Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv diskusních příspěvků - duben 2012 (4)

6. 2. 2013

 

Zita
21. 4. 2012 20:39
Dobrý den,
jeden absurdní přííběh z pracáku-pán chtěl vyřadit z úp-viz link
retel.cz/blog/ma-to-logiku-aneb-pracak-pro-lidi
Odpovědět | Smazat | IP: 82.145.209.104 Blokovat IP
 
Re: individualni akcni plan
Poradna
ifka))
23. 4. 2012 11:00
Dobrý den,
Každý úřad práce má své vlastní pojetí poskytování IAP. Může se to lišit, ale ne zásadně.
Jedná se o to, že může být na Vás vývijen tlak a to v tom směru, že máte převážně uvedenou aktivitu hledání práce přes net, nebo vše, že máte takovou formou. Nicméně to není důvod k sankčním,u vyřazení z ÚP, je to jenom takové explicitní bu bu bu)))
Taky se může stát, že Vám to nikdo nevytkne a bude to tolerovat.
Vše je o lidech a nicméně, jak už jste uvedla v dotazu, že jste se informavala i na úp a rekace od zprostředkovatelky byla nulová, tak asi víte už koho máte před sebou...
Na sankce a z toho plynoucí vyloučení z evidence ÚP to podle mě není.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Vs až po roku evidence???a jenom těm co něco pobírají??viz prohlášení MPSV.
Diskuse
Nezaměstnaný
23. 4. 2012 11:06
Dobrý den , já jsem si toto vše pročetl a vím ,ž e to je v zákoně o hmotné nouzi a že se to dle toho paragrafu má týkat pouze těch, co pobírají dávky.
Ale když jsem klerofašistovi Drábkovi odpověděl někdy v lednu na jeho vlastní stránky, tak tam ten šmejd psal ,že přeci je za nás placeno vzp pojištění a že se to týká každého .
A navíc ty úřady a píší to na svých stránkách , měli psáno (teď jsem se nějakou dobu nedíval) , že bude veřejná práce ZPRVU nabízena osobobám v hmotné nouzi , a poté i osobám , co nejsou v hmotné nouzi , ale jsou na úp déle než jeden rok .
Takže dle mého názoru si svévolně porušují i své vlastní paragrafy .
Takže , jelikož na těch drábkovo nacistických stránkách on drábek neodporoval a neřekl , že se to netýká lidí , kteří nepobírají ničeho, tak on sám je prolhaný a zřejmě sám svévolně porušuje svůj vlastní předpis .
Takže pokud dostali rozum a nyní něco opravili , tak je to samozřejmě dobře, ale i tak je to ksindl , protože sami téměř čtyři měsíce nedodržovali svůj vlastní zákon a paragraf .
Ideální by bylo ,kdyby to bylo zrušeno a těm , kteří "podlehli" musila být vyplacena mzda a jelikož to bylo nedobrovolně, tak i smluvní pokuta , asi jako za jízdu na černo . Jelikož byl vymáhán úřady práce předpis "načerno" , tede nelegálně .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.33.67 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Vs až po roku evidence???a jenom těm co něco pobírají??viz prohlášení MPSV.
Diskuse
Janča
23. 4. 2012 11:38
Dobrý den,
tak to si na pracáku hrají se slovíčkama..
Jsem si vzpomněla jak proběhl můj pohovor na ÚP.
Snažím se hledat práci přes ÚP, a tak jsem tam byla opět na pohovoru co a jak se mnou je a můj první pohovor po soc. reformě proběhl asi takto:
Klasicky co je nového, kde jsem byla a jak mě nechtějí, prosba o radu na rekvalifikci, odezva nic není a podobně a pak to hlavní---zda jsem v hmotné nouzi? Že nic neberu, žádné dávky, tak jsem nepředpokládla tady ten dotaz, ale odpovědela jsem, že nejsem, že všechno financuje v rodině v součastnosti manžel, takže nejsem v hmotné nouzi.
Takže to zaevidovala i do zápisu, protože jak jsem to řekla, hned tukala do pc, uchazečka není v hmotné nouzi.
Jsem si vůbec nestěžovala na finanční situaci, ale na to , že není práce.
Tak možná, že si hrají ze slovíčkama a možná kolikrát ani nevíte, co vše z toho co řeknete si evidují, nebo už jsem paranoidní,POMOC))) fakt už nevím)))
Nicméně za VS by měla náležet alespon minimální mzda, a vše co s výkonem práce souvisí-veškěré pracovní postupy a platnost zákoníka práce i pro tento výkon práce.
Za zdravotní pojištění, ale púracovat-to je šikan a obchod s lidma.
A to se týká hlavně i těch,kteří tak občana zaměstnají!!
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Na veřejnou službu musí nastoupit každý
Diskuse
Jana
23. 4. 2012 12:07
Od roku 2012 platí Drábkův nový zákon o zaměstnanosti, podle kterého může úřad práce donutit uchazeče, aby nastoupil veřejnou službu již po dvou měsících evidence. Vůbec nezáleží na tom, jestli ten člověk pobírá podporu, dávky v hmotné nouzi nebo nemá nárok na žádné peníze od státu. Pokud uchazeč odmítne veřejnou službu, což je práce zadarmo v rozsahu až 20 hodin týdně, tak bude uchazeč vyřazen z evidence úřadu práce až na půl roku. Vyřazením přijde ten člověk o nárok na podporu, dávky v hmotné nouzi apod. takže takový člověk zůstane zcela bez prostředků a ještě musí měsíčně platit 1080,- na zdravotním pojištění, jinak mu u zdravotní pojišťovny vznikne dluh. Zákon o veřejné službě jsme jako členové Akčního spolku kritizovali ve svém článku, který také je možno najít na těchto stránkách. K veřejné službě se bude vyjadřovat ústavní soud na základě stížnosti, kterou podala ČSSD na konci roku 2011.
Odpovědět | Smazat | IP: 213.226.196.105 Blokovat IP
PRAKTIKY GESTAPA
Diskuse
Pavlíček Jan
23. 4. 2012 12:48
Byla mi na ÚP předložena smlouva na veřejně prospěšné práce.Součástí této smlouvy je však čestné prohlášení že nemám žádné zdravotní problémy.Zdravotní problémy však mám,proto jsem chtěl do smlouvy připsat že k mému zdravotnímu stavu se vyjádří obvodní lékař.Toto zaměstnance ÚP velice řozzuřilo a začali mi vyhrožovat že když smlouvu nepodepíši tak mi nastanou problémy.Když jsem chtěl smlouvu,nebo její kopii zapujčit domů k jejímu prostudování,nebylo mi to umožněno.Prý si mám požádat o její zapůjčení starostu obce.Na vyjádření pro obvodního lékaře je záměrně jen stroze napsáno zda uchazeč o zaměstnání je schopen vykonávat určité práce,že je však nucen podepsat čestné prohlášení,že nemá žádné zdravotní problémy se tam však neuvádí.Mohou pracovníci ÚP nutit uchazeče aby podepsal čestné prohlášení které není pravdivé a i když zdravotní problémy má tak že když nepodepíše,tak mu nastanou problémy?Domnívám se že podobné praktiky k vynucování podpisů používalo před 70-ti lety GESTAPO.
Odpovědět | Smazat | IP: 81.19.35.227 Blokovat IP
Alena
23. 4. 2012 12:54
Dobrý den,dnes jsem na ÚP dostala papír abych se chodila hlásit na Českou Poštu.Pročetla jsem to a ptala se.Zjistila jsem že vlastně nemůžu nic,ani odjet na týden z domova.Nic neomlouvá když se nedostavím.Pokud půjdu k lékaři musím donést omluvenku.Takže z toho vyplývá,odhlásit se z ÚP a platit si zdravotní pojištění sama.Protože provolám a projezdím kvůli shánění práce cca 2000-2500kč.měsíčně, tak uberu na těchto výdajích.jinak o práci jsem přišla protože zavřeli továrnu.Neodešla jsem sama.Pokud jsem sehnala brigádu hned jsem to hlásila.Nepobírám nic ani sociální dávky a nikoho nezajímá z čeho mám žít.No a jak zjišťuji,vlastně pokud nebudu na ÚP budu svobodnější.Protože po letech v továrnách můj zdravotní stav není dobrý,takže mě většinou nechtějí přijmout kvůli tomu že hrozí nemoc.Ponesu si nemoci až do hrobu,takže asi už podle dnešní doby nejsem k ničemu.No ale šikanovat se státem nedám.Nemoct se hnout ani na týden za rodinou protože musím na Poštu.To ne,(asi tohle chce Český stát) aby si lidi spočítali a zjistili že vlastně ÚP a stát jim nic nedá,jenom zaracha.Práci jak čtu,si stejně každý shání sám na vlastní náklady.No akorát jsem touto cestou zjistila,že když pošta nemá peníze stát pomůže.Jelikož za tuto činnost jim platí.Takže lide český,začněte posílat dopisy,pohledy a balíky ať má pošta příjem.Ať nezaměstnaní nemusí stát ve frontách s lidmi kteří jdou vyřizovat na poštu věci které správně dělat má.
Odpovědět | Smazat | IP: 90.180.77.150 Blokovat IP
Re: Vs až po roku evidence???a jenom těm co něco pobírají??viz prohlášení MPSV.
Diskuse
ifka))
23. 4. 2012 12:55
Dobrý den,

