Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rok 2016 Odkazy na články o nezaměstnanosti, sociálním systému a daních

Příspěvky

Odkazy na články o nezaměstnanosti, sociálním systému a daních - 2. polovina roku 2016

13. 7. 2016

Sociální systém ČR se stává čím dál víc nespravedlivější, deformovanější a absurdní. Peníze v sociální oblasti se rozdělují velmi nerovnoměrně mezi jednotlivé sociální skupiny (nezaměstnaní, důchodci, nemocní, ženy na rodičovské dovolené apod.) Stále zřetelněji vidíme, jak politici a členové různých občanských aktivit „lobují“ ve prospěch určitých sociálních skupin a prostřednictvím zákonů manipulují s penězi, které platíme ve formě veřejného sociálního pojištění i daní.  Neoblíbeným sociálním skupinám se peníze stále berou nebo jsou záměrně ignorovány  jejich potřeby a oprávněné finanční nároky (nezaměstnaní). Oblíbeným skupinám se peníze stále dávají a tyto skupiny jsou záměrně přepláceny (důchodci, občané s dětmi). Tím dochází ke stále většímu otevírání nůžek v přístupu k jednotlivým sociálním skupinám a k porušování sociálních práv.

 Hlavní odpovědnost za fungování či deformaci sociálního systému vždy nese ministr/yně práce a sociálních věcí premiér a částečně i ministr/yně pro lidská práva . Jen připomínáme, že ministryní práce a sociálních věcí v roce 2016 je M. Marksová z ČSSD, premiérem B. Sobotka z ČSSD a ministrem pro lidská práva J. Dienstbier z ČSSD.

Zde  najdete odkazy na články o problematice nezaměstnanosti a o tématech, která souvisí s nezaměstnaností a s nastavením sociálního a daňového systému ČR. Odkazy časově spadají do 2. poloviny roku 2016, např. : Úřady práce budou lépe kontrolovat nezaměstnané, prý nechtějí pracovat. Přitom v době ekonomického rozvoje mají jen 120 000 volných pracovních míst a 400 000 registrovaných nezaměstnaných, Sobotkova vláda chce od roku 2017 opět zvýšit  daňové slevy na děti. Přitom česko dává nejvíce ze zemi OECD, Práci v Česku získají Ukrajinci snáze než dosud. Zaměstnavatelé tleskají, odboráři zuří, Marksová vytváří nový plán, jak motivovat nezaměstnané k práci. Počítá i s obnovením veřejné služby (nucených prací za vyšší dávky), Německu se nedaří najít práci pro uprchlíky. Firmy je nechtějí kvůli jazykové bariéře a nízké kvalifikaci, Místo zlepšování svých služeb pro nezaměstnané zavedou úřady práce přepážky jako na poště. Propuštění zaměstnanci OKD budou dostávat příspěvek od státu 8 000,- Kč měsíčně. A co ostatní nezaměstnaní?, Zákon proti flákačům na podpoře. Prosazuje ne Drábek, ale ministryně ČSSD Marksová, Proč útočí na nezaměstnané? Prezident Zeman podporuje veřejnou službu. 400 000 lidí bez práce jsou prý jen fiktivní nezaměstnaní, Německo migrantům vymýšlí práci. Dostávají euro za hodinu, Ombusmanka: Česko si vyrábí armádu chudých starců. Čím dál více lidí nemá nárok na starobní důchod kvůli neodpracovaným rokům.

 

Odkazy na články o nezaměstnanosti, sociálním systému a daních - 1. polovina roku 2016

5. 1. 2016

Sociální systém ČR se stává čím dál víc nespravedlivější. Peníze se rozdělují velmi nerovnoměrně mezi jednotlivé sociální skupiny (nezaměstnaní, důchodci, nemocní, ženy na rodičovské dovolené apod.) V poslední době vidíme zřetelnou snahu politiků a různých občanských aktivit manipulovat s penězi, které platíme ve formě veřejného sociálního pojištění. Neoblíbeným sociálním skupinám se peníze stále berou nebo jsou záměrně ignorovány  potřeby a finanční nároky těchto skupin. Oblíbeným skupinám se peníze stále dávají. Tím dochází ke stále většímu otevírání nůžek v přístupu k jednotlivým sociálním skupinám. Hlavní odpovědnost vždy nese ministr/yně práce a sociálních věcí a premiér. Jen připomínáme, že ministryní práce a sociálních věcí v roce 2016 je M. Marksová z ČSSD a premiérem B. Sobotka z ČSSD.

Zde tedy najdete odkazy na články o problematice nezaměstnanosti a o tématech, která souvisí s nezaměstnaností a s nastavením sociálního a daňového systému ČR. Odkazy časově spadají do 1. poloviny roku 2016, např. Sobotkova vláda ani v roce 2016 nezvýší životní a existenční minimum. Chodit do práce se musí vyplatit, říká Marksová. To, že je nedostatek pracovních míst a na všechny se nedostane, jí nezajímá, Jana Smetánková....a bezdětné necháme rovnou zavřít (lidovci a sociální demokraté uskutečňují svůj volební program), Kam po vysoké škole? Absolventi se rvou o práci na recepci, Roboti nám seberou práci, mladí lidé se bojí nové průmyslové revoluce, Místo zvyšování sociálního pojištění pro živnostníky bude Marksová posílat OSVČ informační dopisy, že pokud nebudou platit víc, budou mít nízký důchod, Švýcaři budou v referendu rozhodovat o zavedení základního (garantovaného) bezpodmínečného příjmu, Přijdete o práci? Tyto profese v ČR převezmou roboti. MPSV mění plány: ti, kteří mají děti, budou platit nižší sociální pojištění, i když už je nevyživují, ČSSD a KDU-ČSL podporují protiústavní zákon - vyšší sociální pojistné pro bezdětné. Hnutí ANO a opozice jsou proti, Bezdomovců je v Česku dvakrát víc než se dosud uvádělo, Ubytovny: starostové tlačí na přísnější kontroly občanů v nouzi a chtějí změnu systému dávek, Německo se chystá na příchod chudých z východu EU a omezuje dávky v nezaměstnanosti, Vývoj nezaměstnanosti v ČR v letech 2000 - 2015, Otcovská dovolená hrazená z nemocenského pojištění za 70 % platu. Schválila Sobotkova vláda. A nemocní nedostanou v prvních třech dnech nemoci nic, Přibývá občanů, kteří kvůli nezaměstnanosti nemají nárok na starobní důchod, Společnost bez práce je nevyhnutelná, Sobotkova vláda schválila v rámci "rodinné politiky" otcovskou dovolenou a odmítla ošetřovné při péči o seniory, Místo sociálních dávek dává MPSV potravinové balíčky Marksová chce valorizovat důchody nad rámec inflace. ČSSD si takto kupuje volební hlasy důchodců a přispívá ke stále nespravedlivějšímu nastavení sociálního systému, S láskou, vaši roboti. Průmysl 4.0 klepe na dveře, pracovních míst je stále méně a Česko vymýšlí, co s tím, Přivýdělky nezaměstnaných skončí. Marksová chce ˇvyčistit!" evidenci. Důchodci a ženy na rodičovské si mohou přivydělávat neomezeně a to Marksové nevadí, Za 6 hodin práce 100 korunová stravenka a mzda žádná. Takto obce zneužívají nezaměstnané v rámci veřejné služby, Sobotkova vláda chystá změny v rodičovské dovolené. Nepojistná sociální dávka - rodičovský příspěvek se zvýší na 32 640,- Kč měsíčně.