Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv diskuních příspěvků - květen 2012 (2)

1. 3. 2013

 

Postřeh z ulice
Diskuse
Hanka
23. 5. 2012 17:29
Jeden pracovník na křižovatce ve větším městě mající na sobě oranžovou vestčku (bez čísla) dělá že pracuje. Je tam sám. Má očišťovat a natírat zábradlí. Pomaloučku šmidlá, rozhlíží se kolem sebe, nikam nespěchá. Přistoupí k němu starší paní (asi důchodkyně) a říká "takhle si pane asi nic moc nevyděláte". Pán odpověděl "paní, tady pracuju zadarmo a i kdybych dnes vše natřel tak nedostanu stejně žádné peníze a lidi, kteří se takovouto prací živí, připravím o jejich práci a stanou se z nich další nezaměstnaní - nechci brát lidem placenou práci." Paní jen nevěřícně kroutí hlavou a jde svoji cestou.....
Odpovědět | Smazat | IP: 213.192.60.32 Blokovat IP
Re: veřejné práce
Poradna
Radek
23. 5. 2012 18:53
A co má tedy ten doktor potvrdit, když Vám nic konkrétního nenabídli?
Z evidence se můžete odhlásit kdykoliv, jen nesmíte uvést, že je to kvůli nuceným pracím.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
Re: Re: veřejné práce
Poradna
Zdenka
23. 5. 2012 20:10
je to formulář na potvrzení schopen,neschopen,neschopen s omezením,pro venkovní práce,pomocné a uklidové práce v domově seniorů a soc.ustavů(brrr,to bych teda nedala,vynášet bažanty a další chutovky) takže se s "milým"uřadem na měsíc rozloučím,našla jsem si práci od 1.6.na DPP a fúrie na pracáku mě řekla,že ji to nezajímá,veř.práce maj přednost,to se mě zdá jako velkej úlet!!
Odpovědět | Smazat | IP: 83.240.1.142 Blokovat IP
Re: Re: Re: veřejné práce
Poradna
sarka
23. 5. 2012 20:57
Paní Zdenko, v den kdy máte domluvenou schůzku na ÚP ,požádejte o ukončení evidence na vlastní žádost,důvod nemusíte uvádět,prostě ukončení na vlastní žádost.Lékařskou prohlídku neabsolvujte já jsem to také tak udělala.CHci totiž práci,ale za mzdu.
Odpovědět | Smazat | IP: 109.224.78.146 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: veřejné práce
Poradna
Zdenka
23. 5. 2012 21:11
pro sarka-mám tam přijít 30/5 a aby mě běžel měsíc bez placení zdravotka,tak bych to měla (ukončení)podat až 1.6.,celý měsíc nasledující to pak ještě platí stát,jen mám obavy .že když 30tého nepřijdu,jak mám,tak že bude zase nějaký problém
Odpovědět | Smazat | IP: 83.240.1.142 Blokovat IP
Re: prosím o radu
Diskuse
Radek
23. 5. 2012 22:27
Musíte se z ÚP odhlásit, a když to s tou prací nevyjde, tak se zas přihlásíte.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
pracák
Poradna
jana
24. 5. 2012 12:56
dobrý den, a když nepůjdu k doktorovi a místo nástupu na "civilku" požádám o ukončení evidence( v den kdy bych měla donést potvrzení od lékaře) důvody jim říkat nehodlám, nemohou mne obvinit, že jsem se měla odhlásit než mi byla civilka nabídnuta a sankčně mne vyloučit?a taky by mne zajímalo jak je to s tou lékařskou prohlídkou v případě, že můj obvoďák má 14 dní dovolenou a jeho zástup řeší hlavně akutní problémy(anginy atd.)v životě mne neviděl a má karta je uzamčena v kartotéce u mého doktora, kde během volna není ani setřička???
Odpovědět | Smazat | IP: 84.42.156.31 Blokovat IP
Opět nestíhají,tak jak v únoru
Diskuse
Karels
24. 5. 2012 15:47
Některé rodiny s dětmi v ústeckém kraji nedostaly včas květnové dávky v hmotné nouzi, příspěvky na bydlení atd. takže jim už chybí peníze i na základní potraviny. Armáda spásy jim proto začala rozdávat krizové balíčky s chlebem, máslem a těstovinami. Rodiny s dětmi do jednoho roku dostávají i sušenou mléčnou výživu. Řekla to vedoucí azylového domu pro matky s dětmi Armády spásy. Ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) znovu řekl, že úřady práce vše stihly vyřídit. Pokud se lidé dostali do tísně, mohli podle něj požádat o okamžitou pomoc.
Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.208.209 Blokovat IP
DONES
Diskuse
pavlíček jan
24. 5. 2012 18:33
Ještě bude zavedeno DONES,na konci s S.Z řad zaměstnanců ÚP budou vybrány osoby,které budou nezaměstnané špehovat,zda náhodou doma něco nedělají.Pokud se zjistí že nezaměstnaný si třeba pěstuje na zahrádce zeleninu a ve skleníku má okurky a rajčata,bude za to sankčně vyřazen,protože místo toho by mohl dělat za min. mzdu v lomu,nebo na jatkách.
Odpovědět | Smazat | IP: 81.19.35.227 Blokovat IP
Re: pracák
Poradna
ifka))
24. 5. 2012 19:27
Dobrý den,
řeknete, že se odhlašujete proto, že jedete třeba k moři, nebo k někomu na chatu na relax, do toho je jim prd, je hezky, tak proč ne , a v době nabídky VS, jste o tom nevědela,že někam pojedete takže VS NEODMÍTÁTE, ale se odhlašujete v současnosti z evidence ÚP. Mají to stejně vymyšleno tak, že hned jak se opět pak nahlásíte, tak Vám i tak VS nabídnou... Prostě nabízet VS občanům hledajícím zaměstnání přes ÚP, a hlavně těm co nic neberou , myslím tím dávky, páč chtějí znížit počet občanů hledajících zaměstnání a takhle se jim to daří.
Nebo se jenom odhlásit bez udání důvodu, proč ne. Když Vás budou chtít sankčně vyloučit, tak se o to stejně pokusí, ale opět je tady odvolání, že jste VS NEODMÍTLA!!ale se vyskytla jiná skutečnost, pro kterou se odhlašujete z evidence Úp,ale nepodepisujte, že odmítáte VS!!! a třeba ji, tu skutečnost nemíníte sdělovat.-ryze soukromá. S tou lékařskou prohlídkou, to nevím, jestli je to vychytrala drabková síla na ÚP, tak se opře o to, že jste nedodala do určítého termínu pozvrzení od mudr a při té poslední schůzce jste vše potvrdila podpisem, že tak učiníte!, tak že tady záleží na jednotlivci-já nevím jak zaměstnance ÚP v součastnosti nazvat, páč jako zprostředkovatelé práce, nebo referenti mi vzhledem k jejich výkonům již nesedí, takže ná té administrativní síle, jak to podá dál a co s tím učíní.V tom nejsou jednotní, zatím NE, protože ne každý souhlasí s reformou i když ji má v praxi vykonávat jako zaměstnanec ÚP, ale časem si to Drábek pročistí...
Prosím dějte vědet jak jste to vyřešila a jaká byla reakce, pomůžete ostatním.
Děkuji a držím palečky)))
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: ukonceni evidence na up
Diskuse
Nezaměstnaný
24. 5. 2012 22:11
Dobrý de, ale nicméně porušují tímto "výkladem" zákon o hmotné nouzi . Kdo nic nepobírá , není papírově ve hmotné nouzi (samozřejmě že přesto být může ) , ale hrají to na to, že je problém se s nimi soudit , takže zneužívají situace .
Je to odporné zřízení , co tu vzniklo , že prý pravda a láska zvítězila, nikdy nebyla ta pravda tak daleko od "vítězství , jako v současnosti .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.44.60 Blokovat IP
 
Re: Re: Práce na černo
Diskuse
jirka
25. 5. 2012 00:57
Vám by se líbilo pracovat zdarma?Práce na černo byla pro mě nejlepším řešením.Jen se divím proč na veřejnou službu místo mě neposlali někoho,kdo dlouhá léta pobírá soc.dávky.
Odpovědět | Smazat | IP: 81.19.35.227 Blokovat IP
Re: Re: ukonceni evidence na up
Diskuse
petrdé
25. 5. 2012 05:46
nejdriv diky michaeli za tvuj komentar,po te co mi doslo,ze se mym odhlasenim z evidence prostrednictvim obyc mailu nezabivaji.jsem na up naklusal,referentka ze me moc nadsena nebyla,sdelila mi ,ze mi prave bezi lhuta po jejimz uplynuti mi pisemne oznami ,ze jsem sankcne vyrazen na pul roku z up.na muj dotaz proc nereagovala na mailove odhlaseni mi odpovedela,ze jsem nenastoupil na vs a tudiz musi nejdriv vyresit toto moje poruseni smlouvy o vs nebot jiz byl podan navrh na me sankcni vyrazeni,prave tento navrh ma nejakou lhutu k podani vysvetleni a pokud k vysvetleni nedojde nasleduje vyrazeni.nakonec jsem odesel z protokolem o ustnim jednani z ktereho vypliva,ze jsem porusil co mohl,ale na vlastni zadost na up koncim ,tedy zadna zminka o sankcim vyrazeni.docela je mi lip,ze nemusim absolvovat potupny navstevy na up,kdyz vsichni vi,ze na jedno pracovni misto se ozve 20 az 60 uchazecu a to je prace za 12 hrubyho na smeny s dojizdenim.rad se s vami podelim o to ,jak se referentka bude tvarit az se zanedlouho objevim v jeji kancelari.zdar vsem petrdé
Odpovědět | Smazat | IP: 88.83.235.1 Blokovat IP
Re: Re: Re: ukonceni evidence na up
Diskuse
ifka
25. 5. 2012 07:30
Dobrý den,
tak jestli tomu dobře rozumím, když podepíšu, že souhlasím s VS a pak se teprve odhlásím a to bez udání důvodu, nikoliv proto, že domítám výkon VS, tak mě můžou i tak KDYŽ BUDOU CHTÍT sankčně vyřadit,a to z toho důvodu že jsem v podstatě nenastoupila na výkon VS, když jsem ji předtím podpisem odsouhlasila, a že to sankční vyřazení má přednost, před vlastní moji písemnou žádosti o ukončení evidence na ÚP bez udání důvodu??
Je mi jasné, že odhlášení z ÚP emailem neakceptují, ale když budou chtít, tak to můžou na sankčnost hodit i takhle, jak to popisuji.
Tak to je reforma....
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: veřejné práce
Poradna
sarka
25. 5. 2012 08:18
Toho 30.5.se musíte dostavit,jinak by to považovali jako maření a zahájili by proti Vám spr.řízení.Můžete ÚP navštívit před tímto termínem a požádat o ukončení na vl.žádost.Jen neuvádějte.že odmítáte VS.Opět přihlásit stačí 27.6.VS Vám poté 2.měsíce nabídnout nemohou.
Odpovědět | Smazat | IP: 109.224.78.146 Blokovat IP
O veřejnou službu není zájem, nezaměstnaným nic nepřinese
Diskuse
VS
25. 5. 2012 11:10
Právě změny v systému veřejné služby se staly terčem kritiky řady šumperských organizací, které práci nezaměstnaným zajišťují. Podle nich veřejná služba bez nároku byť za symbolickou odměnu přestala být pro nezaměstnané motivující....více zde
http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/o-verejnou-sluzbu-neni-zajem-nezamestnanym-nic-neprinese-20120524.html
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: ukonceni evidence na up
Diskuse
Radek
25. 5. 2012 17:47
Ne, jemu právě ignorovali to elektronické odhlášení, a pak už bylo pozdě na to osobní. Když podepíšete nástup na VS a ta Vám začne třeba až za týden, pořád se ještě můžete v tom týdnu odhlásit bez sankce. Jen když nenastoupíte v určený den na VS a místo toho se půjdete odhlásit, tak to už bez sankce nepůjde. Jak to dopadne s Petrem nevím. Bude záležet na tom, jestli mu uznají ten email s odhlášením. Pokud ho zapřou, tak ho teď půl roku zpátky do evidence nevemou.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
Re: Re: Re: Postřeh z ulice
Diskuse
Radek
25. 5. 2012 17:55
Však má na to 3 měsíce, tak co :))
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
ÚOHS urputně hledá způsob, jak se vyhnout prošetření Drábkovy zakázky
Diskuse
ifka))
25. 5. 2012 18:36
Dík za reakci,
už to chápu, taky mě štve jak si všude pletou pojem dobrovolník a výkon VS, vždyt´ dobrovolnictví má jiné podmínky-třeba i ten zápočet dodůchodu, třeba i tady
http://probozice.blogspot.com/2012/01/chvalime-dobrovolnik-ve-verejne-sluzbe.html
ještě, že v diskusi píšou, že je to obyčejné obchodování s lidmi a i článek je celkem i docela v pohodě.
A Drábek a jeho slavné nevýběrové řízení vypadá v součastnosti takhle:
http://www.indoc.cz/uohs-se-vyhyba-setreni-drabkovy-zakazky
Hezký podvečer všem))


Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Postřeh z ulice
Diskuse
ifka))
25. 5. 2012 18:42
A nebo přišel placenej koordinátor výkonu veřejných služeb nezaměstnaných a udělal mu ty, ty, ty jestli se budeš flákat , tak Tě udám na pracák a na obec, že maříš výkon VS a půjdeš.
Venku čekají stovky dalších co chtějí natírat zabradlí pouze za zdravotní pojištění a ty půjdeš a sankčně, a že není v dnešní době lehké najít práci, to mě nezájímá, já taky musím jako koordinátor vykázat nějakou činnost a toto se mi zrovna hodí, at´si do budoucna udržím svoji pozici-hotovo 20)))
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Postřeh z ulice
Diskuse
ifka))
25. 5. 2012 18:45
oprava:
ne venku čeká dalších 100, ale na pracáku čekají referenti se smlouvama pro dalších 100 občanů, kterým to zkusí nabídnout.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP

 

Re: Re: Re: Re: Postřeh z ulice
Diskuse
ifka))
25. 5. 2012 18:42
A nebo přišel placenej koordinátor výkonu veřejných služeb nezaměstnaných a udělal mu ty, ty, ty jestli se budeš flákat , tak Tě udám na pracák a na obec, že maříš výkon VS a půjdeš.
Venku čekají stovky dalších co chtějí natírat zabradlí pouze za zdravotní pojištění a ty půjdeš a sankčně, a že není v dnešní době lehké najít práci, to mě nezájímá, já taky musím jako koordinátor vykázat nějakou činnost a toto se mi zrovna hodí, at´si do budoucna udržím svoji pozici-hotovo 20)))
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: ukonceni evidence na up
Diskuse
petrdé
25. 5. 2012 18:47
muj mail s odhlasenim mi nezapreli,ale rekli, ze jsem nenastoupil na vs a to se mnou budou resit jako 1. pak teprve odhlaseni.nejak jsem to ukecal a na up uz nejsem, dobrovolne,pisu o tom niz,sankcni rizeni neprobehlo .vyvlict se z vs neni jednoduchy krome zdravotnich duvodu coz je nejjednodusi,zbyva uz jen nepodepsat "nabidku"!!!Vs,k teto smlouve me preci nutit nemohou(vim,ze me sankcne vyradi)nebo odhlasovat a zas prihlasovat dokud to neupravi ,tak ze bude zas hrozit sankcni vyrazeni.chtelo by to vymyslet system ,jak by nas pul milionu melo postupovat, aby se up sesypaly narustem agendy.smlouvu o vs nepodepisovat,napadnout kazdy bod smlouvy ,vyridit si elekrtonicky podpis a nelitat na up ,jak blbci.nevim kolik je mezi nami nezamestnanych pravniku,asi zadnej,ale zda se mi , ze smlouva o vs by se mela dat rozcupovat na hadry, v pravnim state je to nesmysl.jak muze za odmitnutou nabidku vs ,ne hrozit! ale hned nasledovat sankce.popremyslejme,poradme se s pravniky,ombudsman je beh na dlouhou trat a vysledek nic moc,musime up zdecimovat,hlavne tam nechodit ,maji z nas legraci,jak rano vyjedem autobusem,samozrejme za svy,sedime v cekarne,pak misto nabidek zamestnani k cemuz up byly zrizeny,nas honi po poste ci vs a beda neco nesplnit ci prosvihnout.popremyslejme ,treba na neco prijdem.petrdé
Odpovědět | Smazat | IP: 88.83.235.1 Blokovat IP
„Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to prav­da, ničeho se nebojte.V.H.
Diskuse
ifka))
25. 5. 2012 19:00
„Úřad práce může výkon veřejné služby, kterou vykonávají nezaměstnaní lidé, pověřit jinou organizaci. Pokud by ji však koordinovalo město a přenášelo ji dále na své organizace, vznikaly by složité právní problémy. Město proto od toho ustoupilo, protože by bylo jen dalším mezičlánkem,více zdroj
http://www.homerlive.cz/zpravodajstvi/verejnou_sluzbu_prevezmou_technicke_sluzby.html
a co z toho plyne?Že Technické služby mají velice, ale velice )) opravdu velice levnou pracovní sílu,aneb nebojte se, že Vás budou strašit nezaměstnaností, to už kdysi zaznělo v jednom slavném proslovu, kdy se někdo kdysi oháněl demokracii a pluralitou názorů.
zdroj nadpisu
http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=183&Itemid=36
akorát zapomněl dodat, že to nebu finančně ohodnoceno, ale on se ho taky nikdo neptal...
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ukonceni evidence na up
Diskuse
.
25. 5. 2012 19:46
Dobrý večer,
takže Vám pracák neignoroval elektronické odhlášení z evidence ÚP--, tak v tom případě opravdu je lepší NEPODEPISOVAT SMLOUVU na výkon VS, páč to můžou řešit jako prvotní, nenástup na podpisem stvzený výkon VS , můžou, když budou chtít, pak začíná mašinérie řadu odvolání, nebo nic. To je jak ochotnické divadlo: Tom a Jery-tak co je nového p.XX? Nic nového, akorát, že je nás všude na volné pozice nesmírně mnoho, takže zase nic. Na to pracovník ÚP, takže Vám nabízím k podpisu výkon VS,-ačkoliv neberete žádné dávky, to jen tak pro okraj čtenáře a poučím Vás o VS. A kllent ÚP nato: jeeéé, ted´jsem se rozhodl, že se odhlášuji z evidence ÚP a to bez udání důvodu, ale ne kvůli nabídce VS, zde moje písemné odhlášení, úplně jsem nato zapomněl,pardón))---a jak to bude dál??
To je děs, to chce změnu -více možností zaměstnání za finance, nikoliv zadarmo a taky toho právnika, co jim vysvětlí, že Úřad práce má pomoct s vytvářením pracovních míst za finanční ohodnocení a ne nabízet k podpisu práci VS , kde se dopředu podpisem vzdávám jakékoliv fianční náhrady za výkon VS!!!
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ukonceni evidence na up
Diskuse
Radek
25. 5. 2012 21:31
Už tu někdo psal, že VS odmítl a vyřazení se bude bránit, tak uvidíme, jak to dopadne. Ve Vašem případě jde o to, jaké datum máte na tom odhlášení, jestli datum toho mailu, nebo datum pozdější osobní návštěvy. Pokud tomu datu nepředchází žádné Vaše pochybení, pak není co řešit, ty úřednice nejsou moc právně gramotné, takže občas si jen otevřou hubu, ale nic to neznamená.

Bránit se šikaně a teroru ze strany MPSV v současné době moc nejde, už proto, že není žádný informační kanál pro všechny nezaměstnané, sem chodí jen pár lidí, takže bránit se musí každý po svém. Skončí to až výměnou vedení toho ministerstva, snad.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ukonceni evidence na up
Diskuse
Radek
25. 5. 2012 21:41
Pro toho, kdo se s nimi nechce handrkovat, je naopak nutné, aby smlouvu na VS podepsal. Nástup nebývá hned druhý den, takže je ještě dost času na odhlášení, v podstatě se lze odhlásit hned po podpisu oné nemravné smlouvy. Datem odhlášení se automaticky ruší všechny závazky k ÚP a sankci lze uložit jen za neplnění součinnosti před datem odhlášení.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ukonceni evidence na up
Diskuse
JanQ
25. 5. 2012 23:15
Evidence na ÚP je zákonnou podmínkou pro výkon VS. Proto Vám po odhlášení nemohou nenastoupení na VS vytýkat, VS byste totiž nemohl vykonávat, ani kdybyste tu "smlouvu" chtěl dodržet.
Platí to, co uvedl Radek, zcela hladký průběh zajistí podpis té "smlouvy" a následné odhlášení, nikoli odmítnutí podepsat, to je naopak prakticky zaručenou cestou do problémů, pokud k tomu neexistuje uznaný zákonný "vážný" důvod. Minimálně ÚP okamžitě zareaguje pokusem vyřadit dotyčného z evidence, přičemž výsledek odvolání (příp. správní žaloby, ústavní stížnosti atd.) je krajně nejistý.
Odpovědět | Smazat | IP: 94.112.232.102 Blokovat IP
VEŘEJNÉ PRÁCE A SMLOUVA
Diskuse
pavlíček jan
27. 5. 2012 12:08
Nezaměstnanému by mělo být ÚP umožněno aby si mohl doma v klidu tuto smlouvu prostudovat a případně se s někým poradit a v případě že se smouvou nesouhlasí,navrhnout její upravení.
Odpovědět | Smazat | IP: 81.19.35.227 Blokovat IP
Re: VEŘEJNÉ PRÁCE A SMLOUVA
Diskuse
Nezaměstnaný
27. 5. 2012 13:44
Dobrý den , zcela určitě, myslím , že by byli např. snadno napadnutelní (úp i se svou smlouvou) s hlediska pojištění. Např., tím , že člověk něco podepíše a něco by se stalo ,tak mu pojišťovna v případě plnění řekne, že si to měl přečíst, když to podepisoval , tu smlouvu o veřejné práci ohledně pasáže týkající se okolnosti , že je prý pojištěn obcí . Tak já bych jim třeba odpověděl tomu úp , že abych mohl odpovědně podepsat, tak jelikož se ve smlouvě o veřejné práci mluví , že prý obec se zavazuje sjednat pojištění, tak že chci vidět platnou smlouvu a prostudovat ji , jelikož se má týkat mne a na to určitě mám právo. A dále bych třeba namítal, že je podpojištěná a že nekryje vše a že chci vidět novou smlouvu , jinak nemohu podepsat a věc bych uzavřel s tím , že neodmítám veřejné práce, ale odmítám podmínky , za nichž bude vykonávána , v bodě ,týkajícího se pojistné smlouvy na případné poškození zdrtaví a věcí veřejného nevolníka .A nehnuli by s tím , měli by z toho zamotanou palici .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.27.4 Blokovat IP
Re: Re: Re: Práce na černo
Diskuse
jirka
28. 5. 2012 07:39
V normálních zemích určitě také neexistuje aby někteří nezaměstnaní nedostali žádné peníze.V normálních zemích se stát stará o to aby si sami nezaměstnaní vytvářeli pracovní místa.V normálních zemích šikana nezaměstnaných pracovníky ÚP neexistuje.
