Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rok 2015 - Odkazy na články o nezaměstnanosti

Příspěvky

Odkazy na články o nezaměstnanosti, sociálním systému a daních - 2. polovina roku 2015

4. 8. 2015

Sociální systém ČR se stává čím dál víc nespravedlivější. Peníze se rozdělují velmi nerovnoměrně mezi jednotlivé sociální skupiny (nezaměstnaní, důchodci, nemocní, ženy na rodičovské dovolené apod.) V poslední době vidíme zřetelnou snahu politiků a různých občanských aktivit manipulovat s penězi, které platíme ve formě veřejného sociálního pojištění. Neoblíbeným sociálním skupinám se peníze stále berou nebo jsou záměrně ignorovány  potřeby a finanční nároky těchto skupin. Oblíbeným skupinám se peníze stále dávají. Tím dochází ke stále většímu otevírání nůžek v přístupu k jednotlivým sociálním skupinám. Hlavní odpovědnost vždy nese ministr/yně práce a sociálních věcí a premiér. Jen připomínáme, že ministryní práce a sociálních věcí v roce 2015 je M. Marksová z ČSSD a premiérem B. Sobotka z ČSSD

Zde tedy najdete odkazy na články o problematice nezaměstnanosti a o tématech, která souvisí s nezaměstnaností a s nastavením sociálního a daňového systému ČR. Odkazy časově spadají do 2. poloviny roku 2015, např. Pro nezaměstnané je vhodná práce často nedostupná, ne každá práce se vyplatí, M. Mundler - Zkracuje nezaměstnanost délku života?, ČSSZ: doba vedení uchazečů na ÚP se započítává do důchodu jen omezeně, Stát může přispět nezaměstnaným na dojíždění za prací, Protiústavní zákon z dílny MPSV - Daň za bezdětnost, Ministerstvo chce znovu snížit daně rodinám s dětmi a pro nezaměstnané nic nedělá. Ať živnostníci platí víc. Odbory apelují na ústavní soud kvůli odlišným sazbám na zdravotní pojištění, Pracujícím rodinám s dětmi se sníží sociální pojištění. Ostatní jim to zaplatí, Společné důchody manželů? Příliš komplikované, odmítla doporučení důchodové komise Marksová. Lépe zvýhodňovat za počet vytvořených dětí než za rodinný stav,Zrušte bonus na dítě. Finanční správa chce skončit s podvody, Lidé s dětmi čerpají od státu vice než bezdětní. Přesto budou platit nižší sociální pojištění, navrhuje ministryně práce Marksová (ČSSD). Nespravedlivé rozdělování finančních prostředků mezi sociální skupiny řeší ve Finsku základním bezpodmínečným příjmem, Místo sociálních dávek sbírky potravin aneb Potravinové banky - populismus, který se nám vymstí, Diskriminovat zájemce o zaměstnání není možné. Precedens platí i pro trh práce, říkají advokáti, Pavel Kohout - Mussolini a daně pro bezdětné, MPSV navrhuje snížit doplatek na bydlení, Chce ministryně práce Marksová vyhladovět chudé? Aktivisté protestovali proti návrhu Marksové snížit doplatek na bydlení, Ministryně práce Marksová (ČSSD) ignoruje nezaměstnané a zavádí novou sociální dávku: otcovskou dovolenou. Peníze na ni vezme nemocným, Životní minimum nestoupne ani od roku 2016. Podle ministryně práce Marksové (ČSSD) chodit do práce se musí vyplácet víc. Kde se mají lidé zaměstnat, když ani v době ekonomického rozvoje chybí pracovní místa, Marksovou nezajímá, Úřad práce pod vedením Marksové z ČSSD chystá nový pilotní projekt. Nezaměstnaní budou dělat sluhy v domácnostech svých spoluobčanů. Za práci budou dostávat šeky:

 

Odkazy na články o nezaměstnanosti - 1. polovina roku 2015

25. 3. 2015

Zde najdete odkazy na články o nezaměstnanosti z 1. poloviny roku 2015, např. NKÚ našel v závěrce Úřadu práce nesprávnosti za 37 miliard,.Nezaměstnaní jsou příliš drazí, dáme firmám statisíce, Politka strachu a politika sankcí z dílny MPSV, Podporu pobírá jen pětina nezaměstnaných, Plán Marksové: buď veřejná služba nebo existenční minimum, Drábkování s Marksovou čili na chudé šúdry musí být přísnost, Marksová (ČSSD): nezaměstnaní by od září mohli opět chodit na veřejnou službu, Podvedeš-.li mě podruhé, Veřejná služba: pomoc nebo trest?. Radnice volají po návratu veřejné služy.