Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv diskusních příspěvků - srpen 2012 (3)

1. 7. 2013

 

Re: Odhlášení z UP
Poradna
Kossuth
28. 8. 2012 15:22
Úřad práce
Kontaktní místo (podle toho kde jste evidován)

ŽÁDOST O UKONČENÍ VEDENÍ V EVIDENCI

Žádám o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání ke dni doručení této žádosti.

Jméno Přijmení
Ulice Číslo popisné
PSČ Město

Doručeno dne: …(datum, kdy osobně doručím) Podpis: ………………..
Re: Re: Odhlášení z UP
Poradna
Kossuth
28. 8. 2012 15:49
Ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání podle ust. § 29 písm. b) zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti

Uchazeči o zaměstnání ukončí krajská pobočka Úřadu práce vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání dnem

b) doručení písemné žádosti uchazeče o zaměstnání o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, pokud není dán některý z důvodů pro vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání podle § 30,
Re: Jedna svině už to má za sebou
Diskuse
Občan
28. 8. 2012 16:21
Rozdíl mezi minulým a tímto režimem. Je pravda, že minulý režim svým odpůrcům znemožňoval vykonávat jejich kvalifikaci, ale i ti disidenti měli práci, třeba v pivovaru. Mohli uživit rodinu. Tento režim nedává lidem ani práci na kterou mají kvalifikaci, mnohdy nemohou sehnat práci žádnou. A díky nesmyslu "osoba blízká" neberou kromě platby za zdrav. pojištění od státu nic. A ještě musejí otročit v otřesných podmínkách, bez nároku na jakoukoliv odměnu. Podotýkám, že vězni mají práci placenou!
 
gestapak drabek
Diskuse
pan.miroslav
28. 8. 2012 17:12
gestapak drabek to je ještě slabe slovo pro tohoto gaunera ktery v česku zavadi nevolnictvi
Re: Re: DONEZ a práce dohodou
Poradna
Radek
28. 8. 2012 18:20
Jde o to, že když se odhlásíte z ÚP, stáváte se osobou bez zdanitelných příjmů (to musíte pojišťovně nahlásit do 8 dnů) pro kterou platí, co je uvedeno v zákoně o veřejném zdravotním pojištění §5 c)
"... není za něj plátcem pojistného stát, pokud uvedené skutečnosti trvají po celý kalendářní měsíc."

Pojištění byste tedy musela zaplatit v případě, když by ani jeden den v měsíci ho za Vás nezaplatil někdo jiný (zaměstnavatel, stát).
Re: Re: Re: Re: Re: Veřejná služba – možnosti ochránce
Diskuse
Občan
28. 8. 2012 21:49
Ono stěžovat si na úp na podmínky VS je dost o ústa, protože pak ten nebožák bude mít po zbytek otročiny peklo na pracovišti. Vymyslí si pro něj takové lahůdky, že raději odejde. Možností mají tolik.
A že nejde o práce s vysokým stupněm rizika? Jsme minulý pátek rozřezávali ve sběrném dvoře bojlery, pračky atd. Pochopitelně ve vlastních teniskách a taplákách. Pravda, rukavice máme. Vestu jsem u toho nepotřeboval. A takové svážení odpadkových košů, ve kterých to "zije", to je na žloutenku. A pak co? 3 měsíce v nemocnici, platit to, bez nároku na nemocenskou atd. To by měl ombudsman vědět.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Veřejná služba – možnosti ochránce
Diskuse
Kossuth
29. 8. 2012 07:11
Plně s vámi souhlasím, že zneužívají stávající tíživé sociální situace a spoléhají na to, že se nikdo neozve a nebude se bránit. Právě proto si k vykonavatelům veřejné služby dovolují prakticky cokoliv. V mnoha případech se jedná o ponižující, degradující a naprosto bezúčelné činnosti, které musí vykonavatel v rámci veřejné služby vykonávat. Co se týká kontaktování veřejného ochránce práv, nemusí se jednat hned o stížnost, někdy stačí napsat svoje osobní negativní poznatky z praxe výkonu veřejné služby například pomocí elektronické pošty. Vím, že se tím nemusí zabývat.
Z médií :-)
Diskuse
ABC
29. 8. 2012 09:28
http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Koupime-jim-vestu-a-oni-zametaji-Radnice-dekuji-Drabkovi-za-levne-nezamestnane-244465
Re: Z médií :-)
Diskuse
Hana
29. 8. 2012 10:44
Kousek textu podtvrzuje to že se ruší placená pracovní místa a stejní lidé pak stejnou práci dělají zadarmo .........................V některých městech radnice této novinky využily, rozpustily část technických služeb a úklid v ulicích ponechaly nezaměstnaným. Ušetří tak destíky tisíc korun. „Je hloupé, že to tak řeknu, ale ti lidé se nám prostě vyplatí,“ otevřeně přiznal deníku Právo Jakub Kýle, koordinátor veřejné služby v Opavě........
To je plánovaná změna,návrat k otrokářské společnosti.
Jája
29. 8. 2012 12:32
Jsem šedesátnice, VŠ s dlouholetou praxí, nepobírám žádné soc. dávky. Přesto jsem odeslána na VS, kde si budu muset hradit cestovné ze svého, zároveň i cestovné na další běhání po firmách, v rámci dokazování vlastní aktivity při hledání zaměstnání (chtějí po mně 40 míst měsíčně). Nemám na to, ale pracovnice ÚP mi sdělila, že je to můj problém. Též mi řekla, že prý veřejná služba zadarmo (i u nezaměstnaných, které žádné dávky nepobírají) není v rozporu s Listinou základních práv a svobod - součástí Ústavy.
 Re: Z médií :-)
Diskuse
Kossuth
29. 8. 2012 12:35
Hlavně to je dobrý obchod s nezaměstnanými, mimo to někde mají problém i s tou vestou.

Pokud k takovému jednání skutečně dochází, tak se zřejmě jedná o obcházení zákona.

Výňatek z tiskové zprávy veřejného ochránce práv:

V případě, že by byl uchazeč o zaměstnání v rámci bezplatného výkonu veřejné služby dosazen na pracovní místo, které bylo uvolněno určitým zaměstnavatelem rozvázáním pracovního poměru s jeho zaměstnancem, je nutné se neprodleně obrátit na příslušné kontaktní pracoviště úřadu práce, neboť takové obcházení zákona bezpochyby není cílem Ministerstva práce a sociálních věcí. Z toho tedy vyplývá, že u činnosti vykonávané v rámci veřejné služby nesmí jít o činnost shodnou s činností kmenových zaměstnanců.
 

 

Veřejná služba místo praxe --- No to tu ještě nebylo
Diskuse
Hana
29. 8. 2012 15:01

--------------------------------------------------------------------------------

........"Musí se u nich probudit odpovědnost, že musí ráno někam nastoupit a pracovat v rámci kolektivu," vysvětluje šéfka úřadu práce, která si nepřála být jmenována. Podle ní úředníci lidem vysvětlují, že mají šanci se osvědčit a firma je vezme do práce za peníze. Může se jim hodit i potvrzení o praxi.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/lide-se-vymlouvaji-z-verejne-sluzby-d7c-/ekonomika.aspx?c=A120727_202415_ekonomika_brm

tedy - vystuduj VŠ a pak jdi na VS, získej praxi v přebírání skládek odpadu a firma tě jako odborníka zaměstná:))))))
Kossuth
29. 8. 2012 15:42
Veřejná služba je zřejmě v rozporu s Listinou základních lidských práv a svobod, jež je součástí Ústavy ČR, ale dokud nedojde k nějakému rozhodnutí Ústavního soudu, tak bohužel platí současná právní úprava zákona. Jestliže nepobíráte dávky, ani podporu v nezaměstnanosti. Takže stát za vás platí pouze zdravotní pojištění, tak by pro vás bylo asi nevhodnější se na vlastní žádost odhlásit z evidence úřadu práce. Když se odhlásíte z evidence úřadu práce, tak stáváte se OBZP (osobou bez zdanitelných příjmů), tuto skutečnost musíte zdravotní pojišťovně nahlásit do 8 kalendářních dnů. Pokud se z evidence úřadu práce odhlásíte počátkem září, stačí vám se znovu zaevidovat na konci října. Zjednodušeně řečeno, musíte být alespoň jeden den v měsíci vedena na úřadě práce, aby za vás zdravotní pojištění platil stát. Pojištění byste si tedy musela platit jen v případě, když by ho ani jeden den v měsíci za vás nezaplatil někdo jiný (úřad práce – respektive stát). Na veřejnou službu vás znovu můžou poslat, až po dvou měsících nepřetržité evidence na úřadě práce. Nevím, zda již máte podepsanou smlouvu o výkonu veřejné služby nebo individuální akční plán s veřejnou službou. Ale protože je evidence na úřadě práce dobrovolná neměl by být problém se na vlastní žádost odhlásit i v průběhu výkonu veřejné služby jen nesmíte uvádět jako důvod odhlášení zařazení na veřejnou službu. Není vaší povinností sdělovat úřadu práce jakékoliv důvody odhlášení z evidence.
Re: Veřejná služba místo praxe --- No to tu ještě nebylo
Diskuse
Kossuth
29. 8. 2012 16:12
Pokud má někdo takové zvrhlé názory jako dotyčná šéfka úřadu práce, která si z „pochopitelných důvodů“ nepřála být jmenována, tak by se za ně měla také umět podepsat. Nějak zapomněla na fakt, že za každou práci náleží podle zákona odměna.
Re: Veřejná služba místo praxe --- No to tu ještě nebylo
Diskuse
ABC
29. 8. 2012 16:31
Zde je jasně vidět, kdo za "lidi", co si příliš nezadají s nacisty, sedí na ředitelských postech! NE! Až rozhodne soud, nehodlám ty svině šetřit!!!
Re: obavy z odhlaseni a znovuprihlaseni na up
Poradna
Simča
29. 8. 2012 16:48
O příspěvek na bydlení nepřijdete. Klidně se odhlašte a zase přihlašte za měsíc. Budete muset ovšem absolvovat papírování, což je ale proti VS procházka rajskou zahradou. Mým problémem byl DONEZ (2x týdně se hlásit na poště jako propuštěný vrah). Dovolená nepřicházela v úvahu. Jako řešení mi bylo nabídnuto odhlášení a po dovolené znovupřihlášení na ÚP. Tak jsem to udělala - žádný problém!!! Teď čekám, jestli mi v říjnu (Nový termín návštěvy pracáku) "nabídnou " znovu DONEZ nebo VS...před Vánocemi to bude lahůdka pro úředníky. Jako jediné řešení vidím v opětovném odhlášení z rodinných důvodů a za týden se zase přihlásit.
Re: DOTAZ
Diskuse
Nezaměstnaný
30. 8. 2012 00:31
Dobrý den , když se odhlásíte počátkem září z evidence úp, tak alespoň několik dní platil vzp úp (v tom září) a když se téměř před koncem října znovu zaevidujete na úp , tak bude alespoň jeden či dva dny v tom říjnu opět platit vzp úp a Vy tudíž nic platit nemusíte .
Re: Re: Veřejná služba a pracovní úraz
Diskuse
Nezaměstnaný
30. 8. 2012 00:37
Dobrý den, je to ale absurdní, jelikož úp a Drábek a jemu podobní exoti tvrdí, že to slouží k obnovení správných pracovních návyků. Takže lze dovodit, že pracovní návyky se dají získat či obnovit zase jen prací, ikdyž jí nacista , který se dosud ještě nepověsil , narozdíl od svého kolegy , říká eufemisticky služba . Takže lze dovodit, že veřejná "služba" je vykonávána formou pracovních úkonů, které druhdy vykonávali titíž, ještě za mzdu , a souhrn pracovních úkonů je jinými slovy práce. A tudíž úraz při vykonávání pracovních úkonů je tudéž úrazem pracovním . Ale znáte justiční šmejdy , zapřou i nos mezi očima .
