.
Odpovědět | Smazat | IP: 109.224.89.19 Blokovat IP
Re: Re: Re: Veřejná ostuda p. Drábka
Diskuse
Majka
15. 4. 2012 18:10
Jsem také v podobné situaci, mě je 55 let,zavřeli nám fabriku, jsem osoba zdravotně znevýhodněná ,nic nepobírám, živý mě manžel, jen za mě platí zdrav. pojištění a ted musím dojíždět na poštu se hlásit, jak nějaký zločinec za celoživotní dřinu ve fabrice. Vždy, když navštívím poštu ,jsem tam sama, připadám si hrozně. Musela jsem začít brát léky na nervy. věřím, že člověk/Drábek/ bude za vše jednou zodpovídat a bude potrestán.
Odpovědět | Smazat | IP: 62.204.234.15 Blokovat IP
Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
jana
15. 4. 2012 18:29
taky mě to překvapilo, ale myslím si, že prostě pracák nahlásil obci nezaměstnané u kterých VS připadá v úvahu a obec už si je asi může na VS pozvat. Známá mi to potvrdila, měla to přesně tak, z pracáku nic, jen z obce. určitě pokud člověk odmítne, tak to nahlásí na pracák a je to asi jedno, komu to člověk odmítne, jestli obci nebo PU
Odpovědět | Smazat | IP: 213.211.62.59 Blokovat IP
pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
přímo obec
15. 4. 2012 19:10
Bylo to z obce doporučeně poštou,nebo jenom obyč.obálka?Ptám se proto, že taky nebudu makat jenom za zdrav.pojištění a v případě nabídnutí VS od UP to vysloveně neodmítnu, ale odhlásím se z evidence UP.
A nevím jak bych postupovala, kdyby mě nadrzo kontaktovala jako první hned obec.
Co tam říct, pořád mi přijde, že mají zasílat osobní údaje na obec z UP až potom, co to se mnou proberou na UP, přece nemůžou vědet jestli nabídnutou VS přijmu....tak jen tak z luftu zasílají osobní údaje všech, kdo spadá pod danou obec bydlištěm a je v evidenci.
V podstatě zašlou na obec osobní informaci o mě, že jsem u nich v evidenci, aniž by nejdříve někdo na UP zjistil zda vůbec VS přijmu....v tom případě, že se odhlašuji by žádné info o mě na obec nešlo!
Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.217.47 Blokovat IP
Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
lenka
15. 4. 2012 19:58
nebylo to doporučeně. klidně bych mohla i říct, že jsem nic nedostala, i to se stává. Já jsem se nad tím jaksi vůbec nepozastavila, že mi to přišlo z obce, nevěděla jsem jak to funguje. na úřadu jsem už nebyla 2 měsíce.
Odpovědět | Smazat | IP: 213.211.62.59 Blokovat IP
Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
sarka
15. 4. 2012 20:00
Podle mě nikoho na ÚP nezajímá,zda VS příjímáte nebo ne.Z vlastní zkušenosti jsem pochopila,že mám na výběr budˇ souhlas s výkonem VS nebo vyřazení z evidence ,pokud nepodepíšu VS.Proto jsem se dobrovolně odhlásila sama.
Odpovědět | Smazat | IP: 109.224.89.19 Blokovat IP
Re: Vyhození z Veřejné služby a následkem toho vyřazení z evidence UP
Poradna
úmyslné maření
15. 4. 2012 20:48
Bere, ale můžete se odvolat, protože vyřazuje se pro úmyslné maření součinnosti s úřadem práce při zprostředkování zaměstnání, a v odvolání uvedete, že to nebylo ÚMYSLNÉ-at´Vám to dokážou...
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Nezaměstnaný
15. 4. 2012 21:11
Dobrý den , pokud to nebylo doporučeně, není povinnost to tedy převzít a neexistuje doklad o doručení .

Dále tedy není na to třeba nijak reagovat a jen bych vyčkal , až nastane den , kdy mám jít na úp a tam bych jim na otázku , Es ist in Ihren Fall etwas Neues ? , odpevěděl , Das ist eine neue : Dnes se jdu odhlásit z evidence úp . Trval bych na nesdělování důvodu , případně , že se potřebuji učit v cizině cizí jazyk v terénu .
O psaní z obce tzv. obyčejném , tedy ne recommender , bych se nezmíni a pokud by se na něj ptala domina z úp , optal bych se , jaký mělo mít vzhled , tj, obyčejné či doporučené. A řekl bych , že nic nedošlo a zeptal bych se , jestli je to v tuto chvíli , kdy opuštím dobrovolně evidenci úp , nějak důležité .
A s tím bych skončil a ještě bych trval na tom , aby mi vzhledem k okolnosti , že budu delší dobu nepřítomen, nejsa na českém útzemí ,aby mi dali papír o ukončení dnes či zítra , že bych jej nemohl již vyzvednout a vrátil by se jako marný .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.34.5 Blokovat IP
Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
informace kde komu
15. 4. 2012 21:43
Přesně tak.Souhlas.Obyčejný dopis si můžou strčit do ....Si můžou trhnout! To je vrchol, takže na obec se zašle seznam lidí co hledají práci přes Úp, nebo co?! To je únik osobních dat!
Osobní data a soukromá informace o komkoliv se má předat tomu subjektu, či obci AŽ POTOM,až se ujistí zda chci vykonávat určitou VS, zda třeba nemám i vážné důvody mzi ně patří i dost citlivé osobní důvody!
A to má zjistit ten kdo má moje osobní data a to je ÚP a ne stylem, že tak tady máte seznam těch otroků, máte tady jejich adresy a jsou v evidenci ÚP-ten rok, ten dva tady bere takový dávky, tady ten prd, všichni bydlí u Vás v obci, tak at´ si starosta Lojza vybere kdo se mu hodí a osloví ho za obec!!!
Co to je !
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Přímo obec
15. 4. 2012 21:51
p.uvedla, že v dopisu od obce bylo i že se má přijít vyjádřit na obec k VS---
Vyjádřit na obec....to jako třeba jim svěřit vážné osobní důvody pro které nemůžu VS vykonávat, kdybyc je měla?! Na obec? Toto má jednoznačně prvotně na starost ÚP, ta ma jako prvotní nabídnout VS a třeba i právě ty vážné osobní důvody, zjistit od uchazeče o placenou práci ona, ne předat to obci jako seznam nábytku.
Jsem evidenci ÚP , JSEM UCHAZEČ O PRÁCI, ALE PLACENOU PRÁCI!
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Pokračovaní
15. 4. 2012 22:04
......."Lojza " je naštvanej na Karla a tak se mu pomstí - vybere ho na neplacené otroctví pro obec, možná pro výstrarhu dalším. Jen ať prohrabuje skládku za vsí, kope kanály....... pokud Karel pracuje málo, Lojza ho nahlásí na UP a ten ho vyřadí z evience....Karel už nebude brát vůbec žádný peníze .... FUJ FUJ
Odpovědět | Smazat | IP: 213.192.60.32 Blokovat IP
 
Ota
15. 4. 2012 22:16
Obce měly dříve pastoušky -chudobince, nyní mají otroky. To je opravdu pokrok!!!!!!!
Odpovědět | Smazat | IP: 213.192.60.32 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Nezaměstnaný
15. 4. 2012 23:37
Dobrý den , já osobně předpokládám , že oni to posílají pouze jako obyčejné psaní proto, že to je již za hranou zákona. Povinnosti lze ukládat jen dle zákona a subjekt, příště to může být třeba poppelářská firma s.r.o. , nemůže ukládat povinnosti a sice předvolávat. Takže i kdyby to přišlo od nějaké drzého agilního pracovníka OÚ ,tak se jim může zamotat hlava tím , že se jim může odpovědět emailem , na základě jakého zákona jsem povinen absolvovat návštěvu OÚ a žádný takový neexistuje, rozhodující je, že člověk k obci ve chvíli dopisu není v žádném právním vztahu . Nejedná se o přečin či přestupek či cokoliv, co může obec projednávat z úřední povinnosti . Takže oni dobře vědí , proč to poslali jen obyčejně. Jistě , příště to zkusí třeba doporučeně . Ale pouhé konstatování , ať mi předvedou jaký je zákon , co mi předepisuje je povinně uposlechnout a povinně absolvovat návštěvu OÚ , tak takový zákon neexistuje . To by jim zamotalo hlavu . A konstatování ,že možná budu jejich pracovník veřejné služby je hloupý nesmysl. To je asi jako by přísště si chtěli někoho předvolat, protože možná bude třeba někdy v boudoucnu obviněn z pomalování plakátů a odsouzen k veřejně prospěšným precem na obci a tak proto předběžně .
Takže ,nereagoval bych ani na doporučený dopis, musí tam být uvedana povinnost a zákon na základě kterého je povinen člověk absolvovat "návštěvu" OÚ .
Velmi by jim zamotalo hlavu (ikdyž jen fiktivní tvrzení) , že právě můj advokát podal na státním zastupitelství na onoho zaměstnnace OÚ oznámení za tr. čin obchodu s lidmi . Věřte mi ,že by se neozvali , nikdy nevědí , co bude . A jen to , že servilní justice to odloží , neznamená , žo to tak není . Může být, že to někdo dotáhne k ESPL (po vyčerpání debilit na české justici) , a uložena ČR povinnost odškodnit a zajistit a vydat k tr. stíhání dotyčného . Jelikož toto je trestný čin stejně trestný ve všech státech EU .
Protě doporučuji jim to maximálně ztížit a občas nenápadně pohrozit ,

Oni ti šmejdi také vlastně hrají nezaměstnaným na nervy, tak proč občas jim nepřipomenout , co se těm šmejdům jednoho dne přihodí .
Prostě , někde možná mají na obci ještě zbytky právního povědomí a možná si říkají , že to může krachnout a namočit se do obchodování s lidmi , což toto je , se jim nechce . I kdyby jim to sto adokátů tvrdilo , že to je jen pro zachování pracovních návyků , do lochou by šel ten , kdo by to podepsal . Tak možná proto si dávají pozor . Ale jinde jsou již zaslepeni vidinou práce zdarma a to jim zatemnilo rozum .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.34.5 Blokovat IP
Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Nezaměstnaný
15. 4. 2012 23:58
Dobrý den , jsem názoru , že obec si zrovna tak může pozvat dalajlámu a má to podobnou právní platnost (Navíc může být člověk pobytem mimo čr a v tom případě nelze osobě, jež se nenachází na území čr , ani nic nařizovat) , za čárou nařizovací úravpmoc končí . Ani soud nemůže doručit do ciziny nějakou povinnost v dopise člověku , který je na cizím území . Třeba aby se dostavil tam a tam. Nemá pravomoc , jen na území čr.
Takže kašlal bych na debilky a jejich "pozvánky" a jejich pozvánka není opřena o zákonem předepsanou povinnost .

Prostě , mohou si třeba člověka pozvat na obec kvůli nepovolenému záboru veřejného prostranství , avšak nemohou jej pozvat jen proto, že teď je jako nezaměstnaný a hodil by se jim jako otrok . Již kvůli tomu s nimi nekomunikovat . Jsem přesvědčen , že to je již za hranou zákona , o čemž svědčí zřejmě absence textu v dopise o povinnosti navštívit úřad na základě konkrétního zákona s příslušným paragrafem . Musilo by tam být cosi jako :

Jelikož jste nezaměstnaný , jste povinen se v ten a ten úřední den dostavit dle paragrafu toho a toho zákona toho a toho . Nemůže to však být jen s pouhým konstatováním že jste nezaměstnaný dle zákona o zaměstnanosti či jak se ten šmejd jmenuje .
Musilo by prostě v nějakém paragrafu být psáno : nezaměštnaný je povinen na přímou výzvu orgánu st. správy či samosprávy nebo dokonce i podnikatelského subjektu (typu popelářská firma či údržba zeůeně či krajská zdravotní akciová společnost) i bez předběžně projednané výzvy úřadem práce a tomu předcházejícího jednání s nezaměstnaným na úřadě práce v přímé příčinné souvislosti s případnou veřejnou službou u onoho subjetu , povinen se dostavit .

Tak toto není a věřte že nebude .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.34.5 Blokovat IP
Re: Re: Pastoušky a otroci
Diskuse
Nezaměstnaný
16. 4. 2012 00:13
11.2.2010Donucovací pracovny
Donucovací pracovny jsou veřejné ústavy, které mají osoby k práci způsobilé, však jí se štítící nebo jinak nespořádaný život vedoucí (žebráky, tuláky, nevěstky a t. p.) donucením ku pravidelné práci, působením náboženským a vyučováním naváděti ku spořádanému životu. Liší se tedy právě svou stránkou donucovací od takových pracoven, které slouží k tomu, aby osobám chudým, výživy nemajícím, ale k práci způsobilým poskytla se pomoc zaměstnáním dotud, až zase najdou výdělek. Do takových vstoupiti nikdo nemůže býti nucen, aniž v nich mocí držán; ovšem odmítne-li, když o chudinskou pomoc se ucházel, nabízenou mu práci v pracovně. neobdrží podpory jiné a může býti stíhán trestně, dovolává-li se přes to dále dobročinnosti nebo toulá-li se bez zaměstnání. Nejstarší typ těchto obyčejných chudinských pracoven jest anglický work-house. Donucovací pracovny samy, rozšířené tou dobou hlavně v Němcích, Rakousku, Švýcarech a Nízozemsku, rozeznávají se tedy od chudinských pracoven tím, že dodávají se a drží se tam osoby způsobu výše naznačeného mocí a donucují se prostředky disciplinárními k práci a pořádku Co do způsobu dodání panují však rozdíly. V některých státech mohou takové osoby odevzdány býti do práce nucené jen tehdy, když soudce v rozsudku, kterým jim pro tuláctví, žebrání atd. uložil trest, zároveň vyslovil, že mohou býti dodány do donucovací pracovny. O dodání samotném rozhoduje pak správní úřad. To platí nyní zejména v Rakousku a v Prusku a držení takových osob v donucovací pracovně má tedy pak povahu dodatečné vazby napravovací (correctionelle Nachhaft). Jinde, zejména v král. Saském, Bavořích, Virtembersku,Oldenbursku, též ve mnohých kantonech švýcarských může úřad správní bez předchozího rozsudku soudcova dodání naříditi. Rozdíl donucovacích pracoven od vězení záleží (kromě jistých z věcí plynoucích odchylek ve způsobu nakládání atd.) zejména též v tom, že nedodává se káranec do donucovací pracovny hned z předu na určitou dobu, nýbrž že doba jeho pobytu v ní-v mezích jisté maximální lhůty zákonně předepsané-řídí se dle chování jeho a dle míry nastalého polepšení. Až do zák. z 10 května 1873 č. 108 ř. z. i v Rakousku rozhodovaly o odevzdání do donucovací pracovny (v Čechách zvané "káznicí") správní úřadové.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.34.5 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Ewa
16. 4. 2012 10:05
Obce překračují rámec svých pravomocí.
Souhlasím , že nic neopravňuje obec, aby ona sama prvotně vyzvala ústně, nebo písemnou fomou občana k tomu, aby přišel na obec, podotýkám ještě jednou na obec vyjádřit se k nabídce na VS. To může sice učinit,ale ne jako první, před ÚP.
Jsou různé osobní a vážné důvody pro které se VS může odmítnout a to musí prvotně řešit ÚP a když to řeknu laicky, tak ne prvotně to říct kdejaké slepici na obci, nebo jim debilně vysvětlovat, že mám důvody do kterých oni nemají co vidět z pozice obce.-to je opravdu moc.
Obec nemůže vědet, i kydž má přístup k informacím ÚP, jestli nebudu vůči VS se hájit téma výše uvedenýma důvodama.
Obec si má kontaktovat občana, se kterým už Úřad Práce tohle probral a je jasné, že pro odmítnutí VS nemůže již mít osobní, vážné , zdravotní, etické a jiné podobně...důvody.
To se na obci nemá co ventilovat, musí jim stačit, že budou mít na práci levnou, nebo dokonce zdarma pracovní sílu, třeba pouze jenom za zdrav. pojištění, jak to polsední dobou je zvykem.-což je hnus.
Práce za 800,- kč na měsíc....
Protože stát odvádí na ZP občanům v evidenci ÚP něco kolem cca 800,- kč měsíčně a pokud´ nic jiného nepobírá, tak je to jenom za těch osmset.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Ewa
16. 4. 2012 10:34
....vysvětlovat kdejaké slepici na obci, a pak to samo ještě opakovat další na ÚP, to už můžu rovnou vypustit do místního rozhlasu.
Ne, tohle-tj VS, musí jako první uchazeči o práci nabídnout ŮP, protože to není tak jednoznačné jak se to může jevit z dostupných informací o občanech v evidenci ÚP určené pro obce, či subjekty.
Takže at´ mi ukážou podle kterého zákona je občan hledající si práci prostřednictví ÚP, povinen se nejdříve vyjádřit k nabídce VS na obci.

A taky kde je v zákoně, že mě můžou obesílat jako první poštou a vyzývat jako první před Úp, at´ se laskavě přijdu an obec vyjádřit k nabídce VS?

Jedna věc je, že mají určitý přístup k nejnutnějším informacím o občanech v evidenci ÚP a druhá věc je jak s tím mají nakládat a jaké mají pravomoce!
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Přestaňme si pořád jen stěžovat!
Docházka nezaměstnaných – DONEZ
PETR
16. 4. 2012 11:35
JÁ UŽ JSEM PÁR TAKOVÝCH SCHOPNÝCH IDIOTŮ CO SI VYTVOŘILI PRÁCI ZNAL,NĚKOLIK JE UŽ PO SMRTÍ,NĚKOLIK NA ÚTĚKU,MNOHO JICH VYBÍRÁ POPELNICE,PROBLÉM JE ,ŽE SE MĚNÍ 2X DO ROKA PODNIKATELSKÉ PODMÍNKY,PLATBY APD.TENTO NEPRŮHLEDNÝ SYSTÉM ZNIČIL VÍCE LIDÍ NEŽ KOMUNISTÉ V 50 LETECH.KDYŽ BUDE STÁT CHTÍT ,KAŽDÉHO DROBNÉHO PODNIKATELE ÚČETNĚ ZLIKVIDUJE.STĚŽOVAT SI BUDETE MOCI NA NÁDRAŽÍ..POKUD JSTE ÚSPĚŠNEJ RÁD BYCH VIDĚL VAŠE ÚČETNICTVÍ.
Odpovědět | Smazat | IP: 94.74.229.60 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
lenka
16. 4. 2012 11:57
vidím kolik debaty má zpráva způsobila. Mám pocit, že jsem snad první komu přišel dopis přímo z OU aniž mě informoval PU. tak dnes jsem se byla odhlásit. BYLO TO BEZ PROBLÉMŮ.Paní se mě zeptala, jestli jsem si našla práci, řekla jsem ne, ale mám osobní důvody. To bylo vše. Pak mrkla do PC a řekla, vy máte veřejnou službu? řekla jsem že ne. "Vy jste mi žádnou VS nenabízeli" a ona na to:" to by vás kontaktoval starosta OU a teprve pak by jste se smlouvou /pokud bych souhlasila/ přišla na PU. pokud bych nesouhlasila obec by to nahlásila a byla bych vyřazena. "no teď se vás to už stejně netýká". a to bylo vše. tak vážně nechápu jak můžou jednotlivé PU mít různé postupy. Protože hodně lidí tady píše, že jim VS opravdu dali k podpisu přímo na Pu. Já teď ještě musím na OU dat vědět že již nejsem v evidenci PU a tudíž nepřijdu. Mám z toho fakt " radost", jsme vesnice a všichni se tu známe takže to si zase někdo na mě" zgustne ".Celý víkend jsem to v hlavě řešila. Když to vezmu do detailu, tak mám pocit že snad naše zákony- nebo přímo ústava udává že člověk má za svou práci nárok na plat. tak nevím. Jestli by tím platem bylo oněch 800 co za nás platí ZP. možná se mi trochu ulevilo, ale stejně to není řešení na dlouho, co budu dělat dál, místo pro nás v naši letech není a kdy si vydělám na důchod?
Odpovědět | Smazat | IP: 213.211.62.59 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Nezaměstnaný
16. 4. 2012 12:42
Dobrý den , jsem názoru ,že obci nemusíte dát vědět nic, Vy nejste jejich poskok a oni na Vás nemají žádnou pravomoc a Vy nejste povinna podávat vysvětlení , to lze jen fízlům či státnímu zastupitelství . Takže doporučuji se s nimi nebavit , žádnou povinnost, opakuji vůči nim nemáte.
A navíc byste přijala jejich nemravnou hru a musila jim říkat , že jste se odhlásila a oni by dolovali , z jakých důvodů . Poslat k čertu . Co to bude příště . Takže nebavit se a vyhodit .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.79.210 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Jana
16. 4. 2012 12:52
Dobrý den,
tak tam jenom zavolejte, že nejste v evidenci ÚP a hlavně jestli teda na obec půjdete, já osobně bych nanejvýš zavolala, tak jim nic nemusíte podepisovat, nic vysvětlovat.
Já fakt nevím, kdo všechno z obce a jak může nakládat z informacema o občanech hledajících práci přes Úřad Práce.
To vidím jasně:
Karle když už jseš na obci, tak mrkni jestli ta Kropáčková něco nebere ze sociálky, víš já ji moc nemusím, tváři se tak povýšeně tak ji pošlem zametat.
Ne, nebere má tady jenom hrazeno zdrav. poj.
To, neva, tak at´ si těch 800stovek odpracuje.
Tak jo, já něco vymyslím a pošlem ji za obec dopis at´ jde třeba stát ráno u školy a převádí děcka jo pak může zametat.
Tak, jo, to jsem zvědavá co nám tady nato řekne, kdy ji pozveš?......a podobně, obec je malá!
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Jana
16. 4. 2012 12:56
Přesně, nebo tam vůbec nejít, nemájí na Vás žádnou páku, jak Vás donutit to vysvětlovat na obec.
Já čekám, že mi tady zazvoní někdo přímo u dveří z obce, podotýkám, že neberu odstátu žádné dávky, hradí pouze ZP.
Už na mě stejně všichni hledí , že jsem doma, hlavně takový te kecy od poštačky, která je místní, jako třeba- Jó to se někdo má, a nebo nevzbudila jsem Vás!!!A pracujete? Já ji neodpovídám, pouze, jenom je to je dneska hezky a zdar.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
lenka
16. 4. 2012 13:20
ani nevíte jak vám rozumím. Já už jsem v takovém stavu, že nemám vůbec náladu chodit ani na různé akce nebo rodinné oslavy. protože vždy se najde někdo s otázkou- a už něco máš? manžel nechápe že nemám chuť nikam chodit, ale došlo to tak daleko, že se člověk za to stydí, jako by ně co udělal. Mrzí mě, názory lidí, kteří práci mají: že na nás dělají, a jenom ať nás vyženou zametat apod. vím že je část lidí, kterým nezaměstnanost vyhovuje ale myslím si že je jich opravdu minimum.Kdo to nezažil neví jak to člověka postihne. No a ta VS to už je jen hřebíček do té rakve.
Odpovědět | Smazat | IP: 213.211.62.59 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Nezaměstnaný
16. 4. 2012 13:24
Dobrý den , no je to svárázný typ barterového obchodu s lidmi . (to je dávný typ obchodu , kde se za zboží či služby platí jiným zbožím či službou) .
To se ví, že to porušuje vše , co platilo a platí doposud. Není přeci možné platit člověku pojištěním .
Tyhly dominy na úp by se samy , až je vyrazí a nabídnou jim totéž , budou takto hájit. Jen mi nejde do hlavy , proč se k něčemu takovému propůjčují a samy to nesabotují , stačí dělat jen jako , takhle se stávají spoluvinicemi na tr. činu obchodu s lidmi .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.79.210 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
sarka
16. 4. 2012 13:58
Plně souhlasím s názorem nezaměstnaného.OÚ nekontaktovat,dnešním dnem jste osvobozena od jakýchkoliv nesmyslů ÚP a OÚ.Jen je s podivem, kolik prac.míst je k dispozici, jen mají jednu vadu na kráse. Jsou bez finanč.ohodnocení a jistota platby na důchodové pojištění také nic.
Odpovědět | Smazat | IP: 109.224.89.19 Blokovat IP
Re: Dobrovolné odhlášení z ÚP jako prevence VS
Diskuse
veterán
16. 4. 2012 15:44
Tato rada zde v podstatě zní stále dokola a někdo pořád přemýšlí jak to vyřešit jinak. Nic jednoduššího není než se odhlásit z ÚP, za 1 den až 2 měsíce se znovu přihlásit a po cca 2 měsících se znovu odhlásit a tak stále dokola. Stále lepší než vykonávat VS. Znovu se přihlásit na ÚP do 2 měsíců stačí, neboť zákon hovoří u osob bez zdanitelných příjmů, že tento stav musí trvat po celý kalendářní měsíc. Tím je myšleno po celý měsíc např. březen a ne od 7.3. do 6.4. Příklad :
odhlásím ze z ÚP 1.3.2012 a stačí se opět přihlásit až 30.4.2012 (je ale dobré nechat se nějaký den rezervu). Za březen i duben bude za vás plátcem pojistného stát. Ani v jednom měsící jste nebyl osobou bez zd. příjmů po celý kalendářní měsíc. Vždy jste byl 1 den v evidenci ÚP. Je třeba se ale domluvit na zdravotní pojišťovně a po odhlášení z ÚP do 8 dnů doručit potvrzení o době evidence na ÚP s tím, že se opět na ÚP zaevidujete a po té doručit potvrzení, že jste opět v evidenci ÚP.
Odpovědět | Smazat | IP: 88.102.64.60 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Nezaměstnaný
16. 4. 2012 16:43
Dobrý den , to zcela bohatě stačí . Ale i tak to vypadá , že tápají a dělají triky a chtějí vystresovat nezaměstnaného člověka .Oni by samozřejmě pak mohli Vám poslat psaní číslo dvě , proč jste nereagovala na psaní č. 1 , takovou hru nervů . Já občas těmhle šmejdům napíši , že obchodiují s lidmi a sdělím jim , že před vstupem do cely ji budou odebrány věci , jimiž by mohli být nebezpeční sobě a okolí , také taková ha nervů a bude jim poskytnuto písemné vysvětlení , jak se chovat v cele a tam si jej mohou číst a ve vazbě je prý "jinak" dle mluvčí vše v pořádku až na to že tam občas někdo přijde o život , jako Otakar Tomek . Prostě jim také musím občas zahrát na nervy , jistěže pod pseudonymem a z různých proxyserverů .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.79.210 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pracujeme zadarmo-proč?
Diskuse
Nezaměstnaný
17. 4. 2012 03:32
Dobrý den , rád bych doplnil , že právo nakládat s osobními informacemi a toto je zejména na malé obci velmi osobní informace (to že je člověk nezaměstnaný) , tak lze jen dle zákona a není vyloučeno ,ž e zde mohlo dojít i k poškození konkrétního člověka , například dostat jej do řečí .Člověk má právo žít na zapřenou - incognito , to je dáno i judikátem nejvyššího soudu . Takže asi by toto neměl vědět nikdo jiný ,než strarosta , možná místostarosta , ale již ne třeba hospodářka či ta , co dělá na obci takovéto papírování (placení vodného a popelářské poplatky) .
A sice jim nelze zakázat někoho pozvat , dokonce ani dalajlámu ne , ale i tak je ten dopis Vám nekorektní . Správně mělo být tam napsáno , ale to by nesměli mít chování řeznického psa , asi toto :

Dobrý den , omlouváme se , ale obrátil se na nás úp , který nás vyzval k organizování veřejné práce za nulovou odměnu , jen jsem si Vás dovolili oslovit , jako obyvatelku naší obce , zda byste byla tak laskava a případně , není to v žádné případě žádná Vaše povinnost , se mohla u nás neformálně zastavit a případně se podívat , co bychom Vám mohli nabídnout . Ale není žádná povinnost na tento dopis nijak reagovat . Tak se nezlobte , Ádiós .

Ale to víte , z hulváta či nevychovaného člověka šnebo nějaké doroty šlechtice neuděláte , nemají tito žádnou noblesu , je to póvl , který by se vyjímal na vojně.

Tyhle kriply jsem velmi dobře poznal na zákl, voj,. službě a je vidět, že za třicet let se nic nezměnilo , spíš je to horší .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.79.210 Blokovat IP
kšeft pro prac.agentury ubere práci na úp
Diskuse
Zita
17. 4. 2012 08:31
Zprostředkování přes agentury
Další změnou je možnost převést zprostředkování zaměstnání z úřadů práce na pracovní agentury. Ty za to budou dostávat za každého uchazeče 5000 korun, za jeho umístění 1250 korun a za jeho setrvání v pracovním poměru na dobu neurčitou po dobu nejméně šesti měsíců dalších 500 korun.
zdroj
prace.cz/poradna/aktuality/detail/article/podpora-v-nezamestnanosti-zprisni-podivejte-co-schvaluji-poslanci/
Tak to budou zprostředkovatelé z úp taky bez práce.)
Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.211.9 Blokovat IP
Re: kšeft pro prac.agentury ubere práci na úp
Diskuse
Zita
17. 4. 2012 08:36
Každý ví jak nevýhodné bývají pracovní smlovy přes prac. agentury, když nejste zrovna extra kapacita o kterou se na trhu práce rvou, a k tomu ještě se agentura nažere s dávek od státu, -5tis za uchazeče, tomu říkám obchodování s lidma.
Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.211.9 Blokovat IP
Re: Re: Re: kšeft pro prac.agentury ubere práci na úp
Diskuse
Zita
17. 4. 2012 14:01
Když mají i na tak vysoké odměny---
Zdroj
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/senat/Nastvany-Stech-Drabek-dava-urednikum-obri-odmeny-a-lidem-rika-setrete-220408

Odměny až 600 tisíc

Připomeňme, že vyšlo najevo, že za posledního půl roku ministr Jaromír Drábek schválil dvacet prémií vyšších než sto tisíc korun. Čtyři náměstci Jaromíra Drábka si tak přišli na bonusy vyšší než 200 tisíc korun. Úřad uvedl pouze jména a částky, ne však, komu která patří. Vysoce odměněni byli David Kafka, Vladimír Šiška, Karel Machotka a Petr Šimerka. Dostali odměny 270, 350, 500, a dokonce 625 tisíc korun.
Drábek se hájí, že lidé, kteří odměny obdrželi, ušetřili resortu miliardy.


Se štedře rozdává ze státního. Co by se stalo kdyby nerozdal tolik pěnez ze státní kasy? NIC BY SE NESTALO, pochybuji, že by někdo nechtěl i tak dobře placenou práci, tak proč tak vysoké odměny? To není jen tak, to by jen tak neriskoval, že bude vláčen v mědiích, že na jednu stranu škrtá a druhou rukou rozdává, v tom bude něco jiného.
Co z toho všeho ještě bude,ono všechno spolu nějak souvisí.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: veřejná služba
Diskuse
Tonda
17. 4. 2012 16:42
Je to až 20 hod./týd. Můžete dostat 1 hodinu týdně, a maximálně až 20 hodin týdně. Ne méně a ne více !!!!! I tak se ovšem dostanete do této obludné mašinerie,která vás otrocky semele. A nezáleží kolik hodin vám určí. Nebudete jen na trhu práce,ale i na trhu s otroky. Protože veřejná služba, oproti veřejné práci je zcela zdarma. Místo na plantáži ve Virginii v roce 1860, budete pracovat pro neziskový sektor u vás v místě bydliště. Vašemu známému přeji,pevné nervy !!!
Odpovědět | Smazat | IP: 88.100.35.197 Blokovat IP
Re: veřejná služba-tunel na nezaměstnané
Diskuse
Jana
17. 4. 2012 16:55
Podle čeho byla stanovena doba k výkonu veřejné služby?

Doba nejvýše 20 h za týden je opatření, které má zabránit tomu, aby osobám nebyla nabízena více než poloviční doba normálního pracovního úvazku za týden. To znamená, že osobě může být nabídnuta i 1 hodina týdně na veřejné službě, ne však 21 h týdně.

Jaká je nejkratší přípustná délka výkonu veřejné služby týdně?

Nejkratší doba výkonu veřejné služby není zákonem stanovena. Stanovování konkrétního počtu hodin bude zohledňovat individuální podmínky jak u klientů, tak u organizátorů veřejné služby a může se v rámci týdenního plánu výkonu veřejné služby různit.

http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/62
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: veřejná služba
Diskuse
ABC
17. 4. 2012 16:55
Ještě dodám, že se nebere ohled na státní svátky, soboty i neděle. A pokud budete mít pohovor, neberou se žádné ohledy a budete nuceni si čas strávený na tomto pohovoru, pokud si to subjekt zařídí, nadpracovat jako trest, že jste si vůbec dovolila hledat práci.
Odpovědět | Smazat | IP: 81.200.54.251 Blokovat IP
Re: Re: veřejná služba
Diskuse
Jana
17. 4. 2012 17:05
Dobrý den,
je to nechutné chtít po někom práci a nezaplatit mu, jak to bývá pouze třeba jenom za zdrav. pojištění.
Opravdu je to na hraně zákona?
dobrý názor link http://soudek.blog.idnes.cz/c/235635/Verejna-sluzba-Cisarovy-nove-saty.html


Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Pseudoveřejná služba
Diskuse
Anonym
17. 4. 2012 17:55
Zajímalo by mě, kolik vyfasovaly stranické pokladny ODS a TOP 09 a pan Drábek a pan Topolánek, za to, že opatřili podnikatelům bezplatné nevolníky, na kterách šetří mzdu,SP, ZP a Daň z příjmu ?Nebylo by vhodné podat na VS žlaobu u některé evropské instituce, třeba u soudu pro lidská práva va Štrasburku, naše zaprodané soudy to řešit nebudou.
Odpovědět | Smazat | IP: 195.113.164.130 Blokovat IP
Re: Pseudoveřejná služba
Diskuse
ABC
17. 4. 2012 18:03
Dokud nerozhodne náš ÚS, nikam se nehneme. I kdyby tady vzniklo modré gestapo a vraždilo nezaměstnané, čekalo by se na rozhodnutí ÚS. Ovšem jestli by se dobrovolně nechal někdo zlikvidovat na náhradní díly (transplantace orgánů za pohřeb "dárce" - vládní návrh ODS) je otázkou :)
Odpovědět | Smazat | IP: 81.200.54.251 Blokovat IP
 
Re: Re: veřejná služba
Diskuse
MAM
17. 4. 2012 20:14
Můžete mě prosím napsat jakou dobu VS /měsíců/ můžou nezaměstnaní vyfasovat? Je to jen 20 hodn celkově za měsíc. Můžeto být tedy odpracováno v jednom týdnu nebo v měsíci? Rozumím tomu dobře,že se jedná o 20 hodin a tím končí VS?
Odpovědět | Smazat | IP: 62.204.234.15 Blokovat IP
Re: info
Diskuse
Ewa
17. 4. 2012 20:44
Dobrý večer,
ještě to celé dílo sociální reforem nekončí.
Společnost iDTAX se doposud jako jediná chlubí patentem na elektronickou účtenku, která je podle Šišky pro projekt sociálních karet, který letos hodlá ministerstvo rozjet, nezbytná.
více zdroj
darny.blog.cz/1202/je-to-venku-miliony-za-nefunkcni-system-davek-plynou-otci-kristyny-koci
Uvidíme kdo všechno si ještě z toho soc.paskvilu nasosne penízky, a třeba opět Drábek rozdá navíc ,jak už to jednou udělal ,nejvyšší prémie.
Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.211.123 Blokovat IP
Rozhovor o DONEZU s ombudsmanem
Diskuse
Olda
17. 4. 2012 21:21
Dnes v Haló novinách je článek "DONEZ v rozporu s Listinou práv a svobod". Jedná se o rozhovor HN s Pavlem Varvařovským, ochráncem práv.
Dotaz: V souhrnné zprávě o činnosti ochránce v uplynulém roce opět navrhujete několik doporučení, kterými by se podle vás měli zákonodárci zbývat. O co konkrétně jde?
... Jedno z doporučení se týká například i evidence uchazečů o zaměstnání v systému DONEZ, jehož fungování je dle mého názoru v rozporu se zákonem o zaměstnanosti i s Listinou základních práv a svobod.
...
Navrhujete ze zákona o zaměstnanosti odstranit povinnost některých nezaměstnaných hlásit se několikrát týdně na vybraných pobočkách České pošty. Proč s tímto ustanovením nesouhlasíte a máte už nějaké informace o tom, že by vám ministerstvo práce mohlo vyhovět?
Systém DONEZ je prezentován jako projekt prevence nelegální práce. Potíž je ale v tom, že tohle mají kontrolovat a trestat inspektoráty práce, zatímco úkolem Úřadu práce je zprostředkovávat zaměstnání. Úřad práce tedy překračuje zákon, jestliže v rámci takového projektu ukládá uchazečům o zaměstnání povinnost hlásit se několikrát týdně na poště, aniž by jim tam zprostředkovával práci a poskytoval poradenství, jak je jeho úkolem. Vadí mi to však i lidsky.
Uchazeči o zaměstnání jsou zařazením do systému DONEZ fakticky podezíráni, že porušují zákon, což je nedůstojné. Obzvlášť, když si uvědomíme, že při spuštění tohoto systému do něj byli automaticky zařazováni všichni absolventi a nezaměstnaní do 26 let. Zda poslanci mému doporučení vyhoví, nevím, ze strany ministerstva však s velkou ochotou patrně počítat nemohu.
Jedná se o článek Jany Dubníčkové, jehož celé znění je na http://www.halonoviny.cz/articles/view/292841
Odpovědět | Smazat | IP: 89.102.175.129 Blokovat IP
kšeft pro prac.agentury
Diskuse
ifka
18. 4. 2012 08:21
Jaký rozdíl to má pro mrtvé, osiřelé a bez střechy nad hlavou, že šílená zkáza je činěna jménem totalitarismu či ve svatém jménu svobody a demokracie?

Mahátma Gándhí

Jaký má pro mě smysl, že byl svržen komunismus a je už demokracie, pluralita názorů...a podobně, když není dostatek práce pro důstojný život, když se s člověkem zachází jak s nevolníkem na trhu? -VS pouze za zdrav. pojištění....
Jaký rozdíl v mám vidět?! Lidi jsou bez práce, práce je málo, hodně občanů končí na ulici.
-------------------------------------------------------------
Komunismus padl, ale příčiny jeho vzniku jsou zpět.
Ludvíka Vaculík-coment k dokzmentu Robota
-------------------------------------------------------------
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Donez
Poradna
nezam.
18. 4. 2012 10:56
Zdravím a přeju vytrvalost, mé chození bylo od konce listopadu do počátku března, 2 x i 3 x v týdnu, na ÚP tehdy řekli že budu chodit častěji na poštu, ale neřekli mi že to bude až tak často, asi abych jim nenadávala. (Žádné dávky z ÚP neberu, platí mi jen zdravotní.) Jste jak pes u boudy , nikam nemůžete odjet, nic si naplánovat ( celou dobu jsem čekala až mi to skončí, protože bylo mi nepříjemné objednávat se k lékaři a vysvětlovat víte já nevím na kdy se mám objednat, protže se chodím hlásit na poštu a nevím jaký budu mít další termín návštěvy, to samé s opravářem ) . Je to velice ponižující, jako člověk nikoho nezajímáte, na poště se s vámi nebaví - hlavně hlídejte si čas, protože když máte ob den jinou hodinu, tak se to už pozdějc plete, někdy jsem se i 3 x denně dívala, na kolikátou hodinu vůbec mám jít, abych jim nedala příčinu k mému vyřazení, na to dost lidí taky nechtěně pohořelo. Vaše soukromé a rodinné problémy vše jde stranou, priorita je pošta !
Tak to chodí v našem demokratickém státě, jste jak mukl. Ještě držela jsem se času max. půl hodiny předem, tady v diskuzi dříve uváděli že snad tolerují cca 1 hodinu ale to vám nikdo neřekne, konkrétní podmínky nikde nevyčtete, tak jsem to absolvovala jak uvádím.
Vydržte! Přeju hezký den všem. takže
Odpovědět | Smazat | IP: 88.146.206.2 Blokovat IP
Re: Re: Re: Založme družstvo
Diskuse
Olda
18. 4. 2012 13:59
Každý nezaměstnaný má v naší republice nějaké vzdělání, profesi. Roste množství zejména mladých nezaměstnaných bez praxe, starších s velkou praxí, ale nežádaných před důchodem...
Družstvo by sloužilo pro své členy, zajišťovalo by práci, praxi pro mladé, výrobu, služby ve všech oborech činnosti. Tak jak to činí jiné firmy a pseudofirmy. Mohlo by být vlastní agenturou, čerpající od státu, EU dotace na zaměstnávání nezaměstnaných, ubralo by tunelářům dotace. Bralo by práci pseudoagenturám překupujících pracovní sílu lidí.
Zlepšilo by život nezaměstnaným.

Na webu : http://az.utopia.sk/liferay/web/alternativa-zdola/druzstevnictvi
je o tom celý elaborát.
Člen ASN Vokoun by mohl o tom zprostředkovat bližší informace, podrobnosti.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.102.175.129 Blokovat IP
Re: Re: Re: Vyhození z Veřejné služby a následkem toho vyřazení z evidence UP
Poradna
ABC
19. 4. 2012 00:42
To jste prosím Vás vyčetl odkud? Žádné sankce za odvedenou práci na VS udělovat nelze! Nemohou Vás tudíž vyřadit a pokud tak učiní, doporučuji podat stížnost na inspektorát práce a obrátit se na ombudsmana. Taková hloubková kontrola by jim určitě prospěla.
 
Tonda
19. 4. 2012 16:34
Jedná se o 20 hodin týdně !!!! A to až po dobu 3 měsíců !!!! I kdyby se jednalo jen o týden,nic na tom nezmění fakt že to je nechutné využití lidí pracovat jako otrok zadarmo. Mimochodem i ten otrokář vám dal alespoň najíst,aby jste mohl ( a ) dobře pracovat,tady ani to nedostanete. Spíše si myslím že časem dostanete ránu bičem přes záda....
Odpovědět | Smazat | IP: 88.100.35.197 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Vyhození z Veřejné služby a následkem toho vyřazení z evidence UP
Poradna
ABC
19. 4. 2012 20:18
Ovšem, ale v IAPu není nic o vyřazení z evidence za pracovní výkon na VS. Krom toho, kdo Vám dokáže zlý úmysl? Můžou Vám nakecat, co je libo, Vy se však musíte držet platným zněním zákona o VS (hmotné nouzi). Na mě to také zkoušeli, ale bránil jsem se a od té doby si už raději dávají pozor. Nesmíte se nechat jen tak odbýt! Na ten jejich otrokářský web si mohou psát, co chtějí! Myslím, že se ani nejedná o oficiální informace MPSV, ale o naprosto nedůvěryhodné informace za účelem zastrašit lidi, podobně jako za nacismu v hitlerovském Německu!

"...zákon neobsahuje bonifikaci a sankci za výkon veřejné služby pro osoby v hmotné nouzi a také sledování aktivity u osob v hmotné nouzi"

viz. http://goo.gl/RAeAQ
Odpovědět | Smazat | IP: 81.200.54.251 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: veřejná služba
Diskuse
Nezaměstnaný
20. 4. 2012 00:03
Dobrý den , a proč se raději na tu dobu neodhlásíte . Když to tak udělá každý , tak se ten ničemný systém položí .
Místo toho té domině pak můžete říci , jak Vás mrzí , že nebudou rozvíjeny Vaše pracovní schopnosti ve Vás utajené v pracovním kolektivu pod vedením koordinátora .
Smát se můžete pak na chodbě .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.42.135 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vyhození z Veřejné služby a následkem toho vyřazení z evidence UP
Poradna
Radek
20. 4. 2012 01:04
Máte pravdu, museli by prokázat úmyslné maření zadaného úkolu. Když nařídí zamést chodník, nebudou počítat, kolik zbylo na zemi lístečků, ale když se bude někdo místo zametání opalovat, může mít problém.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: veřejná služba
Diskuse
Otrok
20. 4. 2012 06:09
Jen na uklidněnou,znám několik otroků kterým byla smlouva sepsána na 6 měsíců/80 hod měsíčně.Jeden případ mně dosti zarazil,jeden z otroků přinesl z ÚP smlouvu která byla dokonce sepsána na půl roku po osmi hodinách denně,prostě na plný úvazek.Po upozornění byla smlouva z ÚP přepsána na 80/hod měsíčně,Prý se jednalo o omyl!!!
Odpovědět | Smazat | IP: 90.177.240.250 Blokovat IP
Re: Re: veřejná služba
Diskuse
Petr
20. 4. 2012 07:47
Podal jsem žádost o informace na příslušný úřad práce (dnes jim projde termín) kolik mají uzavřeno smluv na VS a s jakými subjekty. Zjistil jsem totiž, že nezaměstnané posílají i ke spol. s.r.o. - což jsou společnosti založené za účelem vytváření zisku. To by bylo opravdu již za hranou zákona. Jak to budu mít, pošlu to ombudsmanovi, na kterého jsem se už v této věci obrátil...
Odpovědět | Smazat | IP: 89.190.90.193 Blokovat IP
!
Re: Re: veřejná služba-je-budoucnost-zamestnanosti-v-praci-zadarmo
Diskuse
Ewa
20. 4. 2012 08:14
Svět se neustále vyvíjí v technologiích, již není potřeba tolik zaměstnanců na některé profese, zvládnou to stroje a to stačí řídit méně lidi od pc a podobně- z toho je jasný , že nemůže být práce pro tak velkou populaci lidstva.
Řešení nehledají v kratších úvazcích, to je pro kapitalismus nepřijatelné.))
Je pro ně výhodnější opravdu vzít odněkud levnou prac sílu, a tu tam mít pořád a za prd a k tomu ještě může vzít otroka z ÚP a má vystaráno.
Ale kdo, KDO? bude kupní síla, když nebude práce, nebudou peníze, bude malý odbyt, budou to skladovat...?
Nesnáším ty kecy, že podívejte se kolik je lidi v obchodě a mají plné vozíky, no ALE KDY???
Je to většinou když je něco levně , přece musí lidi něco jíst.Opravdu časem, ale nebude mít občan tohoto státu ,člověk této zeměkoule ani na toto NEJZÁKLADNĚJŠÍ -JÍDLO,BYDLENÍ.
Už ted´ jich hodně žije z ruky do pusy, bydlí na ulicích a práce za výdělek , ze kterého přežijete je čím dál méně.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Jsou-li všichni odborníci za jedno, je na místě opatrnost. Bertrand Russell
Diskuse
Ewa
20. 4. 2012 08:33
Pravdivá úvaha Bertranda Russell ,v češtině jsem to nenašla, ale stojí zato si to přeložit, nebo hodit do překladače.
http://www.zpub.com/notes/idle.html
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Ne, nezaměstnaní opravdu zadarmo pracovat nebudou
Diskuse
Janča
20. 4. 2012 10:01
chtějí placenou práci, ne otroctví!
http://www.denik.cz/ekonomika/jsem-nezamestnany-ale-zadarmo-pracovat-nebudu-20120420.html?_fid=l3b6
To nikdo z těch , kdo chce na VS zaměstnat občana pouze za zdrav. pojištění nechápe?!
Obce vzpamatujte se a nabídněte pracovní možnost, ne práci zadarmo!
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Opravdu hezká představa,jak po celodenní práci bez nároku na mzdu,jdu večer spát pod most a cestou to vezmu kolem kontíků,kde Tesco vyhazuje prošlé zboží,abych si našla něco k večeři.Protože,když budu pracovat bez finančního ohodnocení,tak jinak ani dopadnout nemohu.
Odpovědět | Smazat | IP: 109.224.89.19 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: SMLOUVA
Poradna
Marek
20. 4. 2012 10:33
Pěkný den vinšuju, tak jsem to zkusil, teda zatím se jen odhlásit,ale údajně kdybych se přihlásil znova,tak mě tam hned pošlou, že prý je to spekulativní jednání. Nezájem, že neuplynou dva měsíce, prostě okamžitě
Odpovědět | Smazat | IP: 77.78.88.230 Blokovat IP
Re: veřejná služba
Diskuse
Jana
20. 4. 2012 11:57
Dobrý den,

od ledna 2012 platí nový zákon o zaměstnanosti, ve kterém současný ministr práce J. Drábek z Top O9 rozšířil institut veřejné služby. Podle tohoto zákona může být nezaměstnanému evidovanému déle jak dva měsíce na úřadu práce uložena povinnost zadarmo odpracovat 20 hodin týdně v rámci veřejné služby.
Těch 20 hodin za měsíc platilo do konce roku 2011 a týkalo se to těch, kteří byli dlouhodobě nezaměstnaní a měli nárok na životní minimum.

Jana
Odpovědět | Smazat | IP: 213.226.196.105 Blokovat IP
 
Re: Re: Re: Re: Re: veřejná služba
Diskuse
Tonda
20. 4. 2012 13:57
Plně s vámi souhlasím,holt sytý hladovému nevěří ! Já mám štěstí že ke mě jsou ty pracovnice slušné a hlavně bych také po sobě už více šlapat nenechal. Spíše je smutné že této vládě všechny ty lumpárny co vymýšlí na nezaměstnané prochází !!! Porušují se i mezinárodní dohody o právech občanů,ale zde se nikdo ani nepozastaví že tu jsou lidé bráni jako rukojmí úřadů práce a jsou z nich děláni otroci. Je to hnus nejhrubšího zrna. Ale jak se říká vše do času...
Odpovědět | Smazat | IP: 88.100.35.197 Blokovat IP
Re: Re: Re: veřejná služba
Diskuse
Tonda
20. 4. 2012 14:09
Tak to jsem zvědavý co vám odpovědí,jsem přesvědčen že tento trh s otroky se bude zřejmě rozrůstat a zapojovat se do něho stále více organizací. Kdo by nechtěl aby pro něho pracovali lidé zadarmo !! Pokud podle mého toto soud nezarazí,tak to bude pro někoho super byznys. Ono se zde dá vydělávat i na tom ,že někdo bude ponížen na úroveň otroka. Myslím že možná budete nemile překvapen co vše je zde možné,až se dovíte ty počty těch smluv !!!
Odpovědět | Smazat | IP: 88.100.35.197 Blokovat IP
Nejsem nezaměstnaná
Diskuse
Ema Nekolná
20. 4. 2012 15:54
Nejsem nezaměstnaná, ale žiji v okrese s vysokou nezaměstnaností a tak mám okolo sebe lidi bez práce. Vidím, jak se na nezaměstnanosti přiživují různé agentury, některé v rámci EU a stejně nikomu (kromě sebe) nepomůžou. Stejné je to i s rekvalifikací. Doporučí někoho na oprávnění řídit VZV, ale nezajistí mu praxi a tak je rekvalifikace jenom na vykázání činnosti ÚP. Celý tenhle systém je drahý a nepropracovaný, nebo nepromyšlený. Na nezaměstnanosti se ale podílejí i města svojí chamtivostí.
Znám případ, kdy majitel šikovného objektu, ve kterém by mohl někdo podnikat, zklame zájemce (a je jich hodně), když jim sdělí, jakou sumu požaduje město jako nájem za kousek trávy. Tedy pozemku, na kterém ten objekt stojí. No a přidají se lidumilové z ČEZ ...
Péči o nezaměstnané vypracovávají a provozují lidé, kteří nemají páru o tom, jak postupovat.
Odpovědět | Smazat | IP: 88.103.143.89 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: veřejná služba
Diskuse
Petr
20. 4. 2012 16:26
Uvidím až mi to pošlou, zatím právě dnes prošvihli termín 15 ti dní, ve kterých mi měli odpovědět! Čili úřad práce nedodržuje zákony! Jak takový úřad chce jiné zákony uplatňovat a vymáhat na obyčejných lidech? Už se s nima nechci sr... a zavažuji v případě veřejné služby trestní oznámení "překročení pravomoci veřejného činitele a neoprávněné obohacování"...
Odpovědět | Smazat | IP: 89.190.90.193 Blokovat IP
Re: nevhodné názory
Diskuse
Nezaměstnaný
20. 4. 2012 16:47
Dobrý den , ale i tak, pokud je ten paragraf platný , tak je prováděn lživě. Jelikož jedna věc je být v hmotné nouzi , avšak neoficiálně , ale zde se tím rozumí , že ten dotyčný je papírově v hmotné nouzi čili že má na to papír od úřadu . Čili lze dovodit , že jiných osob , jež nežádají žádných dávek , se tudíž nesmí týkat.
A přesto ti vypatlaní šmejdi toho zneužívají a sami svůj zákon porušují .
Ale jak říkám , proč se lidi raději nedohlásíte z úp a zákonitě to lehne.
Dopadlo by to asi jako , kdyby se základní vojenská služba pouze nabízela, a nebyla pod hrozbou vězení . Prostě armáda by onehdy v tom měla rozjeté obrovské peníze a rekruti nikde a to by je ruinovalo . Tak to nešlo , kvůlli tomu kriminálu .
Zde to přesto lze , takže nechodit na žádné práce zdarma a naopak , dobře si ty kurvy , co se na tom posílání na práce zdarma podíleli a podílely , zapamatovat a až přijde čas a nějak se to třeba otočí , tak proti nim uspořádat mediální štvanici , podobnou té , co spustila média na Otakara Tomka a do týdne jej nebylo , případně jim dát možnost se z napravit , nejlépe nastoupit do ústavu nápravné výchovy za obchod s lidmi , alespoň 12 let nepodmíněně v organizované skupině .
Odhaduji , že se na tom obchodu s lidmi může podílet tak 30 000 přímo zainteresovaných ať již zaměstnanců , tak i jejich představených .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.71.110 Blokovat IP
Re: Re: nevhodné názory
Diskuse
Nezaměstnnaý
20. 4. 2012 17:31
Dobrý den , zde se sice píše , že obec si může zjišťovsat informsace, ale dle odst. 4) nikoliv předběžně , jelikož jak zde uvedeno : osoba , vykonávající veř. sl. , zda tato již ji někdy v minulosti vykonávala a s jakým entusiasmem může být dotázán úp .
Takže lze dovodit, že pokud nějaký kripl na obci , věda z "jiných" informačních zdrojů, že je ten či onen místní obyvatel na úp , tak že by bylo vhodné jej kontaktovat "předem" , tak to z tohoto paragrafu nevyplývá , takže to bude asi svévolné konání .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.71.110 Blokovat IP
Úřad práce je jakýmsi novodobým ekvivalentem tržiště otroků.
Diskuse
ifka))
20. 4. 2012 17:53
Dobrý den,
děkuji za vysvětlení. Už se dá opravdu jenom očekávat, kdy se veřejně bude pracovat i pro ziskový sektor. Zatím se to děje potichu. Je to nepochopitelné jak se překračuje i doba 20hodin týdně, viz zde někdo uváděl v diskusi.
a zase jeden názor zde
http://www.vasevec.cz/blogy/prace-bez-naroku-na-mzdu-osvobozuje
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: SMLOUVA
Poradna
Radek
20. 4. 2012 18:00
Tak to je zajímavá informace. Podle zákona ale na VS nemohou poslat dřív než za ty 2 měsíce od přihlášení. Takže nějaké kecy o spekulativním jednání si můžou strčit někam. Ze zákona je to jednoznačné. Tady bych maximálně doporučil odhlásit se na co nejdelší dobu, ne jen na 1 den, to by pak mohli těžko žvanit o spekulaci.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
Správní řízení
Diskuse
katka
20. 4. 2012 21:03
Taky, jsem nezaměstnaná,nepobírám žádné sociální dávky a tak mě poslali na veřejné práce. To jsem odmítla,je proti mě vedeno správní řízení.
neváhala jsem a napsala článek do novin o lidských právech a vše kolem těchto prací,který mi i otiskli.Na toto správní řízení jsem podala odvolání a teď čekám jak se to vyvine. Já pevně věřím že v můj prospěch.
Odpovědět | Smazat | IP: 88.103.252.49 Blokovat IP
Re: Správní řízení
Diskuse
Nezaměstnaný
20. 4. 2012 23:59
Dobrý den ,

je to tak sice správné , ale jde o to , že oni , ať dělají jakékoliv lumpárny, mají plat a Vy potřebujete mít klid na nějakou jakoukoliv práci (nemáte příjem , třeba i ne "nazeleno") i po dobu pobytu na úp a přitom nedělat zadarmo veřejné práce jako nějaký mukl (i ti hákovali za socialismu za odměnu a neodcházeli z lochu s prázdnou) . Takhle může nastat několik možností : do doby, než oni by proti Vám rozhodli, tj. dejme tomu , že soud dostane rozum a zarazí již tuto lumpárnu s veřejnou prací, tak pokud rozhodnou že Vás vyhazují na 6 měsíců (i po rozhodnutí soudu ) , bude to samozřejmě neplatné , a pokud (třeba dostanou vnuknutí a budou mít své informace, že se chystá toto zrušit) , tak Vás nevyhodí a napíší , že jste nic neporušila a nebo , když budou vidět, že se již chystá ten soud vydat rozhodnutí , tak počkají na něj a podle něj uprací svou verzi , např. bude-li mít soud rozum , tak to napíší třeba tak, že je to již bezpředmětné (aby neztratili tvář) a že paragraf , který v mezičase přestal platit, nelze tedy porušit , ale jak znám ty doroty a úřady , je to opravdu ksindl proradný a i ženské se tam mění v opravdové kurvy a kdyby byl koncentrák , tak opravdu bez mrknutí oka pošlou člověka na smrt , tak jsou ty čubky morálně opotřebené a to je hrozné a vždycky napíší věc tak , aby nakydali na člověka špínu a ještě jej druhootně zviktimizovaly , mám své zkušenosti s nejrůznějšímui úřady a proto , ikdyž rád pomáhám , tak na roviinu říkám kurev , ikdyby byly sebekrásnější , ale bezohledné , mi není líto a takže pokud se jim něco nemilého přihodí , tak se na to dívám robin hoodovsky . Jejich rodiče je laskavosti nenaučili , na vojně dva roky nebyli (y) a neumí si vážit života a mezní situace ještě nezažily .
Takže já preferuji těm šmejdům raději říci , odlhašuji se z úp a takhle to dělat pořád a to je bude ruinovat .
Takže , není mi líto , že se pár šašků z úřadů práce , prý kvůli Drábkovi , přepracovalo a možná se i zesebevraždili , oni sami s nezaměstnanými na místě těch domin žádné ohledy nepěstují , jsou jako bachařky z lochu a tak i se chovají .
Dost mi to připomíná , jako když nějaký snaživý kripl na stráži na vojně zastřelil vojáka , co šel zkratkou přes plot třeba z vycházky a ještě za to idiot dostal opušťák , tak toto je něco podobného .

Takže , je to od Vás odvážné ,aĺe mrzuté je , že pokud Vás ty bezohledné dominy vyhodí , tak Vás to bude stát 6480 za těch 6 měsíců a to je škoda vydávat, když jste nic nedostávala i bez tak . Je to jako nějaká pokuta .
Vím , asi jste byla rozzlobená a tak jste to musila říci .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.71.110 Blokovat IP
Re: Správní řízení
Diskuse
Dany
21. 4. 2012 09:49
Pokud by byly články tohoto typu častěji v novinách, alespoň by prokoukli prozatím zaměstnaní. Moji známí zaměstnaní si myslí, že za výkon veřejných prací je odměna ve výši minimální mzdy na hodinu. Domnívají se, že se nezaměstnaným nechce pracovat za peníze na úklidových pracích.
Odpovědět | Smazat | IP: 213.192.60.32 Blokovat IP
Re: Re: Správní řízení
Diskuse
sarka
21. 4. 2012 10:41
Souhlasím s Vaším názorem.I já se setkávám s tím,že atˇ už zaměstnaní,ale i nezaměstnaní nechápou pojem VS a pletou si jej s VPP.Ale to už opět další příklad demokracie v tomto státě.Na veřejnost se vypouští jen to ,co se našim mocipánům hodí.
Odpovědět | Smazat | IP: 109.224.89.19 Blokovat IP