Určitě si to vemu vytištěno i s tou hlavičkou

---------MPSV: Upozornění na poplašné zprávy o veřejné službě--------------

a barevně to vyznačím, hned jak mi nabídne VS¨pouze za zdrav. poj. tak řeknu, že chci o její práci mluvit s jejim nadřízeným i s výše uvedeným upozorněním na šíření poplašné zprávy-což je trestné šířit poplašnou zprávu a zeptám, zda může zprostředkovatelka poškozovat vlastního zaměstnavatele šířením poplašné zprávy a jejim výkonem v praxi.
Vše budu mít písemně nachystáno, a nedám se!!
Věřím tomu, že si to tady čte i pár zprostředkovatelů z ÚP, takže Vás tímto taky pozdravuji.))
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Na veřejnou službu musí nastoupit každý
Diskuse
Pavlíček Jan
23. 4. 2012 13:17
Pokud je však starosta obce magor,může být z 20-ti hodin týdně klidně třicet nebo i více.Pokud si na někoho takový starosta zasedne,bude ho při práci často kontrolovat,a když ho uvidí že zrovna nic nedělá,tak mu řekne dneska máš dvě,nebo tři hodiny navíc,nebo nahlásím ÚP porušení pracovní kázně,a bude vyřazen z evidence ÚP.Pro člověka který nepobírá sociální dávky a dělá veřejnou službu zadarmo začíná OTROKÁŘSKÁ SPOLEČNOST.A ze starosty-magora se stává hrdý otrokář,se silným sebevědomím.
Odpovědět | Smazat | IP: 81.19.35.227 Blokovat IP
Re: PRAKTIKY GESTAPA
Diskuse
Janča
23. 4. 2012 13:18
Je nutná zdravotní prohlídka osob před nástupem na veřejnou službu?

Obec je povinna nepřipustit, aby osoba v hmotné nouzi vykonávala v rámci veřejné služby zakázané práce a práce, jejichž náročnost by neodpovídala schopnostem a zdravotní způsobilosti této osoby. K tomuto účelu je osoba v hmotné nouzi povinna podrobit se preventivní zdravotní prohlídce u svého ošetřujícího lékaře.

Toliko ze zákona, ale o čestném prohlášení nikde nic není. Samozřejmě, že dělají co můžou, aby se občan sám odhlásil z ÚP.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Janča
23. 4. 2012 13:25
Ve Velké Británii se proti takovým tz. zaměstnavatelům zvedla vlna odporu a to nejen z řad lidí, ale i z firem, které odmítli takovou formou najímat levnou prac. silu v hmotné nouzi.
Dokonce tam se makalo i pro ziskový sektor, což už je v podstatě i zde, vždyt´ kdo má uklízet chodníky a odklízet nepořádek-zaměstnanci TS. A TS nevytváří zisk???
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Vs až po roku evidence???a jenom těm co něco pobírají??viz prohlášení MPSV.
Diskuse
ifka))
23. 4. 2012 13:31
Dobrý den,
tak to je opravdu krok zpět k otrokářské společnosti.
Taky se divím jak může i druhá strana, t.j. tzv. zaměstnavatel mít žaludek chtít po občanovi ČR jeho čas,jeho práci-pouze za ZP a vůbec mu nic nezaplatit a v případě pracovního úrazu ho jenom odložit jako věc nazpátek na ÚP....
Doufám, že se těmto lidem na obci vrátí v plné míře nazpátek!!!
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Drábek do plynu
Diskuse
Radim
23. 4. 2012 13:46
Přesně tak, nepřeji mu nic dobrého té lidské zrůdě!Sytý hladovému nevěří!Ale boží mlýny melou pomalu,ale jistě!Kdybych jej viděl chcípaf na zemi s metlou v ruce a prosit o kapku vody,jen si odplivnu a hrdě půjdu dál.A nejen ho!Připravují lidi o domovy,zdraví ,nervy,lidé se stresují,pak není divu,že umírají čím dál mladší,nebo páchají sebevraždy!!"Všeho do času!!!!
Odpovědět | Smazat | IP: 80.251.250.40 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Vs až po roku evidence???a jenom těm co něco pobírají??viz prohlášení MPSV.
Diskuse
Nezaměstnaná
23. 4. 2012 13:52
Dobrý den,ano je to pravda.Dělat jenom za to že vám ÚP zaplatí zdravotní pojištění.Otroci dostali jídlo a nocleh.Je to smutné.Ale mluvila jsem s úřednicema na ÚP a taky se jim to nelíbí,Vs ani DONEZ.Nikdo se jich neptal prý.Jsem zvědavá jak dopadne další akce.Agentury skušenost nemám dobrou,málo peněz za mnoho hodin.16hodin 5x za týden není nic nemožného,ale nezaznamenává se,jelikož je to protizákonné.Nebudete je dělat tak si hledejte jinou práci.Neplacené volno,žádná dovolená no hrůza a nakonec neprodloužení smlouvy.A zase znovu.
Odpovědět | Smazat | IP: 90.180.77.150 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vs až po roku evidence???a jenom těm co něco pobírají??viz prohlášení MPSV.
Diskuse
ifka))
23. 4. 2012 14:12
Dobrý den,
agentury-souhlasím to je kapitola sama o sobě. Pokud nejste na trhu práce žádaná jako extra kapacita, což nemůže být každý, tak nemůžeme čekat, že pracovní agentura vytvoří ))nějakou supr smlouvu, která bude výhodná i pro obyč. povolání. Z čeho by jinak profitovala??Jak už tady bylo kdysi uvedeno, tak prac. agentury budou mít peníze ze státního. Někde na netu byla přesně dostupná informace kolik za jednoho občana z ÚP dostanou, pokud´ ho převezmou do evidence, ale to musí chtít i ten občan co si hledá práci přejít do evidence agentury.
Je taky zarážející jak rychle se už nabízí VS i lidem, kteří neberou dávky, jak se tedy uvádí v příloze na MPSV -jsou na řadě až za těma co dávky berou a podobně.
To už v některých regionech teda nebere moc lidí dávky, když už se to nabízí i občanům bez dávek...nebo v tom mají zase švindl.
Takže v podstatě už lidí s dávkamy moc není, kterým se nenabídla VS.
To proběhlo nějak rychle???
Tak už jenom pracovní tábory a máme to vše.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vs až po roku evidence???a jenom těm co něco pobírají??viz prohlášení MPSV.
Diskuse
Nezaměstnaná
23. 4. 2012 15:24
Ano to máte pravdu a jak jsem tady četla přihlašování na poště.Kolikrát musím jít na poštu a stojím frontu jenom proto že tam jsou nezaměstnaní.Jedno okénko a vyřizují vše.Nechápu nic.Jak paní píše peníze se dávaj poště aby přežila ale proč?Otravuje to zaměstnané i nezaměstnané.Vs nabízejí každému kdo je na ÚP.Akorát je zarážející že někdo je dělat nemusí a druhý ano,proč?Není východisko
Odpovědět | Smazat | IP: 90.180.77.150 Blokovat IP
Re: ÚP
Diskuse
Nezaměstnaný
23. 4. 2012 16:02
Dobrý den ,
máte ještě takovouto možnost, prostě jděte nějaký den hned po ránu na úp , než Vám nastane čas "jít na poštu" , se odhlásit z evidence a do 31.5. se zase přihlašte a takhle to dělejte pokaždé a frekvence Vašeho chození na úp bude tak 1* za 6 - 8 týdnů , a budete podobně svobodná , jako dřív a oni nezmohou nic a nemusíte platit VZP. A za každých těch kč 1080 , co takto ušetříte , kupte raději něco dětem a sobě a bude Vám lépe .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.33.67 Blokovat IP
Re: Vs až po roku evidence???a jenom těm co něco pobírají??viz prohlášení MPSV.
Diskuse
MAM
23. 4. 2012 16:52
Dobrý den, když mě přidělili docházení na DONEZ,tak jsem byla na pracáku se na vše zeptat,taky nic nepobírám,jen platí zdrav. pojištění, tak mě sdělila,že mohu ještě vykonávat veřejnou službu. Tak jak to tedy je, když nic nepobírám,mohou mě VS přidělit?Jsem osoba se zdravotně znevýhodněná,stále ale něco sháním,v 55 letech asi není šance.Na listině vyjetí z DONEZu, mě 2x vyjela práce,hned jsem poslala životopis,ale už volno nebylo. Asi to dělá hlavně věk.Kdyby nezvřeli v našem kraji textilky, mělo by plno žen práci.
Odpovědět | Smazat | IP: 62.204.234.15 Blokovat IP
Re: Re: Vs až po roku evidence???a jenom těm co něco pobírají??viz prohlášení MPSV.
Diskuse
ifka
23. 4. 2012 17:30
ještě doplním:
Od první ledna 2012 začíná platit novela Zákona o zaměstnanosti. Novela ruší, bez jakéhokoliv jiného řešení, KATEGORII OSOB ZDRAVOTNĚ ZNEVÝHODNĚNÝCH (OZZ) - formálně sice až dnem 1. 1. 2015, avšak fakticky dnem 1. 1. 2012, neboť tímto dnem již nelze nejen o zdravotním znevýhodnění osoby rozhodnout, ale ani dříve vydaná rozhodnutí prodloužit.

více zde:
http://www.personalista.com/penize/rusi-se-kategorie-osoby-se-zdravotnim-znevyhodnenim-.html

-------------------------------------
10.02.2012
Dotaz
Dobrý den, jsem v evidenci úřadu práce ale nedostávám žádné dávky. Jsem osoba zdravotně znevýhodněná. Budu muset odpracovat dvacet hodin týdně věřejně prospěšných prací. Děkuji.

Odpověď
Dobrý den,
zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, stanovuje, že výkon veřejné službu po uplynutí 2 měsíců evidence na Úřadu práce lze odmítnout pouze z vážného důvodu. Vážné důvody stanovuje výše uvedený zákon v § 5.
Vážnými důvody jsou důvody spočívající v
1. nezbytné osobní péči o dítě ve věku do 4 let,
2. nezbytné osobní péči o fyzickou osobu, která se podle zvláštního právního předpisu považuje za osobu závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II (středně těžká závislost), ve stupni III (těžká závislost) nebo ve stupni IV (úplná závislost)3a), pokud s uchazečem o zaměstnání trvale žije a společně uhrazují náklady na své potřeby; tyto podmínky se nevyžadují, jde-li o osobu, která se pro účely důchodového pojištění považuje za osobu blízkou,
3. docházce dítěte do předškolního zařízení a povinné školní docházce dítěte,
4. místě výkonu nebo povaze zaměstnání druhého manžela nebo registrovaného partnera,
5. okamžitém zrušení pracovního poměru zaměstnancem podle § 56 zákoníku práce,
6. zdravotních důvodech, které podle lékařského posudku brání vykonávat zaměstnání nebo plnit povinnost součinnosti s Úřadem práce - krajskou pobočkou Úřadu práce a pobočkou Úřadu práce pro hlavní město Prahu (dále jen „krajská pobočka Úřadu práce“) při zprostředkování zaměstnání, nebo
7. jiných vážných osobních důvodech, například etických, mravních či náboženských, nebo důvodech hodných zvláštního zřetele
Pokud tedy doložíte výše uvedený zdravotní posudek, nebudete muset veřejnou službu konat.
Dle informací z Ministerstva práce a sociálních věcí však budou veřejnou službu konat zejména uchazeči o zaměstnání evidovaní na ÚP déle než 1 rok - bližší informace naleznete v článku na webu časopisu Vozíčkář.
zdroj
http://www.ligavozic.cz/poradna.php?akce=195&Stranka=13Snad Vám to pomůže, nic víc se k tomu nenašla))
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vs až po roku evidence???a jenom těm co něco pobírají??viz prohlášení MPSV.
Diskuse
ABC
23. 4. 2012 18:27
Dobrý den,
já o tom také mluvil s úřednicemi na ÚP, co mají VS na starosti a dohazují otroky obcím. Tyhle se mi však smály do ksichtu se slovy "zákon nezměníme".
Odpovědět | Smazat | IP: 81.200.54.251 Blokovat IP
Re: PRAKTIKY GESTAPA
Diskuse
Radek
23. 4. 2012 18:48
Tak předně bych na tu pracovnici poslal stížnost jejímu nadřízenému a kdyby to nestačilo, kdyby i odpověď nadřízeného byla podobná, tak ombudsmanovi. Je ale dost pravděpodobné, že ta stížnost nadřízenému bude stačit. A teď to hlavní:
Jestli máte nějaký zdravotní problém a myslíte si, že by Vás mohl doktor od nucených prací osvobodit, uveďte rovnou, že ze zdravotních důvodů danou práci nezvládnete a jděte si to prohlášení nechat potvrdit. Ten papír, co píšete, že na to mají, je v pořádku, lékař jen potvrdí schopen nebo neschopen, nic jiného netřeba sdělovat. Pokud Vám to náhodou doktor nepotvrdí, tak vždycky se můžete sám z evidence na měsíc odhlásit a po každé nabídce nucených prací to opakovat.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
Re: individualni akcni plan
Poradna
Radek
23. 4. 2012 19:13
Samozřejmě. A vůbec nemusíte uvádět, jakou formou jste zaměstnání hledala a jestli na ten email někdo odpověděl. Nevím teda, co přesně v tom IAP máte, ale obecně stačí napsat jen seznam firem s kontaktními údaji a prohlášením, že tady všude jste zaměstnání neúspěšně hledala. Žádné jiné podrobnosti uvádět nemusíte. V době internetu Vás nemůže nikdo nutit, abyste někde běhala! Navíc i v inzerátech se čím dál častěji objevuje, že je nutné nejprve napsat nebo zavolat a dostavit se je možné jen na pozvání.
Odpovědět | Smazat | IP: 89.103.183.77 Blokovat IP
Veřejné práce x veřejná služba
Diskuse
Petr
23. 4. 2012 20:18
Dnes jsem obdržel (po ternímu a po urgenci) odpověď na požadované informace z jednoho úřadu práce. Jasně z nich vyplívá, že "veřejně prospěšné práce" (placené) téměř nejsou, zato "veřejné služby" (zadara) je až až...

Cituji z odpovědi:
Dobrý den,
k Vaši žádosti o podání informací dle zákona o svobodném přístupu k informacím Vám zasílám níže uvedené odpovědi.
1. Kolik je uzavřeno smluv na veřejně prospěšné práce a pro kolik uchazečů o zaměstnání kontaktního pracoviště ÚP...?
Ke dni 23.4.2012 je uzavřeno v rámci kontaktního pracoviště ÚP ČR v ... 13 dohod o vytvoření pracovních příležitostí v rámci veřejně prospěšných prací a poskytnutí příspěvku, na základě kterých je vytvořeno 15 pracovních příležitostí v rámci veřejně prospěšných prací.
2. Kolik je uzavřeno smluv o organizaci a výkonu veřejné služby a pro kolik uchazečů o zaměstnání kontaktního pracoviště ÚP ČR v ... k aktuálním datu?
V rámci kontaktního pracoviště ÚP ČR v ... je k 23.4.2012 uzavřeno 17 smluv o organizaci a výkonu veřejné služby. Smlouvy nejsou uzavírány na konkrétní počet uchazečů o zaměstnání. Po uzavření smlouvy si zaměstnavatelé požadavky na pozice na veřejnou službu zadávají sami aktuálně prostřednictvím informačního systému, dle jejich potřeb. V současné době je zadáno 41 pracovních pozic, na kterých je zařazeno 118 uchazečů o zaměstnání. Na jednu pracovní pozici může být přiřazeno více uchazečů o zaměstnání (pracovní pozice je na 40 hod./týden, avšak uchazeči o zaměstnání mohou vykonávat veřejnou službu max. 20 hod./týden
Odpovědět | Smazat | IP: 89.190.90.193 Blokovat
 
 

 

Re: Drábek si na svých stránkách zase povolil diskusi, tak můžeme optat přímo něho, jak to vlastně je :D
Diskuse
Ifka))
24. 4. 2012 21:09
To je k ničemu, nemá cenu někomu vysvětlovat jak zavádí likvidační reformy, on má úplně jiný žebříček životních hodnot.
Konverzace s osobou, která má zvrácenej řebříček hodnot na život nevede nakonec k žádnému řešení.
Nebudu diskutovat s někým, s kým za normálních okolností , vzhledem k jeho názorům, bych nestrávila dobrovolně ani vteřinu diskuse.
On je leda na facku a tu potřebuje od života, aby si uvědomil co činí v roli tzv. poltika.
Vždyt´ je to prázdno v mozku a ne člověk hodný k diskusi.
Každý kdo se podílí na zaměstnávání občanů ČR bez nároku na mzdu, je jeho komplic, kdejaká neziskovka, subjekt a každý kdo to schvaluje je proti občanům České republiky, zaprodávají vlastní občany!
Je nepřijatelné v dnešní době,podotýkám píše se rok 2012-chtít po někom práci a dát mu k podpisu, že za to nesmí chtít žádnou odměnu-viz. smlouvy k Vs.
Diskuse s politikemČR, který to celé navrhl k ničemu nevede!Diskuse ne...


Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Drábek si na svých stránkách zase povolil diskusi, tak můžeme optat přímo něho, jak to vlastně je :D
Diskuse
Ifka))
24. 4. 2012 21:55
Drábek mi brání pracovat, tvrdí nezaměstnaný. Buzerace. Ministr se diví

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Drabek-mi-brani-pracovat-tvrdi-nezamestnany-Buzerace-Ministr-se-divi-229867

Jak diskutovat s někým, kdo se diví, co vymyslel...lže, moc dobře ví co prosadil, ted´ se může tvářit jak imbecil , že on nic---ne ty reformy mu nikdo neodpáře, JE TO JEHO ČIN.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Re: Drábek si na svých stránkách zase povolil diskusi, tak můžeme optat přímo něho, jak to vlastně je :D
Diskuse
MAM
25. 4. 2012 09:23
Doufám,že za to vše,co dělá s nezaměstnanými se bude zodpovídat a bude krutě potrestán. Drábek zodpovídá za životy lidí,kteří se dostanou do neřešitelné situace a berou si životy.
Odpovědět | Smazat | IP: 62.204.234.15 Blokovat IP
Re: Individualni akcni plan
Diskuse
lenka
25. 4. 2012 10:38
Mě se vždy zeptala, kde jsem se ptala, a musela jsem i nahlásit místa kde jsem se informovala.Nic víc je nezajímalo-jakou formou jsem se informovala, jestli mi odpověděli, prostě nic. A jednou za čas chtěli ještě doplnit kde získávám informace o volných místech.Připadalo mi to jako fraška. Pokud člověk místo chce tak se pídí, pokud nechce tak jim může namluvit co chce-připadalo mi, že jim to bylo uplně jedno.
Odpovědět | Smazat | IP: 213.211.62.59 Blokovat IP
Re: Re: Individualni akcni plan
Diskuse
Radka
25. 4. 2012 11:39
Právě, já mám opravdu zájem si práci najít .. Ale bohužel mě nikdo nechce .. Nevím, co jim vadí .. I když .. Dítě samozřejmě .. :-X Ale nahlas to nikdo neřekne, protože je to diskriminace .. I když všichni víme .. Snad vše dobře dopadne .. Já kvůli toho ani nespím, protože se bojím vyhazovu! :-)
Odpovědět | Smazat | IP: 46.13.67.248 Blokovat IP
Re: lhář Drábek
Diskuse
Nezaměstnaný
25. 4. 2012 12:05
Buenos días , článek jsem si přečetl a je vidět, jak se snaží tvrdit a vyhnout odpovědi , ze které by vyplynulo , že to je přidělováno ve velkém počtu i lidem , kteří nepobírají a také nikdy nepobírali ničeho .
Místo toho mele obvyklé nesmylsly, kdy konstruuje, že je dávána těm , co jsou déle než rok a hnde dosadí mylenku a že tudíž jsou příjemci dávek , a rovnou tak smete myšlenku že i ten kdo je na úp , nemoha sehnat zaměstnání , není pobíratelem niřeho. A nesoudný reportér, neznalý této problematiky mu neodporuje a nepokládá přímou otázku , které se tento šmejd vyhnul , totiž co si jako odpracovávsají ti , co nikdy od prvního dne pobytu na úp nic nepobírali .
Ale podobně uvažuje i na svém webu dáma jménem WITCH , kde jsem to dal včera. Tam se dozvíte , jak je to skvělé , že tím , že nezaměstnaní popíejí a nic nedělají a v horším případě pracují na černo ,tak že si to odporacují nepatrnou službou pro obec a chození na poštu , že odhalilo a vedlo k odhlášení někaloka tisíc osob.
můj názor je , že ideální by byl ,aby tato čarodějnice = anglicky witch , se také stala nezaměstnanou a sma dojde k poznán í . to je tne nejlepší způsb výuky .
Zde je její skvělé mínění :

http://helemese.wordpress.com/2012/04/22/blbec-vetsi-blbec-odborar/

Nicméně pár lidí jí tam odporuje .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.26.145 Blokovat IP
Deformy
Diskuse
ifka))
25. 4. 2012 12:42
Šest slov, která by neměla uniknout pozornosti:

Těch šest slov, obalených několika dalšími, pronesl 17. září 2009 Jaromír Drábek, tedy člověk, jemuž ani vzdáleně nehrozí, že by snad někdy okusil jiné plody své politické práce než nějakou tu trafiku. Zde jsou: "…Město získá výhodu levné pracovní síly" - tedy v případě, že města přijmou vládní hru na přísnost vůči lidem na spodním žebříčku české společnosti a budou s vládou spolupracovat na projektu veřejně prospěšných prací. Vidina levné pracovní síly je lákavá a nepochybně vede k myšlenkovému kotrmelci, jímž je vhození příjemce sociální podpory a nezaměstnaného do jednoho koše. V rámci této snahy se dal stávající ministr práce a sociálních věcí slyšet , že je třeba nezaměstnaným ztížit život.....více
zdroj
http://blisty.cz/art/55830.html
--------------------------------------------------------------------------------------
To byl r.2009-kdo mohl tušit , že nastanou veřejné služby-teda zadarmo!!
Myslím, že těch jeho výblitků bude více, něco pronesl i k systému DONEZ-jako , že nebudou vědet nezaměstaní dne, ani hodiny--nebo tak něco.

------------------------------------------------------------------------------------
Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující.˝ – Tomáš Baťa, 1932

Tak jest!
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Dotace na MPSV z Eu a nesmyslné kampaně, a podobně...
Diskuse
ifka))
25. 4. 2012 13:07
Dobrý den,
k čemi se financují různé kampaně pod záštitou MPSV:???Proč se nato valí dotace i z EU???
Už tady někdo spomínal kolik různých kapmaní, akcí pod zaštitou MPSV, kde v úvodu má slovo Drábek se zprovozní , zaštítí pod dotace EU a jedeeeem...
Ale úpřimně, máte tady někdo dojem, že by nějaká z těch kampaní někomu konkrétně k nečemu byla??Nebo máte pocit jak já, že se jedná o čárku, tak toto jsem udělal, i když je to k ničemu, tak dotace z EU o hradila, no a podobně???
Nevracíme se k slovům Tomáše Bati-- Nevyhazovat hodnoty za nic? ---Já vím, že je hezké udělat nějakou kampan, zprovoznit k tomu internetové stránky, vše pod hlavičkou a záštitou EU a MPSV-co na tom, že to nikdo z veřejnosti nevyužívá, protože je to v podstatně NEPRAKTICKÉ, NEÚČELNÉ, je to jenom takové to krásno na povrchu jak jsme hodní ve vládě, myslíme na VÁS LIDI)))
Nejsou to ty vyhozené hodnoty za nic-když nemají konkrétní podobu, v konkrétní pomoci , konkrétním lidem, je to jenom takové to nafouklé krásné nic?
Například, jedna z mnoha xxx kampaní:
Smysl a cíl projektu
http://www.tatojaknato.cz/images/docs/publikace-tato-jak-na-to.pdf
Táto, jak na to?
je kampaň, kterou realizuje MPSV ČR. Zaměřuje se na otce všech kategoriií: ženaté, svobodné i rozvedené, vlastní i nevlastní, zkušené i začátečníky...
Osobní názor: Copak potřebujeme na toto téma platit , nebo dodotovat z EU kampan???Proč???
Takže nějaký ten buletinek by to chtělo, nějaký ten uvodní výblitek drábka do buletinku, nějaký webovky,-to je jedno, že tam nikdo nebudez veřejnosti nahlížet, dále nějakou tu akcičku, někoho na tourčit aplatit a EU cáluj....
Na toto finance jdou? Proč?
A že těch různých kampaní, je.
Stačí takové to krásné motto, jako rodinu ,činíme pro rodinu a je kampanička, nebo nějaké združeníčko pod EU a na druhé straně vytvoříme soc. likvidační reformu.
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Málo prrac možností kampněma z MPSV nezaplácáte!
Diskuse
ifka))
25. 4. 2012 13:13
Potřebujeme kapmaně typu, jako výše uvedené , která se zaměřuje na otce všech kategoriií-k čemu, které,u otci to k čemu bylo??
To je jenom jedna z mnoha nefunkčních, k ničemu nepotřebných placených kampaní MPSV pod zaštítou EU a podobně...
Nemyslím si, že otcové ČR nutně potřebují kampaně, otcové ČR potřebují dostatek prac. možností, tak jak každý občan ČR.
A že těch různých akcí na MPSV vymýšlejí, a jsou k h...
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Nesouhlasil sem s podminky veřejne služby a zahajily spravni řizeni
Veřejná služba porušuje Listinu základních lidských práv a svobod
řehulka
25. 4. 2012 13:21
Nastoupil sem veřejnou službu,a byl sem nucen koupit si igelitku,jelikož šetří i na pytlech na odpadky :) (nikdo mi ji nechce proplatit,už vím proč) ,soc. zařizení nikde nic,pouze stromy,vyjadření mistra na první pomoc v případě píchnutí o jehlu,nebo říznutí o odpadky:zavolej si 112!! ...ve svých věcech?To musí(pracovní oděv) zajistit zaměstnavatel... ,hygienu a bezpečaky na ně poslat! No nicméně sem všechny nedostatky sepsal a nahlasil. To ovšem uřad prace nereagoval pružně(ihned měl poslat kontrolu na skutečný stav "věcí" a spokojil se jen s "kecama"!
Podporují tím to práci na černo,bo nikdo za Vás nezaplatí soc. pojištění.A za 80hod. měsíčně ??? 3400kč,..no mrknu na českou legislativu,bo mam za to,že za jakoukoliv praci naleží mzda,odměna,...,z toho plynoucí daně,plat uradu,politiku,atd. Dávky v hm. nouzi? Ne! Chcete veřejnou službu,tak za mzdu(řádně zdanit) a poté opět UP a dávky
Jesti má někdo zájem o kompletní písem.dokumentaci(i audio) rád zašlu mailem,každopádně se snima budu klidně i soudit! (hlavou proti zdi) najdu web nebo založím a vše zveřejním,pak sem zvědavy jakym paragrafem vše vysvětlí. Cely slavny Uřad práce alias "Statisktika nezaměstnanych".
email: Martin.rehulka@seznam.cz
Odpovědět | Smazat | IP: 217.194.164.12 Blokovat IP
Re: Deformy
Diskuse
Nezaměstnaný
25. 4. 2012 16:03
Dobrý den ,

tak jistě že by bylo daleko lepší , kdyby místo imbecilních webů MPSV , které předstírají starost o zaměstnanost , se část peněz , přísně zúčtovatelných dala na města a obce a ty by musili ty veřejné práce v drábkově pojetí přeměnit na klasický třeba brigádnický poměr a jednoduše zadat na úřední desku , kdo má zájem si přivydělat , tolik a tolik za hodinu , nechť se dostaví na obec a sepíše dohodu na určitou dobu i kdyby jen na jediný den . A výplata po týdnech , tak by se takto vytvořilo spousta jednoduchých pracovních míst a platilo by se to z toho , co je nyní neúčelně promrháno , sice by drábkovo kámoši neměli kšefty na nesmyslných zakázkách , ale je jich menšina a zanedbatelný počet a pokud by měli zájem , i oni by mohli na tu obec přijít a hákovat a dokonce za konkrétní obolos . Samozřejmě ,že obec by musila pak doložit, kolik lidí za ty peníze odpracovalo hodin a na čem a kolik jim opravdu vydali formou výplaty , aby to nedopadlo třeba jinak .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.26.145 Blokovat IP

 

 
Re: Re: Re: Drábek si na svých stránkách zase povolil diskusi, tak můžeme optat přímo něho, jak to vlastně je :D
Diskuse
Nezaměstnaný
25. 4. 2012 16:12
Dobrý den , mluvit s ním je asi jako s ministerstvem propagandy třetí říše .
Drábek má jasno a bude to tvrdit navždy , pro něj již není cesty zpět .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.26.145 Blokovat IP
Re: Re: Deformy
Diskuse
ifka
25. 4. 2012 17:00
Dobrý den,
sociálním programem 2012, dala vláda jasné najevo, že nehodlá být napomocná, nebo přímo mít nějaká řešení k vytváření zaměstnanosti občanů a to tak, že se vytvoří prac. možnosti. Jasně ukázala, že s tím nehodlá nic dělat.
Nemá řešení,nemá chut´ hledat vhodná řešení a nemá program na řešení zaměstnanosti.
Jediný cíl bylo zbavit se té chátry, co se snaží udržet na vodou a hledat práci v době nezaměstanosti způsobené, jak státním zřízením, kdy je jasný, že kapitalista dá přednost levné pracovní síle, kde můžou pracovat tři lidi, zaměstná jednu levnou prac. sílu a to od rána do večera, /je to jeho firma, tak proč ne/, a taky rozvoj technologií, už není potřeba tolik zamestnanců na práci a podobně.
Jeden jediný cíl bylo jak se ji setřást, tak aby nebyla statisticky vidět. Ten cíl jim vychází.
Štve mě i to , že když není možnost sehnat životaschopnou a placenou práci, tak i tak když jsem v podstatě osoba bez přijmů, tak musím odvádět ZP. Třeba kdybych platila jednorázově přimo u doktora, když nemám práci, a potřebovala bych ošetření, tak bych to chápala snáze.
Bude nás hodně )))Osob bez danit.přijmů.
Nevím proč OBZP musí platit takovou částku-pro člověka hledajícího zaměstnání, to zrovna malá částka není.
/OBZP-je povinna platit sama měsíčně pojistné ve výši vypočtené jako 13,5 % z minimálního vyměřovacího základu, kterým je minimální mzda platná v měsíci, za který se pojistné platí./
Proč to není méně, když jsem nez práce a třeba k mudr ani nejdu za celé to období.

Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
Re: Ministr Drábek dostal vynadáno od vlastních úředníků (Žeby slušný ředitel ÚP?!!)
Diskuse
Geronimo
25. 4. 2012 17:10
Ten ředitel má můj upřímný obdiv, že dokázal dát najevo svou nespokojenost, i když si myslím, že bude pod nějakou záminkou vyhozen (cizí názory se přeci v demokratické společnosti respektují)...
Odpovědět | Smazat | IP: 89.102.224.60 Blokovat IP
Re: Re: Ministr Drábek dostal vynadáno od vlastních úředníků (Žeby slušný ředitel ÚP?!!)
Diskuse
Jana
25. 4. 2012 17:22
Dobrý den,
ředitel má i moje sympatie, nicméně Drábek už bryndá kecy, že to neměl dělat veřejně.
Ministr Drábek úředníkovi, který mu vynadal před lidmi: Toto byste neměl dělat

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Ministr-Drabek-urednikovi-ktery-mu-vynadal-pred-lidmi-Toto-byste-nemel-delat-230500
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP
ODPOSLECHNUTO
Diskuse
Hanka
25. 4. 2012 17:36
...nápad z ulice před ÚP....
Pokud možno všichni nezaměstnaní každý den, nebo alespoň častěji chodit do budov ÚP a hledat tam nabídky práce. Je více jak 500 000 nezaměstnaných a jsou někde ukrytí schoulení do svých problémů. Nikdo je nevidí a tak jakoby není co řešit. Pokud budou stále na ÚP davy, co se ani nevejdou do budov......snad bude jasné že je tu opravdový problém lidí. Budovy jsou většinou prázdné - žádné davy práce chtivých = žádný problém
Odpovědět | Smazat | IP: 213.192.60.32 Blokovat IP
Re: Re: Re: Deformy
Diskuse
Nezaměstnaný
25. 4. 2012 17:59
Dobrý den , no je to tak , člověk by měl mít alespoň ten minimální příjem pomocí jakékoliv brigády , žádná částka to skoro není a přesto by měl mít možnost, aby se to považovalo pouze jako přechodný stav a být i tak na tom úp a ten by mu měl pomoci najít něco lepšího .
Takhle se může člověku stát , že sice na úp nebude, bude platit kč 1080 a k lékaři právě proto ,že mu již nezbyde ani těch kč 30 , prostě nepůjde .A to je hrozná lumpárna , pak to má vyloženě jen vyděračský charakter daně z hlavy , jelikož protihodnotu prostě neobdrží , nebude mít na "vstupné" k lékařovi .
Tak já , když mne někdo otravuje , třeba jakýsi telefonní dealer, jestli bych mohl věnovat čas na jejich různé nabídky, tak sdělím že ano, ale za mých obchodních podmínek a na otázku jakých , tak řeknu kč 400 za každou napočatou hodinu . A sklapnou .A takhle to dělám i občas s různými chytráky, , kteří chtějí rady , sami jsou dobře sítuovaní ,ale "vstupné " neplatit považují za samozřejmost .A když se rozhořčují , občas je to i felčar, tak mu řeknu , že jako já nemám na vybranou před "jeho" vstupným , tak zde totéž a že může jít tam k, kdese vstupmné nepožaduje , což nebbudou zřejmě jeho kolegové . Tak dělám si z toho otevřeně legraci .

No štve mne , jak se takhle strašně zkazily lidské vztahy kvůli mamonu .
Odpovědět | Smazat | IP: 89.24.26.145 Blokovat IP
p.Drábkovi nikdy nezapomenu jak jsem se začal cítit DONEZ
Diskuse
Karel
25. 4. 2012 18:07
nezaměstnaný zaměstnaný nezaměstnaný nezaměstnaný neustále dokolečka dokola.Nyní zaměstnaný hlásím se . P.S. CHocholušek h*ovno
Deformy
(ifka)), 25. 4. 2012 12:42)
Šest slov, která by neměla uniknout pozornosti:

Těch šest slov, obalených několika dalšími, pronesl 17. září 2009 Jaromír Drábek, tedy člověk, jemuž ani vzdáleně nehrozí, že by snad někdy okusil jiné plody své politické práce než nějakou tu trafiku. Zde jsou: "…Město získá výhodu levné pracovní síly" - tedy v případě, že města přijmou vládní hru na přísnost vůči lidem na spodním žebříčku české společnosti a budou s vládou spolupracovat na projektu veřejně prospěšných prací. Vidina levné pracovní síly je lákavá a nepochybně vede k myšlenkovému kotrmelci, jímž je vhození příjemce sociální podpory a nezaměstnaného do jednoho koše. V rámci této snahy se dal stávající ministr práce a sociálních věcí slyšet , že je třeba nezaměstnaným ztížit život.....více
zdroj
http://blisty.cz/art/55830.html
--------------------------------------------------------------------------------------
To byl r.2009-kdo mohl tušit , že nastanou veřejné služby-teda zadarmo!!
Myslím, že těch jeho výblitků bude více, něco pronesl i k systému DONEZ-jako , že nebudou vědet nezaměstaní dne, ani hodiny--nebo tak něco.

------------------------------------------------------------------------------------
Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující.˝ – Tomáš Baťa, 1932

Deformy
(ifka)), 25. 4. 2012 12:42)
Šest slov, která by neměla uniknout pozornosti:

Těch šest slov, obalených několika dalšími, pronesl 17. září 2009 Jaromír Drábek, tedy člověk, jemuž ani vzdáleně nehrozí, že by snad někdy okusil jiné plody své politické práce než nějakou tu trafiku. Zde jsou: "…Město získá výhodu levné pracovní síly" - tedy v případě, že města přijmou vládní hru na přísnost vůči lidem na spodním žebříčku české společnosti a budou s vládou spolupracovat na projektu veřejně prospěšných prací. Vidina levné pracovní síly je lákavá a nepochybně vede k myšlenkovému kotrmelci, jímž je vhození příjemce sociální podpory a nezaměstnaného do jednoho koše. V rámci této snahy se dal stávající ministr práce a sociálních věcí slyšet , že je třeba nezaměstnaným ztížit život.....více
zdroj
http://blisty.cz/art/55830.html
--------------------------------------------------------------------------------------
To byl r.2009-kdo mohl tušit , že nastanou veřejné služby-teda zadarmo!!
Myslím, že těch jeho výblitků bude více, něco pronesl i k systému DONEZ-jako , že nebudou vědet nezaměstaní dne, ani hodiny--nebo tak něco.

------------------------------------------------------------------------------------
Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující.˝ – Tomáš Baťa, 1932
Odpovědět | Smazat | IP: 91.103.166.149 Blokovat IP
Re: Re: ODPOSLECHNUTO
Diskuse
Hanka
25. 4. 2012 19:22
No, mě se ten nápad líbil. Budovy ÚP jsou opravdu většinou bez lidí co jsou nezaměstnaní. Práce pro ně není a tak jsou často plánované schůzky až po několika měsících. Nemyslím si, že by nezaněstnaní na své náklady měli zbytečně cestovat na ÚP. Mnoho nezaměstnaných chodí po svém městě, třeba na vycházku s dětmi, nebo jedou do města k lékaři, na nákupy a pod. Na ÚP se ale nestaví - když nejsou pozvaní. (Nemusí jít jen o návštěvu zprostředkiovatelky, ale třeba do chodeb s vývěskami - nabídkami již většinou obsazených míst). Vzpoměla jsem si na svoji známou, která mi taky před časem říkala - Jak nemůžeš sehnat práci, vždyť na ÚP skoro nikdo není, ono to s tou nezaměstnaností nebude tak hrozné jak říkáš-.
Jednorázová akce, to je jako demonstarce, takové připravené, ne realita každého dne.
Byl to takový odposlechnutý nápad, aby tam měl "Dráb" stále plno a ne klídek - nikde nikdo.
Odpovědět | Smazat | IP: 213.192.60.32 Blokovat IP
Spekulativní jednání
Diskuse
ABC
26. 4. 2012 04:38
Dobrý den, někdo tady psal, že mu úřednice na ÚP žvanila cosi o spekulativním jednání, pokud se na krátkou dobu z ÚP odhlásí. Zde je vyjádření ministra Drábka, které jsem zkopíroval z jeho webu, kde odpovídá tazatelce na DONEZ (lze aplikovat i na VS).