Re: Re: Re: Veřejná služba a pracovní úraz
Diskuse
Kossuth
30. 8. 2012 07:50
Jedna věc je co tvrdí pán Drábek a úřednice na úřadech práce a jiná věc je jaká je skutečnost v případě veřejné služby bylo slovo práce „šalamounsky“ nahrazeno slovem výkon. Jak všichni víme, za vykonanou práci náleží podle zákona odměna za výkon nikoliv. O nějakém obnovení správných pracovních návyků nemůže být tedy ani řeč. Při výkonu veřejné služby se nejedná o pracovněprávní vztah - veřejná služba není vykonávána na základě pracovní smlouvy ani dohod konaných mimo pracovní poměr, nýbrž na základě smlouvy o výkonu veřejné služby. V případě úrazu vykonavatele veřejné služby proto nelze hovořit o pracovním úrazu. Z toho plyne, že v případě úrazu vykonatele veřejné služby se neuplatňuje § 105 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce - Povinnosti zaměstnavatele při pracovních úrazech a nemocech z povolání.
Zážitek
Diskuse
PODIVEN
30. 8. 2012 08:14
Byl jsem žádat o práci v jedné fabrice.Ten fabrický zápach už tak dobře znám.Ochranka si mě prohlížela-nový kousek dorazil.Po 15 minutách dorazilo asi 30 leté kotě z personálního.Slušně jsem byl požádán o životopis a vyplnil jsem vstupní dotazník.Po serii otázek příšla řada řada na testy.Mezitím prošlo kolem mne několik zaprášených zaměstnanců z kapsy jim koukali respirátory.Z kanceláří se ozýval cinkot hrnků-asi káva dnes již několikátá.Převody jednotek,počty,technické výkresy atd.Nade mnou byla kamera a neustále jsem byl dotazován jestli už to mám.Pak zaznělo nekompromisní-už vám to musím vzít.Chyběla mi pouze poslední otázka.Rada zasedla nad kontrolou mého testu.VYDÍTE TESTY JSTE PROŠEL,ALE MY V SOUČASNÉ DOBĚ NEPŘIJÍMÁME.
Zdravotní pojištění v kombinaci s prací na Dohodu a registraci na UP v jednom měsíci
Poradna
Jarka
30. 8. 2012 08:32
Prosím poraďte. Pokouším se nějak skloubit evidenci na UP a brigády na Dohodu o provední práce. Podepíšu tu dohodu a pak se odhlásím z UP (jde například o práci na 14 dnů). Po jejím ukončení se zase přihlásím na UP. Už nemám nárok na podporu - nemám odpracovaný povinný počet let abych podporu dostala. Nevím ale jak je to s platbou zdravotního pojištění, pokud práce na Dohodu netrvá ani měsíc ale třeba jen 14 dní nebo jen týden.Vyhnula bych se ale systému DONEZ a VS a měla bych alespoň pár korun. Za VS kromě posměchu spoluobčanů nemám žádné peníze.
děkuji Jarka
měl jsem možnost nahlédnout do účtů města
Diskuse
kaligula
30. 8. 2012 10:12
asi se budete divit,ale veřejně prospěšné práce zdarma se účtuje jako práce za zaměstnance u technických služeb a město za vykonanou práci si nechá normálně zaplatit a nechtějte vědět kam ty peníze jdou!
Re: měl jsem možnost nahlédnout do účtů města
Diskuse
ABC
30. 8. 2012 10:48
Kam ty peníze jdou? No na odměny, kam jinam?!
Jája
30. 8. 2012 12:48
Dík za radu. Obávám se však, že ÚP by se mnou řádně zatočil, už nyní tam na mě křičí, ať se nevymlouvám, že v mém věku mě nikdo nechce zaměstnat. Prý tyto výmluvy moc dobře znají. Přesto ale ještě jednou můj dík za odezvu.
Zdravotní pojištění v kombinaci s prací na Dohodu a registraci na UP v jednom měsíci
Poradna
Kossuth
30. 8. 2012 16:03
Z dohody o provedení práce do 10 000,- kč měsíčně se neodvádí sociální ani zdravotní pojistné. V případě, že máte sjednánu pouze dohodu o provedení práce, nepatříte mezi osoby za které platí pojistné stát. Musíte si tedy pojistné platit jako OBZP (osoba bez zdanitelných příjmů).

Pokud dohoda o provedení práce netrvá ani měsíc, ale třeba jen dva týdny. Měl by za vás pojistné stále platit stát, pokud budete alespoň jeden den v měsíci v evidenci úřadu práce.

Na veřejnou službu vás můžou poslat, až po dvou měsících nepřetržité evidence na úřadě práce.

Na DONEZ prakticky ihned.
Drábkova Skarta
Diskuse
Czech.Justice
30. 8. 2012 16:07
Dnes v deníku právoi je článek, že Skarta se rozjíždí na ostro. Poslední věta byla: K zevedení Skarty má i výhrady ombudsman Vavrašovský. Bohužel už nenapsali jaké má konkrétní výhrady.

 

Re: Re: Re: Veřejná služba a pracovní úraz
Diskuse
Czech.Justice
30. 8. 2012 16:11
Ano,člověk,který x let poctivě pracoval jako automaticky za Tři měsíce na pracáku příjde o všechny své pracovní návyky? Navíc lidé mají i zajrady a tam je práce taky dost.
Re: Drábkova Skarta
Diskuse
Kossuth
30. 8. 2012 16:16
Ochránce upozorňuje na protiprávní aspekty tzv. karty sociálních systémů (sKarty) více na:

http://www.ochrance.cz/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2012/ochrance-upozornuje-na-protipravni-aspekty-tzv-karty-socialnich-systemu-skarty/
Re: Re: Jedna svině už to má za sebou
Diskuse
Anonym
30. 8. 2012 17:26
Jak prohlásil Macchiavelli, že ať je u moci kdokoliv, používá stejné metody vládnutí.Ideální režim asi nebude existovat nikdy, ale to co tu je je hrůza a děs. Za komunistů byla sociální jistoty pro každého /práce ,důchody, invalidní důchody, zdravotnictví zdarma , nízké nájmny a ceny/.No,myslím, že není důležité kdo je nahoře, ale jestli mají lidé sociální jistoty a hlavně co jíst a nemusí žebrat po úřadech sociální dávky, které obratně překrucují všechny zákony, aby Vám nemusely nic dát. Když ušetříte na platbách inkasa, tak Vám to obratně přičtou jako příjem k ID.Když se zeptáte, že minulý rok se to nedělo, tak Vám prostě neodpoví.Co tu probíhá je genocida nezaměstnaných a sociálně slabých lidí.
Re: Re: Zdravotní pojištění v kombinaci s prací na Dohodu a registraci na UP v jednom měsíci
Poradna
Jarka
30. 8. 2012 18:25
Děkuju za informace. Tak to nějak zkusím. Podle nabídek smluv na Dohodu o provedení práce bych byla každý měsíc nějaký den v evidenci na UP.
Z médií
Diskuse
Kossuth
31. 8. 2012 06:01
Drábkovy návrhy cupuje ombudsman jako na běžícím pásu

Více na:
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/54602-prehledne-drabkovy-navrhy-cupuje-ombudsman-jako-na-bezicim-pasu/
Kossuth
31. 8. 2012 07:33
Pokud na vás křičí, trvejte vždy na písemném zápisu z jednání. Popřípadě si můžete na danou úřednici stěžovat u vedoucího pracovníka dané pobočky úřadu práce, něco takového by si skutečně dovolit neměla. Rovněž proti samotnému zařazení k výkonu veřejné můžete podat stížnost řediteli dotčené pobočky úřadu práce. Pokud by nebyla vaše stížnost řádně vyřízena, je možné se obrátit na veřejného ochránce práv s podnětem, ke kterému je třeba doložit kopii stížnosti a odpověď od pobočky úřadu práce.
Re: Re: pojištění jako argument ?
Diskuse
jitekseznam.cz
31. 8. 2012 12:26
prosím,není to odpověd,ale poradte,též jsem na VS,ted od září jdu na neschopenku,ale tam,kde jsem vykonávala Vs,řekla ředitrelka,že v uvozovkách-prý je se mnou nespokojená,přitopm jsem proacovala jako má spolupracovnice,jež jetam 3roky zdarma...chci jít na neschopenku,jelikož mám zdr,problémy...od září...a dnes mi řekla,tj.31.8.,že je se mnou nespokená,,,vím,proč...chci se optat,jestli,i když by volala na UP,ze mě nechce tj.31.8.by volala,a já šla na pr.neschopnost 3.9.2012,jestli se in na mě vztahuje ochranná doba a nevyhodili by mě z UP?co mám dělat?děkuji..adresa je jitekn@seznam.cz
Re: Re: Re: pojištění jako argument ?
Diskuse
ABC
31. 8. 2012 12:56
Dobrý den,
nechápu, čeho se bojíte? Slov jedné krávy? Jestliže je s Vámi nespokojená jak uvádíte, měla by Vás informovat písemně! Pokud tak neučiní, podejte stížnost. I ta kráva je vázána zákony a teď, nově i etickým kodexem.
Re: Re: Re: pojištění jako argument ?
Diskuse
Kossuth
31. 8. 2012 15:08
Jenom to na vás zkouší, jestliže je s vámi tak nespokojená měla by písemně uvést konkrétní důvody. Klidně můžete jít na tu neschopenku, na to máte právo. Ani z úřadu práce vás nemůžou jen tak vyhodit, kvůli jednomu telefonu.
TO VAŽNĚ STOJÍ ZA SHLÉDNUTÍ
Diskuse
PODIVEN
31. 8. 2012 15:27
Parlamentnílisty 28.8.2012 uveřejnilli video a diskusi.Název zní-PŘEPIŠTE DĚJINY.Jeden pán tam uklízí větve.PŘEJI VŠEM NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK.
Re: TO VAŽNĚ STOJÍ ZA SHLÉDNUTÍ
Diskuse
ABC
31. 8. 2012 15:55
Opravdu ubohý spot TFUJ09! Krom toho tam Drábek nedělá vůbec nic, jen si nasadil vestu jako výsměch všem nuceně nasazeným.