Jdi na obsah Jdi na menu
 

Marek Řezanka - Blyštivé hry a mizející chléb

7. 6. 2013

Článek Marka Řezanky s názvem Blyštivé hry a mizející chléb, který vyšel v Britských listech, je stále velmi aktuální. Přečíst si ho můžete zde:

http://www.blisty.cz/art/64309.html

Z článku citujeme:

"Ztráta zaměstnání je pro mnoho lidí srovnatelná s vážným onemocněním a dopadá na ně stejnou intenzitou jako úmrtí blízké osoby. Zvláště, prodlužuje-li se doba, kdy nemůžete nové zaměstnání sehnat. Víte, že účty, které jste platili jako zaměstnaní, nezmizí – a jenom přemýšlíte, z čeho je budete platit dál. A pokud je platit nebudete, jak velké dluhy vám kde narostou a jaké následky z toho pro vás vyplynou. S každým dnem bez práce řešíte, jak budete bydlet, co budete jíst, o co vše, na co jste si uvykli jako na standard, přijdete....."

"Co je ovšem nejhorší, je to vakuum lhostejnosti a nezájmu okolí, v němž se ocitáte. Nikoho nezajímáte. Ostatní se mají dobře, váš problém se jich přece netýká. Jim se to stát nemůže. Pozorujete, jak si jedou bezstarostně do práce, kterou vy nemáte, a dostáváte vztek. Začínáte nenávidět ty spokojené tváře, jimž jste naprosto u zadní části těla. Zapnete televizi, pokud ji ještě máte – a tam vidíte, jak se všichni veselí, jak všichni něco budují a jak nikoho nic netrápí. Tedy až na hlavní zpravodajství, v němž se sice nic nedozvíte o kritické sociální situaci v USA a hlavně v celé Evropě, zato jste přesyceni tragickými dopravními nehodami a mordy všeho druhu. Ještě tak vás možná nabudí proti nějaké skupině spoluobčanů, které vám vylíčí pouze jako nemakačenka a násilníky, co si žijí na váš úkor. Proto jste tam, kde jste."

"........Musíme si přiznat, v jaké situaci žijeme a jaký je skutečný stav věcí. Na zavírání očí již není čas......"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář