Jdi na obsah Jdi na menu
 

Josef Nádběla - Veřejné práce a veřejná služba = novodobé otroctví?

28. 5. 2013

Rádi bychom se s vám podělili o článek Veřejné práce a veřejná služba = novodobé otroctví?, který napsal J. Nádběla. Celý článek si můžete přečíst zde:

http://blogovnik.alaware.cz/clanky.php?stavmenu=index&clanek=201305170620&kategorie=politika_a_spolecnost

Z článku citujeme:

"Naše společnost činí podivné kroky. Místo toho, aby se český stát snažil zajistit přijatelné prostředí pro vznik nových pracovních příležitostí, nedělá v této věci nic. A tak zde máme přes 500 000 lidí bez práce a dalších 250 000 lidí bez práce, kteří nejsou v oficiálních statistikách.........

Protože nedokážeme svým občanům zajistit přijatelné životní podmínky, smysluplnou a dostatečně zaplacenou práci, učiníme ze svého občana robotníka, nevolníka a otroka.

Veřejně prospěšné práce jsou časově omezené pracovní příležitosti (slovansky roboty), které po dohodě s úřadem práce vytváří zaměstnavatel (pán). Jejich jádro leží v činnostech ve prospěch obce (zaměstnavatele, pána), státu či jiné veřejně prospěšné instituce (jiné formy pána). Cílem veřejně prospěšné práce je umožnit uchazečům o zaměstnání obtížně umístitelným na trhu práce pracovat v době, kdy nemohou najít standardní práci (tj. umožnit robotníkům robotovat - přeloženo ze slovanštiny pracovníkům pracovat). Stát na pracovníky veřejně prospěšných prací poskytuje zaměstnavatelům DOTACE (a tím křiví trh). Veřejně prospěšná práce je práce mizerně placená (tím se liší od neplacené roboty) a to z peněz, které se vyberou od daňových poplatníků.

Veřejná služba je činnost, za niž pracovníci (robotníci) nedostávají mzdu. Jde tedy o bezplatnou pracovní sílu pro obce (pány). Veřejná služba spočívá nejčastěji v udržování čistoty ulic, ale její náplni se meze nekladnou. Pracovník veřejné služby je oděn do oranžového či žlutého reflexního oděvu, aby již zdálky bylo patrno, že se jedná o otroka. Protože jedině otrok pracuje zdarma za jídlo a bydlení. V tomto případě má otrok ještě horší podmínky, protože za svou práci nedostává ani jídlo a ani bydlení. Nedostává vůbec nic kromě garance sociálních dávek, které by jej měly udržet při nuzném životě, avšak nejsou garancí, že si udrží bydlení. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář