Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zprávy z bojiště nezaměstnaných aneb "Individuální akční plán"

20. 5. 2014

Doporučujeme k přečtení článek s názvem Zprávy z bojiště nezaměstnaných aneb "Individuální akční plán". Článek nleznete zde:

http://www.svice.cz/clanek807-Zpravy-z-bojiste-nezamestnanych-aneb-Individualni-akcni-plan

Z článku citujeme zajímavé pasáže:

 

Hledání práce v současné ČR prostřednictvím úřadu k tomu ustanovenému je zážitkem na celý život. Firmy na jejichž zmatečné inzeráty a nesolidní jednání jsem tento úřad písemně upozornil, inzerují beze změny dodnes. Noví zaměstnavatelé, kteří oficiálně nabízejí práci a kterým jsem rozeslal svůj profesní životopis ( dokonce i s nabídkou finanční dotace - SÚPM ) jednoduše nereagují. Vůbec. Ani zamítavá odpověď. Prostě žádná.
 
Pomalu začínám rezignovat na THP uplatnění ( na něž mám kvalifikaci ) a tak jsem se vydal na adresu, kde bylo nabízeno místo obsluhy obráběcího stroje.
No a zjistil jsem, že na dotyčné adrese se tato firma nevyskytuje. Nemá tam ani dílny, ani kancelář a nikdo je tam nezná. Těsně před odchodem z budovy jsem narazil na člověka, který zaslechl můj rozhovor s vrátnou a vzpomněl si na firmu toho jména asi 400 metrů od této adresy. Po delším hledání jsem jejich objekt skutečně našel. Byla tam i kancelář. Vedoucí přítomen nebyl, ale jedna ze tří sekretářek ( pro firmu kde bylo cca 5 dělníků ! ) mi tvrdila, že ten inzerát už dávno není aktuální a prý ho už stahovali. Přesto byl na včerejší nabídce z Úřadu Práce. Je to už poněkolikáté, co jsem zjistil, že v oficiálním seznamu nabídek ÚP jsou mrtvé duše - dávno neplatné inzeráty. Podobně jako při vyhledávání podle oborů bývá někdy inzerát uveden duplicitně v různých odvětvích. Nedávno jsem našel jedno místo sekretářky pro konkrétní pobočku ministerstva zemědělství, které bylo nabízeno jak v kategorii „administrativa“, tak „zdravotnictví“ a dokonce „stavebnictví“. Někomu se to může zdát jako drobnost, ale z jednoho místa tak v celkovém souhrnu nabídek vyčarujete místa tři. A pak, že není práce
 
Čili znovu na ÚP, kde jsem slavnostně obdržel : Individuální akční plán. Je to takový záložní trumf, který ÚP zpracovává pro uchazeče, který je v evidenci víc než 5 měsíců. Já ho dostal už po  devíti měsících...
Je fakt šitý na míru a přináší do mé situace přece jen něco nového. Má celkem 4 odstavce :
V prvním se lze dočíst jak se jmenuju, kdy mám narozeniny a jak dlouho jsem v evidenci ÚP.
V druhém je vyhrožováno, že pokud neposkytnu součinnost s ÚP – budu vyřazen z evidence.
Třetí odstavec se zdá být těžištěm celého textu a má název : JEDNOTLIVÁ OPATŘENÍ KE ZVÝŠENÍ MOŽNOSTI UPLATNĚNÍ NA TRHU PRÁCE – POSTUP A ČASOVÝ HARMONOGRAM JEJICH PLNĚNÍ. Vlastní obsah je však kratší než jeho nadpis. Obsahuje jen větu : „Budu samostatně vyhledávat volná pracovní místa“.
Čtvrtý odstavec je v podstatě tvořen jen datem, kdy byla tato revoluční myšlenka vytištěna a dostal jsem ji k podpisu...
Přiznám se, že jsem to pozorně četl až doma. A došlo mi, že za dobu evidence na ÚP jsem z vlastní iniciativy kontaktoval asi 60 zaměstnavatelů. Z popudu ÚP asi 8. Je tedy jasné, že musím přidat. Podceňoval jsem to a teď to mám černé na bílém.
Je to velmi individuální a velmi akční plán. Jeho vypracování muselo určitě zaměstnat nejlepší personalisty, machry ve svém oboru a toho si vážím. Necítím se v tom tak sám. Vím, že na nás někdo myslí, a to není jen tak. Ale přestávám si být jistý, jestli se mi zdá sen, když uléhám – nebo když vstávám ?.............
 