Odpovědět | Smazat | IP: 81.19.35.227 Blokovat IP
Informace na DONES a VS
Diskuse
MAM
28. 5. 2012 14:05
Dobrý den, docházím na Dones ,v červnu mě to má končit, nevím jestli pak nebudu muset na VS. Jsem osoba zdravotně znevýhodněná/to vím, že musím docházet na Dones/, ale mám manžela ve III.stupni invalidity,postižení 70%. Dnes jsem slyšela,že by jsem bývala nemusela docházet na Dones . Já osobně nic na něj nepobírám. Je to pravda?Děkuji za podání informace.
Odpovědět | Smazat | IP: 62.204.234.15 Blokovat IP
Stěžujte si na veřejnou službu u ombudsmana
Diskuse
Jana
28. 5. 2012 15:13
Do rubriky Aktuálně jsme umístili výzvu pro nezaměstnané, aby si stěžovali na veřejnou službu u ombudsmana. Kromě toho můžete můžete svoje stížnosti na nucené práce psát do médií, posílat je různým neziskovým organizacím, apod. Negativní zkušenosti piště také Drábkovi a Nečasovi.
Odpovědět | Smazat | IP: 213.226.196.105 Blokovat IP
 
jarka
28. 5. 2012 18:23
Je mi 56 let, po necelých dvou letech v evidenci ÚP se hlásím již druhý měsíc na poště.
Jsem VŠ, s několika rekvalifikacemi (i od ÚP). Letos mi bylo přiznáno snížení pracovní schopnosti o 15%. Kategorie pracovního znevýhodnění však byla současně od letoška zrušena. Do důchodu mohu jít až za 4 roky, do předčasného za 1 rok.
Myslíte, že v mém případě něčemu prospěje systém DONEZ? Za 2 roky mám cca 60 písemných odmítnutých žádostí o práci. Od ÚP jsem žádné doporučení na práci nikdy nedostala.
Upřímně, systém DONEZ je pro člověka ponižující a k ničemu nevede. Rozhodně nezabrání nelegální práci. Jsou to vyhozené peníze.

Odpovědět | Smazat | IP: 85.70.233.187 Blokovat IP
Rath:Kamarádi,čekám na vás,i když já kradl oproti vám málo :-)
Diskuse
V.man
28. 5. 2012 21:21
penize.cz/statni-rozpocet/234817-karel-janecek-na-ministerstvu-socialnich-veci-si-mysli-ze-jsou-vsemocni-a-nemusi-se-nikoho-bat
Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.216.45 Blokovat IP
Re: Informace na DONES a VS
Diskuse
Radek
29. 5. 2012 18:04
http://www.donez.cz/PostupProUchazece.htm

Prakticky stejné důvody brání i nasazení na nucené práce. Viz §5 písm. c:
http://www.donez.cz/ZneniZakona.htm
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
NN
30. 5. 2012 02:11
Tak nabídnout VS můžou, ale vy můžete první dva měsíce bez sankce odmítnout. Sankční vyřazení hrozí při odmítnutí VS po 2 měsících o vedení v evidenci. viz: d) odmítne nabídku vykonávat veřejnou službu v rozsahu nejvýše 20 hodin týdně v případě, že je veden v evidenci uchazečů o zaměstnání nepřetržitě déle než 2 měsíce,
Odpovědět | Smazat | IP: 46.13.193.207 Blokovat IP
Re: re
Diskuse
NN
30. 5. 2012 02:13
Jde o reakci na: Od Michaela-,že historie na ÚP neplatí a je s vámi jednáno jako úplně s novým žadatelem o zaměstnání.
Dobrý den,
historie na ÚP platí, uvádí to všude.
VEŘEJNÉ PRÁCE MŮŽE VYKONÁVAT TEN, KDO:
• je na úřadu práce evidovaný více než dva měsíce --v praxi to však funguje tak, že veřejné práce se nabízejí těm, kteří jsou nezaměstnaní více než jeden rok a !!!!nebo těm, kteří jsou na úřadu práce evidováni opakovaně!!!
Odpovědět | Smazat | IP: 46.13.193.207 Blokovat IP
Re: Re: re
Diskuse
Michael
30. 5. 2012 04:32
S tou historií jsem myslel,že pokud máte nějaké omezení,tak je třeba znovu si to nechat potvrdit,že jsem byl na nějakém "školení" ap.,to všechno je zapomenuto.Jen zůstává z historie vedení evidence na ÚP to,že jsem byl evidován do - do.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.196.213.167 Blokovat IP
nahravat si navstevy na up?
Diskuse
petr dé
30. 5. 2012 06:31
mozna je to hloupost,ale polozit na stul nahravaci zarizeni v kancelari referenta up s upozornenim,ze schuzku budu nahravat,by asi pro dotycneho referenta bylo docela neprijemne a to nehovorim o skrytem nahravacim zarizeni ,pak uz staci tu spravnou nahravku hodit na cd a poslat vedoucimu up.kazdy v evidenci up ma svuj spis do ktereho muze nahlednout,ale bylo by dobre mit z kazdeho jednani a ruzne korespondence mit kopii .az se pujdu prihlasit na up budu tuto kopii pozadovat pokazde navsteve.a jeste jak je to s hrazenim jizdneho na navstevy up nebo na doporucenku o zamestnani?
Odpovědět | Smazat | IP: 88.83.235.1 Blokovat IP
Re: Re: ukonceni evidence na up
Diskuse
ivana
30. 5. 2012 11:32
Michaeli,díky za vysvětlení celého podivného systému. Podal jste zcela vyčerpávající info. S Vaším názorem plně souhlasím.
Odpovědět | Smazat | IP: 93.89.107.44 Blokovat IP
Správní řízení
Diskuse
katka
30. 5. 2012 12:53
Dnes si mě pozvali na vyšší místa od ÚP,protože to už neřeší místní ÚP.
Tam se mnou jednali úplně jinak ,slušně, a celou věc jsme probírali.Usoudili, že i obecní úřad pochybyl, protože mi zdělili, že mě nemohou nutit oddělat celých 20hodin. Pokud občan nastoupí na 1hodinu týdně, tak nic neporuší a podmínky jsou splněny. Budou prověřovat i OÚ, jakým způsobem se tady jedná.
Odpovědět | Smazat | IP: 88.103.252.49 Blokovat IP
Re: Správní řízení
Diskuse
sarka
30. 5. 2012 15:18
Dobrý den,jsem ráda,že se vše začíná vyvíjet ve Váš prospěch,je to dobrá zpráva i pro nás ostatní,co nepobíráme ani jsme nepobírali dávky a přesto, jsme pod pohrůžkou vyřazení nuceni k výkonu VS.Fandím Vám a dejte vědět jak celá věc pokročila.
Odpovědět | Smazat | IP: 109.224.78.146 Blokovat IP
ukončení evidence
Diskuse
jana
30. 5. 2012 16:00
Při předchozí návštěvě na ÚP jsem oznámila že dnes kdy jsem měla opět přijít (nosím každý měsíc potvrzení o výkonu činnosti) se chci na vlastní žádost odhlásit z ÚP,dnes mi bylo však zděleno že jsem vybraná na veř.prosp.práce a pokud tak učiním že to bude se sankcí-6měsíců že se nesmím zpět nahlásit je to možné ???? Mám dohodu o provedení práce,chodím se hlásit na poštu a teď toto. Jen buzerují obyčejné lidi !!!!!!!
Odpovědět | Smazat | IP: 78.80.72.186 Blokovat IP
Re: ukončení evidence
Diskuse
katka
30. 5. 2012 17:40
pokud nemáte podepsanou žádnou smlouvu,tak se můžete bez problému odhlásit.Oni jenom vyhrožují.
Odpovědět | Smazat | IP: 88.103.252.49 Blokovat IP
Re: ukončení evidence
Diskuse
Radek
30. 5. 2012 18:29
A i kdyby jste už měla jakoukoliv smlouvu podepsanou, stejně se můžete kdykoliv sama bez sankce odhlásit. V jejich evidenci jste, jak oni sami rádi říkají, dobrovolně. Neexistuje nic, co by Vám mohlo bránit v odhlášení.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
 
Re: Na veřejnou službu musí nastoupit každý
Diskuse
Alena
31. 5. 2012 13:37
Není proti ústavě, když v republice je nastolen otrokářský řád ? Jak je možno nutit někoho, kdo nepobírá žádné sociální dávky, aby pracoval zadarmo ? Na PÚ se k člověku chovají jako by byl majetkem nějakého feudálního mocipána, který vnímá občana jen jako chátru a lůzu a může mu cokoliv nesmyslného přikázat z. To je tedy svoboda....
Odpovědět | Smazat | IP: 80.188.41.41 Blokovat IP
Veřejná služba
Diskuse
Anonym
31. 5. 2012 17:13
VS připomíná totální nasazení za 2 světové války, buď musel člověk nastoupit do rajchu nebo ho zavřeli do KT.Buď budeš dělat zadarmo nebo ti sebereme tu mizernou almužnu a chcípni hlady.Je to zneužívání lidí v tísni, kterou sami nezavinili, je to vina kapitalismu, že není práce a nuceně nezaměstnaní jsou oběti kapitalistického systému.Smrdí to tu fašismem a pan Drábek by nám mohl sdělit, kolik dostali stranické pokladny ODS a TOP 09 od podnikatelé, za bezplatné otrok od UP a kolik vyfasoval on sám, pan Rath by se asi jevil jako zloděj drobných.
Odpovědět | Smazat | IP: 195.113.164.130 Blokovat IP
Mam
31. 5. 2012 19:30
Včera jsem navštívila ÚP se zeptat,že mám doma 61 letého manžela ,že je III stupni invalidní, zda bych neměla právo skončit na DONEZ,ale to nejde ,prý bych musela já ze zdravotních důvodů. Tak jsem se zeptala,kdy bude končit moje docházka na DONEZ,že to budou 3 měsíce. A ona na to, kdy mám návštěvu na ÚP, řekla jsem v červnu a ona mě říkala,že to je tak na 3 měsíce , a že mě to pak tedy ukončí. Podotýkám, že také nic neberu.
Odpovědět | Smazat | IP: 62.204.234.15 Blokovat IP
Mam
31. 5. 2012 19:39
Jsem na tom obdobně jak Vy. Taky mě bude 56 let a nikde o mě nemají zájem. Chtějí,aby lidi jednou se nedostavili na DONEZ a mohli je vyšoupnout a nemuseli platit za ně zdravotní pojištění. Ať Ty chytračky řeknou, kde máme pracovat, když jsou továrny zavřené. Práce opravdu pro starší lidi není ,ani mladí tady nemají kde pracovat. Je to děsný. Bude vůbec někdy lépe? Až Drábek bude v prdýlce.
Odpovědět | Smazat | IP: 62.204.234.15 Blokovat IP
proč musejí mít v dubí nezaměstnaní hlídači přechodů...
Diskuse
sislak
31. 5. 2012 21:50
maturitu??když dělají tuto veřejnou službu???k čemu jsou jim na takovou práci znalosti maturity??
Odpovědět | Smazat | IP: 88.103.163.135 Blokovat IP
Monika
31. 5. 2012 22:41
Kdepak 60min,pouze15min.
Odpovědět | Smazat | IP: 164.215.120.170 Blokovat IP
Re: Informace na DONES a VS
Diskuse
nezam.
1. 6. 2012 11:09
Přesně takhle jsem dopadla i já, na podzim mi operovali oba rodiče / 80 let / - kyčle, bohužel dostali termín operace hned po sobě, při návštěvě ÚP mi v listopadu dali DONEZ a vůbez je nezajímalo že se k rodičům potřebuji vrátit a že potřebují mou pomoc, musela jsem je v jejich bydlišti nechat napospas a žít ve svém a ob den běhat na poštu se hlásit, nikoho to nezajímalo. Ani žádné informace x podmínky k tomu neposkytovali, později jsem teprve na internetu našla, že bylo řešení: mohla jsem se chodit hlásit v jejich bydlišti na poštu, protože by mi jejich lékař dal potvrzení, že potřebují pomoc, ale ta informovanost, když se DONEZ rozjížděl nebyla ani od těch nejpovolanějších. Bylo mi hrozně trapně že svým rodičům kteří mě vychovali a starali se o mě dříve, jim to teď kdy mě potřebují nemohu vrátit.Hrozná psychika.
Odpovědět | Smazat | IP: 88.146.206.2 Blokovat IP
Jana
1. 6. 2012 11:33
prosím ví někdo kolik měsíců se chodí na DONEZ já už chodím 5 měsíc Děkuji
Odpovědět | Smazat | IP: 109.72.12.47 Blokovat IP
perlička!!!
Diskuse
***
1. 6. 2012 11:45
Když jsem v první várce absolvovala DONEZ já, žádné nabídky práce nikdo nevyjížděl. Protože se toto stalo terčem kritiky, tak nyní, kdy já už nechodím ale má kamarádka, která má zdravotní omezení - tak jí vyjíždí strohé nabídky, jako např" zedník a to na jiném konci republiky než co bydlí? Takže nabídky už se vyjíždí, ale ženská s nemocnými zády půjde dělat zedníka? Zedníka už jí jako nabídku dali 2 x, tak jí říkám, ať se tam odstěhuje pod most a bude unikát!! Takže už se nemůže kritizovat, že DONEZ nevyjíždí nabídky práce.
Odpovědět | Smazat | IP: 88.146.206.2 Blokovat IP
Re: Re: Informace na DONES a VS
Diskuse
bez jména
1. 6. 2012 12:05
Drábka a spol. něco takového vůbec nezajímá, Drábka zajímají jen jeho fikce, jedna z nich je, že pracujete na černo, a jeho kapsa .
Odpovědět | Smazat | IP: 90.177.116.22 Blokovat IP
Přivýdělek

Přivýdělek
Poradna
Jirka
1. 6. 2012 21:57
Dobrý den, mám možnost si přivydělat do 4 tisíc. Takzvaná práce dohodou. Jestli můžu když beru dávky hmotné nouzi. Děkuju za odpověď
Odpovědět | Smazat | IP: 46.135.52.3 Blokovat IP