----------
Jaromír Drábek napsal:
25.4.2012 v 21.12

Dobrý večer,
evidence na úřadu práce je dobrovolná, je tedy možné se z evidence odhlásit (třeba i na krátkou dobu, pokud chcete někam odjet).
Mám-li se vyjádřit k Vaší těžké situaci – doporučil bych Vám požádat o příspěvek, případně doplatek na bydlení.
S pozdravem
Jaromír Drábek
----------

Z uvedeného je tedy jasné, že úřednice lživě informovala klienta a je tedy na klientovi, jestli si nechá srát na hlavu, nebo podá stížnost.
Odpovědět | Smazat | IP: 81.200.54.251 Blokovat IP
Re: Spekulativní jednání
Diskuse
sarka
26. 4. 2012 07:46
Touto zprávou jste mi udělal radost.Dnes budu absolvovat opětné přihlášení na ÚP.Tak pokud bude úřednici mé chování podivné,budu se bránit slovy Drábka.Kvůli platbě ZP si nemohu dovolit dostat rodinu do problémů např.exekuce.Tohle ovšem té dámě sdělovat nebudu.Jinak všem hezký den.
Odpovědět | Smazat | IP: 109.224.89.19 Blokovat IP
Jarda 55 let
26. 4. 2012 08:54
Drábkovu ministerstvu vzrostly trojnásobně výdaje za počítače a software
Nyní ostře sledované výdaje za informační a komunikační technologie (ICT) v resortu ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) se za posledních sedm let více než ztrojnásobily. Vyplývá to ze statistik, které ministerstvo poskytlo Právu.
Nyní ostře sledované výdaje za informační a komunikační technologie (ICT) v resortu ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) se za posledních sedm let více než ztrojnásobily. Vyplývá to ze statistik, které ministerstvo poskytlo Právu.
Ještě v roce 2004 stály veškeré počítačové aplikace a informační a komunikační zařízení ministerstvo práce necelých 441 miliónů korun.
Zapomněli na Donez, ten odčerpá ze státního rozpočtu dalších
233 720 100 Kč.. tak že jsem se skoro trefil, když jsem psal že Drábek připraví stát o miliardu korun a zaměstná další kancelářské krysy….. Chtěl bych vidět Karu, jak vypadá, kde dělá a co? Jestli je lesba, nemůže mít děti, v mládí zápal mozkových blan.. to vše se projeví do myšlení a je psychopat..
Odpovědět | Smazat | IP: 82.114.195.168 Blokovat IP
ivana
26. 4. 2012 10:17
Na zdejší stránky jsem došla u příležitosti, že se podívám na přesné znění zákona o VS (veřejné službě). Jsem také ,,obětí" tohoto systému, jsem vysokoškolsky vzdělaná, 40 let, žádné dávky pomoci v hmotné nouzi nepobírám ( znalosti sociální psychologie si můžu ověřovat nyní při slavné VS) a docházím do mateřského centra, kde se nestačím divit. Plně souhlasím s názorem, že dochází k porušování Listiny základních lidských práv a svobod. Trpělivost, která je mně vlastní momentálně došla. Odmítám již mytí záchodů, oken a stoleté špíny v tamějším zařízení a poslouchat rozkazy prodavačky (původní profesí). VS je brána a považována jako trest, zotročování a ponižování. Nesmysl, že VS má nezaměstnanému připomenout pracovní návyky apod. Jde pouze o to, aby pracovnice na ÚP si mohli zaznamenat, že s nezaměstnaným pracují. Bohužel česká mentalita o5 připomíná léta socialismu, kdy všichni měli ,,nějakou" práci a tvářili se, že jde vše podle plánu.
Odpovědět | Smazat | IP: 93.89.107.40 Blokovat IP
můj podpis máte!!!A ztotožńuji se s názorem p.Vilíma
Diskuse
ivka
26. 4. 2012 12:11
Drábek: „Úřad práce rozhodne, kdo půjde k agentuře“
Ministr sociálních věcí JAROMÍR DRÁBEK (TOP O9) po debatě s odboráři z Úřadu práce v Litoměřicích tvrdí: „Úřad práce rozhodne, kdo půjde k agentuře“
http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/drabek-urad-prace-rozhodne-kdo-pujde-k-agenture-20120424.html

Dobrý den,
já měla zato, že se taky zmíní, že s tím musí souhlasit i občan v evidenci ÚP, ale je vidět še kšefty pokračují dále.
Už tady bylo hodně příspěvků na téma PRACOVNÍ AGENTŮRY-kolik dostanou za převzetí jednoho občana z evidence ÚP, a taky jak dokážou sedřít občana z kůže-z čeho jiné by prac. agentůra profitovala, že?...
Takže občane jede se dál, ještě uvidíš co všechno sociální reforma 2012 na tobě vyrejžuje!

--------------------------------------------------------------------------------------
V souvislosti s Litoměřicema jenom takový nápad:
Jak už zde bylo uvedeno, tak ředitel ÚP Litoměřice p. Vilím vyjádřil na adresu toho imbecila takhle
„Svou politikou jste způsobili to, že občané ztratili důvěru ve stát a jeho instituce, že se v důsledku toho aktivizují různé extremistické až fašizoidní skupiny a roste kriminalita a hlavně že komunistům rapidně stoupají preference. To je velmi hanebný výsledek vašeho dvouletého vládnutí. To nepadá jen na vaši hlavu, ale i na hlavu premiéra Nečase, prosím vás, vyřiďte mu to,“ řekl Vilím do očí ministrovi, který ho může kdykoli odvolat.

Plně s ním souhlasím, a stojí za ním i jeho pracovníci ÚP Litoměřice,
dále „Nespokojenost je celorepubliková. Slovo našeho pana ředitele už mají zaměstnanci všech úřadů práce v zemi a vrací se nám jenom souhlasná stanoviska," uvedl jeden z litoměřických zaměstnanců, Emil Rulf.

---------------------------------------------------------------------------
Co kdyby se sepsala petice na podporu ředitele ÚP Litoměřice, že zastáváme stejný názor a sesbírali by se podpisy třeba nezam, přes Úp, nebo kohokoliv kdo s tím nesouhlasí a odeslalo by se to vrchnosti???
ASN-nechcete se v tom angažovat????
MŮJ PODPIS MÁTE!!!
Odpovědět | Smazat | IP: 217.170.97.100 Blokovat IP