Zmaten dosavadním vývojem jsem napsal vedení ÚP. Uvedl jsem konkrétní pochybení ze strany úřadu i firem, ke kterým došlo. Čekal jsem když ne razantní reakci, tak aspoň formální snahu o nápravu. Ale ouha - i státní správa už přejala móresy některých „takypodnikatelů“. Přesto, že můj text prokazatelně dostali 4 úředníci z kancelářské smetánky ÚP - reagoval jen jediný. A zrovna ten nejníže postavený.
 
„………..Bezesporu se některé věci dají dělat jinak. To je celkem neprůstřelný výrok, dokud se jej nikdo nesnaží upřesnit. Pak totiž může recipročně vyjít najevo, že některé věci se jinak dělat nedají.
Například formální kontakt se zaměstnavateli nebo úřady. Tam moc prostoru pro originalitu nebo žoviálnost není.
Korektně, slušně – dle zákona i ústních dohod. Pokud toto nefunguje, pak uchazeč o práci není v situaci, kdy by mohl svým zářivým úsměvem změnit systémový kolaps.
Nebo neserióznost, která se rozšířila jak infekce a je k vidění i na místech, kde by to člověk vůbec nečekal.
Odplevelit inzeráty na ÚP nebo došlápnout si na nepoctivé zaměstnavatele není v mé moci.
Totální mlčení, které po mé reakci zavládlo ze strany ÚP bylo ohlušující...“
 
„No, lapal jsem po dechu a hleděl... A znovu mi došlo, že tento systém rozhodně nemá za úkol nezaměstnaným pomoci. Tak jsem se jí pokusil aspoň zeptat, jestli ví, že zhruba čtvrtina inzerátů, které oficiálně nabízejí, jsou dávno neplatné ( to je totiž nejčastější problém se kterým se na ÚP setkávám ). Překvapila mě pohotovou odpovědí, že to ví, ale to není jejich chyba, protože si to mají aktualizovat zaměstnavatelé - ne úřad práce...
Není bez zajímavosti, že když jsem totéž vytýkal zaměstnavatelům, tvrdili mi, že je to chyba pracáku, protože oni inzerát už dávno rušili... Já sice dodnes nevím, kdo mi lhal, ale vím, kdo je tímto úřednickým lhaním poškozován.“

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

stát přesouvá svou zodpovědnost na nezaměstnané

(Roman, 26. 5. 2014 10:25)

V příručce MPSV ( Veřejné služby zaměstnanosti. vyd. EURES CZ, 2010. s.7 ) se píše : "...uchazečům o zaměstnání nabízejí vypracování individuálního akčního plánu. V jeho rámci se snaží vyhledat nedostatky, které brání uchazeči o zaměstnání najít si práci a stanovit kroky, které povedou k odstranění těchto překážek..." Jelikož je u většiny nezaměstnaných hlavní překážkou k nalezení práce nedostatek pracovních míst, pak řešení a odstranění těchto překážek je tvorba pracovních míst.
Pro méně chápavé : řešením není a nemůže být např. rekvalifikace, protože existuje křiklavý nepoměr mezi POČTEM nezaměstnaných a POČTEM volných pracovních míst. Rekvalifikace je tudíž řešením pro zhruba 5% nezaměstnaných.